Szerző Téma: Suzuki  (Megtekintve 271010 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Suzuki
« Válasz #435 Dátum: 2009.01.25 22:33:40 »
vezettem már uj swiftet belulrol meg vezetési élmény ok. csak drága. és kivulrol is gáz. van egy kollágám vmi 3,5ért vett egy uj fullos swiftet, nooormális?  :cry:
fóóókaaa!  :surrender:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Suzuki
« Válasz #436 Dátum: 2009.01.25 22:33:55 »
Hát nemtom, ami tesztet olvasok, mind kiemeli, hogy a Swift hátul is meglepően komfortos. Én még csak vezettem, hátul nem ültem huzamosabban, de nem tűnik kicsinek. A csomagtartó más kérdés... :whistling:
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Suzuki
« Válasz #437 Dátum: 2009.01.25 22:36:49 »
vezettem már uj swiftet belulrol meg vezetési élmény ok. csak drága. és kivulrol is gáz. van egy kollágám vmi 3,5ért vett egy uj fullos swiftet, nooormális?  :cry:
fóóókaaa!  :surrender:
Hát tudod, lehet, hogy megértem a kollégádat. Ha nincs szüksége a sok térre, akkor teljesen jó választás egy Stift. A fóka is jó megbízhatóságban, de a Suzukit biztosan nem veri, ha pedig belegondolok a szervizköltségekbe, akkor meg végképp biztos a döntés. A kinézet meg...tudod, ízlésről nem vitatkozunk. Szerintem teljesen korrekt.
Inkább az a gond sztem, hogy sokak szemében (sokszor nem ok nélkül) inkább a suzukis a vörös posztó, pedig az új abszolúte nem ezt érdemli.
Gabe 254.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Suzuki
« Válasz #438 Dátum: 2009.01.25 22:59:11 »
hát nem vagyunk egyformák.én tuti nem vennék 500e felett szuzukit. 
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Suzuki
« Válasz #439 Dátum: 2009.01.25 23:26:30 »
vezettem már uj swiftet belulrol meg vezetési élmény ok. csak drága. és kivulrol is gáz. van egy kollágám vmi 3,5ért vett egy uj fullos swiftet, nooormális?  :cry:
fóóókaaa!  :surrender:

Meg kell érteni, hogy van, aki szívesebben vesz kb. ua. pénzért csúcsmodellt a kisebb típusból, mint alapmodellt a nagyobból. Hogy az előbbiben lesz része több élvezetben, az nem vitás. Magyarországon persze ezt az emberek többsége nehezen érti meg, mert itt mindenki karosszériában gondolkodik elsősorban (minél nagyobb a kocsi, annál jobb), és nem motorban meg felszereltségben.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Suzuki
« Válasz #440 Dátum: 2009.01.25 23:30:05 »
Érdekes. Vezettél már új Swiftet  ;) ? Nagyon is AUTÓ azért a pénzért, sőt, az egyik legjobb ár-érték arányú abban az árszegmensben. Ha új kisautót akarnék venni, és Yarisra nem futná (mert abból az 1.3-as kéne, és az alapnál jobb felszereltséggel), akkor kvázi biztos, hogy Swiftet vennék. Abszolút korrekt kiskocsi.
Igen, de alapvetően kétszemélyes  :excl: Sokkal inkább, mint az elődje.
Már a Yaris I-ben is figyelemre méltó volt a hátsó helykínálat - én egyszer utaztam benne 3,5 órát, és meg se kottyant, a Swift ebből a szempontból elég vacak. A régi is sokkal barátságosabb volt :excl:

A régiben több a lábtér hátul, de maga az ülés(pozíció) jóval kényelmetlenebb. Egy székszerű valamin ülsz, szinte a padlón, felhúzott lábakkal. Az újban magasabban ülsz, és maga az ülés is sokkal kényelmesebb. Másra tervezték a két modellt, az új sokkal inkább készült fiatalok élmény-kisautójának, csak nálunk a különleges (népautó) státuszából adódóan ez nem igazán érvényesül.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Suzuki
« Válasz #441 Dátum: 2009.01.26 08:34:40 »
hát nem vagyunk egyformák.én tuti nem vennék 500e felett szuzukit. 
Ez viszont simán előítélet... Sztem
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Suzuki
« Válasz #442 Dátum: 2009.01.26 08:44:16 »
vezettem már uj swiftet belulrol meg vezetési élmény ok. csak drága. és kivulrol is gáz. van egy kollágám vmi 3,5ért vett egy uj fullos swiftet, nooormális?  :cry:
fóóókaaa!  :surrender:
Még kicsit ide visszatérve. Megnéztem a Fóka árlistáját, és tudom ugyan, hogy a listaár mit sem jelent, de ha mondjuk per has fél millát leveszek az árakból, akkor is csak egy 1,4es Trend (ez a minimum, amivel szabad Fókát venni) gép jön ki. És nem tudom, hogy te vezettél-e 1,4 Focust, de nem kívánom neked...
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Suzuki
« Válasz #443 Dátum: 2009.01.26 08:58:06 »
hát nem vagyunk egyformák.én tuti nem vennék 500e felett szuzukit. 
Ez viszont simán előítélet... Sztem

Sztem is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Suzuki
« Válasz #444 Dátum: 2009.01.26 09:00:55 »
vezettem már uj swiftet belulrol meg vezetési élmény ok. csak drága. és kivulrol is gáz. van egy kollágám vmi 3,5ért vett egy uj fullos swiftet, nooormális?  :cry:
fóóókaaa!  :surrender:
Még kicsit ide visszatérve. Megnéztem a Fóka árlistáját, és tudom ugyan, hogy a listaár mit sem jelent, de ha mondjuk per has fél millát leveszek az árakból, akkor is csak egy 1,4es Trend (ez a minimum, amivel szabad Fókát venni) gép jön ki. És nem tudom, hogy te vezettél-e 1,4 Focust, de nem kívánom neked...

Én sem vennék fullos, jól motorizált Swift helyett majdnem-alap Focust. Bocsánat, de ez az alapmodell-vásárlás olyan kispolgári dolog, én legalábbis ezt gondolom  ::) ... Ha mégsem Swift, akkor pl. 3.5-ért már inkább egy fullos, 86 lovas 1.5-ös dízel Logan MCV-t  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Suzuki
« Válasz #445 Dátum: 2009.01.26 10:38:21 »
Ismerős ráncfelvarrott Suzija GLS asszem (2003-as autó). Egyszer elmentünk tankolni és mivel ő sose számolja a fogyiját, mondom utánanézek.
Előtte voltak kint F1-en párjával, dugó, meleg, stb.: 5,5l jött ki! Pedig akkor tényleg "gyilkolta" a motort.  :eek:
Kilencvenakárhány lovas, 1.3-as példány 850 kg alatti súllyal...
         

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Suzuki
« Válasz #446 Dátum: 2009.01.26 11:35:07 »


Mondjuk azt nem tudom, milyen lehet az ezres Swift, mert ez az 1.3 is igazából csak egy-két személlyel mozog viszonylag fürgén. Na ja, az ezrest nyilván valahogy úgy kell elképzelni, mint Starletkét  :whistling: ...

-Anyósnak vettünk 2 éve egy 1,0 Swiftet, a Trabi helyett, azt vezettem 2-3 hétig, amíg nekem a Skoda Pickupot lakatolták ( egy pirosat kissé benéző Golfos miatt)  A Corollát meg már eadtam, a Hilux meg még sehol  :cry:

- Hát az 1,3-as Pickup ( 68 ló 950Kg)  jobban ment, mint az 1,0 Swift (55ló -azthiszem és 800kg) - pedig skoda kapott rendesen.
-Városban teljesen korrekt, a 2. végéig még jónak is nevezném ( ~90km/h) -aztán annyi, kb 150-ig elvánszorog. - előzni max azt, ami 90 alatt megy, vagy hosszú nekifutással kb 120-130-ig még megoldható ( 3. vége).
-Viszont városi szaladgálónak, vidékre az egyik faluból a másikba átgurulni... tökéletes

Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12161
Re: Suzuki
« Válasz #447 Dátum: 2009.01.26 12:20:41 »
tessék: jobb a régi stift: http://www.vezess.hu/magazin/lista_problemas_autokrol/17206/

eloitélet vagy nem azért sztem itt képzelj el egy dolgot. elmondod a barátaidnak h van egy kis 10+ éves  swifted mert ennyire tellik. jó. semmi gond. megértik
erre tökéletes hogy ne állj a megálloban
vagy veszel 3,5ért egy anyonextrázott uj swiftet amivel kiröhögnek már bocs.  akkor már inkább dácia
tudom mert a srác mutatta..kulcs nélküli inditás stb. másik gyerek is röhög. nem röhej? de


perzse mindenki magának vesz autot de akkor is.
lehet h eloitélet de ez van
ha kispolgári ha nem.

vezettem már fokár bát eros dizelt de akkor is..tudom h geynge az 1,4es de 3,5 m vmi q sok! ceed, megane minden van már annyiért!



« Utoljára szerkesztve: 2009.01.26 12:22:47 írta murray »
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Suzuki
« Válasz #448 Dátum: 2009.01.26 13:22:41 »
tessék: jobb a régi stift: http://www.vezess.hu/magazin/lista_problemas_autokrol/17206/

eloitélet vagy nem azért sztem itt képzelj el egy dolgot. elmondod a barátaidnak h van egy kis 10+ éves  swifted mert ennyire tellik. jó. semmi gond. megértik
erre tökéletes hogy ne állj a megálloban
vagy veszel 3,5ért egy anyonextrázott uj swiftet amivel kiröhögnek már bocs.  akkor már inkább dácia
tudom mert a srác mutatta..kulcs nélküli inditás stb. másik gyerek is röhög. nem röhej? de


perzse mindenki magának vesz autot de akkor is.
lehet h eloitélet de ez van
ha kispolgári ha nem.

vezettem már fokár bát eros dizelt de akkor is..tudom h geynge az 1,4es de 3,5 m vmi q sok! ceed, megane minden van már annyiért!

Ja, alapmodellek. Ezt kéne megérteni, hogy van, aki nem szeretne alapmodellt 3.5 millióért (sem) - de ha nem akarod  :whistling: ... Arra meg, aki kiröhögi a másikat azért, mert fullos Swiftet vett, inkább nem mondok semmit, mert sértő lenne  :flowers: ... Számomra mindesetre sokkal inkább röhejes az, amikor a magyar pógár vérverejtékkel összekaparja a beugrót, belemászik az évtizedes részletfizetésbe, mindezt azért, hogy beülhessen a nagy kasztniba, ami belül fapad, és egy segédmotor mozgatja úgy-ahogy  ::) ... EZ a röhej, nem a fullos Swift  :yes:
« Utoljára szerkesztve: 2009.01.26 13:25:41 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Suzuki
« Válasz #449 Dátum: 2009.01.26 14:03:28 »
Hátizé, 3,5-ért Suzukiból ilyet vennék, a legkisebb lelkiismeretfurdalás nélkül. Ha Ceed 1,6 lenne ennyiért, meggondolnám a dolgot - de nincs.