Szerző Téma: Suzuki  (Megtekintve 261427 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #210 Dátum: 2005.05.21 15:55:39 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ami azt illeti , én is meglehetősen unom , de úgy tűnt , neked fontos visszadobnod a labdát olyannal szemben is , aki történetesen a gyakorlatban is próbálta a dolgot .

Akkor - de ez tényleg már az utolsó - hadd utaljak arra, hogy országúton nagyobb motorú autókkal is nagyon alacsony fogyasztás érhető el. Gondolj csak a Carinátokra, bőven 6 alatti fogyikat tud produkálni. Városban viszont a ccm-k növekedésével a különbség is nő. Egy bizonyos kg/LE arány alatt természetesen - de tekintettel az 1.0 Swift 720(?) kg tömegére, ez bőven alatta van.
Az említett tapasztalat pedig egy 4000 km-es nyaralás alatt volt. Az nem város.
Részemről a téma befejezve.


Hozzáfűznék még valamit .

Ez , amit írsz , IGAZ . De te is tudod , hogy mégis vannak olyan motor-párok , amelyek esetében nem áll meg az , hogy a nagyobb többet eszik . Vagy ha mégis , akkor alig . Ilyen pl. az Astra F 1.4 60 lovas , és 1.6 75 lovas motorja . Utóbbi nem kajál többet városban . És szerintem ide tartozik a Suzuki is , hacsak nem vezeted nagyon spórolósan az 1.0-át . Ez nem befolyásolja azt , hogy amit írsz , az általában stimmel .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #211 Dátum: 2005.05.21 16:05:09 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Városban is erőlködnie kell a kis motornak ahhoz , hogy valamennyire menjen . Épp a város az , ahol tapasztalataim szerint az autók egy elég széles spektruma , kezdve az 1.2-es Fiat Puntotól a 2.0 Toyota Camryig , nagyságrendileg ugyanannyit fogyaszt .

Ez a nagyságrendileg fogalom nálad mit jelent?
Mert pl. nekünk a Yaris csúcsforgalomban 1szer fogyasztott 7 litert nyáron nagy melegben, de a Vectra A, ami 1.8-as, az 9 alatt nem fogyaszt városban. Ez nagyságrenden belüli?
Mert ha a méret különbséget vesszük reális a dolog, az fix, tehát nem fogyaszt sokat a Vectra, de városi kisautónak nem használnám az fix, mert azért sokat fogyaszt.


Ebben az esetben durván 8.5 és 10 liter közötti értékeket értettem nagyságrendileg azonos városi fogyasztás alatt . Ebbe belefér egy rakás autó , az említett 1.2 80 lovas Puntotól kezdve a 75 lovas 1.4-es IV-es Golfon , az 1.4 82 lovas F-Astrán , az 1.6 107 lovas Carina E-n , az 1.7 102 lovas 440-es Volvon stb. át a szintén említett Camryig .

Persze , 8.5 és 10 az különbség , természetesen ; de nagyon sokan nem hinnék el , hogy ezek között az autók között úgy , hogy ugyanaz az ember vezeti őket ugyanazon a terepen , csak ekkora különbség van . Pedig ez a helyzet .

A te példád azért nem illeszthető be igazán ebbe a képletbe , mert az 1.0 Yaris valóban kimagaslóan gazdaságosan használható motor - részben pont azért , mert a teljesítménye megfelelő , nem kell nagyon erőlködnie .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Suzuki
« Válasz #212 Dátum: 2005.05.21 22:24:33 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ebben az esetben durván 8.5 és 10 liter közötti értékeket értettem nagyságrendileg azonos városi fogyasztás alatt . Ebbe belefér egy rakás autó , az említett 1.2 80 lovas Puntotól kezdve a 75 lovas 1.4-es IV-es Golfon , az 1.4 82 lovas F-Astrán , az 1.6 107 lovas Carina E-n , az 1.7 102 lovas 440-es Volvon stb. át a szintén említett Camryig .

Ilyen sokat fogyaszt a Punto és a Golf?
A Puntonál 7,5-re, a Golf esetén 8 ra tippeltem volna, de ezek szerint ezek nem túl gazdaságos kocsik.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Suzuki
« Válasz #213 Dátum: 2005.05.22 00:24:49 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ebben az esetben durván 8.5 és 10 liter közötti értékeket értettem nagyságrendileg azonos városi fogyasztás alatt . Ebbe belefér egy rakás autó , az említett 1.2 80 lovas Puntotól kezdve a 75 lovas 1.4-es IV-es Golfon , az 1.4 82 lovas F-Astrán , az 1.6 107 lovas Carina E-n , az 1.7 102 lovas 440-es Volvon stb. át a szintén említett Camryig.

Ebből engem a Punto és az Astra meglep. Az Astrát illetően a saját (és családi) tapasztalatok ennek gyökeresen ellent mondanak. Még a 8 litert sem sikerült soha elérni. Inkább 7 szokott lenni...
A Puntoról közvetlen tapasztalat nincs, de az olvasott tesztek ennél takarékosabbról szólnak.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #214 Dátum: 2005.05.22 00:37:46 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ebben az esetben durván 8.5 és 10 liter közötti értékeket értettem nagyságrendileg azonos városi fogyasztás alatt . Ebbe belefér egy rakás autó , az említett 1.2 80 lovas Puntotól kezdve a 75 lovas 1.4-es IV-es Golfon , az 1.4 82 lovas F-Astrán , az 1.6 107 lovas Carina E-n , az 1.7 102 lovas 440-es Volvon stb. át a szintén említett Camryig .

Ilyen sokat fogyaszt a Punto és a Golf?
A Puntonál 7,5-re, a Golf esetén 8 ra tippeltem volna, de ezek szerint ezek nem túl gazdaságos kocsik.


Én ezt egyáltalán nem nevezném soknak . A Golfban egy kis motor kínlódik a nehéz kasztnival , a Punto ezen változatában pedig egy meglehetősen pörgős karakterisztikájú , viszonylag erős motor dolgozik .

Egyébként mit jelent az , hogy "nem túl gazdaságos" ? Elég kevés olyan benzines autót találsz , amelyet különösebb spórolás nélkül ennél említésre méltóan kevesebb fogyasztással el lehetne mozgatni városban .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #215 Dátum: 2005.05.22 00:42:24 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ebben az esetben durván 8.5 és 10 liter közötti értékeket értettem nagyságrendileg azonos városi fogyasztás alatt . Ebbe belefér egy rakás autó , az említett 1.2 80 lovas Puntotól kezdve a 75 lovas 1.4-es IV-es Golfon , az 1.4 82 lovas F-Astrán , az 1.6 107 lovas Carina E-n , az 1.7 102 lovas 440-es Volvon stb. át a szintén említett Camryig.

Ebből engem a Punto és az Astra meglep. Az Astrát illetően a saját (és családi) tapasztalatok ennek gyökeresen ellent mondanak. Még a 8 litert sem sikerült soha elérni. Inkább 7 szokott lenni...
A Puntoról közvetlen tapasztalat nincs, de az olvasott tesztek ennél takarékosabbról szólnak.


Hát , pedig ennyi volt . Én nem is csodálkozom egyiken sem , szerintem reális . Azt azért hozzátenném , hogy az említett értékek Pécsett jöttek ki , és spórolás nélkül .

Engem inkább az lep meg , hogy te milyen fogyasztást említesz ennek az Astrának . Nekem országúton jött ki vele bő 7 literes fogyasztás , 130-140 körül , egy személlyel , klímával .

A Punto pedig , ahogy már említettem , a 80 lovas változat ; ráadásul erről tudni kell , hogy botrányosan rövid a váltója . 100 kmh-nál ötödikben már 3000 fölött jár  :shock:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Suzuki
« Válasz #216 Dátum: 2005.05.22 00:47:24 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Ilyen sokat fogyaszt a Punto és a Golf?
A Puntonál 7,5-re, a Golf esetén 8 ra tippeltem volna, de ezek szerint ezek nem túl gazdaságos kocsik.
Én ezt egyáltalán nem nevezném soknak . A Golfban egy kis motor kínlódik a nehéz kasztnival , a Punto ezen változatában pedig egy meglehetősen pörgős karakterisztikájú , viszonylag erős motor dolgozik .

A Golfot meg tudom erősíteni. Ismerősnek volt ilyen (IV Golf 1.4 motorral) és jó 9 litereket evett városban.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Suzuki
« Válasz #217 Dátum: 2005.05.22 00:50:28 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Hát, pedig ennyi volt. Én nem is csodálkozom egyiken sem, szerintem reális. Azt azért hozzátenném, hogy az említett értékek Pécsett jöttek ki, és spórolás nélkül.

Ezt mindig kifelejtem, hogy Pécsett hegyek is vannak...
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Suzuki
« Válasz #218 Dátum: 2005.05.22 12:36:37 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Hát, pedig ennyi volt. Én nem is csodálkozom egyiken sem, szerintem reális. Azt azért hozzátenném, hogy az említett értékek Pécsett jöttek ki, és spórolás nélkül.

Ezt mindig kifelejtem, hogy Pécsett hegyek is vannak...

Jó, mondjuk ezt bele lehet számolni kicsit, viszont a forgalom se akkora :D
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Suzuki
« Válasz #219 Dátum: 2005.05.22 12:40:34 »
Idézetet írta: "music"
A Golfot meg tudom erősíteni. Ismerősnek volt ilyen (IV Golf 1.4 motorral) és jó 9 litereket evett városban.

Akkor ezek szerint szar a motor, mert azért sok ekkora kocsi van 1.4-es mocival, lásd Corolla, ami azért ennél kevesebbel is elmegy, vagy Astra Classic II.
Persze, ha kinyomják a belét, akkor elhiszem, hogy sokat fogyaszt, de ez nem mérvadó akkor.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Suzuki
« Válasz #220 Dátum: 2005.05.22 12:45:57 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én ezt egyáltalán nem nevezném soknak . A Golfban egy kis motor kínlódik a nehéz kasztnival , a Punto ezen változatában pedig egy meglehetősen pörgős karakterisztikájú , viszonylag erős motor dolgozik .

Egyébként mit jelent az , hogy "nem túl gazdaságos" ? Elég kevés olyan benzines autót találsz , amelyet különösebb spórolás nélkül ennél említésre méltóan kevesebb fogyasztással el lehetne mozgatni városban .

Punto esetén az 1.3-as Yaris sztem korrekt versenytárs. Az hol fogyaszt 7,5 nél többet városban? Ha 2. ben mész 50-el akkor talán.
Golf esetén az egyel előző Corolla az ellenfél, és a Golf sztem gyári adatait tekintve is többet fogyaszt, vagy nem? (Ebben az utolsóban nem vagyok teljesen bizti)
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Suzuki
« Válasz #221 Dátum: 2005.05.22 23:29:06 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "music"
Ezt mindig kifelejtem, hogy Pécsett hegyek is vannak...
Jó, mondjuk ezt bele lehet számolni kicsit, viszont a forgalom se akkora :D

De a távolságok sem :!:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Suzuki
« Válasz #222 Dátum: 2005.05.22 23:31:54 »
Idézetet írta: "KLaco"
Golf esetén az egyel előző Corolla az ellenfél, és a Golf sztem gyári adatait tekintve is többet fogyaszt, vagy nem? (Ebben az utolsóban nem vagyok teljesen bizti)

Ezt nem tudnám megmondani, az új mércével mért adatokat már nem jegyzem meg. Az viszont igaz, hogy a Toyota gyári fogyasztási adatai sokkal reálisabbak, mint a német márkáké.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #223 Dátum: 2005.05.23 01:02:04 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "music"
A Golfot meg tudom erősíteni. Ismerősnek volt ilyen (IV Golf 1.4 motorral) és jó 9 litereket evett városban.

Akkor ezek szerint szar a motor, mert azért sok ekkora kocsi van 1.4-es mocival, lásd Corolla, ami azért ennél kevesebbel is elmegy, vagy Astra Classic II.
Persze, ha kinyomják a belét, akkor elhiszem, hogy sokat fogyaszt, de ez nem mérvadó akkor.


Ez a Golf konkrétan 8.5 körül eszik átlagban városban . Nem nevezném szarnak a motort , ez az érték szerintem rendben van egy 75 lovas géptől , amely egy 1100 kilós kocsit mozgat .

Punto esetében leírtam már a tényezőket . Ezt a motort tényleg taposni kell , a karakterisztikája megköveteli , ráadásul a váltó is nagyon rövid . Ezzel az autóval én is rendszeresen tartózkodom a 3-4000 közötti fordszám-tartományban , nem tudok mit csinálni , nem lehet máshogy menni vele  :roll: ...

Toyotákhoz nem érdemes hasonlítgatni , mert azok keveset fogyasztanak  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #224 Dátum: 2005.05.23 01:04:42 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Golf esetén az egyel előző Corolla az ellenfél, és a Golf sztem gyári adatait tekintve is többet fogyaszt, vagy nem? (Ebben az utolsóban nem vagyok teljesen bizti)

Ezt nem tudnám megmondani, az új mércével mért adatokat már nem jegyzem meg. Az viszont igaz, hogy a Toyota gyári fogyasztási adatai sokkal reálisabbak, mint a német márkáké.


6.4 az 1.4-es Golf IV gyári átlagfogyija  :shock: ... Ezt a büdös életben össze nem lehet hozni vele , hacsak nem közlekedsz gyakorlatilag folyamatosan országúton , és nem gyorsabban , mint 120  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )