Szerző Téma: Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek  (Megtekintve 110188 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #105 Dátum: 2006.05.23 19:41:32 »
Elmesélek 1 izgalmas sztorit. Ma történt. Reggel 4:36-kor keltem biológiai óra szerint. Az elõre kiszámolt buszra felszállok 5:16-kor. Persze hajnalban minden gyorsabban megy, mint kellene, 6:00-ra beérek a Keletibe, persze én hülye keresem a bérletpénztárt, miközben az orrom elött volt. Aztán felszállok a 7:05-ös IC vonatra, ami már bent áll, elsõre megtalálom a helyem, jé, ablak mellett van, teljesen jó. Tanultam az úton, de kb 1 óra után elkezdte nyomni a hideg levegõt a derekamra, de nem is láttam honnan. Valahogy kibírtam. Visszafelé szaladtam 1 busz után, gyorsba vettem jegyet, aztán felszáll IC, persze dög meleg, nem ablak mellé, de árnyékos oldal. Félúton kiderült, szar a klíma, a végén visszakapjuk a komfort díjat. El is mentem érte a jegypénztárhoz, nem sokan mentek oda rajtam kívül. Ha ezt tudom, az egész vagon jegyét összeszedem, és minden jegypénztárba beállok vele. 390 azért nem mind1. Persze a 40 fokot meg nekünk ki kell bírni, mert 4 pici ablak van csak, amit ki kell nyitni. De tényleg lehetett 30 fölött, mert utánna majdnem fáztam a tûzõ napon, és ez nem vicc. 1 jó pont, hogy legalább pontosan mentek a vonatok. Szal soha többé nem megyek IC-vel, ha nem fontos, inkább kocsi.
Laco 73 :D

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #106 Dátum: 2006.05.23 22:49:46 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "murray"
köszi Whis Papa, asszem akkor megkockáztatom a 3ast. :nyelv:

Mi Bécsbõl jöttünk vissza autópálya nélkül, mert ráértünk, s mert feleségem szerin így többet látunk, a végén má nagyon elegem volt belõle, Biatorbágynál fel is mentem a pályára, de addig is lakotton belül 70, kivül 120 volt a tempó, ahol nem fogott el az ideggörcs :oops:


Hát ja , asszem ez lehet a kulcsa annak , hogy miért nem tudsz te 7 liter alatti fogyikat kihozni a Camrybõl ... Szóval te akkor mész országúton 120-al , amikor nem fog el az ideggörcs ? Nos , akkor ne csodálkozz a fogyidon ;) ... A 7 liter alattihoz maximum 110-120 közötti autókázás kell . Kábé 120-nál kezdi meghaladni a 7 litert .

Nem, általában 110-130 között megyek, aznap 120 volt az a tempó, ami mellett nem éreztem úgy, hogy azonnal rá kell mennem a pályára :kacsint:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #107 Dátum: 2006.05.24 01:23:34 »
Idézetet írta: "KLaco"
Elmesélek 1 izgalmas sztorit. Ma történt. Reggel 4:36-kor keltem biológiai óra szerint. Az elõre kiszámolt buszra felszállok 5:16-kor. Persze hajnalban minden gyorsabban megy, mint kellene, 6:00-ra beérek a Keletibe, persze én hülye keresem a bérletpénztárt, miközben az orrom elött volt. Aztán felszállok a 7:05-ös IC vonatra, ami már bent áll, elsõre megtalálom a helyem, jé, ablak mellett van, teljesen jó. Tanultam az úton, de kb 1 óra után elkezdte nyomni a hideg levegõt a derekamra, de nem is láttam honnan. Valahogy kibírtam. Visszafelé szaladtam 1 busz után, gyorsba vettem jegyet, aztán felszáll IC, persze dög meleg, nem ablak mellé, de árnyékos oldal. Félúton kiderült, szar a klíma, a végén visszakapjuk a komfort díjat. El is mentem érte a jegypénztárhoz, nem sokan mentek oda rajtam kívül. Ha ezt tudom, az egész vagon jegyét összeszedem, és minden jegypénztárba beállok vele. 390 azért nem mind1. Persze a 40 fokot meg nekünk ki kell bírni, mert 4 pici ablak van csak, amit ki kell nyitni. De tényleg lehetett 30 fölött, mert utánna majdnem fáztam a tûzõ napon, és ez nem vicc. 1 jó pont, hogy legalább pontosan mentek a vonatok. Szal soha többé nem megyek IC-vel, ha nem fontos, inkább kocsi.


Ja , hát a vonat az xar , én mindig is utáltam  :x ... akkor már inkább busz . De tavaly õsszel rájöttem , hogy igazából még a repülõ helyett is inkább az autót favorizálom , ha lehet . Méghozzá utasként is , tehát nemcsak a vezetés miatt .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #108 Dátum: 2006.05.24 06:07:23 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "KLaco"
Elmesélek 1 izgalmas sztorit. Ma történt. Reggel 4:36-kor keltem biológiai óra szerint. Az elõre kiszámolt buszra felszállok 5:16-kor. Persze hajnalban minden gyorsabban megy, mint kellene, 6:00-ra beérek a Keletibe, persze én hülye keresem a bérletpénztárt, miközben az orrom elött volt. Aztán felszállok a 7:05-ös IC vonatra, ami már bent áll, elsõre megtalálom a helyem, jé, ablak mellett van, teljesen jó. Tanultam az úton, de kb 1 óra után elkezdte nyomni a hideg levegõt a derekamra, de nem is láttam honnan. Valahogy kibírtam. Visszafelé szaladtam 1 busz után, gyorsba vettem jegyet, aztán felszáll IC, persze dög meleg, nem ablak mellé, de árnyékos oldal. Félúton kiderült, szar a klíma, a végén visszakapjuk a komfort díjat. El is mentem érte a jegypénztárhoz, nem sokan mentek oda rajtam kívül. Ha ezt tudom, az egész vagon jegyét összeszedem, és minden jegypénztárba beállok vele. 390 azért nem mind1. Persze a 40 fokot meg nekünk ki kell bírni, mert 4 pici ablak van csak, amit ki kell nyitni. De tényleg lehetett 30 fölött, mert utánna majdnem fáztam a tûzõ napon, és ez nem vicc. 1 jó pont, hogy legalább pontosan mentek a vonatok. Szal soha többé nem megyek IC-vel, ha nem fontos, inkább kocsi.


Ja , hát a vonat az xar , én mindig is utáltam  :x ... akkor már inkább busz . De tavaly õsszel rájöttem , hogy igazából még a repülõ helyett is inkább az autót favorizálom , ha lehet . Méghozzá utasként is , tehát nemcsak a vezetés miatt .

Ha nár tömegközlekedés én az IC-re szavazok, de csak ha muszály :nagymosoly:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #109 Dátum: 2006.05.24 07:56:45 »
A párom sima helyjegyes nemzetközi gyorssal jött ki utánam Bécsbe. Az utazási idõ 3 óra 05 perc volt. IC-vel 2 óra 50 perc.  Na jó nem volt klíma, de fülkés, kényelmes, jól szellõzõ, szeparált magyar vagonnal érkezett leheletpontosan. Nemzetköziben lehet, hogy nem feltétlenül kell az IC-re fogadni. Mondjuk Münchenbe, vagy távolabb lehet, hogy én is inkább az autót favorizálnám...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Simi72

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 349
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #110 Dátum: 2006.05.24 08:13:54 »
A feleségem a nagyobbik gyerekkel hetente egyszer mennek Pestre IC-vel I. osztályon. 5-6 hete, amikor elkezdtek járni, a jegyeladó mondta, hogy akciós az elsõ osztály, és nem kell fizetni a helyjegyért. Kiszámoltuk, ha másodosztályon megy és vesz helyjegyet, drágább mint így. Akkor még a gyereknek sem kellett fizetni (6 év alatt), így 2300 Ft volt kettejüknek Kkfháza-Bp oda vissza, IC I. osztály (az asszonynak közalkalmazotti igazolvánnyal félárú jeggyel utazik). Most a gyerek betöltötte a 6 évet, viszont kértek egy igazolást, ahova mennek, így mindketten 67,5%-os kedvezménnyel utaznak, 2800 Ft-ért. Ennyibõl autóval nem lehet megjárni. És az út is csak 1,5 óra. Az akció nem sokáig tart, viszont lehet igényelni valami törzsutas kártyát (nekünk már megvan), ami ingyenes, és az akció után továbbra is él a helyjegyre a kedvezmény (ingyé van).
dv:
Simi
Az alkamadár azért repül háttal, hogy lássa, honnan jött.
Az élet szenvedés. Aki mást állít, az eladni próbál valamit. -> Pénztárgépszalag olcsón.
 :vezetes: :toy: Corolla Verso D-CAT 2006 :10:,[smilie=photo2.gif]

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12152
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #111 Dátum: 2006.05.24 08:29:21 »
én is gondolkodtam h menjunk vonattal de bp nyirbator teljes arban majd 2700/fo /ut  ha a gyerek ingyenes még ugy is több mint 10e a jegy.
ennyi volt kocsival is és a kényelmet nem kell részletezni. két felnott felett már megéri ha nincs vmilyen kedvezményed a mávra.
mellesleg én majd 15 évig vonatoztam ingáztam  az életben tobbet nem ülök vonatra csak ha muszaj
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #112 Dátum: 2006.05.24 13:45:06 »
Idézetet írta: "Trotter66"
A párom sima helyjegyes nemzetközi gyorssal jött ki utánam Bécsbe. Az utazási idõ 3 óra 05 perc volt. IC-vel 2 óra 50 perc.  Na jó nem volt klíma, de fülkés, kényelmes, jól szellõzõ, szeparált magyar vagonnal érkezett leheletpontosan. Nemzetköziben lehet, hogy nem feltétlenül kell az IC-re fogadni. Mondjuk Münchenbe, vagy távolabb lehet, hogy én is inkább az autót favorizálnám...

Na ja, ahol van alternatíva, nekem nem volt, gyorsan kellett odaérni. Bécs az hány km? Mert én Debrecenben voltam, és úgy, hogy csiga volt a vonat, 2:38 perc alatt lent voltunk. Bécs nem közelebb van? Arra nem gyorsabb az IC?
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #113 Dátum: 2006.05.24 13:50:01 »
Idézetet írta: "Simi72"
A feleségem a nagyobbik gyerekkel hetente egyszer mennek Pestre IC-vel I. osztályon. 5-6 hete, amikor elkezdtek járni, a jegyeladó mondta, hogy akciós az elsõ osztály, és nem kell fizetni a helyjegyért. Kiszámoltuk, ha másodosztályon megy és vesz helyjegyet, drágább mint így. Akkor még a gyereknek sem kellett fizetni (6 év alatt), így 2300 Ft volt kettejüknek Kkfháza-Bp oda vissza, IC I. osztály (az asszonynak közalkalmazotti igazolvánnyal félárú jeggyel utazik). Most a gyerek betöltötte a 6 évet, viszont kértek egy igazolást, ahova mennek, így mindketten 67,5%-os kedvezménnyel utaznak, 2800 Ft-ért. Ennyibõl autóval nem lehet megjárni. És az út is csak 1,5 óra. Az akció nem sokáig tart, viszont lehet igényelni valami törzsutas kártyát (nekünk már megvan), ami ingyenes, és az akció után továbbra is él a helyjegyre a kedvezmény (ingyé van).

Az olcsóságban teljesen igazad van, 3 diáknak, vagy 2 felnõttnek kedvezmény nélkül még épp nem éri meg kocsival menni, de ha tele a kocsi, akkor ne is gondolkodjon az ember, arról nem beszélve, hogy a vonatig el kell menni tömegközlekedéssel, az se kevés idõ, én pl bementem a keletibe 50 perc volt, mert reggel volt, miközben a házunktól légvonalban 1km-re megy el az IC, csak épp nem áll meg. Arról nem beszélve, hogy engem marhára zavar, ha a környezetemben ülõk beszélgetnek valami olyan témában, ami marhára nem érdekel, mondjuk ezt most Diskman-el oldottam meg, de még így is behallatszott, hogy mirõl beszélgetnek, mert azért nem teszem tönkre a fülem a hangerõvel.
Laco 73 :D

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #114 Dátum: 2006.05.24 15:09:29 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Trotter66"
A párom sima helyjegyes nemzetközi gyorssal jött ki utánam Bécsbe. Az utazási idõ 3 óra 05 perc volt. IC-vel 2 óra 50 perc.  Na jó nem volt klíma, de fülkés, kényelmes, jól szellõzõ, szeparált magyar vagonnal érkezett leheletpontosan. Nemzetköziben lehet, hogy nem feltétlenül kell az IC-re fogadni. Mondjuk Münchenbe, vagy távolabb lehet, hogy én is inkább az autót favorizálnám...

Na ja, ahol van alternatíva, nekem nem volt, gyorsan kellett odaérni. Bécs az hány km? Mert én Debrecenben voltam, és úgy, hogy csiga volt a vonat, 2:38 perc alatt lent voltunk. Bécs nem közelebb van? Arra nem gyorsabb az IC?


Fentebb írtam a menetidõt, egyébként 275 km a viamichelin szerint közúton. Bp.-Debrecen 234 km.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #115 Dátum: 2006.05.26 23:37:29 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ha ezt tudom, az egész vagon jegyét összeszedem, és minden jegypénztárba beállok vele. 390 azért nem mind1.

Az nem menne, mert nem elég a pótjegy, a rendes jegyet is be kell mutatni, és azt az utasok nem adnák oda. Ráadásul ilyenkor elkérik a személyidet is...
music     

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8096
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #116 Dátum: 2006.05.27 16:04:02 »
Idézetet írta: "music"
Az nem menne, mert nem elég a pótjegy, a rendes jegyet is be kell mutatni, és azt az utasok nem adnák oda. Ráadásul ilyenkor elkérik a személyidet is...

Semmi ilyesmit nem kértek, különben nem írtam volna ilyet.  :nagymosoly:
Laco 73 :D

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #117 Dátum: 2006.05.28 21:16:09 »
Idézetet írta: "KLaco"
Semmi ilyesmit nem kértek, különben nem írtam volna ilyet.  :nagymosoly:

Hú, akkor összekevertem a jegyvisszaváltással, akkor kell a személyi.
(Amikor anno utolsó másfél diákévemet töltöttem Bécsben, és már csak 1 napra mentem ki - reggel ki, este vissza - akkor sokszor jártam úgy, hogy kifelé valahogy megúsztam a magyar kalauzt, és így visszajövet Kelenföldön visszaváltottam a kifelé szóló jegyet).
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #118 Dátum: 2006.05.28 23:10:54 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "KLaco"
Semmi ilyesmit nem kértek, különben nem írtam volna ilyet.  :nagymosoly:

Hú, akkor összekevertem a jegyvisszaváltással, akkor kell a személyi.
(Amikor anno utolsó másfél diákévemet töltöttem Bécsben, és már csak 1 napra mentem ki - reggel ki, este vissza - akkor sokszor jártam úgy, hogy kifelé valahogy megúsztam a magyar kalauzt, és így visszajövet Kelenföldön visszaváltottam a kifelé szóló jegyet).

Ilyet én is csináltam diákkoromban, Szeged-Kecskemét viszonylatban. Nem szép, de futotta belõle egy hamburgerre. (remélem nincs itt MÁV-os olvasó!)  :kormom:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Utazás autóval - kérdések-válaszok, tippek
« Válasz #119 Dátum: 2006.05.29 12:30:01 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "music"
Hú, akkor összekevertem a jegyvisszaváltással, akkor kell a személyi.
(Amikor anno utolsó másfél diákévemet töltöttem Bécsben, és már csak 1 napra mentem ki - reggel ki, este vissza - akkor sokszor jártam úgy, hogy kifelé valahogy megúsztam a magyar kalauzt, és így visszajövet Kelenföldön visszaváltottam a kifelé szóló jegyet).
Ilyet én is csináltam diákkoromban, Szeged-Kecskemét viszonylatban. Nem szép, de futotta belõle egy hamburgerre. (remélem nincs itt MÁV-os olvasó!)  :kormom:

Arról nem tehetsz, hogy nem jól végezte az ellenõr a dolgát... :kacsint:  :kacsint:  :kacsint:
music