Szerző Téma: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek  (Megtekintve 110186 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #135 Dátum: 2006.07.09 22:11:41 »
Nagy kérdésem lenne a Tiszató- ismerõkhöz, hol találunk normális szállás (értsd, apartman) 4 felnõtt meg 3 gyerek számára lehetõlen nem túl távol a víztõl, de csendes helyen. ja és a hó végén mennénk 3-4-5 napra júli 30-ig bezárólag.

- Ne tartsátok magatokban :)
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #136 Dátum: 2006.07.10 08:28:13 »
Idézetet írta: "ATIS"
Idézetet írta: "murray"
aha és hol van az pontosan?
thx


Konkrétan amelyik a Toyota kereskedésnél van. Ahol kezdõdik a négysávúsítás. Mondjuk ez nem akkor szokott veszélyes lenni ha Pest felöl jössz hanem ha a másik irányból. Mert a szélsõ sáv elkanyarodik jobbra és ezt nem mindenki veszi idõben észre és amikor késõn nagy sebességgel átvág a külsõbõl a belsõbe már csattan egy olyannal aki azt hitte hogy az az autó lekanyarodik.


köszi.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #137 Dátum: 2006.07.10 17:27:01 »
Idézetet írta: "murray"

köszi.


Egyébként Cegléd és az Abonyi elkerülõ között  és Miklós után is dolgoznak a négysávosításon úgyhogy kitáblázva 30-as és elõzni tilos táblával a szakaszok.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #138 Dátum: 2006.07.10 17:35:49 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Nagy kérdésem lenne a Tiszató- ismerõkhöz, hol találunk normális szállás (értsd, apartman) 4 felnõtt meg 3 gyerek számára lehetõlen nem túl távol a víztõl, de csendes helyen. ja és a hó végén mennénk 3-4-5 napra júli 30-ig bezárólag.

- Ne tartsátok magatokban :)


Sajnos a kollega akit kérdezhetnék az már szalókon van és nem tudom már megkérdezni ebben a hónapban. A
http://www.udulesicsekk.hu-n beírva az Abádszalók-ot ad vagy 33 három helyet. De konkrét tanácsot sajnos nem tudok adni.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Simi72

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #139 Dátum: 2006.07.11 11:31:42 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Nagy kérdésem lenne a Tiszató- ismerõkhöz, hol találunk normális szállás (értsd, apartman) 4 felnõtt meg 3 gyerek számára lehetõlen nem túl távol a víztõl, de csendes helyen. ja és a hó végén mennénk 3-4-5 napra júli 30-ig bezárólag.

- Ne tartsátok magatokban :)

www.szallasjegyzek.hu
dv:
Simi
Az alkamadár azért repül háttal, hogy lássa, honnan jött.
Az élet szenvedés. Aki mást állít, az eladni próbál valamit. -> Pénztárgépszalag olcsón.
 :vezetes: :toy: Corolla Verso D-CAT 2006 :10:,[smilie=photo2.gif]

Titti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #140 Dátum: 2006.07.12 11:34:42 »
Üdv Mindenkinek!

Ha külföldre megyünk családtag autójával kell valami papír?
Itthon tudom, hogy még kölcsönadásit sem kérhetnének, de azért van....

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #141 Dátum: 2006.07.12 12:19:19 »
Idézetet írta: "Titti"
Ha külföldre megyünk családtag autójával kell valami papír?

Persze: forgalmi, jogosítvány, személyi igazolvány....   :nagymosoly:  :nagymosoly:

Szerintem ha a tulaj azonos vezetéknevû, vagy azonos címen lakik a sofõrrel, akkor nem lehet gond.
Ha semmi sem utal egyértelmûen a rokonságra, akkor nem ártana valamilyen papír  :hmm: .
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Falcon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #142 Dátum: 2006.07.12 12:40:23 »
Idézetet írta: "Titti"
Üdv Mindenkinek!

Ha külföldre megyünk családtag autójával kell valami papír?
Itthon tudom, hogy még kölcsönadásit sem kérhetnének, de azért van....


Országtól függ. A tõlünk nyugatra lévõ EU országokban nem tapasztaltam hogy szórakoznának (céges autóval is voltam többször, soha nem kérték a meghatalmazást), de pl. a horvátok állítólag kérhetik az igazolást arról hogy "jogosan" vezeted az autót.
Fontosabb viszont, hogy szerezd be a kötelezõrõl a nemzetközi zöld kártyát, azt viszont sok helyen kérik! (Általában ingyen kiállítja 1 hónapra a biztosítód, csak be kell ugrani hozzájuk)

Titti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #143 Dátum: 2006.07.12 12:42:45 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Titti"
Ha külföldre megyünk családtag autójával kell valami papír?

Persze: forgalmi, jogosítvány, személyi igazolvány....   :nagymosoly:  :nagymosoly:

Szerintem ha a tulaj azonos vezetéknevû, vagy azonos címen lakik a sofõrrel, akkor nem lehet gond.
Ha semmi sem utal egyértelmûen a rokonságra, akkor nem ártana valamilyen papír  :hmm: .


Köszi...
Szerintetek a sima gagyi 2 tanús kölcsönadási elég oda is (az oda Horvátországot takarja)
1ébként a nevük még csak csak hasonlít, de nem igen laknak ugyanott.... :vezetes:

Titti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #144 Dátum: 2006.07.12 12:45:17 »
Idézetet írta: "Falcon"
Idézetet írta: "Titti"
Üdv Mindenkinek!

Ha külföldre megyünk családtag autójával kell valami papír?
Itthon tudom, hogy még kölcsönadásit sem kérhetnének, de azért van....


Országtól függ. A tõlünk nyugatra lévõ EU országokban nem tapasztaltam hogy szórakoznának (céges autóval is voltam többször, soha nem kérték a meghatalmazást), de pl. a horvátok állítólag kérhetik az igazolást arról hogy "jogosan" vezeted az autót.
Fontosabb viszont, hogy szerezd be a kötelezõrõl a nemzetközi zöld kártyát, azt viszont sok helyen kérik! (Általában ingyen kiállítja 1 hónapra a biztosítód, csak be kell ugrani hozzájuk)


Köszi
A kérdés még mindíg az elég-e a gagyi papír... Engem valami hülye bankos rémítet halálra, aki valami közjegyzõi szárazpecsétes okmányról beszélt... szerintem ez baromság!
A zöldkártyán meg küzdünk... :lol:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #145 Dátum: 2006.07.12 12:46:08 »
Idézetet írta: "Falcon"
Fontosabb viszont, hogy szerezd be a kötelezõrõl a nemzetközi zöld kártyát, azt viszont sok helyen kérik! (Általában ingyen kiállítja 1 hónapra a biztosítód, csak be kell ugrani hozzájuk)

Igen, mindenkinek ingyen jár a zöldkártya.

Ez a nemzetközi zöldkártya azért butaság különben, mert az EU-n belül a magyar rendszám H betûje a garancia a biztosítás meglétére, nem is kellene más igazolás. Ha nincs fedezet, a MABISZ ugyanúgy fizetne, mintha itthon történt volna a baleset. Ha meg van fedezet, akkor meg semmi baj nincs.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Falcon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #146 Dátum: 2006.07.12 12:58:20 »
Idézetet írta: "Titti"

A kérdés még mindíg az elég-e a gagyi papír... Engem valami hülye bankos rémítet halálra, aki valami közjegyzõi szárazpecsétes okmányról beszélt... szerintem ez baromság!


Hát szerintem is  :rohog:  A bankos ismerõsnek agyára ment az értékpapír-piac  :nagymosoly:  Szerintem tuti elég egy sima gagyi papír - esetleg ha van angolul/németül tudó a környéken (horvát gondolom nincs  :pofa: ), írjátok meg idegen nyelven is, de már ez is csak extra-biztosíték szerintem...

Falcon

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #147 Dátum: 2006.07.12 13:01:07 »
Idézetet írta: "Szeke"


az EU-n belül a magyar rendszám H betûje a garancia a biztosítás meglétére, nem is kellene más igazolás. Ha nincs fedezet, a MABISZ ugyanúgy fizetne, mintha itthon történt volna a baleset. Ha meg van fedezet, akkor meg semmi baj nincs.


Ezt nem is tudtam... Akkor ez is csak arra jó hogy ha nincs meg, akkor "baráti" országok "baráti" rendõrei megfejhessék a szegény magyar utazót?!  :turelmetlen:

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #148 Dátum: 2006.07.12 13:37:24 »
Idézetet írta: "Titti"
A kérdés még mindíg az elég-e a gagyi papír... Engem valami hülye bankos rémítet halálra, aki valami közjegyzõi szárazpecsétes okmányról beszélt... szerintem ez baromság!

Az Állami Nyomdának van tök jó "Meghatalmazás" nevû kis okmánya, ami pont ezt a célt szolgálja.
Alig nagyobb, mint egy bankkártya, kihajtható, hologramos meg minden. 100 forint körül van az ára, de fogalmam sincs hol lehet kapni. Mi nagy tételben szoktuk postán rendelni.

Bele lehet írni a Meghatalmazó és a Meghatalmazott adatait, a kocsi adatait, meg két tanúnak kell aláírni. Emelett minden szöveg angolul és németül is rajta van. Tök jó, teljesen hivatalos(nak tûnik).
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Titti

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #149 Dátum: 2006.07.12 13:41:09 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Titti"
A kérdés még mindíg az elég-e a gagyi papír... Engem valami hülye bankos rémítet halálra, aki valami közjegyzõi szárazpecsétes okmányról beszélt... szerintem ez baromság!

Az Állami Nyomdának van tök jó "Meghatalmazás" nevû kis okmánya, ami pont ezt a célt szolgálja.
Alig nagyobb, mint egy bankkártya, kihajtható, hologramos meg minden. 100 forint körül van az ára, de fogalmam sincs hol lehet kapni. Mi nagy tételben szoktuk postán rendelni.

Bele lehet írni a Meghatalmazó és a Meghatalmazott adatait, a kocsi adatait, meg két tanúnak kell aláírni. Emelett minden szöveg angolul és németül is rajta van. Tök jó, teljesen hivatalos(nak tûnik).

Ha hivatalosnak TÛNIK az tök jó pláne rendõr elvtárs pajtásnak....
apropó ha nagy tételben rendelitek nincs egy dugi példány, esetleg egy szkenner a közelben?
A melóhelyemen gyárthatnék hasonlót, jó-jó hologram nélkül   :oops: