Szerző Téma: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek  (Megtekintve 107381 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #30 Dátum: 2005.02.28 17:04:46 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "Palaczk"
Miért is ne lennék ?

Friss elmeny. Helyszin ausztria, sipalyak... Sajna en nem tudok buszke lenni magyarsagomra.


Hogy a többség sunkó , abban sajnos teljesen egyetértünk  :( ... Én is láttam már Ausztriában több helyen is kizárólag magyarul kitett , a szemetelés elleni táblákat  :?

Az én esetemben a helyzet alighanem kicsit más - már említettem , hogy mi (jó régen) Erdélyből jöttünk át , úgyhogy nekem az , hogy kirakhatom a kocsimra a H betűt , a mai napig is egy kicsit rendkívüli dolog - hogy úgy mondjam , érték :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #31 Dátum: 2005.03.01 00:55:32 »
Idézetet írta: "Palaczk"
az, hogy kirakhatom a kocsimra a H betűt, a mai napig érték :)

Helyes. Én sosem szedném le a kocsimról, ha muszáj lenne sem.
music     

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #32 Dátum: 2005.03.01 12:11:35 »
Én ahol eddig jártam nyaralni (Olaszország,Jesoló,Bibione ill Horvátország Rab-sziget) efektíve szerették a magyarokat.Rab-on minden 3. ember magyar volt pl.
Ukrajna az más tétta ott mindegy mit csinálsz csak fizess.

Sajna a magyar nem mindig környezetbarát fajta de azért el lehet gondolkozni hogy a 70-80-as években a parkokban volt működő képes ivókút,tisztaság rend.Ha szemeteltél megbüntettek ma meg a merdzsós újgazdag paraszt a büntetéscetlit a közteres előt tépi szét és szórja a földre.Ez viszont kultúrátlanság felsőfokon.És ezek vannak töbségben. :(
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #33 Dátum: 2005.03.01 15:01:52 »
Idézetet írta: "Profy"
Sajna a magyar nem mindig környezetbarát fajta de azért el lehet gondolkozni hogy a 70-80-as években a parkokban volt működő képes ivókút,tisztaság rend.Ha szemeteltél megbüntettek ma meg a merdzsós újgazdag paraszt a büntetéscetlit a közteres előt tépi szét és szórja a földre.Ez viszont kultúrátlanság felsőfokon.És ezek vannak töbségben. :(

Ez sajna igaz. És azt sem tudom megérteni, hogy a buszmegállóban miért kell eldobni a csikket, amikor a kuka 5m-re van, vagy miért kell a csikket/papírzsepit/kiürült cigisdobozt kidobni a kocsi ablakán, vagy a parkokban miért kell a bokor alá besuvasztani a kólásdobozt...  :roll:  Ennyire igénytelenek lettünk a környezetünkre?
Aztán persze mindenki veri a tamtamot, hogy koszos a város...  :x
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #34 Dátum: 2005.03.01 16:27:58 »
Idézetet írta: "Profy"
Én ahol eddig jártam nyaralni (Olaszország,Jesoló,Bibione ill Horvátország Rab-sziget) efektíve szerették a magyarokat.Rab-on minden 3. ember magyar volt pl.
Ukrajna az más tétta ott mindegy mit csinálsz csak fizess.

Sajna a magyar nem mindig környezetbarát fajta de azért el lehet gondolkozni hogy a 70-80-as években a parkokban volt működő képes ivókút,tisztaság rend.Ha szemeteltél megbüntettek ma meg a merdzsós újgazdag paraszt a büntetéscetlit a közteres előt tépi szét és szórja a földre.Ez viszont kultúrátlanság felsőfokon.És ezek vannak töbségben. :(


Tegyük gyorsan hozzá , hogy a romló szemetelési morál korántsem csak magyar jelenség ! Sokkal inkább korjelenség . Pl. a hú de pedáns németeknél is iszonyúan elharapódzott az utóbbi egy-másfél évtizedben . A kilencvenes évek elején pl. az országutak , autópályák mentén elhajigált szemét még fehér holló-számba ment náluk - ehhez képest most csak az autópályák mellől évi ötvenezer tonna szemetet gyűjtenek össze  :shock: ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #35 Dátum: 2005.03.01 22:01:45 »
Idézetet írta: "Profy"
Én ahol eddig jártam nyaralni (Olaszország,Jesoló,Bibione ill Horvátország Rab-sziget) efektíve szerették a magyarokat.Rab-on minden 3. ember magyar volt pl.
Ukrajna az más tétta ott mindegy mit csinálsz csak fizess.

Sajna a magyar nem mindig környezetbarát fajta de azért el lehet gondolkozni hogy a 70-80-as években a parkokban volt működő képes ivókút,tisztaság rend.Ha szemeteltél megbüntettek ma meg a merdzsós újgazdag paraszt a büntetéscetlit a közteres előt tépi szét és szórja a földre.Ez viszont kultúrátlanság felsőfokon.És ezek vannak töbségben. :(

Mikor jártál a Rab szigeten?
Mi most voltunk nyáron a nagy kempingben, ott tényleg sok volt a magyar, azon a soron, ahol voltunk, csak magyarok voltak, de kultúráltak, és volt szemetes mindenféle szemétnek való, és a németek oda dobálták a dolgokat, a magyarok meg követték a példát. Lehet, nálunk is honosítani kellene németeket, hogy példát mutassanak :D
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #36 Dátum: 2005.03.02 01:13:16 »
Idézetet írta: "Palaczk"
ehhez képest most csak az autópályák mellől évi ötvenezer tonna szemetet gyűjtenek össze  :shock: ...

No igen, ott vannak autópályák...
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #37 Dátum: 2005.03.02 07:14:43 »
A szemetelés nekem egyik vesszőparipám. "Imádom", hogy az utcán már a taknyos kis kölykök is laza mozdulattal elszórják a csokis/ropis/üdítős/cigis göngyöleget. Ilyenkor legszívesebben megrángatnám őket,  hogy "Vaze, kukba tenni q.rvára megterhelő lenne?"
Szégyenszemre egyik évben a Ság-hegyen "kellett" felszednem pás szemetét, mert majd kiszúrta aszemem. Ez meg végképp érthetetlen volt számomra, hogy természetvédelmi körzetben, kiránduló helyen hogy a bánatba képes valaki szemetelni?! [smilie=sm28.gif]

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #38 Dátum: 2005.03.02 07:31:00 »
Idézetet írta: "Palaczk"
...pedáns németeknél is iszonyúan elharapódzott az utóbbi egy-másfél évtizedben . A kilencvenes évek elején pl. az országutak , autópályák mentén elhajigált szemét még fehér holló-számba ment náluk - ehhez képest most csak az autópályák mellől évi ötvenezer tonna szemetet gyűjtenek össze  :shock: ...

Igen, mert azóta sok kelet-felől jött külföldi jelent meg náluk  :lol:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #39 Dátum: 2005.03.02 07:32:24 »
Idézetet írta: "squiddy"
...végképp érthetetlen volt számomra, hogy természetvédelmi körzetben, kiránduló helyen hogy a bánatba képes valaki szemetelni?!

Úgy, ahogy a friss levegőre vágyó, túrázó ember képes az erdő közepén egy cigire gyújtani  :x
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #40 Dátum: 2005.03.03 00:11:03 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Palaczk"
...pedáns németeknél is iszonyúan elharapódzott az utóbbi egy-másfél évtizedben . A kilencvenes évek elején pl. az országutak , autópályák mentén elhajigált szemét még fehér holló-számba ment náluk - ehhez képest most csak az autópályák mellől évi ötvenezer tonna szemetet gyűjtenek össze  :shock: ...

Igen, mert azóta sok kelet-felől jött külföldi jelent meg náluk  :lol:


Annyival nem lett több a külföldi , mint amennyivel több a szemét . Mondjuk , az azért csakugyan tény , hogy a dolog kísértetiesen egybeesik a keletnémet tartományok visszacsatolásával , a volt keleti tömb határainak átjárhatóvá válásával és végül , de korántsem utolsósorban a rengeteg "Russland-Deutsche" (magukat holmi távoli leszármazás alapján németnek valló , valójában gyakorlatilag orosz , fehérorosz vagy ukrán ex-SZU állampolgárok , akiknek a német állam kedvezményesen ad állampolgárságot) beözönlésével  :roll:

Ja , és ezt az 50.000 tonnát csak arra a szemétre kell ám érteni , ami nem a kukákban , hanem az út mentén szanaszét landol  :shock:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #41 Dátum: 2005.03.03 00:13:15 »
Idézetet írta: "squiddy"
A szemetelés nekem egyik vesszőparipám. "Imádom", hogy az utcán már a taknyos kis kölykök is laza mozdulattal elszórják a csokis/ropis/üdítős/cigis göngyöleget. Ilyenkor legszívesebben megrángatnám őket,  hogy "Vaze, kukba tenni q.rvára megterhelő lenne?"
Szégyenszemre egyik évben a Ság-hegyen "kellett" felszednem pás szemetét, mert majd kiszúrta aszemem. Ez meg végképp érthetetlen volt számomra, hogy természetvédelmi körzetben, kiránduló helyen hogy a bánatba képes valaki szemetelni?! [smilie=sm28.gif]


Tavaly nyári ausztriai túráim során roppant tanulságos volt , hogy ott NINCS szemét az ösvények mentén . Akármilyen keserves is , de végül csak a mentalitásra lehet visszavezetni a dolgot  :( ... Érdekes módon az utóbbi öt-hat évben már Németországban is jól láthatóan nagyobb a kupi/több a szemét , mint az osztrákoknál  :shock: ! Röviden : Ausztria pöpec hely  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #42 Dátum: 2005.03.03 00:15:18 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "squiddy"
...végképp érthetetlen volt számomra, hogy természetvédelmi körzetben, kiránduló helyen hogy a bánatba képes valaki szemetelni?!

Úgy, ahogy a friss levegőre vágyó, túrázó ember képes az erdő közepén egy cigire gyújtani  :x


A kettő közé én nem tennék egyenlőségjelet . Nagyon ritkán dohányzom (talán heti négy-öt szálat átlagban) , de pont hogy a túrázások során , pl. a hegytetőkre felérve szottyan gyakran kedvem egy cigarettára ! Ez és a szemetelés szerintem két külön dolog .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #43 Dátum: 2005.03.03 00:43:27 »
Idézetet írta: "Palaczk"
( ... Érdekes módon az utóbbi öt-hat évben már Németországban is jól láthatóan nagyobb a kupi/több a szemét, mint az osztrákoknál  :shock: ! Röviden : Ausztria pöpec hely  :)

Csak az osztrákok másban is ilyen kockafejűek, és az akkor már nem feltétlen előny...
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #44 Dátum: 2005.03.03 00:46:30 »
Idézetet írta: "Palaczk"
A kettő közé én nem tennék egyenlőségjelet. Nagyon ritkán dohányzom (talán heti négy-öt szálat átlagban), de pont hogy a túrázások során, pl. a hegytetőkre felérve szottyan gyakran kedvem egy cigarettára! Ez és a szemetelés szerintem két külön dolog.

Valóban így van: a szemét egy elkerülhetetlen dolog, csak megvan (meglenne) a maga helye. A dohányzás abszolút elhagyható lenne - ráadásul bárhol füstöt csinál a hegytetőtől a kávéházakig.
music