Szerző Téma: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek  (Megtekintve 107250 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #75 Dátum: 2005.03.17 07:51:25 »
Mondtam az autónak, hogy ez drága benzin, ossza be okosan, mert egyhamar nem kap mást... :mrgreen:
Visszajövök :)

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #76 Dátum: 2005.03.23 11:39:21 »
Idézetet írta: "Tamás69"
No akkor ide is berakom, ha nem állítottak meg akkor:

(persze értelemszerűen átfogalmazva!!!)


Akármilyen Megyei Rendőrfőkapitányság
Közlekedésrendészeti Osztály

Megyeszékhely


Hivatkozási szám: .......   

Tárgy: adatszolgáltatás (XXX-000 forg. rendszámú gépjármű)


Tisztelt Cím!


   Alulírott X. Y., ilyen és ilyen lakos (vagy Z BT vagy KFT ügyvezetője), tájékoztatom a rendőrhatóságot, hogy az XXX-000 forgalmi rendszámú gépjárművet a ............. számú felhívásukban közölt időpontban, 2012. március hónap 185. napján, 10 óra 75 perckor XVárosban, a Kiskakas utcában, emlékezetem szerint, közeli hozzátartozóm vezette. Nyilatkozom továbbá, hogy a hatályos személyi jövedelemadó törvény rendelkezéseinek megfelelően társaságunk a gépkocsi után megfizeti a magánhasználatra kivetett személyi jövedelemadót, így a gépjármű magáncélra is használható, s útnyilvántartást nem kell vezetnünk. (term. csak akkor, ha cégautóról van szó, és nem vezet útnyilvántartást).

   Tekintettel arra, hogy közeli hozzátartozóm adatainak megjelölése esetén őt szabálysértés elkövetésével vádolnám, a szabálysértésekről szóló 1999. évi LXIX. törvény 57 § (1) bekezdés b) pontjában foglalt rendelkezésnek megfelelően, élve a törvény által biztosított jogommal, a személyére vonatkozó tájékoztatást megadni nem áll módomban.
   



Lakóhely, 2012.  március 199.

   Tisztelettel:

                     Aki vagyok


Ácsi! Én úgy tudom, hogy ezzel az  baj, hogy ilyen esetben viszont fogják és kivon(hat?)ják az autót a forgalomból pár hónapra  :!:

Vagy?  [smilie=sm59.gif]
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #77 Dátum: 2005.03.23 17:28:43 »
Idézetet írta: "axl"
Ácsi! Én úgy tudom, hogy ezzel az  baj, hogy ilyen esetben viszont fogják és kivon(hat?)ják az autót a forgalomból pár hónapra  :!:
Vagy?  [smilie=sm59.gif]

Nem, akkor tehetik ezt, ha a felszólítástól számított 8 napon belül nem küldöd el ezt a levelet nekik :!:
music     

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #78 Dátum: 2005.03.23 17:34:55 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "axl"
Ácsi! Én úgy tudom, hogy ezzel az  baj, hogy ilyen esetben viszont fogják és kivon(hat?)ják az autót a forgalomból pár hónapra  :!:
Vagy?  [smilie=sm59.gif]

Nem, akkor tehetik ezt, ha a felszólítástól számított 8 napon belül nem küldöd el ezt a levelet nekik :!:


Hoppá! Igazad lehet, ezt nem tudtam. Köszi az infót! ;)
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #79 Dátum: 2005.03.23 17:41:19 »
Idézetet írta: "axl"
Hoppá! Igazad lehet, ezt nem tudtam. Köszi az infót! ;)

Itt találhatsz a témában egyebeket is.
music     

axl

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 363
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #80 Dátum: 2005.03.23 17:45:19 »
Idézetet írta: "music"
Itt találhatsz a témában egyebeket is.



Köszi! [smilie=sm38.gif]
Udv,
axl

"...The path of the righteous man is beset on all sides by the inequities of the selfish and the tyranny of evil men..."

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #81 Dátum: 2005.04.13 16:16:17 »
Üdv!

Pénteken lenne egy kis túra Szabadkára mire kéne figyelni? Azt gondolom, hogy gyermekded álom a büntetés nélküli túra hiszen a szerb rendőrők eléggé rá vannak álva a magyarokra. Azért mégis ezt hogy lehet megpróbálni kivédeni vagy milyen egyéb dolog van amire figyelni kell?
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #82 Dátum: 2005.04.13 16:29:24 »
Idézetet írta: "Random_"
Üdv!

Pénteken lenne egy kis túra Szabadkára mire kéne figyelni? Azt gondolom, hogy gyermekded álom a büntetés nélküli túra hiszen a szerb rendőrők eléggé rá vannak álva a magyarokra. Azért mégis ezt hogy lehet megpróbálni kivédeni vagy milyen egyéb dolog van amire figyelni kell?


Tudom hogy ez ilyen, de azért nem elkeserítő úgy indulni nyaralni, hogy úgyis megbüntetnek, csak hogy ússzuk meg olcsón?
Európa??? (legalább javul a helyzet?)

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #83 Dátum: 2005.04.13 16:34:04 »
Itt a konrét cél a piac Szabadkán ugyanis anyám be lett oltva, hogy milyen ócsó meg jó és ki kell mennünk. Úgy érzem lesz ami lesz aki járt ki oda mindenkit büntettek már meg egyszer a legkülönbözőbb kidogásokkal: túl lassan megy, nem egyforma a két fényszóró fényereje, égeti a világítást pedig nálluk nem kötelező. Stb...
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

S.Zola

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 321
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #84 Dátum: 2005.04.13 17:36:15 »
Idézetet írta: "Random_"
Itt a konrét cél a piac Szabadkán ugyanis anyám be lett oltva, hogy milyen ócsó meg jó és ki kell mennünk. Úgy érzem lesz ami lesz aki járt ki oda mindenkit büntettek már meg egyszer a legkülönbözőbb kidogásokkal: túl lassan megy, nem egyforma a két fényszóró fényereje, égeti a világítást pedig nálluk nem kötelező. Stb...


Én eddig egyszer voltam kint, még tavaly gázt tankolni, de odafele majdnem kifogyott a benzin! Azt hittem elég lesz odáig. Elég lassan tudtam csak menni. Rendőröket láttam, de engem szerencsére nem szúrtak ki. Szombati nap volt. Amúgy nem igazán kívánkozok oda.

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #85 Dátum: 2005.04.13 19:38:52 »
Idézetet írta: "Random_"
Üdv!

Pénteken lenne egy kis túra Szabadkára mire kéne figyelni? Azt gondolom, hogy gyermekded álom a büntetés nélküli túra hiszen a szerb rendőrők eléggé rá vannak álva a magyarokra. Azért mégis ezt hogy lehet megpróbálni kivédeni vagy milyen egyéb dolog van amire figyelni kell?

én dec-ben gyakorlatilag keresztül autóztam a teljes Montenegro-Szerbia
országon (délröl északnak) egy kimondottan általuk utált rendszámmal (albán), eljöttem sok rendőrautó mellett, de senki nem állított meg, pedig előzetesen többen modták, hogy 50 km-enként fogok fizetni. Hogy ez kivétel volt -e??? :roll:

Random_

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 442
    • http://borbelyj.spaces.live.com
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #86 Dátum: 2005.04.13 20:49:12 »
Na majd pénteken kiderül és megosztom élményeimet bár nem mindenkinek lesz hasznos. Innen délről sokan járnak át mert olcsóbb a benzin és a nagy szabadkai piacon nagyon sok márkás árú van olcsón. Legalábbis ezt híresztelik. Az útlevelem most egy hetes ideje kipróbálni. Arra nem hivatkozhatnak, hogy régi a kép benne. :D
Corolla 1.4 Terra --> Focus 1.6 Ghia [155]

robi (Robi)

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9509
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #87 Dátum: 2005.12.25 21:07:02 »
Lehet túlzásnak tűnik, de én nem mertem elindulni ebbe az időbe [smilie=icon_xmas_snow.gif]  Erdélybe a következők nélkül:
    - téligumi
     - hólánc
     - homoklapát
     - vontatókötél
     - bika kábel
     - faforgács - 1 tasak
     - fagyálló hűtőfolyadék, ablakmosó
     - meleg takaró
     - ásványvíz, kaja

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #88 Dátum: 2005.12.25 21:30:23 »
Idézetet írta: "robi"
Lehet túlzásnak tűnik, de én nem mertem elindulni ebbe az időbe [smilie=icon_xmas_snow.gif]  Erdélybe a következők nélkül:
    - téligumi
     - hólánc
     - homoklapát
     - vontatókötél
     - bika kábel
     - faforgács - 1 tasak
     - fagyálló hűtőfolyadék, ablakmosó
     - meleg takaró
     - ásványvíz, kaja


Szép lista azért egy kis fém gyalogsági ásó lehet hogy elfért volna a csomagtartóban.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #89 Dátum: 2005.12.26 00:35:32 »
Idézetet írta: "robi"
Lehet túlzásnak tűnik, de én nem mertem elindulni ebbe az időbe [smilie=icon_xmas_snow.gif]  Erdélybe a következők nélkül:
    - téligumi
     - hólánc
     - homoklapát
     - vontatókötél
     - bika kábel
     - faforgács - 1 tasak
     - fagyálló hűtőfolyadék, ablakmosó
     - meleg takaró
     - ásványvíz, kaja


Egyáltalán nem túlzás :) !

A faforgácsot , az ávizet és a kaját leszámítva nekem ezek a dolgok november közepétől március végéig benne vannak a kocsimban - állandóan . Hosszabb úton pedig van víz és kaja is . Ha Erdélybe megyek , akkor mindezt még egy autó alá fekvésre szolgáló nylon , egy elemlámpa és egy nagyméretű szerszámkészlet is ki szokta egészíteni . Ja , és van bent egy pár bélelt munkakesztyű is .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )