Szerző Téma: Suzuki  (Megtekintve 257333 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Suzuki
« Válasz #30 Dátum: 2005.03.04 13:28:02 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Semmi extra. Elöl lengőkaros, hátul torziós híd (de nem az az igénytelen rúd mint az Ignisé). Tehát semmi extra, de jó, kb Yaris szintü...

A konstrukció egy dolog, meg az is, hogy hogy bírja a pesti utakat...
music     

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Suzuki
« Válasz #31 Dátum: 2005.03.04 15:47:36 »
Idézet
A hosszú távot nem a motorra értem, hanem a kaszni rohadására, a futómű szétesésére, a belső műanyagok zörgésére

No hát a rohadásra nem tudok mit mondani... Az elképzelhető, hogy tényleg sokkal hamarabb bekövetkezik, mint egy Toyotánál! A többi talán ok lesz, bár ahogy Esztergomba a magyarok összehányják, inkább nem mondok semmit...

Idézet
A konstrukció egy dolog, meg az is, hogy hogy bírja a pesti utakat...

Azért nem a pesti utakra kell autót tervezni, mert nem az a normális. De erre a témára majd akkor kell visszatérni, amikor már lesznek 4-5 éves Swiftek
Xanyi

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Suzuki
« Válasz #32 Dátum: 2005.03.04 19:58:43 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Azért nem a pesti utakra kell autót tervezni, mert nem az a normális. De erre a témára majd akkor kell visszatérni, amikor már lesznek 4-5 éves Swiftek

Normális, nem normális, aki itt használja, annak ez jut. :twisted:
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #33 Dátum: 2005.03.06 02:01:58 »
Az új Swift végre egy normális autó , (szerintem) önálló és tetszetős kinézettel .

A megbízhatóság terén már a régivel sem volt semmi gond , hosszú távon sem . Nem rozsdásodtak (mutasson már nekem valaki egy rozsdás Swiftet , legalábbis a 93 óta nálunk gyártott modellből) - illetve amikor még igen (80-as évek) , akkor bizony még a Toyoták is rozsdásodtak ; és nem is estek szét . Fapados volt és szűk , de megbízható és tartós .

Egyetlen dolog volt nagyon siralmas a régi Swiftben : a biztonság . De az új ebből a szempontból is megfelelő .

Ami pedig a kategóriáját illeti : kisautó , tehát nem az Aygoval , hanem a Yarissal egy kategória .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #34 Dátum: 2005.03.06 02:05:44 »
Idézetet írta: "Szeke"
Suzuki Ignis real-life törésteszt :(


Ezt én nem nevezném mérvadónak , a fa nagyon ronda ellenfél , minden autóval szemben  :roll: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Suzuki
« Válasz #35 Dátum: 2005.03.06 04:00:34 »
Idézetet írta: "Palaczk"

Nem rozsdásodtak (mutasson már nekem valaki egy rozsdás Swiftet , legalábbis a 93 óta nálunk gyártott modellből) - illetve amikor még igen (80-as évek) , akkor bizony még a Toyoták is rozsdásodtak ; és nem is estek szét .


1ébként hallottam, hogy tankot kellett cserélni, Swiftben, mert elrohadt.
Aztán valaki mondta, hogy a pár hónapos Ignis alváza rozsdásodik.
Nem hinném, hogy nem rozsdálnak a Suzukik. Azért mert te nem hallottál róla, attól még lehet :D
Laco 73 :D

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Suzuki
« Válasz #36 Dátum: 2005.03.06 07:22:47 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ezt én nem nevezném mérvadónak , a fa nagyon ronda ellenfél , minden autóval szemben  :roll: ...

Én sem neveztem annak  :roll:
Sofőrje: "kirepült" :(      
Csak pont ráakadtam a langlovagok.hu-n és belinkeltem...
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

dió

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 214
Suzuki
« Válasz #37 Dátum: 2005.03.06 07:40:36 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szeke"
Suzuki Ignis real-life törésteszt :(


Ezt én nem nevezném mérvadónak , a fa nagyon ronda ellenfél , minden autóval szemben  :roll: ...


Haverom 300-as mercijével csapódott neki az 5-ös főúton egy fának. Ő elég jól megúszta, az anyósülésen lévő lány túlélte, de össze kellett rakni. Tényleg ronda ellenfél egy fa.
dv:Dió

Toyota Corolla 2003 1.4 HB Terra
Toyota Corolla 2005 1.4D Luna (céges) [size=18]6 [/size]

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Suzuki
« Válasz #38 Dátum: 2005.03.06 09:00:31 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Szeke"
Suzuki Ignis real-life törésteszt :(


Ezt én nem nevezném mérvadónak , a fa nagyon ronda ellenfél , minden autóval szemben  :roll: ...


Amikor meg az iskolapadban ultem egyik tanarom (talan gepjarmuszerkezetek) azt mondta:

50 km/h felett faval utkozni halal, teljesen mindegy milyen autoban ul az ember. Ha tuleli az puszta szerencse.
Amennyit fejlodott azota az autozas gondolom ez most 55 km/h.
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Suzuki
« Válasz #39 Dátum: 2005.03.06 09:34:23 »
Idézetet írta: "Batyuka"

50 km/h felett faval utkozni halal, teljesen mindegy milyen autoban ul az ember. Ha tuleli az puszta szerencse.
Amennyit fejlodott azota az autozas gondolom ez most 55 km/h.

Azért erre szerintem pont a Te kocsid a cáfolat. Kizártnak tartom, h 55-el nekimész egy fának egy Avensissel és meghalnál. 100-nál már lehet. De 55-nél... 60-70-es tempót még tuti túlélnél.
SZERK: amikor tanultál, gondolom még gondolatban sem létezett 9 légzsák, övelőfeszítő és överőhatároló, aktív fejtámla...  :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Batyuka

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 402
    • http://www.qefglobal.com
Suzuki
« Válasz #40 Dátum: 2005.03.06 10:21:07 »
Idézetet írta: "Szeke"

Azért erre szerintem pont a Te kocsid a cáfolat. Kizártnak tartom, h 55-el nekimész egy fának egy Avensissel és meghalnál. 100-nál már lehet. De 55-nél... 60-70-es tempót még tuti túlélnél.
SZERK: amikor tanultál, gondolom még gondolatban sem létezett 9 légzsák, övelőfeszítő és överőhatároló, aktív fejtámla...  :)


Nalam halalos balesetnek szamit ha vki onallato eletmodra keptelen lesz a baleset utan.
Pedig keves eselyem lenne, 70-nel szinte 0, 60-nal tuti a 3 honap korhaz, oriasi szerencsevel felepules...

Gondolatban sem???? Ezek a cuccok nem mai talalmanyok!!!!! Kemenyen meg is fingattak beloluk  :)

Biztonsagi ov pl 1963-ban lepett szinre, egy magyar urge vezette be (ki mas!!!!) de most nem jut eszembe a neve....
Legzsak, ovfeszito stb 80-as evek

Ezt a mondatot 96-ban hallottam...
vensis II, 1.6 Sol Sedan [size=12]33[/size]

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Suzuki
« Válasz #41 Dátum: 2005.03.06 10:39:08 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Egyetlen dolog volt nagyon siralmas a régi Swiftben: a biztonság. De az új ebből a szempontból is megfelelő .

Azért a futóműve is elég durva. Nem a konstrukció, hanem a gyakorlati működése.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Suzuki
« Válasz #42 Dátum: 2005.03.06 10:40:27 »
Idézetet írta: "KLaco"
1ébként hallottam, hogy tankot kellett cserélni, Swiftben, mert elrohadt. Aztán valaki mondta, hogy a pár hónapos Ignis alváza rozsdásodik. Nem hinném, hogy nem rozsdálnak a Suzukik. Azért mert te nem hallottál róla, attól még lehet :D

Én HOnda Jazzről hallottam, hogy félévesen már rozsdásodott. Minden autóval megeshet, csak a mérték a kérdés.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Suzuki
« Válasz #43 Dátum: 2005.03.06 12:34:46 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
1ébként hallottam, hogy tankot kellett cserélni, Swiftben, mert elrohadt. Aztán valaki mondta, hogy a pár hónapos Ignis alváza rozsdásodik. Nem hinném, hogy nem rozsdálnak a Suzukik. Azért mert te nem hallottál róla, attól még lehet :D

Én HOnda Jazzről hallottam, hogy félévesen már rozsdásodott. Minden autóval megeshet, csak a mérték a kérdés.

De akkor is, ne rozsdásodjon az autó, én azért veszem :D
Láttam már 20 éves Toyotát, amin csak pici foltok voltak, nekünk a Vectra 12 évesen kezdett rozsdásodni, a Lada 4 évesen.
De 1 új?
Na nemá, és hogy adod így el valakinek?
Mert én rozsdás 2 éves kocsit nem vennék.
És nehogy azt mond, hogy ennyire számít a garázsban tartás, meg a téli használat mértéke? Ez maximum 0,5*ös szorzó sztem. Ha ennél több, akkor el kellene gondolkodni, hogy más alvázvédelmet kell használni. Ergó ha széthajtom az agyát Svédország északi részén, akkor se rozsdásodjon el 6 év alatt.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Suzuki
« Válasz #44 Dátum: 2005.03.06 12:42:45 »
Idézetet írta: "Batyuka"
Idézetet írta: "Szeke"

Azért erre szerintem pont a Te kocsid a cáfolat. Kizártnak tartom, h 55-el nekimész egy fának egy Avensissel és meghalnál. 100-nál már lehet. De 55-nél... 60-70-es tempót még tuti túlélnél.
SZERK: amikor tanultál, gondolom még gondolatban sem létezett 9 légzsák, övelőfeszítő és överőhatároló, aktív fejtámla...  :)


Nalam halalos balesetnek szamit ha vki onallato eletmodra keptelen lesz a baleset utan.
Pedig keves eselyem lenne, 70-nel szinte 0, 60-nal tuti a 3 honap korhaz, oriasi szerencsevel felepules...

Gondolatban sem???? Ezek a cuccok nem mai talalmanyok!!!!! Kemenyen meg is fingattak beloluk  :)

Biztonsagi ov pl 1963-ban lepett szinre, egy magyar urge vezette be (ki mas!!!!) de most nem jut eszembe a neve....
Legzsak, ovfeszito stb 80-as evek

Ezt a mondatot 96-ban hallottam...

Kb fél éve hallottam, hogy 1 kaszkadőr mondta, hogy kb. 40-50 -el ütközgetnek a filmek forgatásánál, hol betonfalnak, hol autónak. Ezeket csak úgy élik túl, minden sérülés nélül, hogy a kocsi teljesen át van alakítva, hogy nehogy meggyűrődjön annyira, hogy ne tudjon belőle kimászni, illetve nem sima biztonsági öv van, hanem amit a Rallyban is használnak, bukósisak, nyakmerevítő, és úgy ki vannak kötözve, hogy kb 1-2 centit tudnak előre menni. Azonban még így is olyan lassulás van, aszonta, hogy napokig rosszul érzi magát, ugyanis hiába a csili vili autó, a szerveid nem bírják a lassulást, és szabályosan kirepülnek belőled. Ez ellen nem véd a 220 légzsák se, ez a tény.
Laco 73 :D