Szerző Téma: Hifi és High - End  (Megtekintve 137263 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Hifi és High - End
« Válasz #420 Dátum: 2010.12.13 17:36:22 »
Ezt néztem ki magamnak
Nem egyértelmű a dolog, de ugye szerintetek is lejátszik mp3-at? Ha van rajta usb, akkor ennek alapnak kellene lennie, de a specifikációban nem szerepel.
Az AVPlantben olcsóbb (22700).
Viszont nem akarlak kiábrándítani, de ennek a mütyürnek a kazettáról eredeztetett hangminősége messze van attól, hogy megérje digitalizálni. Másrészt hogyan veszed ki belőle az analóg jelet? Nem hiszem, hogy direktben másolna kazettáról pendrive-ra
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Hifi és High - End
« Válasz #421 Dátum: 2010.12.13 20:22:34 »
Az AVPlantben olcsóbb (22700).
Viszont nem akarlak kiábrándítani, de ennek a mütyürnek a kazettáról eredeztetett hangminősége messze van attól, hogy megérje digitalizálni. Másrészt hogyan veszed ki belőle az analóg jelet? Nem hiszem, hogy direktben másolna kazettáról pendrive-ra

Köszi! Ma megrendeltem az edigitalban. Nem baj, ha nem lesz pöpec a hangminősége (nyilván nem stúdiómagnó), csak már nincs a családban működőképes kazettásmagnó. Arra pedig jó lesz, hogy pl a szüleim esküvőjét digitalizáljuk (hangkazettán van, 1972-ben házasodtak össze), és hasonló gyerekkori hangfelvételeket. Nembaj, ha nem tud direktben usb-re másolni (nem is volt cél). A jelet pedig a fejhallgató kimeneten veszem ki. Apukámmal kísérleteztünk már ilyennel és megfelelt a célnak. Mondom, nem stúdiócélokra kell.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

TSityu

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #422 Dátum: 2010.12.13 20:32:45 »
Tőlem olcsón vehettél volna egy ilyet:  :tt2: ;)

[a csatolmányt egy admin törölte]

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re: Hifi és High - End
« Válasz #423 Dátum: 2010.12.13 20:38:42 »
Tudom, hogy ez tuti cucc, de mondom nem kell ennyire spéci. Én kb nem is fogom használni a kazettáját, sőt szerintem a cd-t sem, csak a rádiót, meg az usb-t  :D .
Ma megrendeltem, azt mondták, talán karácsonyig megjön. Nem lenne baj, ha karácsonyig megjönne...
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Re: Hifi és High - End
« Válasz #424 Dátum: 2010.12.13 20:49:05 »
Tőlem olcsón vehettél volna egy ilyet:  :tt2: ;)
Hú, ilyenem nekem is volt kb 10 éve.  :yes:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

TSityu

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #425 Dátum: 2010.12.13 20:55:07 »
1995-ben vettem, 60eFt volt, ma már leginkább csak szobadísz, de ha ránézek elfog a nosztalgia. ( egy rakat gomb van rajta  :D)

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #426 Dátum: 2010.12.13 22:47:31 »
...az értékesebbeket szeretnénk digitalizálni és ahhoz nem árt egy jó kazettás magnó.

...meg egy normális kimenet (lehetőleg vonalkimenet), és egy hangkártya, amelyik tud vonalból felvenni. Aztán meg kell egy Cool Edit Pro (ill. a nyomán készített Adobe Audition) a vágáshoz, zajszűréshez. Házilag így elég korrekt felvételeket lehet készíteni, az internet hajnalán rengeteget csináltam, és osztottam meg cimborákkal.

lasi

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8541
Re: Hifi és High - End
« Válasz #427 Dátum: 2010.12.15 09:55:33 »
hali!

walkie-talkie vel vanalkinek van valami tapasztalata?
szeretnék venni, de gözöm sincs melyik márka a jo...... kb 10 ezer ft értékben

http://www.olcsobbat.hu/szorakoztato_elektronika/walkie_talkie/?gclid=CN_owqHv7aUCFRYv3wodNj9oog
Corolla AE86GT 20V (1984) Corolla AE86GT 16V (1985),Lexus IS 250 Mark Levinson (2008)Eladva
Corolla 1.4 D4D   (2005)Eladva!  2.0 D4d RAV4  (2005)Eladva, 2.2D4d Rav4 (2007) ,2.4D Hilux (1994)Eladva, 2.4D Hiace (1999)Eladva, 2.5 D4d Hilux (2009) 2.4 TD Hilux (2000)

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #428 Dátum: 2010.12.17 20:47:17 »
Ha minden igaz, holnap Squeezebox Duet tulaj leszek, tiszta izgalom.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hifi és High - End
« Válasz #429 Dátum: 2010.12.18 16:23:27 »
hali!

walkie-talkie vel vanalkinek van valami tapasztalata?
szeretnék venni, de gözöm sincs melyik márka a jo...... kb 10 ezer ft értékben

http://www.olcsobbat.hu/szorakoztato_elektronika/walkie_talkie/?gclid=CN_owqHv7aUCFRYv3wodNj9oog
Ja PMR-ezek, ha éppen ráérek.

Nyitok egy topicot, olyan még nincsen az OFF-ban, ott folytassuk!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #430 Dátum: 2010.12.20 21:48:58 »
Néhány szó a Squeezebox Duetről, hátha valaki kedvet kap hozzá.

Használtan vettem, dobozában, minden tartozékával, minimális használati nyomok látszanak rajta. Ettől függetlenül lehet, hogy nem teljesen gömbölyű: a kijelző fényereje maximum állásban is halványnak tűnik. És ezzel azt hiszem, el is mondtam a legsúlyosabb hibát.

Gyerekek, ez egy remek kütyü. Egy óra volt bekonfigolni: össze kell lőni a hálózattal (a receiver vezetékes kapcsolat esetén használja a DHCP-t, amúgy a controller "betanítja" a wlan beállításait), telepíteni a szerverre a squeezebox server (korábban squeezecenter) szoftvert, plusz opcionálisan regisztrálni egy fiókot a http://www.mysqueezebox.com/ oldalon, aztán hadd szóljon. Ennél intuitívabb kezelhetőség egyszerűen nincs. A controller egy wifin keresztül kommunikáló (tehát nem kell vele a receiverre "célozni", akár a konyhából is lehet irányítani a nappaliban lévő vevőt) távirányító egy nagy kijelzővel. Az alapötlet teljesen jó: a vevőt leteszed az erősítő közelébe, onnantól rá se nézel; a távirányítóval meg a lakás összes pontjáról, ahol van wifi lefedettség, gyönyörűen irányíthatod. Sőt, akár helységenként is elhelyezhetsz 1-1 receivert, az összeset tudod egy controllerrel kezelni. Menüből lehet váltani a controllerek között, pár másodperc alatt már egy másik receivert irányítasz, ha úgy tetszik. A menüje gyári állapotban is kézre áll, minden elérhető róla, ami zenehallgatásnál szükséges; apróságokat módosítottam rajta, pl. kitettem a főmenübe a random kapcsolót. Egyébként tényleg 10 pont a vezérlés. A támogatott formátumok bőségesek, és gyakorlatilag szoftveres gátja van a történetnek: mivel a kütyü csak streamelt lejátszásra képes, ezért amit a squeezecenternek megtanítanak, azt fogja tudni. Jelenleg tud FLAC-et, apple losslesst, mp3-at - ennyi nekem elég is, a zenéim 99%-át ezzel le tudja játszani. A hangminőséget nem sokat tudtam tesztelni, első körben egy vele játszott FLAC semmivel nem tűnik gyengébbnek, mint az eredeti CD az olcsó alap Pioneer lejátszómban. Ez persze csak azt jelenti, hogy nálam, ebben a láncban megállja a helyét; nagyobb felbontású rendszerekben nyilván kijön az olcsó DAC jellegzetessége, elég sokan vesznek mellé komolyabb D/A konvertert. Nekem egyelőre megteszi.

Ami a (valószínűleg csak nálam jelentkező) halvány kijelzőn kívül nem tetszik:
- a szerver programban csak egy zenekönyvtárat lehet megadni, tehát aki a zenéit több helyen tárolja, az találhat valami áthidaló megoldást. Már van ötletem, remélem, beválik.
- A controller (vagy szerver, fene tudja, még nem jártam a végére) alapbeállításai azt eredményezik, hogy a controller automatikusan frissíti magát arra a szoftververzióra, mint ami a szerveren fut. Magyarul ha van otthon két szervered, eltérő verziójú squeezecenterrel, akkor váltásnál ki kell böjtölni, míg a controller upgrade-eli (vagy downgrade-eli) a saját szoftverét. Ez elég idegesítő, lévén nálam a NAS-on egy régebbi verziójú szoftver fut, mint a PC-n. De akinek csak egy forrása van, azt ez nem érinti.

...és ennyi. Kétszer két órát hallgattam róla zenét, de már látom, hogy a világ legkényelmesebb kütyüje. Nagyon-nagyon melegen ajánlott, az én alap láncomban még a hangja is elmegy, egyszerűen kiváló jószág.

SZERK: még egy apróság eszembe jutott. Aki azt gondolná, hogy milyen gáz csak a zenehallgatás miatt bekapcsolva hagyni a PC-t, vagy esetleg venni egy rohadt drága NAS-t, annak csak annyit mondanék, hogy a NAS-t az ebayről vettem bagóért (szállítással együtt négy számjegyű összegért), bele egy tetszőleges méretű HDD, aztán már csak rá kell szánni egy órát a squeezecenter telepítésére, és tényleg mehet a móka.
« Utoljára szerkesztve: 2010.12.20 21:58:03 írta Satriani »

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Hifi és High - End
« Válasz #431 Dátum: 2011.01.08 14:58:13 »
Nincs valakinek elfekvően ipod firewire fali tőtő? Kölcsön kellene kb 1-2 napra. Mert már kicseréltem az ipodban a rossz hdd-t egy 32-gb-s cfkártyára restore-oltam is az ipod software-t de a restore véglegesítéséhez fali töltőt kér, és természetesen az usb töltő nem elég neki :) Ipohone Ipod touch töltők nem játszanak :(

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #432 Dátum: 2011.02.11 10:05:46 »
http://www.ear.hu/?p=1884



 :clap:

Mondjuk nem tudom, mennyire menne a bugyimhoz.  :hmmmm:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Hifi és High - End
« Válasz #433 Dátum: 2011.03.21 19:08:08 »
sürgős segítségre lenne szükségem
ma bekrepált a 2006os PIO dvd playerem. kicsit csalódtam benne  :cry:
mi a legalapabb bluray player?
ez jó?

http://www.edigital.hu/Blu-Ray_lejatszo/LG_BD550_Blu-ray_lejatszo+Troja_bluray_film-p60255.html

samsungot utálom mint márkát azt nem akarok
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #434 Dátum: 2011.03.22 08:26:09 »
Előrebocsátom, egyáltalán nem ismerem a BD lejátszókat. De ha már márkázunk: a Samsung és az LG közül látatlanban bármiben inkább a Samsungra szavaznék, botmixertől kezdve mobiltelefonon át a tévéig.