Szerző Téma: Suzuki  (Megtekintve 261393 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #195 Dátum: 2005.05.20 13:02:48 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "music"
Egyről beszélünk: az átlag Suzukis vagy ***ajankó, vagy csigapörköltet evett. Az már messziről látszik, melyikkel van dolgod...


5 evig volt swiftem, 1.0. Szerintem egyik altalad felallitott kategoriaba se tartoztam.


Ezt mondom én is , szerintem messze túl sok Suzukis van ahhoz , hogy be lehessen skatulyázni őket . Nem BMW ez , és nem is Alfa , bár ott is jelentős részben klisé az , amit a többiek gondolnak róluk (pláne , ahol sokat adnak el ezekből az autókból) .

Ez szerintem inkább úgy működik , hogy amikor az ember belebotlik egy vánszorgó vagy éppen állatkodó Suzukisba , akkor lelkesen felkiált , hogy NA UGYE !!! ...  :roll: ... Ehh , zöldség  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #196 Dátum: 2005.05.20 13:05:51 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "KLaco"
És a Yarisba? :D

Elöl leghátulra kell tolni az ülést. Ha a hátsó üléssor is hátra van tolva, akkor még csak-csak. De akkor meg csomagtér = 0. Szóval a Yaris se bejövős ilyen szempontból. Na de nem is fogok én hátul utazni Yarisba, maximum a kormány mögött  :twisted:

Az új Swiftben az nem tetszik még, hogy az alapverzióban még rádió sincs..


Node annyi pénzért :) ... És van benne egy normális teljesítményű motor , akkor már inkább ez , mint 2 millióért rádió inkluzíve , viszont valami 50 lovas kávédaráló a motorházban  :wink:

Engem egyébként érdekel az új Swift (mármint nem megvenni akarom , csak érdekel) , valszeg el is fogok menni kipróbálni egyet . Jókat írnak róla , jó az ára , tetszenek a színei  :) - kíváncsi vagyok , milyen vezetni .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Suzuki
« Válasz #197 Dátum: 2005.05.20 17:23:22 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Node annyi pénzért :) ... És van benne egy normális teljesítményű motor , akkor már inkább ez , mint 2 millióért rádió inkluzíve , viszont valami 50 lovas kávédaráló a motorházban  :wink:

Oké oké, persze. De azért nagyon sok mindent kispóroltak belőle, ami 2005ben már nem illendő. Pl. az alapban nincs pollenszűrő, nincs nyitott ajtókra, felkapcsolt fényszórókra figyelmeztető jelzés, nem állítható a kormány, nincs csomagtérvilágítás, nincsenek kapaszkodók és kabátakasztók. A teljesség igénye nélkül.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Suzuki
« Válasz #198 Dátum: 2005.05.20 20:56:08 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Palaczk"
Node annyi pénzért :) ... És van benne egy normális teljesítményű motor , akkor már inkább ez , mint 2 millióért rádió inkluzíve , viszont valami 50 lovas kávédaráló a motorházban  :wink:

Oké oké, persze. De azért nagyon sok mindent kispóroltak belőle, ami 2005ben már nem illendő. Pl. az alapban nincs pollenszűrő, nincs nyitott ajtókra, felkapcsolt fényszórókra figyelmeztető jelzés, nem állítható a kormány, nincs csomagtérvilágítás, nincsenek kapaszkodók és kabátakasztók. A teljesség igénye nélkül.

Hát igen, ezek bosszantó apróságok, inkább legyen 85 lóerő, de ezek legyenek benne :D
Szal a Suzukinál inkább a motorra fektetik a hangsúlyt, ami nem probléma önmagában, de azért ezek az apróságok bosszantóak.
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Suzuki
« Válasz #199 Dátum: 2005.05.20 23:21:18 »
Idézetet írta: "Peter"
5 evig volt swiftem, 1.0. Szerintem egyik altalad felallitott kategoriaba se tartoztam.

Akkor Te nem átlag suzukis voltál. :lol:  :lol:  :lol:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Suzuki
« Válasz #200 Dátum: 2005.05.20 23:22:41 »
Idézetet írta: "Peter"
Fogyasztas temahoz annyit, hogy szuleimnek 1.3 16v-je van, nekem meg 1.0 volt. Voltunk egyutt nyaralni, 4000 km-t mentunk egymas utan, valtogatva mentunk elol. Szinte decire ugyanannyit fogyasztott a 2 auto.

A város lenne az érdekes, azon ment a vita. Városon kívül nem meglepő a kis (vagy semekkora) különbség, mert ott már erőlködik a kisebb motor.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Suzuki
« Válasz #201 Dátum: 2005.05.20 23:27:47 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ezt mondom én is, szerintem messze túl sok Suzukis van ahhoz, hogy be lehessen skatulyázni őket. Nem BMW ez, és nem is Alfa, bár ott is jelentős részben klisé az, amit a többiek gondolnak róluk (pláne, ahol sokat adnak el ezekből az autókból).

Akkor inkább úgy mondanám, hogyha belebotlasz egy vánszorgó autóba, akkor az nagy eséllyel Suzi, ha egy agresszíven cikázó őrültbe, és az nem BMW, Alfa, vagy sportkocsi, akkor nagy eséllyel az is Swift. Ez lehet, hogy az össz Suzuki darabszámból nem a kiugró többség, de más - ekkora kategóriájú - márkákhoz képest biztosan nagyon magas.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #202 Dátum: 2005.05.21 00:17:21 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Palaczk"
Node annyi pénzért :) ... És van benne egy normális teljesítményű motor , akkor már inkább ez , mint 2 millióért rádió inkluzíve , viszont valami 50 lovas kávédaráló a motorházban  :wink:

Oké oké, persze. De azért nagyon sok mindent kispóroltak belőle, ami 2005ben már nem illendő. Pl. az alapban nincs pollenszűrő, nincs nyitott ajtókra, felkapcsolt fényszórókra figyelmeztető jelzés, nem állítható a kormány, nincs csomagtérvilágítás, nincsenek kapaszkodók és kabátakasztók. A teljesség igénye nélkül.


Ja , hát ez tényleg elég gagyi , de a saját tapasztalatuk bizonyítja nekik , hogy bőven meg fogják venni ezt , a lényeg hogy olcsó legyen  :roll: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #203 Dátum: 2005.05.21 00:21:01 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Peter"
Fogyasztas temahoz annyit, hogy szuleimnek 1.3 16v-je van, nekem meg 1.0 volt. Voltunk egyutt nyaralni, 4000 km-t mentunk egymas utan, valtogatva mentunk elol. Szinte decire ugyanannyit fogyasztott a 2 auto.

A város lenne az érdekes, azon ment a vita. Városon kívül nem meglepő a kis (vagy semekkora) különbség, mert ott már erőlködik a kisebb motor.


Akkor hát vegyük újra fel a fonalat ...

Városban is erőlködnie kell a kis motornak ahhoz , hogy valamennyire menjen . Épp a város az , ahol tapasztalataim szerint az autók egy elég széles spektruma , kezdve az 1.2-es Fiat Puntotól a 2.0 Toyota Camryig , nagyságrendileg ugyanannyit fogyaszt .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Suzuki
« Válasz #204 Dátum: 2005.05.21 00:23:13 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Akkor hát vegyük újra fel a fonalat ...

Jaj, neeee, túl álmos vagyok már ehhez...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #205 Dátum: 2005.05.21 00:25:26 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Ezt mondom én is, szerintem messze túl sok Suzukis van ahhoz, hogy be lehessen skatulyázni őket. Nem BMW ez, és nem is Alfa, bár ott is jelentős részben klisé az, amit a többiek gondolnak róluk (pláne, ahol sokat adnak el ezekből az autókból).

Akkor inkább úgy mondanám, hogyha belebotlasz egy vánszorgó autóba, akkor az nagy eséllyel Suzi, ha egy agresszíven cikázó őrültbe, és az nem BMW, Alfa, vagy sportkocsi, akkor nagy eséllyel az is Swift. Ez lehet, hogy az össz Suzuki darabszámból nem a kiugró többség, de más - ekkora kategóriájú - márkákhoz képest biztosan nagyon magas.


Ha belebotlasz egy vánszorgó autóba , akkor az Suzuki , vagy Thalia , vagy Kalos szedán , vagy vagy vagy ... Igen sokféle van . A másik kategóriát én alig látom - ha száguldozó és nem BMW vagy Alfa , akkor sokkal inkább pl. egy Seat Leon , IV-es Golf vagy épp Astra kombi , mint Suzuki . Agresszíven cikázó Suzukit meglehetősen ritkán látok . Lehet , hogy ez speciális BP-i jelenség ?

Igazából nem tudom követni ezt az eszmefuttatást , a tapasztalataim nem támasztják alá . Szerintem ez akkora előítélet , mint a ház  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #206 Dátum: 2005.05.21 00:26:47 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Akkor hát vegyük újra fel a fonalat ...

Jaj, neeee, túl álmos vagyok már ehhez...


Ami azt illeti , én is meglehetősen unom , de úgy tűnt , neked fontos visszadobnod a labdát olyannal szemben is , aki történetesen a gyakorlatban is próbálta a dolgot .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Suzuki
« Válasz #207 Dátum: 2005.05.21 00:42:29 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Lehet , hogy ez speciális BP-i jelenség ?

Lehet. Én sem vettem észre sokáig. Aztán valahol hallottam erről, el kezdtem figyelni rá, és meg kellett állapítanom, hogy nem ok nélkül alakult ki ez a kép róluk.
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Suzuki
« Válasz #208 Dátum: 2005.05.21 00:51:05 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ami azt illeti , én is meglehetősen unom , de úgy tűnt , neked fontos visszadobnod a labdát olyannal szemben is , aki történetesen a gyakorlatban is próbálta a dolgot .

Akkor - de ez tényleg már az utolsó - hadd utaljak arra, hogy országúton nagyobb motorú autókkal is nagyon alacsony fogyasztás érhető el. Gondolj csak a Carinátokra, bőven 6 alatti fogyikat tud produkálni. Városban viszont a ccm-k növekedésével a különbség is nő. Egy bizonyos kg/LE arány alatt természetesen - de tekintettel az 1.0 Swift 720(?) kg tömegére, ez bőven alatta van.
Az említett tapasztalat pedig egy 4000 km-es nyaralás alatt volt. Az nem város.
Részemről a téma befejezve.
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Suzuki
« Válasz #209 Dátum: 2005.05.21 09:25:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Városban is erőlködnie kell a kis motornak ahhoz , hogy valamennyire menjen . Épp a város az , ahol tapasztalataim szerint az autók egy elég széles spektruma , kezdve az 1.2-es Fiat Puntotól a 2.0 Toyota Camryig , nagyságrendileg ugyanannyit fogyaszt .

Ez a nagyságrendileg fogalom nálad mit jelent?
Mert pl. nekünk a Yaris csúcsforgalomban 1szer fogyasztott 7 litert nyáron nagy melegben, de a Vectra A, ami 1.8-as, az 9 alatt nem fogyaszt városban. Ez nagyságrenden belüli?
Mert ha a méret különbséget vesszük reális a dolog, az fix, tehát nem fogyaszt sokat a Vectra, de városi kisautónak nem használnám az fix, mert azért sokat fogyaszt.
Laco 73 :D