Szerző Téma: Suzuki  (Megtekintve 274164 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Suzuki
« Válasz #960 Dátum: 2011.12.01 08:37:52 »
És milyen a Splash ledöntött hátsó ülésekkel? sik a rakodótér? Jól pakolható?
Kéne belőle egy hosszitott verzió :yes:

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Suzuki
« Válasz #961 Dátum: 2011.12.01 10:32:24 »
És milyen a Splash ledöntött hátsó ülésekkel? sik a rakodótér? Jól pakolható?
Kéne belőle egy hosszitott verzió :yes:
Waze, akarsz venni egyet?  :flowers:
Gyere át és akkor elmutigatom jó?  :yes:
Egyébként fogalmam sincsen, de lemegyek és megnézem. :helpsmilie:
Ja, Spalsh pick-up.  :D
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Suzuki
« Válasz #962 Dátum: 2011.12.01 11:47:25 »
Ma felfedeztem, hogy tulajdonképpen két kesztyűtartója is van, csak az egyik kívülről nyílik az ötödik ajtóval.  :devil:  :whistling:
Brutál a csomagtartóméret.  [rohog]

A kispolskinál is ez volt, annyi kitétellel, hogy ott csak kívülről nyitható kesztyűtartó volt  :D .
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Suzuki
« Válasz #963 Dátum: 2011.12.01 12:08:25 »
Waze, akarsz venni egyet?  :flowers:
Gyere át és akkor elmutigatom jó?  :yes:
Egyébként fogalmam sincsen, de lemegyek és megnézem. :helpsmilie:
Ja, Spalsh pick-up.  :D
Miért még egy kombihoz képest is nagyon hirtelen van vége :D
Például milyen huzás lett volna a régi Swiftnél csinálni a sedán alapján egy kombit (hátul ugy végzödhetett volna mint az 5 ajtos) :hmmmm:

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re:Suzuki
« Válasz #964 Dátum: 2011.12.01 13:37:08 »
Volt egy Smart-unk 2 hétig, hát nevetséges volt vele elindulni bevásárolni. Kettőnk heti cuccát nem tudtuk belerakni.

TZoli

  • Vendég
Re:Suzuki
« Válasz #965 Dátum: 2011.12.01 13:47:06 »
Kolegám 2X kiment ilyen Smarttal olaszba, csak ki kellett vinni valakinek és másik kocsival hazajönni. Én nem vállaltam volna be azzal az óllal...

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9524
Re:Suzuki
« Válasz #966 Dátum: 2011.12.01 14:34:21 »
Vicces volt az autó, nagyon aranyos kis autómata dízel, jó volt vezetni. Ülés szintjén marha tágas érzésed volt. Hátul tényleg kesztyűtartó (ami alatt ott a motor).

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Suzuki
« Válasz #967 Dátum: 2011.12.01 17:50:55 »
Volt egy Smart-unk 2 hétig, hát nevetséges volt vele elindulni bevásárolni. Kettőnk heti cuccát nem tudtuk belerakni.

Na a Smartnak nagyobb a hátsó kesztyűtartója, egy hétig volt nálam, csereautó gyanánt, abba belefért a sörösrekesz, szám szerint kettő.
Mondjuk a Primera kombi után nem kis váltás volt. Igaz napi egy Euro-ért bérektem, ennyiért szenzációs volt, mert nem kellett békávézni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22266
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Suzuki
« Válasz #968 Dátum: 2011.12.01 17:51:28 »
Vicces volt az autó, nagyon aranyos kis autómata dízel, jó volt vezetni. Ülés szintjén marha tágas érzésed volt. Hátul tényleg kesztyűtartó (ami alatt ott a motor).

Nálam a benzines változat volt.  Nekem tetszett. Go-kart.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Suzuki
« Válasz #969 Dátum: 2011.12.01 20:10:29 »
Kolegám 2X kiment ilyen Smarttal olaszba, csak ki kellett vinni valakinek és másik kocsival hazajönni. Én nem vállaltam volna be azzal az óllal...
"Ól", ez jó  :lol: ... Amúgy ülni, utazni benne egyáltalán nem vészes. És még egész jó kis páncélzata is van, pl. tutira nagyobb biztonságban vagy benne, mint vmi Swift-szerű régi kisautóban.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23132
Re:Suzuki
« Válasz #970 Dátum: 2011.12.01 21:40:31 »
Kolegám 2X kiment ilyen Smarttal olaszba, csak ki kellett vinni valakinek és másik kocsival hazajönni. Én nem vállaltam volna be azzal az óllal...
Mi 3 éve Bécsben béreltünk egy Smartot 1 EUR-ért (tényleg). Dízel, ráncfelvarrott és rózsaszínű volt (Niki Lauda cége). Bécsben még csak-csak, de elgurultunk vele Parndorfig, na, az valami halál katasztrófa. A 120 már hangorkán volt és nem tök bizonytalan volt az egyenesfutása. Szó szerint halálfélelem... :no:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Suzuki
« Válasz #971 Dátum: 2011.12.01 22:08:31 »
Még a nyáron, amikor a Picantó cseréjén gondolkodtunk, második körben a Splash jött képbe. Első körben az új Picantó, de csekély 5 hónapos szállítással lehetett volna rendelni, így bukott. Ja, az automata váltó feltétel volt.
Ami tetszett a Splashben, az a magas üléspozíció. Ami viszont nem tetszett, hogy az ötödik ajtó alá úgy kellett behajolnom. Emellett az utastéri kárpitok és a műszerfal/középkonzol is régimódi benyomást keltett. :whistling:
Két kereskedésben is jártunk, mindkettőből azóta is küldik az ajánlatot. :censored:
Aztán pár nap múlva egy harmadik helyen közelebbről is megnéztem egy Swiftet és onnantól már nem a Splash volt a "favorit". Pár nap töprengés után meg is született a döntés.
A gond az, hogy a Suzuki számára a magyar piac már gyakorlatilag nem létezik, minden autót exportálnak, így papíron kb. 3 hónap a rendelési idő. Ha a kereskedő le tud csípni az exportszállítmányból egy-egy autót, akkor kevesebb. :eek:
Így sikerült hozzájutni ehhez:
A képet a Képfeltöltés.hu tárolja.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Suzuki
« Válasz #972 Dátum: 2011.12.01 22:30:09 »
A gond az, hogy a Suzuki számára a magyar piac már gyakorlatilag nem létezik

Nem, a helyzet fordítva van! A magyar piacnak a Suzuki nem létezik. Olyan szinten túlárazták az autóikat, hogy egyszerűen nem éri meg, mert hasonló árért máshol akár eggyel nagyobb kategóriájú autót is kaphatsz. A presztizse pedig nincs meg, így pedig a magas ár nem igazán tartható. Amikor egy Sx4 annyiba került mint egy Auris azért több, mint gáz...
Azt hiszem 2010-ben az előző évhez képest 80%-al csökkentek az eladásaik a magyar piacon.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re:Suzuki
« Válasz #973 Dátum: 2011.12.01 22:44:29 »
Nem, a helyzet fordítva van! A magyar piacnak a Suzuki nem létezik.
Biztosan lehet így is fogalmazni. A fapados modellek kora lejárt, arra csak itthon volt kereslet, amíg volt. Onnantól aztán már a Suzuki is piaci árral kezdett "dolgozni". :hmmmm:
Az a helyzet, hogy nekünk automata kisautó kellett és ebben nincs túl nagy választék.

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Suzuki
« Válasz #974 Dátum: 2011.12.01 22:48:11 »
A másik ok, hogy az uj autoértékesités a harmadára esett vissza az elmult 3 évben és Suzukit régebben szinte csak a kedvező hitelre vettek, ami megszünt. Viszont Nyugateuropában szinte nem is volt visszaesés (max néhány %) és már nővekedés van.
És ahogy montátok, nem becsüljük a hazait, mi már csak ilyenek vagyunk. :D