Szerző Téma: Suzuki  (Megtekintve 261418 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Suzuki
« Válasz #165 Dátum: 2005.05.15 15:43:00 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Van egy barátom , aki képes volt városi forgalomban 8.5 literrel elmozgatni a 408-as Moszkvicsát  :o ... Ha nem látom személyesen , el nem hiszem , hogy ez lehetséges !!! Csakhogy ezt úgy csinálta ám , hogy tényleg feltartotta a forgalmat - rettentő hosszú idő alatt gyorsult fel 50-re (mert már 30-nál négyesbe rakta , a gázt pedig csak simogatta) , sőt gyakran még annyival sem ment . Állandóan sorok voltak mögötte .

Na igen. Ez már túl durva. Remélem nem haragszik meg Zénóka, de az ő vezetési stílusa is balesetveszélyes valamilyen szinten: sorok alakulnak ki mögötte, és amikor a sort előzgetik a vadbarmok, abból szoktak nagy koccok lenni  :(
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #166 Dátum: 2005.05.15 15:51:07 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Palaczk"
Van egy barátom , aki képes volt városi forgalomban 8.5 literrel elmozgatni a 408-as Moszkvicsát  :o ... Ha nem látom személyesen , el nem hiszem , hogy ez lehetséges !!! Csakhogy ezt úgy csinálta ám , hogy tényleg feltartotta a forgalmat - rettentő hosszú idő alatt gyorsult fel 50-re (mert már 30-nál négyesbe rakta , a gázt pedig csak simogatta) , sőt gyakran még annyival sem ment . Állandóan sorok voltak mögötte .

Na igen. Ez már túl durva. Remélem nem haragszik meg Zénóka, de az ő vezetési stílusa is balesetveszélyes valamilyen szinten: sorok alakulnak ki mögötte, és amikor a sort előzgetik a vadbarmok, abból szoktak nagy koccok lenni  :(


Ilyen áron szerintem sem fair a spórolás . Nem szerettem a srác mellett utazni , égés volt  :oops: ... Az ember menjen legalább annyival , hogy a nagy többségnek ne kelljen őt előzgetnie - és lehetőség szerint gyorsuljon fel dinamikusan az utazósebességre . Meg lehet csinálni ezt anélkül is , hogy gyilkolni kéne az autót .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Suzuki
« Válasz #167 Dátum: 2005.05.16 01:41:38 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Van egy barátom , aki képes volt városi forgalomban 8.5 literrel elmozgatni a 408-as Moszkvicsát  :o ... Ha nem látom személyesen , el nem hiszem , hogy ez lehetséges !!! Csakhogy ezt úgy csinálta ám , hogy tényleg feltartotta a forgalmat - rettentő hosszú idő alatt gyorsult fel 50-re (mert már 30-nál négyesbe rakta , a gázt pedig csak simogatta) , sőt gyakran még annyival sem ment . Állandóan sorok voltak mögötte .

Na igen, de az karbis volt. Másutt pedig azt bizonygatod, hogy a befecskendezőset nyugodtan tövig lehet nyomni, amíg gyorsítunk, nem fog többet fogyasztani :!:
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Suzuki
« Válasz #168 Dátum: 2005.05.16 07:44:17 »
Idézetet írta: "music"
Na igen, de az karbis volt. Másutt pedig azt bizonygatod, hogy a befecskendezőset nyugodtan tövig lehet nyomni, amíg gyorsítunk, nem fog többet fogyasztani :!:

Palaczk azt mondta (erre szó szerint emlékszem). hogy az injektoros a szükségesnél többet nem ad a motornak, nem pazarol. De ha padlógázzal gyorsítasz, injektoros autónak is több nafta kell - de csak annyit ad az injektor, amennyit el is tud égetni.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #169 Dátum: 2005.05.16 12:13:01 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Van egy barátom , aki képes volt városi forgalomban 8.5 literrel elmozgatni a 408-as Moszkvicsát  :o ... Ha nem látom személyesen , el nem hiszem , hogy ez lehetséges !!! Csakhogy ezt úgy csinálta ám , hogy tényleg feltartotta a forgalmat - rettentő hosszú idő alatt gyorsult fel 50-re (mert már 30-nál négyesbe rakta , a gázt pedig csak simogatta) , sőt gyakran még annyival sem ment . Állandóan sorok voltak mögötte .

Na igen, de az karbis volt. Másutt pedig azt bizonygatod, hogy a befecskendezőset nyugodtan tövig lehet nyomni, amíg gyorsítunk, nem fog többet fogyasztani :!:


Én NEM EZT MONDTAM ! Hanem egyrészt az , amit Szeke írt (injektoros kocsinál nem kezd kontrollálatlanul ömleni a benzin a motorba , ha padlógázt adsz) - másrészt pedig azt , hogy a gazdaságos vezetésnél a cél a gyorsítási fázis lerövidítése (mert amíg gyorsítasz , zabál az autó) , és ezt -injektoros kocsinál- úgy kell csinálni , hogy padlógázzal kell gyorsítani , közben amilyen korán csak lehet , felkapcsolva . Így , együtt érvényesek ezek a dolgok .

Máskülönben , a felhozott példa csak annak illusztrálására szolgált , hogy szvsz a spórolósdi nem mehet át guruló útakadály-üzemmódba  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Suzuki
« Válasz #170 Dátum: 2005.05.16 14:50:00 »
Lehet, hogy nem ezt mondtad, de a téma szempontjából irreveláns: a kis Swift nem karbis, tehát a városi furikázás olyan rettenetesen sok plussz benyát nem igényel. Azért a 7xx kilóhoz képest az 53 ló nem kevés, 60-ig nem gond mozgatni a karosszériát.
Ma visszaülve a Corollába magam is elcsodálkoztam, milyen jól megy ez a kocsi, pedig a Swiftben utas voltam...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #171 Dátum: 2005.05.16 19:06:39 »
Idézetet írta: "music"
Lehet, hogy nem ezt mondtad, de a téma szempontjából irreveláns: a kis Swift nem karbis, tehát a városi furikázás olyan rettenetesen sok plussz benyát nem igényel. Azért a 7xx kilóhoz képest az 53 ló nem kevés, 60-ig nem gond mozgatni a karosszériát.
Ma visszaülve a Corollába magam is elcsodálkoztam, milyen jól megy ez a kocsi, pedig a Swiftben utas voltam...


Senki nem beszélt rettenetesen sokról . Arról volt szó , hogy az 1.3 Swift alig fogyaszt többet . Ez pedig így van , főleg városban .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Suzuki
« Válasz #172 Dátum: 2005.05.16 22:53:03 »
Jó, akkor hanyagoljuk a témát.
music     

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Suzuki
« Válasz #173 Dátum: 2005.05.18 22:52:10 »
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #174 Dátum: 2005.05.18 23:18:14 »
Idézetet írta: "Szeke"
Dyna vs. Swift élő törésteszt :(


Ismét jelesre vizsgázott a régi Swift törésbiztonsága  :( ... Szerencsétlenek  :cry: ...

És volt pofájuk ezt a fosládát még tavaly is újonnan árulni  :evil:  :evil:  :evil: !!!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Suzuki
« Válasz #175 Dátum: 2005.05.18 23:37:49 »
Idézetet írta: "Palaczk"
És volt pofájuk ezt a fosládát még tavaly is újonnan árulni  :evil:  :evil:  :evil: !!!

Tudomásul kell venni, hogy nem érdekel minden embert az autók biztonsága.
Van, akit nem érdekel, hogy ilyen törékeny. Vagy azért, mert azt hiszi, hogy ővele nem eshet meg egy hasonló karambol, vagy azért, mert nincs pénze drágább autóra, és nem akar használtat venni.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #176 Dátum: 2005.05.19 00:27:08 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
És volt pofájuk ezt a fosládát még tavaly is újonnan árulni  :evil:  :evil:  :evil: !!!

Tudomásul kell venni, hogy nem érdekel minden embert az autók biztonsága.
Van, akit nem érdekel, hogy ilyen törékeny. Vagy azért, mert azt hiszi, hogy ővele nem eshet meg egy hasonló karambol, vagy azért, mert nincs pénze drágább autóra, és nem akar használtat venni.


... Vagy pedig azért , mert a reklám elhitette velük , hogy valójában nagyon is biztonságos az az autó  :evil: ! Ez viszont már olyan dolog , amiért én , ha tehettem volna , nagyon rondán ***tam volna a felelősöket  :bullethole: ! Kár , hogy nincs az ilyesmire megfelelő jogszabály  :cry:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Suzuki
« Válasz #177 Dátum: 2005.05.19 00:27:50 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Németországban éppenséggel készültek olyan felmérések , amelyek az egyes autómárkák vevőinek a jellemző pszichikai tulajdonságait , vérmérsékletét kívánták ábrázolni . Az AB-ben olvastam róla . Sok mindenre nem emlékszem , de kevéssé meglepő , hogy a BMW-sek voltak jellemzően a legmagabiztosabb , legagresszívabb beállítottságúak . A Toyotások inkább visszafogott , racionális személyiségek . Ez a kettő megmaradt . Meg az is , hogy bizonyos márkáknál (pl. Opel vagy VW) nem volt kimutatható egy irányvonal , nagy volt a szórás . Na ja , a VW meg az Opel tényleg népautó Németországban .

Tendenciák nálunk is vannak. (BMW, Audi, Alfa, Suzuki) Ezeknél a márkáknál nagy valószínűséggel megjósolható a sofőr viselkedése...


A Suzukinál ugyan nem , ez szerintem csak előítélet . Túl sokan hajtanak ilyen autót ahhoz , hogy általánosítani lehessen . Öreg papák , családanyák , fiatal férfiak-nők ... népautó .

(Elég baj , hogy az lett - mármint a régi Swift ... de ez már egy más téma.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Suzuki
« Válasz #178 Dátum: 2005.05.19 10:30:32 »
Idézetet írta: "Palaczk"
... Vagy pedig azért , mert a reklám elhitette velük , hogy valójában nagyon is biztonságos az az autó  :evil: ! Ez viszont már olyan dolog , amiért én , ha tehettem volna , nagyon rondán ***tam volna a felelősöket  :bullethole: ! Kár , hogy nincs az ilyesmire megfelelő jogszabály  :cry:

Most végre van ez a biztonsági öves kampány (ismert emberek elmondják, hogy ők bekapcsolják). Ez kb. 20 évet késett...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Suzuki
« Válasz #179 Dátum: 2005.05.19 10:32:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A Suzukinál ugyan nem, ez szerintem csak előítélet. Túl sokan hajtanak ilyen autót ahhoz, hogy általánosítani lehessen. Öreg papák, családanyák, fiatal férfiak-nők ... népautó.

Egyről beszélünk: az átlag Suzukis vagy ***ajankó, vagy csigapörköltet evett. Az már messziről látszik, melyikkel van dolgod...
music