Szerző Téma: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek  (Megtekintve 107270 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #180 Dátum: 2010.08.12 13:47:52 »
Kérdés, hogy gyerekkel mennek-e vagy csak két felnőtt...
utóbbi  ;)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #181 Dátum: 2010.08.12 15:03:16 »
Délután 1/2 2 kor indultunk a Budaörsi Tesco-tól, mert még nem volt nálunk valuta, kb 7-8h-között a Worten See mellett megszálltunk - Camping, sátor - 1 napig kibírható :D

aztán kényelmesen ebéd után indultunk tovább ( picit korábban kellett volna, mert majdnem este 11-volt, mire  a Manerba del Garda-i szállásra értünk, ebből közel 2 óra volt a Garda melletti ~70km, - Kicsit belefutottunk az Aug 15-i ünneplésbe.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #182 Dátum: 2010.08.13 00:29:06 »
Legolcsobb utvonal ez En nyaron ezt preferalom. Sajna elofordul, hogy Lienz es Bressanone kozott kicsit tepi az ember a hajat a sok pocsolo olasz miatt (mint ahogy azt ma is tettem  :censored: ) de szep, latvanyos utvonal. Idoben sem olyan veszes. Nekem Trentoig mindig sikerul hozni a 10 orat.
Leggyorsabb es talan leguncsibb utvonal ez. Ez mar a Brenner hago miatt dragabb is. De lehet dongetni (mar ha nem all be a nemet autopalya) Telen altalaban ezt hasznalom.
A lenyeg, hogy az olasz autopalyat keruld, amennyire lehet mert extrahiperszupergiga draga. Undormany  :censored: Ezert nalam a Velence fele vezeto ut kilove.

« Utoljára szerkesztve: 2010.08.13 00:31:40 írta labiscsakl »


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #183 Dátum: 2011.05.24 13:10:06 »

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #184 Dátum: 2011.05.25 10:55:23 »
Sziasztok!

Tudtok abban segíteni, hogy Szlovákiában milyen szabályok vannak az ablakok sötétítésére?
Az első ablakokon fólia van, amit tudom hogy itthon sem engedélyezett, de kint mi a szabály? Megbüntetnek érte?

Köszi.

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #185 Dátum: 2011.05.25 12:17:37 »
Tudtok abban segíteni, hogy Szlovákiában milyen szabályok vannak az ablakok sötétítésére?
Az első ablakokon fólia van, amit tudom hogy itthon sem engedélyezett, de kint mi a szabály? Megbüntetnek érte?
Ha jól tudom, a hazai szabályozás egy nemzetközi egyezményen alapul, aminek valószínűleg Szlovákia is részese, úgyhogy szerintem máshol is hasonlóak az erről szóló rendelkezések.

torbit

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 123
  • Corolla E12 1,4 D4D HB Luna
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #186 Dátum: 2011.05.25 15:51:09 »
Tudtok abban segíteni, hogy Szlovákiában milyen szabályok vannak az ablakok sötétítésére?
Az első ablakokon fólia van, amit tudom hogy itthon sem engedélyezett, de kint mi a szabály? Megbüntetnek érte?
Ha jól tudom, a hazai szabályozás egy nemzetközi egyezményen alapul, aminek valószínűleg Szlovákia is részese, úgyhogy szerintem máshol is hasonlóak az erről szóló rendelkezések.

Köszi, én is ettől tartottam. :(

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #189 Dátum: 2011.07.04 18:41:41 »
Szlovákiába fogok menni autóval, pontosabban a Magas-Tátrába. Még soha nem voltam abban az országban, ezért kérdezném, hogy általában milyen arra az utak minősége (mondjuk a magyar utakhoz hasonlítva)? Továbbá a sebességkorlátozásokat mennyire kell betartani, vagyis mennyire mérnek? Ezen kívül mire kell még jobban odafigyelni?
Corolla 1,4 VVT-i 2005

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #190 Dátum: 2011.07.04 18:48:49 »
Nem rosszabbak az utak, mint nalunk. Sot, helyenkent jobbak es joval szelesebbek is.
Arra vigyazz, hogy hova kell matrica es hova nem :excl: Illetve a GPS nem lehet a szelvedore szerelve, bunti jar erte. En ennyit tudok.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #191 Dátum: 2011.07.04 19:42:26 »
a GPS nem lehet a szelvedore szerelve, bunti jar erte.
Ez nekem annyira nonszensznek tűnt, hogy utánanéztem, és ezt találtam: "a sofőr látószögében nem lehet zavaró elem, így az elülső szélvédőn nem lehet lejárt autópálya-matrica, ezért az az autós, aki nem kaparja le lejárt matricáit, 33 eurós bírságot kaphat. A GPS kijelzőt a szélvédő közepére ajánlatos helyezni."
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.04 19:59:28 írta kleingy »

Kookaburra

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 621
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #192 Dátum: 2011.07.05 12:19:49 »
Szlovákiába fogok menni autóval, pontosabban a Magas-Tátrába. Még soha nem voltam abban az országban, ezért kérdezném, hogy általában milyen arra az utak minősége (mondjuk a magyar utakhoz hasonlítva)? Továbbá a sebességkorlátozásokat mennyire kell betartani, vagyis mennyire mérnek? Ezen kívül mire kell még jobban odafigyelni?

Általam ismeretlen megfontolásból (ha a tájékozatlan autósok szándékos szívatását nem tekintjük célnak)  a szlovákok nem azt jelölik, ha egy út fizetős, hanem azt, ha egy autópálya vagy autóút ingyenes (=bezplatit). Ha nem figyelsz, könnyen felhajthatsz egy fizetős útra, mert semmi nem jelzi, hogy ott csak matricával szabad közlekedni.

Lakott területen belül is kötelező a tompított fényszóró használata.
Yaris 1,4 D-4D EXE VSC 2009.

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #193 Dátum: 2011.07.05 12:42:11 »
Köszi mindenkinek a válaszokat. Majd odafigyelek, hogy ne tévedjek fizetős útra. A GPS meg marad a szélvédőn, csak emaitt nem fogom levenni.
Corolla 1,4 VVT-i 2005