Szerző Téma: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek  (Megtekintve 107383 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #15 Dátum: 2005.02.26 19:57:25 »
Idézetet írta: "KLaco"
A hangsúly a SZÜKSÉGES szón van, mert ha nem ragasztod fel a rend őre csak felhívhatja a figyelmedet erre, de nem bűntethet, mert a kesztyűtartóból előveszed a szép matricát, és azzal a lendülettel ahogy megmutattad neki el is teszed. Ha mindenáron ragaszkodik hozzá, akkor felragasztod. Én személy szerint nem csúfítanám el a kocsit ezzel a matricával.

Én sem teszem/tenném, ez csak ilyen "mindenki tudja mégis beírom" általánosság volt :) De az általad javasolt megoldás a legcélravezetőbb  :wink:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #16 Dátum: 2005.02.26 20:02:20 »
Idézet
H betűs matrica minden esetben szükséges, kivéve, ha újfajta EU-s rendszámmal mész EU tagállamba.

Jah hogy az kötelező? Én amikor beléptünk az EU-ba lekapartam, mert ronda...
Azóta sosem szoltak érte (pedig a határon többször is körbejártak), pedig régen mindig visszafordították az embereket, ha nem volt...
Xanyi

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #17 Dátum: 2005.02.26 20:02:43 »
teszt

saro

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 443
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #18 Dátum: 2005.02.26 20:06:20 »
ez nem is virus, hanem vki belepiszkálhatott a rendszerbe menet közben és miután tönkretette, úgy hagyta.

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #19 Dátum: 2005.02.26 21:00:05 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Jah hogy az kötelező? Én amikor beléptünk az EU-ba lekapartam, mert ronda...
Azóta sosem szoltak érte (pedig a határon többször is körbejártak), pedig régen mindig visszafordították az embereket, ha nem volt...

Ja, elméletileg kötelező, gyakorlatilag azonban már nem szőröznek ilyenen... Mikor mentünk ki Bécsbe, a határőrök csak legyintettek, még az útlevelet sem ellenőrizék :)
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #20 Dátum: 2005.02.26 21:05:22 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Szeke"
H betűs matrica minden esetben szükséges, kivéve, ha újfajta EU-s rendszámmal mész EU tagállamba.

A hangsúly a SZÜKSÉGES szón van, mert ha nem ragasztod fel a rend őre csak felhívhatja a figyelmedet erre, de nem bűntethet, mert a kesztyűtartóból előveszed a szép matricát, és azzal a lendülettel ahogy megmutattad neki el is teszed. Ha mindenáron ragaszkodik hozzá, akkor felragasztod. Én személy szerint nem csúfítanám el a kocsit ezzel a matricával.

Engem szólítottak már le német rendőrök egy parkolóba, hogy tegyem fel, különben megbüntetnek. Szóval jobb a békesség...
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #21 Dátum: 2005.02.26 23:28:46 »
A zöldkártya a kötelező felelősségbiztosításod meglétét , érvényességét igazolja , nomeg persze azt , hogy kinél kötötted . Tekintve , hogy ha külföldön okozol egy balesetet , ott nem sokat tudnak majd kezdeni pl. a befizetést igazoló postai csekkeddel .

Én egyébként Magyarországon is ezt szoktam megmutatni a rendőrnek .

H betűről nem tudok teljes biztonsággal nyilatkozni . Mondjuk , én úgy vagyok ezzel , hogy akkor is felraknám , ha nem lenne kötelező , mert büszke vagyok rá  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #22 Dátum: 2005.02.27 11:23:05 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Mondjuk , én úgy vagyok ezzel , hogy akkor is felraknám , ha nem lenne kötelező , mert büszke vagyok rá  :)


Kulfoldon en inkabb nem hangoztatom, hogy magyar vagyok. Egyaltalan nem vagyok ra buszke. Sajnos...

Xanyi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6060
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #23 Dátum: 2005.02.27 13:32:54 »
Most én vagyok hülye, vagy eltünt az Általános/Beszélgessünk topic?!  :?

Idézet
Mikor mentünk ki Bécsbe, a határőrök csak legyintettek, még az útlevelet sem ellenőrizék

Igen, az osztrák határon kijönni is lusták, viszont a magyar oldalon mindig kérik az útlevelet/személyit. Bár ez is változó, mert a multkor az osztrák oldalon volt nagy sor, és mindenkinél néztek csomagtartó, meg mindenen szőröztek!
Xanyi

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #24 Dátum: 2005.02.27 14:56:49 »
Idézetet írta: "Xanyi"
Most én vagyok hülye, vagy eltünt az Általános/Beszélgessünk topic?!  :?



sajna nem te vagy, remélhetőleg volt mentés belőle, vayg megvan a szerveren, mert valami elbaxás van a renccerrel, és az Általános, meg a Corolla topicból is eltűnt a Beszélgessünk! -megmég nemtudom mi, de ezek feltűntek nekem is!

-nem lehet módosítani, és néha kivág a rendszer!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #25 Dátum: 2005.02.27 16:23:16 »
Tegnap szóltam a Mickeynek, hogy hiányzik a beszélgessünk topic.
Reméljük meglesz.
De nem csak ez a baj, az új hozzászólást sem jelöli rendesen.
Kipirosodik a topic neve, de a hozzászóló neve nem változik.
Azon kívűl lassú, és tele van hibaüzenetekkel.
 :(

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #26 Dátum: 2005.02.27 16:23:59 »
Az előző elküldésekor pl. ez jelent meg:

 
Could not insert new word matches

DEBUG MODE

SQL Error : 1196 Warning: Some non-transactional changed tables couldn't be rolled back

INSERT INTO phpbb_search_wordmatch (post_id, word_id, title_match) SELECT 35481, word_id, 0 FROM phpbb_search_wordlist WHERE word_text IN ('tegnap', 'szóltam', 'mickeynek', 'hogy', 'hiányzik', 'beszélgessünk', 'topic', 'reméljük', 'meglesz', 'nem', 'csak', 'a', 'baj', 'új', 'hozzászólást', 'sem', 'jelöli', 'rendesen', 'kipirosodik', 'neve', 'hozzászóló', 'változik', 'azon', 'kív', '369', 'lassú', 'tele', 'van', 'hibaüzenetekkel')

Line : 251
File : /home/mickey/www/mickey/forum/includes/functions_search.php

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #27 Dátum: 2005.02.28 00:56:21 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "Palaczk"
Mondjuk , én úgy vagyok ezzel , hogy akkor is felraknám , ha nem lenne kötelező , mert büszke vagyok rá  :)


Kulfoldon en inkabb nem hangoztatom, hogy magyar vagyok. Egyaltalan nem vagyok ra buszke. Sajnos...


Én az vagyok . Miért is ne lennék ? Nálunk sokkal lepukkantabb népek fiai is büszkén döngetik a mellüket , hogy ők azok , akik . Irigylésre méltó , egészséges tulajdonság  :)

Egyetlen hely van , paradox módon , ahol mostanság szívem szerint lekaparnám a H betűt a kocsimról , és ez Erdély  :cry:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #28 Dátum: 2005.02.28 07:54:44 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Miért is ne lennék ?

Friss elmeny. Helyszin ausztria, sipalyak. Sipalya parkoloban 2 hely mozgaskorlatozott parkolo, 1 hely mentonek fenntartva. Rendszeresen 3 magyar auto allt ott. Minen nap mas. Persze parkolohely rengeteg, csak onnan sileccel a talpadon legalabb 20 metert kellett volna siklani. A kabinokban 3 szemetet lattam, 1 sio oszibarack dobozt, 1 tesco szatyor, es egy mars csokipapir. Mondjuk a csokipapirt mas is eldobhatta. Utolso nap este a szallasunkon. Vannak kiskocsik, amivel cuccaid lehet az autohoz cipelni. Magyar ember utolso este elhozza a kiskocsit, majd gondosan eldugja, bokorba, haz moge, stb, hogy masnap reggel nehogy az ellenseg elvigye elole, es nehogy esetleg varni kelljen , vagy neadjisten 10 metert cipelni a csomagjait. Ja es talan ami legdurvabb volt, eloszor fel se tunt. KAbinokban ki van irva, hogy "ne szemetelj". Eloszor le se esett, de aztan rajottem, hogy kulfoldon vagyunk, es csak magyarul volt kiirva ez a szoveg...
Es sajnos ilyen elmenyeim meg vannak boven, ezek csak az idei legdurvabb esetek. Ja es altalaban olyan emberek csinalnak ilyet, aki x5 bmw-vel, ml mercivel es tarsaival erkezik. Na nem is offolok tovabb.
Sajna en nem tudok buszke lenni magyarsagomra.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #29 Dátum: 2005.02.28 08:48:57 »
Külföldön járva a legtöbbször én is csak szörnyülködöm derék honfitársaimon. Szóval nem a magyarsággal van a baj, hanem ezekkel az alakokkal.
music