Szerző Téma: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek  (Megtekintve 109599 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #165 Dátum: 2006.07.13 13:45:46 »
Most voltunk a Homasitában, sikerült egy Carpoint 0,3Kg-s tûzoltókészüléket venni, akciós volt 1770, sztem mindenki vegyen, mert hasznos lehet, bármikor, még ha nem is a mi kocsinkat oltani, de egy kezdõdõ tüzet meg lehet fékezni vele. Vettem kukásmellényt is, úgyis kell az én kocsimba is 490 volt.
Laco 73 :D

Titti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #166 Dátum: 2006.07.14 13:01:19 »
Szeke!
Megkaptam!

Csodálatosan néz ki :)
Köszönöm!

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #167 Dátum: 2006.07.17 08:08:24 »
Idézetet írta: "Titti"
Megkaptam!

Örülök, hogy tetszik.
Szívesen  :kacsint:
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #168 Dátum: 2007.11.30 20:44:18 »
Sziasztok!

Üdvözletem küldöm innen Írországból :)
Huh, már jó rég nem jártam nálatok, lesz mit elolvasnom. Ja és ismét nem sikerült el menni a Nyári nagy talira, mert már itt voltam akkor Írbe  :szomoru:
Hát jó kis túra volt kocsival meg tenni Szigethalom-Cork távot, de ment minden mint a karikacsapás az autó nagyon jól bírta, pedig eléggé meg volt pakolva de a fogyim igy is végig 7.0 l/100 km volt :)
Az egész mindössze 2560Km és 40 óra volt, és sok új dolgot láttam, tapasztaltam. A kompozás elöször izgalamas de utána marha unalmas...ráadásul 2x. 1X1,5 óra és 1X 4 óra volt.
Anglia számomra olyan volt mintha egy másik bolygón landoltam volna :) Elöször nagyon furcsa volt hogy minden mérföldben volt, és sokkal lassabban mentek a hátra lévõ km-ek akarom mondani mph-k :) A másik oldalon való közlekedés már nem volt új elötte voltam már itt 3 hónapot, és haver kocsiját nyüstöltem( persze bal kormányos hazai autó).
A leghosszabb és szerintem autópáyán a legunalmasabb az Németo. volt, több mint 1200km cak autópálya....pfuj.

A kocsi lassan most már 6 hónapja itt van Magyar rendszámmal,de most már regisztrálnom kellett itt. Ami nagyom meglepett nincs regisztrációs díj, tehát ingyen és bérmentve átregisztrálták nekünk ide a kocsit, persze be kellet szerezni egy pár papírt több mint 6 hónapja a tulajdonunkba kellett hogy legyen. Hát ezek megvoltak... Ez az új rendszáma a kocsinak. 02C26670 a 02 évjárat C Cork megye a többi meg a sorszám. lsd. képen :)

Na remélem nem untattam senkit :)

 :toy: David

[a csatolmányt egy admin törölte]
avid :toy: Fan

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #169 Dátum: 2007.11.30 21:01:02 »
A kocsi évjárata feltüntetve a rendszámon :o ? Na, ez is egy érdekes megoldás!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #170 Dátum: 2007.12.01 14:10:16 »
És most megvan a magyar is, meg az ír is? Tök buli.. Ha hazajössz, akkor a magyart teszed fel? Vagy hogy mûködik ez???
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #171 Dátum: 2007.12.02 23:51:11 »
Idézetet írta: "Trotter66"
És most megvan a magyar is, meg az ír is? Tök buli.. Ha hazajössz, akkor a magyart teszed fel? Vagy hogy mûködik ez???


Igen, megvan a magyar is itt van az is, de fel nem rakhatom, mert elvileg hivatalosan értesítik Magyarországot, hogy ez az autó már Ír... és ha otthon véletlen kicsit jobban utána néznek és nem szereplek az adatbázisaban akkor bukta:(

Itt is van útadó amit köbcenti után fizetek és motortax nak hívnak, meg kell még biztosítás, meg vizsga, ezekrõl küldenek vagy adnak ilyen korongokat amit a szélvédõn elhelyezett kis tartóban kell elhelyezni, igy a rendõrök meg csak akkor állítanak ha valamelyik nem stimmel, ugyan is ha ellenõriznek akkor csak lassítani kell, rápillant a szélvédõre és már mehetsz is tovább :) érdekes.

Dávid
avid :toy: Fan

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Utazás Észak-Olaszországba
« Válasz #172 Dátum: 2010.08.11 12:02:15 »
Sziasztok!

Hátha valamelyikőtöknek van már tapasztalata:

Szerintetek hogy érdemes a Garda-tó keleti partjára menni Budapestről: Szlovénián vagy Dél-Ausztrián keresztül?
Az előbbi a gyorsabb, az utóbbi viszont (autópályadíjban legalábbis) olcsóbb, meg talán szebb is.

Köszi előre is!  :flowers:


Sanyesz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1077
Re: Utazás Észak-Olaszországba
« Válasz #173 Dátum: 2010.08.11 12:06:46 »
Sziasztok!

Hátha valamelyikőtöknek van már tapasztalata:

Szerintetek hogy érdemes a Garda-tó keleti partjára menni Budapestről: Szlovénián vagy Dél-Ausztrián keresztül?
Az előbbi a gyorsabb, az utóbbi viszont (autópályadíjban legalábbis) olcsóbb, meg talán szebb is.

Köszi előre is!  :flowers:


Javasolnám, hogy a "Hurrá! Nyaralunk" topicba írd be az ilyen tartalmú hsz-t. Ez a topic, ha jól látom, 3 éve "halott". Egy mod. biztosan áthelyezi majd oda. ::)

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Utazás Észak-Olaszországba
« Válasz #174 Dátum: 2010.08.11 20:25:22 »
Sziasztok!

Hátha valamelyikőtöknek van már tapasztalata:

Szerintetek hogy érdemes a Garda-tó keleti partjára menni Budapestről: Szlovénián vagy Dél-Ausztrián keresztül?
Az előbbi a gyorsabb, az utóbbi viszont (autópályadíjban legalábbis) olcsóbb, meg talán szebb is.

Köszi előre is!  :flowers:



Igen! :D

Mi odafele Ausztria, - Dolomitok -Garda vissza Velence-Triest - Szlovenia - útvonalon voltunk - odafele pihenten gyönyörű, visszafele meg  fáradtan gyors :D
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Utazás Észak-Olaszországba
« Válasz #175 Dátum: 2010.08.12 09:44:37 »
Szerintetek hogy érdemes a Garda-tó keleti partjára menni Budapestről: Szlovénián vagy Dél-Ausztrián keresztül?
Igen! :D
Mi odafele Ausztria, - Dolomitok -Garda vissza Velence-Triest - Szlovenia - útvonalon voltunk - odafele pihenten gyönyörű, visszafele meg  fáradtan gyors :D
Köszi!
Amúgy nem semmi, hogy Szlovéniában kétszer annyiba kerül az egyhetes matrica, mint Ausztriában a tíznapos, az utóbbi áráért Olaszországban pedig jó, ha eljutsz a Garda-tóig a fizetőkapus rendszerben...

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #176 Dátum: 2010.08.12 10:45:02 »
Ausztriából Cortina 'd Ampezzo - Trento - Gardató útvonal gyönyörű, és nem kell olasz pályán menni!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #177 Dátum: 2010.08.12 12:09:51 »
Ausztriából Cortina 'd Ampezzo - Trento - Gardató útvonal gyönyörű, és nem kell olasz pályán menni!
Igen, az nekem is tetszene.
Csak attól tartok, hogy hosszabb pihenő nélkül - ha ugye nem akarsz még egy helyen megszállni - még két sofőrrel is kissé sok lenne az a 13 órás út ahhoz, hogy igazán élvezhető legyen a legszebb szakasz... :(

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #178 Dátum: 2010.08.12 12:54:02 »
két sofőrrel is kissé sok lenne az a 13 órás út ahhoz, hogy igazán élvezhető legyen a legszebb szakasz... :(

Biztos én nem vagyok normális, de én egyedül (mármint, hogy én vagyok az egy sofőr) is elindulnék. Persze azért jó lenne ha van egy tartalékember, de bevállalnám.
Eddig amit vezettem legtöbb 800 km volt, egyhuzamban, és csak a fele volt a pálya. Megcsinálható.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #179 Dátum: 2010.08.12 13:37:29 »
Kérdés, hogy gyerekkel mennek-e vagy csak két felnőtt...
Gabe 254.