Szerző Téma: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek  (Megtekintve 107257 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #300 Dátum: 2012.04.26 09:59:00 »
nem szeretem a nagymamalekvárt...nem lehet lefőzni  a mami csontjárol rendesen a cuccot  [rohog]  :lol:

inkább az anyám-féle barack,eper meg szilvalekvárt szeretem...és abban van kb 12éves is...igazi inyencség...
de ez az eü doboz téma felháboritó...meg a másik az,h nem lehet kapni sehol...feladtam,már nem hivogatok senkit..az eltelefonált pénzből már vehettem volna egy új dobozt..  :hmmmm:
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #301 Dátum: 2012.04.26 11:15:54 »
nem kinlodok az összeválogatással...veszek ujat!

de kérdezem én,ha van egy bontatlan eü dobozom,amire rávan irva,h 2004nov,akkor az miért nemjo,ha 1x bontatlan...?
és ha veszek egy olyat,ami szintén új,bontatlan és rávan irva,h 2015ig érvényes,akkor közúti ellenőrzéskor kibontatják velem? mert akkor már következő ellenőrzéskor nem lesz uj/bontatlan és a rendőr leáll ellenőrizni tételesen a mittom én hány tételt,h mind belül van e még a szav.idején??
Ha van egy eü. doboz és arra rá van írva egy szavatossági idő afelől a belsejében ( pl.: Jód) le lehet járva valami mert nem mindennek ugyan akkor jár le a szavatossági ideje.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #302 Dátum: 2012.04.26 11:18:17 »
fertőtlenitő lejárt?? háát...bxrok azon nyomban...mi a fene jár le egy fertőtlenitőn??? tegn dumáltam egy mentős haverommal, aztmondta,h egy balesetnél,ha valakinek van annyi lélekjelenléte,h megprobálja ellátni a sérültet pl. egy ütőeres vérzésnél,akkor tökmind1,h levan e járva a cucc,vagy nincs...SŐT...több olyan esetről is tud,h a sokéve lejárt fleszereléseket ujracsomagoltál,ujra dátumozták és ennyi,mert nem kaptak utánpotlásra lét...vhogy meg kellett oldani,mert igaz pénzt nem adtak rá...de követelték tőlük a szavatossági időn belüli eü.felszereléseket...ez mekkora mocsok világ...fejétől büzlik a hal megint...
A kiemelt részhez írnám hogy a gyógyszereknél ha valami le van járva afelől azt nem kell kidobni ( persze nem 10 év lejártáról beszélek). Ismerős gyógyszerész válasza a lejárt termékről: " többet kell belőle bevenni mivel a lejárta a hatóanyag laboratóriumban kifejtett hatását jelzi" tehát nem a gyógyszer jár le hanem a hatóanyag erőssége.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #303 Dátum: 2012.04.26 11:19:09 »
hm,akkor minek van a doboznak szav.ideje? ezt nem értem..bár tökmind1.
lapozgattam a mátol érvényes metro katalogust...2ezeérért árulnak piros dobozt,elmekk megnézem,h mi is annak a tartalma, megfelel e a b..zi köhém rendeletnek!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #304 Dátum: 2012.04.26 11:19:45 »
nem szeretem a nagymamalekvárt...nem lehet lefőzni  a mami csontjárol rendesen a cuccot  [rohog]  :lol:

inkább az anyám-féle barack,eper meg szilvalekvárt szeretem...és abban van kb 12éves is...igazi inyencség...
de ez az eü doboz téma felháboritó...meg a másik az,h nem lehet kapni sehol...feladtam,már nem hivogatok senkit..az eltelefonált pénzből már vehettem volna egy új dobozt..  :hmmmm:
Mi itt vidéken minden gyümölcsből pálinkát csinálunk. Eleinte furcsa vele a palacsinta de megszokható  [rohog]

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #305 Dátum: 2012.04.26 11:21:12 »
hm,akkor minek van a doboznak szav.ideje? ezt nem értem..bár tökmind1.
lapozgattam a mátol érvényes metro katalogust...2ezeérért árulnak piros dobozt,elmekk megnézem,h mi is annak a tartalma, megfelel e a b..zi köhém rendeletnek!!
A lényeg: 1 rendőr se tudja pontosan mi kell bele ( ez az én véleményem nem tudom honnan  ;) ) tehát ki kell belőle dobni a "B" eü. doboz tartalmának listáját és kész . :devil:

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #306 Dátum: 2012.04.26 11:21:58 »
A kiemelt részhez írnám hogy a gyógyszereknél ha valami le van járva afelől azt nem kell kidobni ( persze nem 10 év lejártáról beszélek). Ismerős gyógyszerész válasza a lejárt termékről: " többet kell belőle bevenni mivel a lejárta a hatóanyag laboratóriumban kifejtett hatását jelzi" tehát nem a gyógyszer jár le hanem a hatóanyag erőssége.

na,magyarul,ha lejárt a fertőtlenitő.akkor egy esetleges balesetnél nem fél flakonnal használok el,hanem az egészet ráöntöm a páciensre..biztos ami bioztos!!   akkor kérdem én ujfent,minek ez a faxság az eü dobozokkal? nem is van egy mentős haver,  ő aztmondta,h inkább az lenne a legjobb,ha nem piszkálnánk a sérülthöz 1 balesetnél...feltéve ha a sokktol magunknál leszünk,mert ugye sokkhatása alá kerülünk,még ha nem is mi szenvedtük el a balesetet!
« Utoljára szerkesztve: 2012.04.26 11:32:55 írta akibor000 »
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #307 Dátum: 2012.04.26 11:24:49 »
Mi itt vidéken minden gyümölcsből pálinkát csinálunk. Eleinte furcsa vele a palacsinta de megszokható  [rohog]

hát végülis mi is....de a javábol azért befőtt és lekvár is készül:)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #308 Dátum: 2012.04.26 11:25:10 »
na,magyarul,ha lejárt a fertőtlenitő.akkor egy esetleges balesetnél nem fél flakonnal használok el,hanem az egészet ráöntöm a páciensre..biztos ami bioztos!!   akkor kérdem én ujfent,minek ez a faxság az eü dobozokkal? nem is van egy mentős haver,  ő aztmondta,h inkább az lenne a legjobb,ha nem piszkálnánk a sérülthöz 1 balesetnél...feltéve ha a sokktol magunknál leszünk,mert ugye sokkhatása alá kerülünk,még ha nem is mi szenvedtük el a balesetet!
Az én gyógyszerész ismerősöm a fent említett példát fájdalom csillapítónál mondta de szerintem igaz mindennél.
Hát ez a szabály olyan mint ha pl.: van a járművön ködlámpa és az nem működik az szabálysértés.
Kérdezem én miért az ha nincs is köd? a válasz azért mert az.
Szerintem ennyi a magyarázata a lejárt eü doboznak is.

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #309 Dátum: 2012.04.26 11:25:54 »
hát végülis mi is....de a javábol azért befőtt és lekvár is készül:)
Te is vidéki voltál valamikor.  :D

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #310 Dátum: 2012.04.26 11:28:49 »
Te is vidéki voltál valamikor.  :D

vagyok is,csak most pesten dolgozok! :)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #311 Dátum: 2012.04.26 11:31:19 »
Az én gyógyszerész ismerősöm a fent említett példát fájdalom csillapítónál mondta de szerintem igaz mindennél.
Hát ez a szabály olyan mint ha pl.: van a járművön ködlámpa és az nem működik az szabálysértés.
Kérdezem én miért az ha nincs is köd? a válasz azért mert az.
Szerintem ennyi a magyarázata a lejárt eü doboznak is.

értem én..és akkor jöhetne az,h a rendőr szabálysértéskor ne egyből milliokra büntessen,hanem előbb jöjjön a multkor emlitett figyelemfelhivás,h szab.sértést követ el..aztán majd legközelebb jöhet a birság!!  ehhez is joga van 1 rendőrnek,ha jolemléxem..!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #312 Dátum: 2012.04.26 11:35:21 »
értem én..és akkor jöhetne az,h a rendőr szabálysértéskor ne egyből milliokra büntessen,hanem előbb jöjjön a multkor emlitett figyelemfelhivás,h szab.sértést követ el..aztán majd legközelebb jöhet a birság!!  ehhez is joga van 1 rendőrnek,ha jolemléxem..!!
Emlékezeted briliáns.
Csak amit beszéltünk a magyar ember annyira "hülye" hogy ha figyelmezteted olyan mint ha megdicsérnéd ügyes vagy nem kell azt kicserélni jó az így.

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #313 Dátum: 2012.04.26 11:35:34 »
A lényeg: 1 rendőr se tudja pontosan mi kell bele ( ez az én véleményem nem tudom honnan  ;) ) tehát ki kell belőle dobni a "B" eü. doboz tartalmának listáját és kész . :devil:

:)  én ezt már tegn du.megtettem...a doboz hátuljára volt ragasztva egy leltárjegyzék...azt levettem rola..de majd ma veszek egy uj dobozt,aztán megnyugszom...
egyébként nemtart semeddig kinyomtatni egy ilyen listát http://www.police.hu/nyitooldal/cikkek/orf120425_02.html és odaadni reggeli eligazitáson a szolgálatba lévő rendőröknek..és máris tudják mit keressenek és mennyit a dobozban!!
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки

akibor000 (Robi)

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 16564
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #314 Dátum: 2012.04.26 11:37:12 »
Emlékezeted briliáns.
Csak amit beszéltünk a magyar ember annyira "hülye" hogy ha figyelmezteted olyan mint ha megdicsérnéd ügyes vagy nem kell azt kicserélni jó az így.

tisztelet a kivételnek... ;)
2005.12. Mazda5 TX Standard Diesel Power 110LE/310Nm


детские игрушки