Szerző Téma: Hifi és High - End  (Megtekintve 134810 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Hifi és High - End
« Válasz #465 Dátum: 2011.05.12 11:46:26 »
Akkor biztos úgy van. Azt tudom, hogy amit eddig hallottam házimoziból (cirka 300e-s új árú erősítőkkel bezárólag), az sztereóra korántsem volt olyan, mint egy belépő sztereó erősítő.

Egyszer nincs kedved erre jönni vele? Vendégem vagy egy bambira meg egy hallgatózásra.
Jöv héten PestBudán leszek, illetve akkor fogom kezeim közé kapni a kütyüt is. Gyurinál lesz egyébként :)

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #466 Dátum: 2011.05.12 11:52:30 »
Hát akkor lehet, hogy hozzá kéne járulnom hallgatózás végett. Értekezzünk már, átszaladnék, amikor ott leszel. Úgyis qrvára zsákutcában érzem magam a lakáshifiben és az autóshifiben is, ő meg mindig mond okosokat.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Hifi és High - End
« Válasz #467 Dátum: 2011.05.12 12:26:15 »
Hát akkor lehet, hogy hozzá kéne járulnom hallgatózás végett. Értekezzünk már, átszaladnék, amikor ott leszel. Úgyis qrvára zsákutcában érzem magam a lakáshifiben és az autóshifiben is, ő meg mindig mond okosokat.
Majd csörgetlek, annyi fix hogy én reggel 9től 5ig mindennap fixen az infoparkba vagyok, kis fejtágításon. Amúgy a Hotel Griffben szállok meg.

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Hifi és High - End
« Válasz #468 Dátum: 2011.05.23 17:59:14 »
Na az a helyzet, hogy sikerült egy Jamo E850es szettet beszerezni a Pio erősítő mellé. Szombat este volt mikor éppen csak ismerkedtem a technikával illetve hangoltam a tunerrel be az adókat, éppen a bartóknál járt, midőn párom erős nemtetszését fejezte ki a hangszórók méretét illetően, hogy ezt nem és nem és már csak azért sem, kb 2 perc heves észosztás után azt vettem észre, hogy elkezd fülelni, majd elcsendesedett, és elkezdte figyelni az éppen a bartókon szóló operaáriát majd csak ült velem szemben csendben és hallgatta, na itt már tudtam, hogy zöld utat kapott a rendszer. Az az igazság, hogy bejáratósak még a hangfalak mert ugyan nem mai csirkék de 10 üzemóra sincs benne, egyik ismerősömtől lett beszerezve. Viszont az egyik surround hangszórót baleset érhette, mert a porvédő le van róla jőve és nem is szól szegényem, hol lehet szervizelni hangszórót, nem vészes áron.
Ettől függetlenül tennap házimozimódban is leteszteltük, és arra jutottunk, hogy az aktív subra (az is része a rendszernek amit sikerült beújítani) nincs nagy szükség, mert hatalmas mélyei vannak mozi közben dts- vagy dd hangok alatt a hangszóróknak, és nagyon kevés pluszt ad a sub, ami nélkül szobában én el tudok lenni. Szóval most örö é bódottá, illetve mégse mert most 2-3 hétig még nem tudom hallgatni őket, mert akkor költöződünk, így tennap tennap előtt csak teszt jelleggel raktam össze a rendszert, de úgy érzem lesz benne sok bódogságom :)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9381
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Hifi és High - End
« Válasz #469 Dátum: 2011.05.23 18:15:53 »
Kb 8 éve vettem az E850-et (cseresznye színben), nem 5.1 szett, csak a front állók. A családi ellenállás ugyanígy meg volt  :D És elmagyarázni, hogy nem virág cserép tartó...  :lol:
Az én szintemen csodálatos hangja van, szerintem szép is. Nekem egyáltalán nem hiányzik az aktív mély láda, bár filmre kevesebbet használom, inkább klasszikus sztereó  megszólaltatására kell. Nekem meglepő volt, hogy az aránylag kicsi mélyközép hangszórókkal is mennyire telt hangzást sikerül produkálnia. Egy baj van, nagyon kevés időm van leülni és végig hallgatni egy lemezt  :no:


bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Hifi és High - End
« Válasz #470 Dátum: 2011.05.24 08:27:54 »
3 éve ruháztam be én is egy teljes rendszerre, akkor inkább a házi-mozi volt nálam porondon, ezért a választásom egy Harman Kardon AVR132 típusú 5.1-es erősítőre esett, ami egy teljesen belépő szintű készülék, nem hazudós, 5x30W teljesítménnyel. Ehhez ajánlották - kipróbáltan - hozzáillőként a SAL(!) Dream 55 hangfalcsaládot, amihez hozzábiggyesztettünk még egy kis mélyládát, ami szintén SAL (ezutóbbi érezhetően kevés, gyenge lánc a rendszerben). A boltban, ahol vettem az egészet, ki is lehetett próbálni a hangfalakat és én is megbizonyosodtam affelől, hogy számomra igen szépen, tisztán szól, ezért megvettem.
Otthon aztán kiderült, hogy a szoba akusztikája koránt sem ideális, sajnos. Viszont annyit észre vettem, hogy sztereó hallgatásnál leginkább az akusztikus zenék jönnek be neki, amiben sima egyszerű gitárok szólalnak meg, semmi metál, kemény rock, sokkal inkább a jazzes vonal, ami feltűnően finoman szólal meg rajta. Nem arra való, hogy házibulikat tartson vele az ember, de, ha kell, elmegy az is rajta. Sokkal inkább a filmek az érdekesek hang szempontjából. De, hát ezt úgy is vettem, hogy elsősorban filmet lehessen élvezettel nézni-hallgatni.
Persze sokat én sem tudom hallgatni, így az idők legtöbbjében "csak" a nappali dísze a cuccos, a HK erősítő egyszerűen gyönyörű.  :wub: Semmi csicsa, inkább minimalista.

Viszont nagyon kíváncsi lennék egy megfelelő akusztikával rendelkező környezetben, mit szólna...  :yes:



[a csatolmányt egy admin törölte]
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10320
Re: Hifi és High - End
« Válasz #471 Dátum: 2011.05.24 09:34:43 »
nekem egy denon sztereó erősítőm van KEF hangfalakkal (asszem q1-es típus, a kicsi basszreflexes). öcsém hangmérnök, vele jártunk végig pár bemutatótermet, pontosabban "behallgatótermet", mire sikerült kiválasztani. az egyik legfontosabb dolog, amit ott tanultam, hogy 80-100 nm-es nappaliméret alatt nem érdemes igazán öblös, nagy térfogatú hangfalat venni (a KEF-ekkel legalábbis ez a helyzet), mert egyszerűen felesleges. 30-40 nm-t simán betölt egy polchangszóró is, ezt tapasztalom. bár lehet, hogy ez is márkafüggő...

házimozi:  a szüleim házába jópár ével ezelőtt, amikor az ominózus öcsén még fusiba hangfelvételeket is gyártott, a pincében az egyik helyiséget átalakítottuk hangstúdiónak-házimozinak. sok hónap telt el a tervezéssel és kivitelezéssel, ráadásul természetesen mindenféle csövek is kilógtak a falakból, valamint boltíves is az egész, de mondhatom, különleges lett. a falakon és plafonon, az ajtót is beleértve 5 centis kőzetgyapot szigetelés van, amelyet két réteg kárpit borít (a szoba színe sötétkék lett (ez volt az aktuálisen leértékelt kárpitanyag az IKEÁBAN :D), a konnektorok is el vannak takarva, padlószőnyeg van, két és fél méteres vetítővászon. meg számítógépre is csatlakoztatható projektor, amit a külső szobából lehet vezérelni (hogy kuss legyen odabent :) ) . betettünk két kanapét meg egy fotelt a padlásról, 7-8 ember IGAZI mozit nézhet ott, a szó szoros értelmében. sőt, még jobb is, mert pl, állíthatod a hangerőt, meg újra lehet nézni egy jelenetet :D  Na gyerekek, ott aztán kuss van bent, furcsállják is, akik bent tartózkodnak, mert ugye egyáltalán semmilyen visszhang nincs, amihez az ember füle reflexből szokva van. betettünk valami elfekvőben levő 4.1-es, olcsó szettet (magnat asszem), meg egy saját készítésű aktív mélyládát. aztán rájöttünk, hogy a center nem túl jó, mert akkor a beszédek csak onnan jönnek középről, úgyhogy azt kikötöttük. ha hazaköltöztünk és valakit érdekel, szívesen tartok bemutatót valami látványos dübörgőssel, télleg egy élmény  :whistling:


whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Hifi és High - End
« Válasz #472 Dátum: 2011.05.24 17:43:05 »
az egyik legfontosabb dolog, amit ott tanultam, hogy 80-100 nm-es nappaliméret alatt nem érdemes igazán öblös, nagy térfogatú hangfalat venni, mert egyszerűen felesleges.

Azért ez keveseknek adatik meg  ;)

30-40 nm-t simán betölt egy polchangszóró is, ezt tapasztalom. bár lehet, hogy ez is márkafüggő...
Betölteni betölti, de nagyobb méret kevesebb erőlködéssel teljesíti ugyanazt.
Nekem is volt, hogy egy pár Wharfedale Diamond 7.1 volt a főhangszóró, aztán helyébe lépett egy többszörös méretű (~75 l vs ~8.5 l) Quadral Caerul 205, hát ég és föld.  :hmmmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Hifi és High - End
« Válasz #473 Dátum: 2011.07.29 08:53:31 »
írtam lejjebb h vettem egy LG BD550 bluray lejátszót.  hát én senkinek nem ajánlom
kép, szoftver ok. borzalmas lassú boot time.
a gép előlapján a kezelőgombok borzalmasak. az érintkezése olyan h egyszerüen nem tudod olyan erővel megnyomni h azt csinálja amit akarsz. asszony, gyerek gyűlöli.. :devil:
visszasírom az igényes PIO-t... :censored:
azmeg elromlott.. :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

bepi81

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 23129
Re: Hifi és High - End
« Válasz #474 Dátum: 2011.07.29 09:26:09 »
írtam lejjebb h vettem egy LG BD550 bluray lejátszót.  hát én senkinek nem ajánlom
kép, szoftver ok. borzalmas lassú boot time.
a gép előlapján a kezelőgombok borzalmasak. az érintkezése olyan h egyszerüen nem tudod olyan erővel megnyomni h azt csinálja amit akarsz. asszony, gyerek gyűlöli.. :devil:
visszasírom az igényes PIO-t... :censored:
azmeg elromlott.. :cry:
Hát, sajna az olcsóságnak ez az ára. A gyártók úgy tudják/akarják lejjebb tornázni az árakat=fölkelteni a vásárlóban a "kell nekem" érzést, hogy csilli-villi külsőbe viszonylag működő belsőt tesznek, mindezt használhatatlan csomagolásba teszik.  :ph34r:

Amúgy Ti miért az gépezet előlapjáról vezérlitek? Távirányító is van hozzá, nem?  :?:
4 év E11 fl Corolla liftback 1,4 vvt-i
9 év T22 fl Avensis Wagon 1,8 vvt-i
jelenleg 2007 COV 1,8 vvt-i

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Hifi és High - End
« Válasz #475 Dátum: 2011.07.29 18:36:59 »
annyira nem volt olcsó..ha pl berakok egy másik dvd-t akkor a gép előlapjáról nyitom ki. :hug:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

TSityu

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #476 Dátum: 2011.09.06 20:30:42 »
Sziasztok,

ha van valakinek magnókazetta gyűjteménye amit ki szeretne dobni, ne tegye, én ajándékba elfogadom.  :D
(még mindig szívesen hallgatok kazettát, csak lassan kifogyok a hallgatni valóból)  :helpsmilie:

Köszi.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Hifi és High - End
« Válasz #477 Dátum: 2011.09.06 20:32:21 »
Sziasztok,

ha van valakinek magnókazetta gyűjteménye amit ki szeretne dobni, ne tegye, én ajándékba elfogadom.  :D
(még mindig szívesen hallgatok kazettát, csak lassan kifogyok a hallgatni valóból)  :helpsmilie:

Köszi.
rajzfilm slágerek magyarul? miki manó? tipi dani dinó? stb

ilyeneket szivesen postázok  :D :lol:
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

TSityu

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #478 Dátum: 2011.09.06 20:35:57 »
rajzfilm slágerek magyarul? miki manó? tipi dani dinó? stb
ilyeneket szivesen postázok  :D :lol:

Ezekért el is megyek.  :D
Látom nem ver rendesen az asszony.  :naspang:

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Hifi és High - End
« Válasz #479 Dátum: 2011.09.06 20:36:39 »
 :D
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)