Szerző Téma: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek  (Megtekintve 107320 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #405 Dátum: 2013.06.24 19:32:24 »
Kérdésem lenne.
Idén ha minden igaz Görögországba megyünk nyaralni kocsival.
Ki volt már és mire kell ügyelni ki mit hallott??
Előre is köszönöm.

Mire vagy kíváncsi?  Én RO-BG-n keresztül közelítettem meg, nem volt ingerenciám a szerb és makedón szervek pénzéhségét kielégíteni, igaz, nem most volt, hanem 2007.-ben.

Szinte eseménymentesen értünk GR-be, néhány megállóval. Szófiába pl. éjszaka csöppentünk meg, olyan két óra magasságában, nagy az élet a belvárosban, tiszta nyugat. Akkoriban építették az elkerülőt, most már az is készen van. Egyébként most adták át Vidinnél az új hidat, így nem kell a Vaskapunál átmenni. Mondjuk itt ingyen volt, az új híd Vidinnél 6 EU, de a Vaskapunál a belépés BG-be 4 EU volt, szóval ganz egal.  (Hozzáteszem, hogy a Vaskapunál történő Duna átkelésnél egy 30 km-es SRB menet is van, de szervmentes, csak a határon vannak, a határátlépés 5 kemény perc volt.

GR: Teljesen nyugodt már-már nyugati kultúra a felszínen, a rendőrök csak akkor vegzálnak, ha az orruk előtt csinálsz valami orbitális hibát. Nem is igen láttam a 10 nap alatt talán, két járőrautót. Kivéve a kapitányságokon, mert ott van azért.  A forgalom a mi országutas sebességünkhöz mérve egy kicsit lassabb, itt mindenki ráér, eszeveszett előzések nincsenek.  Általában kisteljesítményű autókkal nyomulnak a helyiek, de parkolni nem nagyon tudnak, jellemzően a sarkok meg vannak már jelölve a korosabb kocsikon, mint a franciáknál.  Kedves népség, mindent meg akarnak érteni, de jellemzően német és angol a kommunikáció alapja, ahol mi voltunk, ott ebben a sorrendben. Mi a kontinensen voltunk Sarti és környékén Vourvorou bázisponttal.
Az üzletek színvonala megfelelő, akkor nem voltam elszaladva az árak sem, most nem tudom, azóta volt válság, meg náluk a balhé.  Az ABC-ben történő vásárlás kicsit érdekes, mert a termékekre görög betűkkel van feltüntetve, hogy mit tartalmaz a tégely. Nekünk sikerült margarin helyett, mint később kiderült kecskezsírt vásárolni. Hazahoztuk a kutyáknak főztünk vele, kárba nem ment, de nekem kifordult a számból, pedig nem vagyok válogatós.
Ha jól emlékezem a víz drága, de a kenyérnemű még drágább. Érdemes étteremben enni, akármit, olcsó és finomat is tudnak csinálni.  Satri környékén, ha megtudják, hogy magyar vagy, akkor van extra kedvezmény, csak azért.  Arrafelé szeretnek bennünket. Sartiban egyébkén magyarul is tudsz kommunikálni, majdnem minden helyen, az alapmondatokat érik.
Hirtelen ennyi.

Még egy gondolat.  A görögök balkáni népek, tehát ennek megfelelően lassúak, de derűsek, nem kapkodnak. Személy szerint én voltam olyan benzinkút WC-jében, amibe férfi létemre nem végeztem el a kisdolgomat sem, mert olyan állapotban volt, inkább pár kilóméterrel arrébb egy fa tövében.  De a nagy kutaknál ilyen nincsen, OMV stb. korrekt, igaz az üza ezeknél drágább.  Mi végig OMV kutaknál álltunk meg a RO-BG-GR vonalon nincsen ezzel baj.


« Utoljára szerkesztve: 2013.06.24 19:38:51 írta Trotter66 »
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

TZoli

  • Vendég
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #406 Dátum: 2013.06.25 12:19:35 »
Kérdésem lenne.
Idén ha minden igaz Görögországba megyünk nyaralni kocsival.
Ki volt már és mire kell ügyelni ki mit hallott??
Előre is köszönöm.

3 hete voltam Szerbián és Macedónián keresztül, semmi gáz nem volt , ugyanúgy mint tavaly sem.  Melyik részre mennétek? 

feryoo7

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1732
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #407 Dátum: 2013.06.26 17:09:58 »
Hu mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat. :D
Mi is Sartira mennénk.
Olyan dolgokra lennék kíváncsi amire részben már kaptam választ pl.: rendőrök mennyire ***ogatnak, mennyire kell betartani a sebességhatárt, kell a útlevél ( hallottam már olyat is hogy kell olyat is h nem), a pályákon matrica vagy kapus rendszer működik. :D szóval nagyjából mindenre.
 
 

zsoooc

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1578
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #408 Dátum: 2013.06.26 18:13:36 »
kell a útlevél ( hallottam már olyat is hogy kell olyat is h nem)
 
Nem kell.
Corolla 1,4 VVT-i 2005

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #409 Dátum: 2013.06.26 18:17:16 »
Hu mindenkinek köszönöm szépen a válaszokat. :D
Mi is Sartira mennénk.
Olyan dolgokra lennék kíváncsi amire részben már kaptam választ pl.: rendőrök mennyire ***ogatnak, mennyire kell betartani a sebességhatárt, kell a útlevél ( hallottam már olyat is hogy kell olyat is h nem), a pályákon matrica vagy kapus rendszer működik. :D szóval nagyjából mindenre.
 
 

RO-BG viszonylatban nincsen pályadíj, román útdíjat kell fizetni a határon, de lehet HUF-ban is. RO-BG Vidin hídpénz 6 EUR. Utána egész Thesszalonikig ingyen méssz, utána meg plána ingyen van Sarti fele.  Sartiban kötelező az óriáspalancsintást kipróbálni, a csúcs a banános-csokiszószos.  :yes:

Habár nagyon sokan a SRB-MC vonalat preferálják, én a magam részéről ismét RIO-BG-GR fele mennék.  Egyrészt EU-n belül méssz (személyi), másrészt a határ csak formaság, és nincsen baksis.  Ha jól emlékezem az út cirka 80 km-el hosszabb, de lehet, hogy 100 is van.  Nekem nem volt számottevő.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

juszufat

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 328
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #410 Dátum: 2013.06.26 22:33:55 »
Kérdésem lenne.
Idén ha minden igaz Görögországba megyünk nyaralni kocsival.
Ki volt már és mire kell ügyelni ki mit hallott??
Előre is köszönöm.
Én mindkét Corollámat megjárattam arrafelé jópárszor Eviára és a Mani félszigetig is. 8-10 éve rengeteg régi benzines Starlet, Corolla, Carina és Hilux volt odalent délen üzemben. Útvonalban én a Szeged-Belgrád-Nis-Skopje útvonalat preferáltam, de a szerb pályák mostanra eléggé megdrágultak, ám mégis időt lehet spórolni velük. Neked Arad-Temesvár-Szmederevo-Nis iránya is jó lenne, de Aradhoz, és főleg Temesvárhoz kell a navigáció, ha nem akarsz feleslegesen keringeni és kérdezősködni bennük.
Macedón határon kötelező a zöldkártya! Ál- és valódi sebességméréssel, rendszámfigyeléssel, külföldiek kiintésével mindig is szerettek mind a román-bulgár, mind a szerb-macedón irányon a rend őrei zsebbe dolgozni. Görögország ebből a szempontból (is) laza és kész felüdülés. De nem árt tájékozódni sztrájk ügyben. Gyakran zárva van benzinkutak egész sora napokig és a VÁM-osok sztrájkjába is futottam már bele, ami 400 kilométeres kerülőnkbe került.
1.4VVti (2004)

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #411 Dátum: 2013.07.02 19:00:21 »
Közeleg a svájci kiruccanás... Úgy tervezem, visszafelé esetleg útba ejtem Trieszt-Piran-Portorozs városokat. Egyetlen dilemmám van (ha nem megyek tenger felé, akkor is), ha hoznék kis csokit "ajándékba", hogy tudom leginkább megóvni a szuper szétolvadástól? Nem akarok senkinek bögrében adni olvasztott csokit... Én hűtőtáskára gondoltam. Menet közben még ha leteszem anyósülés elé, ott lehűti a klíma, de inkább lehúzott ablakkal közlekedek mostanában. Nézzek egy szivargyújtós-hálózatos hűtőtáskát?

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22258
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #412 Dátum: 2013.07.02 19:19:49 »
Közeleg a svájci kiruccanás... Úgy tervezem, visszafelé esetleg útba ejtem Trieszt-Piran-Portorozs városokat. Egyetlen dilemmám van (ha nem megyek tenger felé, akkor is), ha hoznék kis csokit "ajándékba", hogy tudom leginkább megóvni a szuper szétolvadástól? Nem akarok senkinek bögrében adni olvasztott csokit... Én hűtőtáskára gondoltam. Menet közben még ha leteszem anyósülés elé, ott lehűti a klíma, de inkább lehúzott ablakkal közlekedek mostanában. Nézzek egy szivargyújtós-hálózatos hűtőtáskát?

Nekem van szivargyújtós.  Tök jól hűtve tartotta a piát, mikor görögbe mentünk.  Lehűteni nem nagyon fog, de a hidegen tartást megoldja.  A Waeco termékek a prémium minőség, ennek ellenére nekem valami olasz láda van.

Érdemes időnként ellenőrizni a szivargyújtót, nekem a gyárija megolvadt a visszafele úton, nem tisztázott, hogy miért, kicseréltem egy komolyabb, nem annyira műanyagos szivargyújtódugóra, azóta perkeft.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #413 Dátum: 2013.07.02 19:26:49 »
Ezt az olvadást jó észben tartani.. Köszi! Majd még kitalálom, mi legyen...

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #414 Dátum: 2013.07.02 19:46:52 »
Közeleg a svájci kiruccanás... Úgy tervezem, visszafelé esetleg útba ejtem Trieszt-Piran-Portorozs városokat. Egyetlen dilemmám van (ha nem megyek tenger felé, akkor is), ha hoznék kis csokit "ajándékba", hogy tudom leginkább megóvni a szuper szétolvadástól? Nem akarok senkinek bögrében adni olvasztott csokit... Én hűtőtáskára gondoltam. Menet közben még ha leteszem anyósülés elé, ott lehűti a klíma, de inkább lehúzott ablakkal közlekedek mostanában. Nézzek egy szivargyújtós-hálózatos hűtőtáskát?
Szerintem inkább vedd meg itthon azt a csokit ;)
De a hűtőtáska az olaszban tényleg jó ha van, nekem annak idején a hűtött ital hiányzott a legjobban,mindig vendéglőben inni pedig nagyon drága.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #415 Dátum: 2013.07.02 20:29:18 »
kesztyűtartót neked nem hűti a klima? nekem igen.. :szemez:  (miután megjavítottam  [rohog] )
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #416 Dátum: 2013.07.04 12:54:08 »
Majd megnézem ezt a kesztyűtartós dolgot, bár nem rémlik...
Közben nézegetek látnivalókat arrafelé... Furka Pass csak kb 90 km-re van a "bázistól", hasonló a Stelvio Passhoz. Jó kis kanyargós szerpentines utacska  :wub:

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #417 Dátum: 2013.07.04 13:09:07 »
Majd megnézem ezt a kesztyűtartós dolgot, bár nem rémlik...
Közben nézegetek látnivalókat arrafelé... Furka Pass csak kb 90 km-re van a "bázistól", hasonló a Stelvio Passhoz. Jó kis kanyargós szerpentines utacska  :wub:
Aquilea és Grado két elképesztő hely. Az előbbiben a katedrálist kell megnézni a 4. századi mozaikpadlójával, az utóbbi pedig egy csodálatos fürdőváros szószerint a tengerben. minden oldalól víz veszi körül és márványból van a járda :D
mindkettőt melegen ajánlom

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #418 Dátum: 2013.07.04 13:14:02 »
Ezek mondjuk visszaúton akár útba is eshetnek... a végén csak a visszaút lesz egy hetes :D

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re:Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #419 Dátum: 2013.07.04 13:38:09 »
azért írtam, mert triesztet említetted és onnan ezek tényleg nincsenek messze ;)