Szerző Téma: Hifi és High - End  (Megtekintve 134785 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #15 Dátum: 2005.02.18 17:31:50 »
Akkor kifejtem.  [smilie=sm47.gif]

Lemezjátszó. Részei a fej-tor-potroh, akarom mondani a futómű, kar, hangszedő.  

A futómű az, ami forgatja a lemezt. Szigorúan véve ennyi az egész, na de ezt pontosan kell csinálnia, mindenféle rezonanciától mentesen, a környezettől el kell csatolnia a lemezt, stb. Jó lemezjátszó futóművet építeni művészet. Nagyjából a végtelenségig lehet hangolni. Néhány példa. A válogatásnál CSAK arra figyeltem, hogy marha drága legyen.  :lol:

Ez egy ma divatos, csupaplexi származék lemezjátszó. Ez speciel egy távol keleti változat. Szép. Olyan 4000 USD.



Valami hasonló amerikából, a Basis-tól. Csak ez fekete. ÉS a hangkarja elég különleges, de azokról majd legközelebb. Ez sem olcsóbb:



Megint amerikai cucc. A VPI csúcsmodellje. 14 500 USD. Itt már látszik, hogy a motor(ok) nem közvetlenül hajtják szíjjal a tányért, hanem közlőkerékkel, a simább egyenesfutás érdekében.



Aztán valami űberbrutál. Rockport Sirius III. Ebben aztán van minden, pnemumatika, meg hidraulika, talán csak atomerőmű nincs. Vagy van? Olyan 300 000 USD.  :prayer:



Na hogy ne csüggedjünk, azért európában is készünek ilyen megaszörnyek.  Mégha csak 50 darabos limitált sorozatban is, jó 15 éve. Használtan olyan 50 000 USD. Íme a svájci Goldmund Reference:



Aztán valami szép. Simon Yorke egy csúnyácska szemüveges fiatalember, aki angliában a Zen-t követi. Ennek szellemében lemezjátszókat fabrikál. Ma a kilencedik változatnál tart, de volt olyan sorozat, ami csak 4 darabból állt. Gyönyörűek, elgondolkoztatóak. Egyszer szeretnék egyet. Íme az S7-es, a hozzá gyártott hangkarral:



És most jöjjön egy kis hazai. Íme a Voyd. Guy Adams zseniális munkája. A nagy ötlet az benne, hogy egyszerre 3 motor hajtja. E miatt a rugókra függesztett belső nem tud elmászni, nem kell évente újra beállítani, mint az egy motoros darabokat, amiket elhúz a szíj. Másodszor óriási nyomatéka van így a tányérnak, ai lehet könnyű. 3 motorral hajtva olyan mintha egy 50 kilós tányér lenne, pedig egy 2 kilós spéci lexan darab csak. Remek mechanikai munka, nagyon szeretem.

Ez a régi Reference modell:


Itt pedig látszik a 3 motor helye, az a 3 rézszínű pötty a lemeztányér alatt:



És a ma készülő változat, már Audio Note néven, űberbrutál motorokkal, doboz nélkül:



Ebben a három dobozban egy-egy motor tápegysége van, a tetejükön pedig a vezérlőegység:


MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Hifi és High - End
« Válasz #16 Dátum: 2005.02.18 17:38:46 »
Isten hozott mindenkit EAR világában!!!

Nekem volt egy Videoton Saturnus Super De Luxe lemezjátszóm, ezek után szerintem 1 USD értékkel :)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #17 Dátum: 2005.02.18 17:43:44 »
Idézetet írta: "KLaco"
Mit tudnak az alábbi erősítők?
Energy Transfer
BEAG EA 802

Tudnál néhány adatot róluk írni THD, Freki tartomány, hány wattos, hány ohmos hangfalat tud? ... stb


A Beag-ot elírtam, bocs. 080-as. (Az Ear járt az eszemben  :lol: )Pentódás, régi csöves darab. Fene sem tudja, mik a paraméterei,bár biztos utána lehet nézni. THD? Ugyan ki mért ilyneket akkor?

Az Energy Transfer érdekes darab. Ajándékba kaptam az előfokhoz.  :prayer:  Egy iszonyú barkács darab, egy kartonlapon egy cetli, amin az áll, hogy csinálta A. Pateman és P. Farkas, Ser. No. 0104 (vagyis a 4. darab, ez már kézzel van ráírva), és hogy 75w-75w 8 ohms.

Az alkatrészek egy 15 centis hűtőborda aljára vannak sezrelve, és kiöntve nem átlátszó műgyantával - így titok marad, mit is használnak, na és szervizelni sem lehet soha többé!  :supz:  

Sose láttam semmiféle leírást erről a szerkezetről, de a legenda szerint a hangfalam tervezője, Max ezen, és az Ear-on alakította ki a végső véltozatot.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #18 Dátum: 2005.02.18 17:55:40 »
Idézetet írta: "MiCKEY"
Isten hozott mindenkit EAR világában!!!

Nekem volt egy Videoton Saturnus Super De Luxe lemezjátszóm, ezek után szerintem 1 USD értékkel :)


Na ja.

De ha nem tetszik, abbahagyom a hifi sorozatot. :axe:

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Hifi és High - End
« Válasz #19 Dátum: 2005.02.18 20:42:39 »
Idézetet írta: "Ear"
Na ja.

De ha nem tetszik, abbahagyom a hifi sorozatot. :axe:

Abba ne hagyd! Jó tudni, hogy ilyenek is vannak. :-)
És mi a helyzet a boltban halandónak megkapható cucokkal? Azok hol tartanak – mondjuk nem ezekhez képest?
Ami ránézésre nekem boltban tetszett, az a Yamaha, Onkyo (szerk: squiddy)végfokok és talán Jamo hangfalak. Ezek hol vannak a mezőnyben? (Persze meghallgatni nem tudtam őket.)
Attila 31
  - Avensis
- Prius

omega

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 103
Hifi és High - End
« Válasz #20 Dátum: 2005.02.18 20:49:16 »
Üdvözlet Mindenkinek!
Először is elismerésem EAR-nak csuda gyönyörűek ezek a lemezjátszók.
Jómagam a 'HIFI'-t egy három fejes ,három motoros és három sebességes PHILIPS szalagos magnóval kezdtem amihez egy 2*50 w-os PHILIPS erősítő társult. Hangfalak Orion hs 501-ek. A hangfalakat a Bródy
Sándor utcában Aubeck Tamás tekercselte újra , és új hangváltót is tett bele. Ennek több mint 20 éve. Azóta nem sikerült 'elsütni', jelenleg a házimozi háttérhangszoróiként üzemelnek. A mostani 'cucc'  ONKYO 501-es erősítő és dvd lejátszó. Szerintem a mostani ára (129000ft) a legjobb
választás azoknak akik ennyi pénzért jó minőséget akarnak.

__________________
Üdvözlettel OMEGA 93

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #21 Dátum: 2005.02.18 21:51:59 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Ear"
Na ja.

De ha nem tetszik, abbahagyom a hifi sorozatot. :axe:

Abba ne hagyd! Jó tudni, hogy ilyenek is vannak. :-)
És mi a helyzet a boltban halandónak megkapható cucokkal? Azok hol tartanak – mondjuk nem ezekhez képest?
Ami ránézésre nekem boltban tetszett, az a Yamaha, Onkio végfokok és talán Jamo hangfalak. Ezek hol vannak a mezőnyben? (Persze meghallgatni nem tudtam őket.)


Messze. Nagyon messze. Az a konzum szint. Ha a művészetből akarok példákat hozni, akkor a lenti lemezjátszók mondjuk PIcasso Gernicaja, Bacon Triptichonja, Millais Opheliája, a Mona Lisa,  amiket meg te felsoroltál, azok meg az első rajzok az iskolában szinvonal.

Csak egy apró pontosítás. Szerintem te komplett erősítőket láttál, nem végfokokat - a kettő nem ugyan az.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Hifi és High - End
« Válasz #22 Dátum: 2005.02.18 21:53:21 »
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Ear"
Na ja.

De ha nem tetszik, abbahagyom a hifi sorozatot. :axe:

Abba ne hagyd! Jó tudni, hogy ilyenek is vannak. :-)
És mi a helyzet a boltban halandónak megkapható cucokkal? Azok hol tartanak – mondjuk nem ezekhez képest?
Ami ránézésre nekem boltban tetszett, az a Yamaha, Onkio végfokok és talán Jamo hangfalak. Ezek hol vannak a mezőnyben? (Persze meghallgatni nem tudtam őket.)

Az onkjó, az jó, ahogy a nevében is benne van. Nyert pár díjat vele a gyár. Kicsit drága szerintem, mert egy Denon is tud annyit, csak annak a nevében nincs benne, hogy jó :D
A Jamo az felejtős, ha minőséget akarsz. Inkább Tanoy, Mission, Wharfedale.
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Hifi és High - End
« Válasz #23 Dátum: 2005.02.18 22:02:29 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "afekete"
Idézetet írta: "Ear"
Na ja.

De ha nem tetszik, abbahagyom a hifi sorozatot. :axe:

Abba ne hagyd! Jó tudni, hogy ilyenek is vannak. :-)
És mi a helyzet a boltban halandónak megkapható cucokkal? Azok hol tartanak – mondjuk nem ezekhez képest?
Ami ránézésre nekem boltban tetszett, az a Yamaha, Onkio végfokok és talán Jamo hangfalak. Ezek hol vannak a mezőnyben? (Persze meghallgatni nem tudtam őket.)


Messze. Nagyon messze. Az a konzum szint. Ha a művészetből akarok példákat hozni, akkor a lenti lemezjátszók mondjuk PIcasso Gernicaja, Bacon Triptichonja, Millais Opheliája, a Mona Lisa,  amiket meg te felsoroltál, azok meg az első rajzok az iskolában szinvonal.

Csak egy apró pontosítás. Szerintem te komplett erősítőket láttál, nem végfokokat - a kettő nem ugyan az.

Na most ez erős túlzás, amit te írtál. Tényleg megvan a különbség, nagy is, de nem ennyire egyértelmű, legalábbis az átlag embernek nem.
A festményes hasonlatot én inkább úgy használnám, hogy ezek az általad használt dolgok Salvador Dali, és Picasso festményei, azok számára, akik Leonardo-hoz vannak szokva.
Furcsák, de aki érti, annak szép :D
Laco 73 :D

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Hifi és High - End
« Válasz #24 Dátum: 2005.02.18 22:04:47 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "Lymphater"
Tényleg kinek mi recseg otthon a szobába?  :D


Lemezjátszó:
Voyd+ - Helius Scorpio - Goldring Eroica L - Kondo S9 MC trafó

Előerősítő:
EAR 802
 
Végerősítők:
Energy Transfer
BEAG EA 080
u-Dimension ProX 420.4 -ez autós darab, de momentán a legjobb

Hangszórók:
Towshend Glastonbury II
u-Dimension Jr. 6.2 egy nagyon nem neki való dobozban, de így is fantasztikus, és persze ez is autóba való
JPW mini Monitor
JPW Sonata
és most kölcsönben egy Audio Note J-SP.

CD játszó:
Audio Note CD 3.1

Kábelek: jórészt Kondó ezüst drótok. A tápkábelek még nem. Próbának Eichmann meg Mogami rezek.

Lymphater jó lesz így?

Tényleg, ma úgy is kötözködős hangulatban vagyok, milyen asztalon vannak a cuccaid, mert azt hallottam, nem mind1, pl. a lemezjátszó milyen asztalon van, megvan, hogy milyen fából kell készíteni :D
Laco 73 :D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #25 Dátum: 2005.02.18 22:18:10 »
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "Lymphater"
Tényleg kinek mi recseg otthon a szobába?  :D


Lemezjátszó:
Voyd+ - Helius Scorpio - Goldring Eroica L - Kondo S9 MC trafó

Előerősítő:
EAR 802
 
Végerősítők:
Energy Transfer
BEAG EA 080
u-Dimension ProX 420.4 -ez autós darab, de momentán a legjobb

Hangszórók:
Towshend Glastonbury II
u-Dimension Jr. 6.2 egy nagyon nem neki való dobozban, de így is fantasztikus, és persze ez is autóba való
JPW mini Monitor
JPW Sonata
és most kölcsönben egy Audio Note J-SP.

CD játszó:
Audio Note CD 3.1

Kábelek: jórészt Kondó ezüst drótok. A tápkábelek még nem. Próbának Eichmann meg Mogami rezek.

Lymphater jó lesz így?

Tényleg, ma úgy is kötözködős hangulatban vagyok, milyen asztalon vannak a cuccaid, mert azt hallottam, nem mind1, pl. a lemezjátszó milyen asztalon van, megvan, hogy milyen fából kell készíteni :D


Towshend légpárnás állványon van a nagyja- mert kis helyet foglal el, és jó. VAn pár Sound Organisation asztalkám is kiegészítőnek, meg használom a Daruma készülék alátétet, ami fantasztikusan hatékony.

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4547
Hifi és High - End
« Válasz #26 Dátum: 2005.02.18 22:30:56 »
Idézetet írta: "Ear"
Csak egy apró pontosítás. Szerintem te komplett erősítőket láttál, nem végfokokat - a kettő nem ugyan az.

Hmmm... Az is lehet, bár a Yamahánál határozottan emlékszem, hogy a két kivezérlés jelző mellett csak a hangerőszabályzó volt és a "toronyban" volt még valami, amit én előerősítőnek azonosítottam. (Legalább is a rádió, magnó, CD már megvolt másik dobozban. :-) )
Attila 31
  - Avensis
- Prius

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Hifi és High - End
« Válasz #27 Dátum: 2005.02.18 22:46:26 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "KLaco"
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "Lymphater"
Tényleg kinek mi recseg otthon a szobába?  :D


Lemezjátszó:
Voyd+ - Helius Scorpio - Goldring Eroica L - Kondo S9 MC trafó

Előerősítő:
EAR 802
 
Végerősítők:
Energy Transfer
BEAG EA 080
u-Dimension ProX 420.4 -ez autós darab, de momentán a legjobb

Hangszórók:
Towshend Glastonbury II
u-Dimension Jr. 6.2 egy nagyon nem neki való dobozban, de így is fantasztikus, és persze ez is autóba való
JPW mini Monitor
JPW Sonata
és most kölcsönben egy Audio Note J-SP.

CD játszó:
Audio Note CD 3.1

Kábelek: jórészt Kondó ezüst drótok. A tápkábelek még nem. Próbának Eichmann meg Mogami rezek.

Lymphater jó lesz így?

Tényleg, ma úgy is kötözködős hangulatban vagyok, milyen asztalon vannak a cuccaid, mert azt hallottam, nem mind1, pl. a lemezjátszó milyen asztalon van, megvan, hogy milyen fából kell készíteni :D


Towshend légpárnás állványon van a nagyja- mert kis helyet foglal el, és jó. VAn pár Sound Organisation asztalkám is kiegészítőnek, meg használom a Daruma készülék alátétet, ami fantasztikusan hatékony.

Hát igen, köszi a korrekt választ, nehogy azt hidd, hogy ezeknek a márkáknak a 10%-aról hallottam már valaha ezelőtt :D
Csak hallottam pár dolgot már, ezekre alapozok. Mármint infót, nem ilyen hangcuccot. Mostmár csak azért is elhatároztam, hogy közelébe se megyek ilyen rendszernek, hátha én is meghallom a különbséget, és akkor végem van, mert nekem se lesz jó a szar hifi. Amíg nem hallok jó rendszert, addig nem érzek kisértést, hogy eladjam a házat, és az árából vegyek egy jó hifit. Még szerencse, hogy nem egyforma a zenei ízlésünk, mert amilyen rendszereket te használsz az a modern zenére kicsit sok hangzásilag. A dobgép egy 100eres rendszeren is maximálisan jól szól a dallamban szerintem.
Laco 73 :D

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Hifi és High - End
« Válasz #28 Dátum: 2005.02.18 23:12:29 »
Jó kis pörgést indítottam el.

EAR szép kis arzenál.

Jómagam egy igazi szocreál best by lemezjátszóval rendelkezem NAD (a rút kiskacsa) egy magaskimenetű MC Ortofon hangszedővel.
A CD-t egy Marancz CD67mkII tolmácsolja (válogatott alakatrészes)
Ebbe dugom az AGK (260) Professional fülesemet :)
Az erősítő elég gyenge láncszem nállam, Denon PMA250SE (ez is válogatott)
A hangdoboz pedig egy Tanoy 605II-es.

Annyit, had mondjak el, hogy a közhiedelemmel ellentétben a magukat NEM VÁJTFÜLÜEKNEK nevezők is simán képesek akár vaktesztben is megkülönböztetni a HIFI rendszereket.
Csak aki nem hallgat "élő" zenét annak lehet, hogy jobban bejön az itt ott kiemelő színezett hangkép. Ilyenkor érdemes zörejeket is hallgatni, pl szeretem a koncerteken a tapsot megmutatni.
És még valami. Az élmény hamar elszáll így az összehesonlítás időben és térben legyen közel egymáshoz.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Hifi és High - End
« Válasz #29 Dátum: 2005.02.18 23:19:33 »
Nekem is a CD-re dugott monoblokk végfok volt a cél 15 évvel ezelőtt. De jött a család, és így kicsit nehéz zenélni otthon. Ezért vettem egy jó fülest.

EAR

ezt:"u-Dimension ProX 420.4 -ez autós darab, de momentán a legjobb" mivel "tápoltatod" ?

Kábelt szeretnék én is venni, és a hangdobozokat is duplakábalezni.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.