Szerző Téma: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek  (Megtekintve 107313 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #60 Dátum: 2005.03.08 14:22:00 »
Nekem egyszer réges-régen jött egy papír szabálysértésről, de odaadtam egy ismerősnek, akinek volt egy nagyon jó ismerőse a kapitányságon.  :oops:  Ezzel el volt intézve a dolog.  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #61 Dátum: 2005.03.08 23:50:18 »
No akkor ide is berakom, ha nem állítottak meg akkor:

(persze értelemszerűen átfogalmazva!!!)


Akármilyen Megyei Rendőrfőkapitányság
Közlekedésrendészeti Osztály

Megyeszékhely


Hivatkozási szám: .......   

Tárgy: adatszolgáltatás (XXX-000 forg. rendszámú gépjármű)


Tisztelt Cím!


   Alulírott X. Y., ilyen és ilyen lakos (vagy Z BT vagy KFT ügyvezetője), tájékoztatom a rendőrhatóságot, hogy az XXX-000 forgalmi rendszámú gépjárművet a ............. számú felhívásukban közölt időpontban, 2012. március hónap 185. napján, 10 óra 75 perckor XVárosban, a Kiskakas utcában, emlékezetem szerint, közeli hozzátartozóm vezette. Nyilatkozom továbbá, hogy a hatályos személyi jövedelemadó törvény rendelkezéseinek megfelelően társaságunk a gépkocsi után megfizeti a magánhasználatra kivetett személyi jövedelemadót, így a gépjármű magáncélra is használható, s útnyilvántartást nem kell vezetnünk. (term. csak akkor, ha cégautóról van szó, és nem vezet útnyilvántartást).

   Tekintettel arra, hogy közeli hozzátartozóm adatainak megjelölése esetén őt szabálysértés elkövetésével vádolnám, a szabálysértésekről szóló 1999. évi LXIX. törvény 57 § (1) bekezdés b) pontjában foglalt rendelkezésnek megfelelően, élve a törvény által biztosított jogommal, a személyére vonatkozó tájékoztatást megadni nem áll módomban.
   



Lakóhely, 2012.  március 199.

   Tisztelettel:

                     Aki vagyok
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #62 Dátum: 2005.03.09 09:22:52 »
De az a baj, hogy nem közeli hozzátartozó vezette a kocsit, hanem én és ez ki is derült a helyszínen, mikor megállítottak. Az autó sem céges, apám nevén van. Én még suliba járok! Pécsre, Hevesről (kb 300). Kocsival szoktunk járni. Errre lehet hivatkozni? Vagy arra hogy apámnak a nyáron volt egy szívinfarktusa és a mütét után volt még egy kis komplikáció is és igy nem nagyon vezet, bár hivatalosan nem tiltották el a vezetéstől, de mindenhová én viszem még a kórházba is nekem kell, ha netán baj lenne. Valamint az összes céges dologért én szaladgálok hol vele, hol nélküle!
Tényleg nagyon-nagyon szükségem van a jogsira és nem csak azért mert imádok vezetni, hanem mert muszály is!

Szerintetek ez elég indok ?
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #63 Dátum: 2005.03.09 09:37:13 »
Idézetet írta: "cujethu"
De az a baj, hogy nem közeli hozzátartozó vezette a kocsit, hanem én és ez ki is derült a helyszínen, mikor megállítottak. Az autó sem céges, apám nevén van. Én még suliba járok! Pécsre, Hevesről (kb 300). Kocsival szoktunk járni. Errre lehet hivatkozni? Vagy arra hogy apámnak a nyáron volt egy szívinfarktusa és a mütét után volt még egy kis komplikáció is és igy nem nagyon vezet, bár hivatalosan nem tiltották el a vezetéstől, de mindenhová én viszem még a kórházba is nekem kell, ha netán baj lenne. Valamint az összes céges dologért én szaladgálok hol vele, hol nélküle!
Tényleg nagyon-nagyon szükségem van a jogsira és nem csak azért mert imádok vezetni, hanem mert muszály is!

Szerintetek ez elég indok ?


Szerintem a apuka állapotára hivatkozva, esetleg egy orvosi igazolástmellékelve menthető a dolog.
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #64 Dátum: 2005.03.09 13:52:35 »
Idézetet írta: "cujethu"
De az a baj, hogy nem közeli hozzátartozó vezette a kocsit, hanem én és ez ki is derült a helyszínen, mikor megállítottak. Az autó sem céges, apám nevén van. Én még suliba járok! Pécsre, Hevesről (kb 300). Kocsival szoktunk járni. Errre lehet hivatkozni? Vagy arra hogy apámnak a nyáron volt egy szívinfarktusa és a mütét után volt még egy kis komplikáció is és igy nem nagyon vezet, bár hivatalosan nem tiltották el a vezetéstől, de mindenhová én viszem még a kórházba is nekem kell, ha netán baj lenne. Valamint az összes céges dologért én szaladgálok hol vele, hol nélküle!
Tényleg nagyon-nagyon szükségem van a jogsira és nem csak azért mert imádok vezetni, hanem mert muszály is!

Szerintetek ez elég indok ?


Ó , hát ez így sima ügy ! Mielőtt ezt elolvastam , pont ilyesmiket írtam a Carina-topikba (ahova , ha kérhetném , ne írj többet ez ügyben , mert mega-OFF - maradjunk itt , fölösleges két topikon futtatni a kérdést , és ehhez mégis több köze van!) .

Ha mindezeket felsorolod a határozat kézhezvétele után írt kérelmedben , ÉS KORÁBBAN NEM VOLTÁL BÜNTETVE , akkor szinte biztos , hogy el fognak tekinteni a jogsid elvételétől . Sőt , a tanuló mivoltodra tekintettel jó eséllyel lejjebb viszik a pénzbírságot is , és adnak részletfizetést .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #65 Dátum: 2005.03.10 11:06:25 »
Szerintetek a csehekhez most kell hólánc, a határon/rendőrök nézik?
Ha igen, milyent és hol érdemes venni? Inkább szeretnék egy jót venni, lehet soha nem kell használnom, de ha egyszer mégis, akkor nem akarok szívni vele...
Vagy az is jó, ha a holnapi minitalin vki tudna kölcsönadni egyet a hosszú hétvégére...  :oops:
Visszajövök :)

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #66 Dátum: 2005.03.10 11:24:24 »
Idézetet írta: "obga"
Szerintetek a csehekhez most kell hólánc, a határon/rendőrök nézik?
Ha igen, milyent és hol érdemes venni? Inkább szeretnék egy jót venni, lehet soha nem kell használnom, de ha egyszer mégis, akkor nem akarok szívni vele...
Vagy az is jó, ha a holnapi minitalin vki tudna kölcsönadni egyet a hosszú hétvégére...  :oops:


Vigyel mindenkepp! En a mult heten jartam a Tatraban, de helyenkent elgondolkodtam, hogy kiszallok es felteszem. Sokszogmintasat vegyel, megfelelo meretut. En kolcsonadnam, de nem megyek a talira.

Ja senki sem nezi, de a sajat erdekedben vigyel magaddal!

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #67 Dátum: 2005.03.10 12:26:26 »
Idézetet írta: "obga"
Ha igen, milyent és hol érdemes venni? Inkább szeretnék egy jót venni, lehet soha nem kell használnom, de ha egyszer mégis, akkor nem akarok szívni vele...

A múltkor Árpi mondta, hogy van Corollára láncuk, nem is volt vészes az ára (nem emlékszem, de valami 3000 vagy 5000 rémlik).  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #68 Dátum: 2005.03.10 12:35:40 »
Köszi. Ma úgyis megyek kesztyűtartó ajtó javítás ügyében, megnézem mit tudnak adni.
Visszajövök :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #69 Dátum: 2005.03.11 00:38:20 »
Idézetet írta: "obga"
Szerintetek a csehekhez most kell hólánc, a határon/rendőrök nézik?

Igen.
music     

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #70 Dátum: 2005.03.11 07:37:35 »
Már be is szereztem.
Visszajövök :)

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #71 Dátum: 2005.03.11 07:58:45 »
Idézetet írta: "obga"
Már be is szereztem.

Mennyi volt, milyen? Részleteket :!:  :o
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #72 Dátum: 2005.03.11 09:20:13 »
Amit Superéknél árulnak. Meg sem néztem, mondam mire kell, ezt kaptam. Majd a mikrotalin meg lehet nézni. Kb. 4400HUF volt.
De a doboza alapján mintha ilyent láttam volna a hiperszupermarketekben is ócsóé'.
Visszajövök :)

obga

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 384
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #73 Dátum: 2005.03.16 17:00:44 »
Megjártuk Prágát, szerencsére nem volt szükség hóláncra. Légpárnás közlekedési eszközre viszont annál inkább szükség lett volna, mert az E65-ös autópálya cseh szakasza ritka szar. Sokkal rosszabb, mint nálunk az M7-es volt.
Azt meg kell nézni, hol tankoltok, mert nekem sikerült a pálya melletti Aral kútnál 250HUF-os benzint tankolnom...
Amúgy igen jó sörök vannak arrafelé...  :drinkers:  :beer:
Visszajövök :)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #74 Dátum: 2005.03.17 00:27:17 »
Idézetet írta: "obga"
Azt meg kell nézni, hol tankoltok, mert nekem sikerült a pálya melletti Aral kútnál 250HUF-os benzint tankolnom...

Ha cserébe 4 litert fogyasztott belőle, akkor nincs gond :lol:  :lol:  :lol:
music