Szerző Téma: Toyota Supratrend - Üröm  (Megtekintve 45688 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Toyota Supratrend - Üröm
« Válasz #30 Dátum: 2006.05.29 09:37:11 »
Szerintem ez elég korrekt ár.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Toyota Supratrend - Üröm
« Válasz #31 Dátum: 2006.05.30 20:04:44 »
Végeredmény:
- Fékbetét elsõ / 1db (gonolom szett) / 9900
- Féktárcsa szabályozás / 2db / 6000
- Vízpumpa "Japán utángyártott" / 1db / 12000
- Fagyálló / 3l / 1980
- Desztvíz / 3l / 450
- Mûszaki vizsgáztatás ügyintézés / 1alk / 21000
- Munkadíj / 5óra / 27000 (tehát 5700/óra)
Végösszeg: 78330 Ft + 6600 Ft zöldkártya

Kedvezmény nincs a számlára feltüntetve, azt mondták "az benne van". A Kluboldalon szereplõ 20.000 Ft feletti szerviz esetén, díjmentes külsõ-belsõ takarítás is elmaradt, sõt, a kormányon egy olajfoltot találtam. Mutattam az új kártyám amikor vittem a kocsit, tagság igazolva lett.
Furcsa módon a vezérmûszíjcserét elfelejtették. Pedig telefonon rögzítettük Zeke Zsolttal (a fõnök), hogy ez bizony fontos dolog. Legalább a számlán nem szerepel, a motorban meg valóban a régi szíj van fent.
Hoztak-vittek a HÉVhez, kedvesen beszéltek - a látszat management az stimmel.
Nem reklamáltam semmiért, de azért telefonon majd rákérdezek a szíj-ügyre.
A Klub vezetõsége azonban szemügyre vehetné a dolgokat, mert haha-így-jó-úgy-rendesek mellett a valós tények nem állnak.

Végül: köszönöm szépen, többet ide nem hozom az autót. Még szerencse, hogy ez nem olyan autó, amit folyton szervizelni keljen.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Toyota Supratrend - Üröm
« Válasz #32 Dátum: 2006.05.30 23:45:01 »
Az ellenõrzést, hogy gondolod? Minden klubos autó mellé álljunk oda?
Azért ajánlottuk eddig a Supratrendet is, mert eddig még mindenki (legalábbis akik nekünk visszajeleztek) pozitív élményekkel távozott.
Sajnálom ha nem voltál megelégedve. Sajnálom az olajfoltot (ami a kötelezõ takarítás után nyilván eltünt volna), és sajnálom a beígért, de elmaradt szíjcserét. Talán a helyszínen könnyebben lehetett volna tisztázni a dolgot, mint majd telefonon, utólag.
De azért remélem így is sikerül valahogy tisztázni a dolgot.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Toyota Supratrend - Üröm
« Válasz #33 Dátum: 2006.05.31 07:45:06 »
Idézetet írta: "Misi"
Az ellenõrzést, hogy gondolod? Minden klubos autó mellé álljunk oda?

Mi ez a hozzállás? Úgy hiszem helyesebb lenne a fogyasztó mellé állni, fõleg mint Klub.
:kacag: Semmi esetben, de ha legalább megy nekik a reklám a neten, tegyenek is érte valamit. Lehet nem érdekli õket igazából a netes megjelenés, a weboldaluk 2004 márciusa óta nem volt frissítve. Majd ha legközelebb találkoztok velük pirítsatok rájuk.
Idézetet írta: "Misi"
Sajnálom ha nem voltál megelégedve. Sajnálom az olajfoltot (ami a kötelezõ takarítás után nyilván eltünt volna), és sajnálom a beígért, de elmaradt szíjcserét. Talán a helyszínen könnyebben lehetett volna tisztázni a dolgot, mint majd telefonon, utólag.
De azért remélem így is sikerül valahogy tisztázni a dolgot.

A helyszínen nem igazán hiszem hogy érdemleges eredményeket tudtam volna elérni a reklamációkkal, ugyanis zárás elõtt pár perccel voltam a kocsimért, már szerelõknek nyoma nem volt, a takarító néni porszívózott csupán... Az autó 2 teljes napig állt rendelkezésükre, ezekkel a reklamációkkal még ott kellett volna hagyjam egy napra ugye... Lett volna bõven idejük foglalkozni a mosással is, a szíjjal is a 2 nap alatt. Tisztázni nem tudom mit fogok - ha helyben is kezdeményeztem volna, akár telefonon is meg fogom tenni, a szíjcserét úgyis extra idõért, és extra pénzért fogják megcsinálni.
Én nem úgy gondolom, hogy az alapszolgáltatást is panaszok/reklamációk árán kell elérnem. Hogy nem kaptam meg a kedvezményeket hagyán, de hogy talán a legfontosabb javítást "elfelejtsék" az nem semmi. 2 nap a mûszaki vizsga meg az elõtte lévõ javításokra szerintem még sok is.

A látszatmanagementnek nem szoktam bedõlni. Tipikusan kinyalják a vásárló seggét olcsó trükökkel, hogy azt higgyék hogy hû de profik, azt tessék. Nem csak rájuk vall ez, hanem ez általános tendencia a kisiparban. Vigyázni kell.
Én azt sajnálom a legjobban, hogy a Toyota névhez még egy ilyen negatív eset kapcsolható.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Toyota Supratrend - Üröm
« Válasz #34 Dátum: 2006.05.31 08:09:34 »
És telefonos reklamáció alatt is minden úgy történt ahogy gondoltam:
Azt mondták, hogy bizony ami benne van utángyártott az max 40ezret bír ki, de még jó állapotú és minek cserélni? Ezért nem is cserélték ki. Amikor mondtam hogy telefonon máskép egyeztünk meg, akkor azt mondták hogy én értettem félre. A kocsiban 139ezer van és 100ezernél volt cserélve. Nem is logikus, de mindegy...  Kár hogy az ajánlatot nem írásban kértem még amielõtt nekifogtak volna. Nyilván még a munkalapra vagy akármire sem írták ki.
A mosást meg se kérdeztem már, úgysem fogok egy mosásért kimenni kukutyinfalvára, ebben az idõjárásban meg nem is érek vele semmit  :elkeseredett:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Toyota Supratrend - Üröm
« Válasz #35 Dátum: 2006.05.31 08:26:31 »
Hidd el, eddig is igyekeztem a klubtagok kedvében járni.
Sajnálom, ha ez nem hoz minden esetben maradéktalan elégedettséget.
Viszont továbbra sem tudom, hogy a "klub vezetése, hogyan vegye szemügyre" a dolgokat a Supratrendnél, illetve más kedvezményt adó helyeinken.
Ezek a cégek annyit vállalnak, hogy a klubtagoknak különféle kedvezményeket adnak, ha ezek közül valami nem valósul meg, akkor max. annyit tehetünk, hogy szólunk nekik.
Mivel a Supratrend esetében Te voltál az elsõ, aki nekünk negatív tapasztalatokról számolt be, ezért sajnos nem tudtunk elõre szólni neked, azaz csak az "így-jó-úgy-rendesek" monológot adhattuk elõ. (Az ilyen esetek elkerülésére már tervezzük egy idõgép beszerzését, illetve elkezdtük tanulmányozni Nostredamus idevágó jóslatait.)
Az olajfoltal, szíjcserével, stb. sajnos nem tudunk mit kezdeni, mivel nem a Fogyasztóvédelmi Fõfelügyelet vagyunk.
Ellenben ha nem kaptál írásos ajánlatot, azt esetleg szóvátehetd a TMH-nál, mivel a szervíz egy általuk elfogadott szervíz.
Természetesen ha telefonon vagy más módon nem sikerül dûlõre jutnod a szervízzel, akkor szólj, és lehetõségeinkhez mérten igyexünk segíteni neked. Mert lehet, hogy ezt nem érzed, de nekünk igenis fontosak a klubtagjaink.

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Toyota Supratrend - Üröm
« Válasz #36 Dátum: 2006.05.31 08:56:47 »
Idézetet írta: "Misi"
Hidd el, eddig is igyekeztem a klubtagok kedvében járni.
Sajnálom, ha ez nem hoz minden esetben maradéktalan elégedettséget.
Viszont továbbra sem tudom, hogy a "klub vezetése, hogyan vegye szemügyre" a dolgokat a Supratrendnél, illetve más kedvezményt adó helyeinken.
Ezek a cégek annyit vállalnak, hogy a klubtagoknak különféle kedvezményeket adnak, ha ezek közül valami nem valósul meg, akkor max. annyit tehetünk, hogy szólunk nekik.

Pontosan erre gondoltam.
Idézetet írta: "Misi"
Mivel a Supratrend esetében Te voltál az elsõ, aki nekünk negatív tapasztalatokról számolt be, ezért sajnos nem tudtunk elõre szólni neked, azaz csak az "így-jó-úgy-rendesek" monológot adhattuk elõ. (Az ilyen esetek elkerülésére már tervezzük egy idõgép beszerzését, illetve elkezdtük tanulmányozni Nostredamus idevágó jóslatait.)
Az olajfoltal, szíjcserével, stb. sajnos nem tudunk mit kezdeni, mivel nem a Fogyasztóvédelmi Fõfelügyelet vagyunk.
Ellenben ha nem kaptál írásos ajánlatot, azt esetleg szóvátehetd a TMH-nál, mivel a szervíz egy általuk elfogadott szervíz..

Nyugi, nem fogom ezt megtenni a barátaiddal.
Idézetet írta: "Misi"
Természetesen ha telefonon vagy más módon nem sikerül dûlõre jutnod a szervízzel, akkor szólj, és lehetõségeinkhez mérten igyexünk segíteni neked. Mert lehet, hogy ezt nem érzed, de nekünk igenis fontosak a klubtagjaink.

Hát az ironizálásaidból pont az ellenkezõ érezhetõ. A negatív reklámra most Te is raktál egy lapáttal.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Toyota Supratrend - Üröm
« Válasz #37 Dátum: 2006.05.31 09:01:57 »
Barátaim?
Hmmm...
A klubot támogató cégek bármelyikét bepanaszolhatod, egyik sem a barátom.
Ja, és részesedést sem kapunk, kapok.
Az irónia pedig a lételemem.
Ha ezzel esetleg megbántottalak, akkor elnézést!
(Az miért a negatív reklám megerõsítése, hogy ha azt mondom, hogy az ilyen esetek elkerülésére majd beszerzünk egy idõgépet, stb...?)

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Toyota Supratrend - Üröm
« Válasz #38 Dátum: 2006.05.31 09:13:00 »
Idézetet írta: "Misi"
Ja, és részesedést sem kapunk, kapok.

Padre, a védelmi pénzt remélem azért fizetni fogod rendesen ezután is.  :ordog:  :twisted:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Toyota Supratrend - Üröm
« Válasz #39 Dátum: 2006.05.31 09:13:17 »
Egy kívülálló (akár potenciális vevõ) számára az ilyen irónikus megjegyzések egy szervíz kapcsán nem javítanak az image-n. Többet ártottál nekik.
Én beszámoltam a fórumon a reális történtekrõl, hogy mások is merítsenek belõle, és lássák mi folyik. Biztos vagyok benne, hogy sokan jól jártak a Supratrenddel, én sajnos nem tartozom közéjük. Biztos más is van mint én, az meg lehet nem akarta ide leírni hogy járt, vagy nem is tud a fórumról. Minden márkaszervíz topikban vannak pozitív és negatív vélemények, hát én egy negatívat tettem le. Ez van, jobb így mint hogy elhalgassam.
Fölösleges makacson a védelmükbe állni, egyrészt nyilván ha akarják megvédik õk magukat, másrészt nem igazán etikus, egy Klub képviselõjétõl fõleg - ugyanis jogosan azt a gyanút kelti, hogy háttér érdekek vannak a dolokban, habár ez lehet hogy nem is így van. Amatõr az egész. Nem kellett volna megszólalni, fõleg így nem. Nekik ezzel nem tettél szívességet. Azok akik most ezeket a sorokat olvassák és még nem voltak náluk, még jobban elbizonytalanodnak.

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Toyota Supratrend - Üröm
« Válasz #40 Dátum: 2006.05.31 09:32:48 »
A hozzászólásaimban eszem ágában sem volt védeni a szervízt. Mindösszesen arra próbáltam rávilágítani, hogy egy olyan dolgot kérsz rajtunk (a klubon) számon, ami nem hiszem, hogy rajtunk kérhetõ számon.
Az írásodból az jött le nekem, hogy elmentél egy szervízbe, amit mi annyira ajánlottunk, és Te mégis csalódottan távoztál, azaz átvágtunk. ("így-jó-úgy-rendesek" és közben nem is, "nézzünk már körül", stb.)
Azaz azt éreztem, hogy szerinted becsaptunk.
Elmondtam, hogy eddig nekünk senki nem számolt be negatív tapasztalatokról, azaz joggal ajánlottuk neked nyugott szívvel. Az idõgépes idézet is ennek szólt, nem a szervíznek. (Hiszen csak így tudnánk megbizonyosodni róla, hogy Te is jól fogsz járni velük, nem csak mások. Megnézzük, hogy jó volt-e, és ha igen, akkor szólunk, hogy mehecc.)
Szóval nem hinném, hogy ártottam volna a szervíznek.
A "barátaim" meg külön jó poén volt. Szerintem ezzel Te sugallod azt, hogy valami érdekünk fûzõdik hozzájuk.
A függetlenségre pedig eléggé szoktam ügyelni, mivel egy független tanusítónál dolgozom auditorként, szóval az irónaia mellett nevezhetjük ezt a másik lételememnek... :)
Summa-summarum, sajnálom, hogy nem jó tapasztalatokkal távoztál a szervízbõl. A jövõben a Te élményeidet is elmondjuk majd az ajánlásoknál, Zeke Zsolttal pedig még ma mai napon beszélek az ügyrõl. (Esetleges kivégzésérõl intézkedem majd. :) )
Végezetül a fentiek ismeretében továbbra sem hiszem azt, hogy hibásan jártunk volna el, mikor a Supratrendet ajánlottuk. Becsapni meg végképp nem akarunk senkit....

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Toyota Supratrend - Üröm
« Válasz #41 Dátum: 2006.05.31 09:41:40 »
Idézetet írta: "Misi"
Becsapni meg végképp nem akarunk senkit....

Nyilván félreértetted a dolgokat. Ugyanis én csak a Supratrendre vagyok mérges és csak azt kértem, hogy a Klub vessen rá egy pillatnást, mint kedvezményeket nyújtó hely. A Klub nincs és nem is volt hibáztatva! Ha ezt így értette még valaki ezer bocsánat! A támadásaim célja az Ürömi mûhely volt.
(Gondoltam ez nyilvánvaló, hisz ebben a topikban tárgyalom. Ha a kubbal lett volna valami bajom, akkor máshol nyitottam volna meg a vitát)

Te is auditor vagy? Pár évvel ezelõtt én is az voltam  :kacsint:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Toyota Supratrend - Üröm
« Válasz #42 Dátum: 2006.05.31 11:19:42 »
Beszétem a Zeke Zsolttal. Hívni, hogy tisztázhassátok az ügyet.
A félreértéssel kapcsolatban pedig én is sajnálom, ha nem teljesen értettük egymást.

Auditorként pedig 7 éve dolgozm itt.
Te hol dolgoztál?
(Bár ez már erõsen OFF)

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9518
Toyota Supratrend - Üröm
« Válasz #43 Dátum: 2006.05.31 11:45:46 »
Idézetet írta: "Misi"
Beszétem a Zeke Zsolttal. Hívni, hogy tisztázhassátok az ügyet.

Akkor most hívjam még egyszer?

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Toyota Supratrend - Üröm
« Válasz #44 Dátum: 2006.05.31 11:59:57 »
Idézetet írta: "robi"
Idézetet írta: "Misi"
Beszétem a Zeke Zsolttal. Hívni, hogy tisztázhassátok az ügyet.

Akkor most hívjam még egyszer?


A "fog" kimaradt. :)

Szóval Õ fog hívni, ez a lényeg.