Szerző Téma: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek  (Megtekintve 107376 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #210 Dátum: 2011.07.07 08:59:11 »
Autopalyan elvileg ha megall az auto azt ajanljak (kotelezo?) hogy mindenki kiszall es amennyire lehet eltavolodni a leallosavtol. Innentol... De nem is ertem mit kell ezen ennyit parolazni. 1500Ft 5 db. Megveszed, berakod a kocsiba,  hogy keznel legyen (Ausztriaban meg ez is elo van irva) es kalap-kabat.
Amúgy igen.  :)
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

DonPrego

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 7766
  • A Troll
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #211 Dátum: 2011.07.07 09:09:30 »
Pumpa! Ezeknek a kis vackoknak hihetetlen apro dugattyujuk van, emiatt nagyon lassuak. Percekig tart 0.3 bart emelni a nyomason.  :wacko:
Igen, láttam ilyet működés közben, 12V-ról nem is várom el hogy budapest villamosellátását leadja, de szükségmegoldásnak még jól jöhet  ::)
Szuksegmegoldasnak is jobb a pumpa.  :no: En nagyon hittem benne, vettem is. Aztan meg egy pumpat, mert meguntam a percekig tarto zunnyogest, remegest (ott tancol rajtad korbe a betonon) par tized bar kedveert. Ez az igazi szuksegmegoldas... aram sem kell hozza  :D
Ahha, értem ... köszi a tippet.
Aki másnak vermet ás az a Stack Pointer

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #212 Dátum: 2011.07.07 18:37:31 »
Megerősítem. Annyi jólláthatósági mellény (ez a hivatalos megnevezése) kel, ahány utas éppen ül a verdába.  Az autópálya leállósávjában műszaki okból veszteglő gépkocsiban nem tartózkodhat senki sem, a mentés megkezdéséig az árkon/szalagkorláton túl kell várakozni és a mellény viselése kötelező.
Speciel az olaszoknál, bolgároknál és görögöknél is kell. (lehet, hogy másutt is, de itt voltam és utánanéztem)

Fekete sitteszsák (hullazsák gyanánt): Szerbiában kérték jó 5-7 évvel ezelőtt, mostanában tudtommal már nem.
A horvátoknál ilyen nem volt.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #215 Dátum: 2011.08.25 11:59:50 »
Úgy néz ki, hogy a jövő hét végén induló Lyon-i utunkat, lehet, hogy az én autómmal fogjuk megtenni (munkaügyben). Ez pénteken derül ki, de addig is, ha bárkinek lenne olyam mondanivalója, ami hasznos lehetne nekem, akkor azt örömmel fogadnám.
Ha valóban megyünk (ez még nem biztos) és az én autómmal (ez sem biztos), mindez pénteken fog kiderülni.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #216 Dátum: 2011.08.25 12:01:38 »
Szeretem a lyoni hagymát ;)

Attus

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 361
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #217 Dátum: 2011.08.25 12:12:13 »
Nem tudom, ki választ útvonalat, én Ljubljana - Milano felé mennék. Szlovén matricát, ha nincs, kell venni, nem drága. A fizetőkapuknál személyautóval nem kell megállni, csak lassítani, a kiírt sebességkorlátozás szerint. A matricát kötelező kiragasztani! Ha GPS-t használsz, figyelj, nem mindegyik ismeri a tornyiszentmiklósi határátkelőt, főleg hazafelé gáz, mert Ljubljanánál elnavigálna Zágráb felé, ami hülyeség.
Olaszországban majdnem végig ki van építve az automata trafipax, nem érdemes száguldozni (ráadásul szakaszt mér, nem adott ponton).

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #218 Dátum: 2011.08.25 13:13:28 »
Köszi!
Ezt az útvonalat néztem ki én is. Köszi a jótanácsokat!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #219 Dátum: 2011.08.25 13:44:42 »
Úgy néz ki, hogy a jövő hét végén induló Lyon-i utunkat, lehet, hogy az én autómmal fogjuk megtenni (munkaügyben). Ez pénteken derül ki, de addig is, ha bárkinek lenne olyam mondanivalója, ami hasznos lehetne nekem, akkor azt örömmel fogadnám.
Ha valóban megyünk (ez még nem biztos) és az én autómmal (ez sem biztos), mindez pénteken fog kiderülni.
Mi is nem sokára indulunk Franciaországba.

Lyonba szerintem inkább Ausztria és Svájc felé menj, mert jóval olcsóbb (ha jól számolt a ViaMichelin, akkor oda-vissza kb. 30 ezerrel!), időben és kilométerben meg kb. ugyanaz.
Az olaszoknál (és a franciáknál is) ugyanis rohadt drága a fizetőkapus autópálya, míg az osztrák matrica olcsóbb és tovább tart a szlovénnál, svájciból meg hiába van csak éves, még akkor is olcsóbban jössz ki így, kivéve, ha a Riviérára mennél.
« Utoljára szerkesztve: 2011.08.25 13:50:10 írta gomzol »

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #220 Dátum: 2011.08.25 14:19:41 »
Pénz annyira nem számít, mert a repülőjegy fejenként 190 ezer lett volna, és ennél csak olcsóbbak leszünk, tehát a kényelmes út, és hogy minél jobb tempót tudjuk menni, ezek a fő szempontok. De köszi, megfontoljuk!
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #221 Dátum: 2011.08.25 17:52:54 »
Köszi!
Ezt az útvonalat néztem ki én is. Köszi a jótanácsokat!
Attol fugg melyik nap es mikor hajtanatok at az Olasz reszen. Velence-Torino kozott idonkent teljesen beall. Pentek deltol szombat hajnalig es Vasarnap deltol hetfo hajnalig biztos, hogy elkerulnem messzire. Es tenyleg csak ha a penz nem szamit!


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #222 Dátum: 2011.08.25 19:49:23 »
Szombat reggel indulnánk (jövő héten). De Te is inkább Svájcot javaslod?
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #223 Dátum: 2011.08.25 21:11:56 »
Én ezen az útvonalon mennék. Olcsóbb, alig hosszabb (vmi 20 km), és szinte biztosan gyorsabb, mint a déli.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #224 Dátum: 2011.08.25 21:25:05 »
Jónak tűnik! Csak svájctól félek. Nem tudom megmondani miért, de elég szigorúak az ellenőrzések és a büntetések. Meg mivel nem EU mennyire bonyolult a határátlépés? Amikor repülővel mentem (kétszer is volt ott, egyszer csak átszálltam, egyszer meg oda is mentem) és mindkétszer elég rendes ellenőrzés volt, ami persze nem baj, ha nem telik sok időbe.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...