Szerző Téma: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek  (Megtekintve 107297 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #45 Dátum: 2005.03.03 01:00:00 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
( ... Érdekes módon az utóbbi öt-hat évben már Németországban is jól láthatóan nagyobb a kupi/több a szemét, mint az osztrákoknál  :shock: ! Röviden : Ausztria pöpec hely  :)

Csak az osztrákok másban is ilyen kockafejűek, és az akkor már nem feltétlen előny...


Nekem , mint turistának , teljesen jók így , ahogy vannak  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #46 Dátum: 2005.03.03 07:20:47 »
Idézetet írta: "Palaczk"
...pont hogy a túrázások során , pl. a hegytetőkre felérve szottyan gyakran kedvem egy cigarettára!

Akkor ezek szerint Neked ott már túl tiszta a levegő a városi füsthöz képest, így muszáj pótolni valamivel  :wink:  :lol:
Természetesen nincs egyenlőségjel a két cselekedet között, de nekem kívülállóként mindkettő 'egykutya'.  :o
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #47 Dátum: 2005.03.03 07:26:15 »
Idézetet írta: "Palaczk"

A kettő közé én nem tennék egyenlőségjelet . Nagyon ritkán dohányzom (talán heti négy-öt szálat átlagban) , de pont hogy a túrázások során , pl. a hegytetőkre felérve szottyan gyakran kedvem egy cigarettára ! Ez és a szemetelés szerintem két külön dolog .

Na Palaczk, megkaptad tőlem az első fekete pontod.
.
 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #48 Dátum: 2005.03.03 22:12:30 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
...pont hogy a túrázások során , pl. a hegytetőkre felérve szottyan gyakran kedvem egy cigarettára!

Akkor ezek szerint Neked ott már túl tiszta a levegő a városi füsthöz képest, így muszáj pótolni valamivel  :wink:  :lol:
Természetesen nincs egyenlőségjel a két cselekedet között, de nekem kívülállóként mindkettő 'egykutya'.  :o


Dehogy túl tiszta  :lol: ... És mint említettem , nem is vagyok nagy bagós , úgyhogy nem arról van szó , hogy a nikotin iránti csillapíthatatlan vágy miatt vagyok kénytelen ott (is) rágyújtani . Egész egyszerűen jólesik a hegytetőre való sikeres felkapaszkodást egy doboz/üveg jó sörrel és egy szál finom cigivel megünnepelni - ez tehát sokkal inkább afféle celebrálás , mint holmi szükséglet kielégítése - remélem , érthető , hogy mit akarok mondani :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #49 Dátum: 2005.03.04 07:36:01 »
Idézetet írta: "Palaczk"
... ez tehát sokkal inkább afféle celebrálás , mint holmi szükséglet kielégítése - remélem , érthető , hogy mit akarok mondani :)

Értem én, ez világos. Csak a cigifüst nem illik a képbe.  :roll:
 :)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #50 Dátum: 2005.03.04 08:28:08 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
...pont hogy a túrázások során , pl. a hegytetőkre felérve szottyan gyakran kedvem egy cigarettára!

Akkor ezek szerint Neked ott már túl tiszta a levegő a városi füsthöz képest, így muszáj pótolni valamivel  :wink:  :lol:
Természetesen nincs egyenlőségjel a két cselekedet között, de nekem kívülállóként mindkettő 'egykutya'.  :o


Dehogy túl tiszta  :lol: ... És mint említettem , nem is vagyok nagy bagós , úgyhogy nem arról van szó , hogy a nikotin iránti csillapíthatatlan vágy miatt vagyok kénytelen ott (is) rágyújtani . Egész egyszerűen jólesik a hegytetőre való sikeres felkapaszkodást egy doboz/üveg jó sörrel és egy szál finom cigivel megünnepelni - ez tehát sokkal inkább afféle celebrálás , mint holmi szükséglet kielégítése - remélem , érthető , hogy mit akarok mondani :)



És a természet lágy ölén hová rakod a csikket és az üres üveget/dobozt?
 8)

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #51 Dátum: 2005.03.04 09:00:58 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
...pont hogy a túrázások során , pl. a hegytetőkre felérve szottyan gyakran kedvem egy cigarettára!

Akkor ezek szerint Neked ott már túl tiszta a levegő a városi füsthöz képest, így muszáj pótolni valamivel  :wink:  :lol:
Természetesen nincs egyenlőségjel a két cselekedet között, de nekem kívülállóként mindkettő 'egykutya'.  :o


Dehogy túl tiszta  :lol: ... És mint említettem , nem is vagyok nagy bagós , úgyhogy nem arról van szó , hogy a nikotin iránti csillapíthatatlan vágy miatt vagyok kénytelen ott (is) rágyújtani . Egész egyszerűen jólesik a hegytetőre való sikeres felkapaszkodást egy doboz/üveg jó sörrel és egy szál finom cigivel megünnepelni - ez tehát sokkal inkább afféle celebrálás , mint holmi szükséglet kielégítése - remélem , érthető , hogy mit akarok mondani :)


És a természet lágy ölén hová rakod a csikket és az üres üveget/dobozt?
 8)


Bedobja az erre elkülönített megfelelő színű kukába :D
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #52 Dátum: 2005.03.04 13:02:07 »
Tokioban (de lehet, hogy egész Japánban) az utcákon egyáltalán nincsen szemeteskuka, hanem mindenki szépen hazaviszi a szemetét és otthon dobja ki :!:  :idea:
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #53 Dátum: 2005.03.04 13:04:09 »
Idézetet írta: "music"
Tokioban (de lehet, hogy egész Japánban) az utcákon egyáltalán nincsen szemeteskuka, hanem mindenki szépen hazaviszi a szemetét és otthon dobja ki :!:  :idea:

Furcsa nép :D
Mondjuk a papírzsepiket én is gyűjtögetem a zsebemben, mert sokszor tele vannak az utcán elhelyezett szemetesek, ezért itthon dobom ki.
1 kezemen meg tudnám számolni, hányszor dobtam el szemetet az utcán az elmúlt 10 évben :D
Laco 73 :D

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #54 Dátum: 2005.03.04 22:32:46 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
... ez tehát sokkal inkább afféle celebrálás , mint holmi szükséglet kielégítése - remélem , érthető , hogy mit akarok mondani :)

Értem én, ez világos. Csak a cigifüst nem illik a képbe.  :roll:
 :)


A cigifüstöt költői alakzatokra bontja , majd elviszi a hegytetőn fújdogáló szellő  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #55 Dátum: 2005.03.04 22:34:09 »
Idézetet írta: "Misi"
És a természet lágy ölén hová rakod a csikket és az üres üveget/dobozt?
 8)


Lehet , hogy hihetetlen , de a csikket az üvegbe/dobozba rakom , az üveget/dobozt egy zacsiba , azt a hátizsákba , és szépen leviszem a völgybe az első kukáig  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #56 Dátum: 2005.03.08 08:03:05 »
Tegnap beszereztem a külföldön is érvényes zöld biztosítós kártyát, sőt, ezentúl kipostázzák majd az újat.  :)
Megkérdeztem a biztosítóst, hogy a kötelező meglétét most mivel kell igazolni: csekk + bizt. kötvény.
Ha valakinek áttalással megy, akkor kap igazolást a befizetésről és nem kell a kötvény.

Megjegyzem, én hordom magammal a kötvényt, tk. nem is tudom, hol van  :?
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Sziasztok!
« Válasz #57 Dátum: 2005.03.08 11:51:29 »
Hát nem tudom mennyire vág ide a story, de tegnap elkapott egy trafi 40-es tábla mellett 63-mal. Az autot én vezettem és meg is állítottak, tehát nem jön be a "családtag vezettte az autot" szöveg.
Szerintetek mit tehetek, milyen büntetésre számíthatok?
A rendőr azt mondta, hogy kb 2 héten belül kapott egy levelet és a helyi rendőrségen az előadó fog dönteni az ügyben.
 :(
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Sziasztok!
« Válasz #58 Dátum: 2005.03.08 12:57:14 »
Idézetet írta: "cujethu"
Hát nem tudom mennyire vág ide a story, de tegnap elkapott egy trafi 40-es tábla mellett 63-mal. A rendőr azt mondta, hogy kb 2 héten belül kapott egy levelet és a helyi rendőrségen az előadó fog dönteni az ügyben.

Ha a helyi rendőrségen ismered az előadót (vagy bárkit, aki számít), akkor nem lesz nagy baj. de az a +57% túllépés elég sok. Ki kellene magyarázni, hogy nem láttad a táblát, mert... Így már csak 26% a túllépés (50 km/ó-hoz képest).  8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

cujethu

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1286
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #59 Dátum: 2005.03.08 13:07:41 »
Na ez az!

Nem tudom hogy magyarázzam ki, mert egyszerűen én magam sem értem hogy nem vettem észre a trafit, pedig tudtam is hogy ott 40-es tábla van, de még soha nem volt rendőr se azon a környéken!
Apámmal voltam, akinek tavaly volt egy szívműtétje, gondoltuk, hogy majd arra hivatkozunk, hogy miatta siettünk, csak lehet akkor meg nem kellett volna visszamenni próbálni beszélni a rendőrökkel :(
Toyota Carina-E xli '92, Suzuki M800 2007, Skoda Octavia 2019