Szerző Téma: Hifi és High - End  (Megtekintve 137774 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #360 Dátum: 2010.05.02 19:36:17 »
A legegyszerűbb meghallgatni. Erről a Yamaha-féle sorozatról jókat olvastam, állítólag szép hangjuk van, ami ugyan nem egy B&W Zeppelin, de az átlag műanyag dobozoknál jobb.

Zenét hallgatni azért nagy dobozról kellemesebb. Még nem hallottam valóban ütős hangú dokkolót. Az enyém is so-so, arra nagyon jó, hogy felébresszen.

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #361 Dátum: 2010.05.02 22:15:16 »
Még egy ilyen pofás fülest:
http://caraudiomag.com/articles/woodees

Kíváncsi lennék a hangjára. Mondjuk semmi szükségem rá, másfél éve nem volt füles a fejemben, de azért érdekel.

TSityu

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #362 Dátum: 2010.05.02 22:29:35 »
Valakit nem érdekel az hangfalszett amit feltettem az adok-veszek topic-ba. Már nagyon nem férek tőle.  :)

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #363 Dátum: 2010.07.15 18:11:11 »
Ma döbbentem egyet.

Az esetek nagy részében hálózatról hallgatok zenét: van a dolgozó szobában egy PC, amin ott vannak a megosztott zenék, az wifivel lóg a nappaliban lévő routeren, a router pedig vezetékkel fogadja a médialejátszót. Ez egy AC Ryan PlayON!HD Mini nevezetű kütyü, nem egy audiofil eszköz, addig viszont megteszi, míg rám nem szakad a bank, és nem veszek egy Logitech Transportert. Ismeri a FLAC-et, amiben a grabbelt cuccaimat tárolom, elfogadható a hangzása, semmi bajom vele.

Van egy filléres Pioneer CD-lejátszóm, kicsit vékonkának tűnt korábban is a hangja, de nem foglalkoztam vele. Ma írtam egy ismerősömnek egy másolatot egy gyári lemezemről (FLAC-ből, Jetaudióval, Plextor alapanyagra), kipróbáltam, hogy sikerült. Erőtlennek, csoffadtnak tűnt a hangja. Mondom, ennek fele sem tréfa, próbából beteszem a gyári lemezt mellé: ugyanúgy szólt. Gondoltam, ácsi, ezt a zenét szoktam hallgatni hálózaton keresztül, és máshogy szól.

...és itt jött a döbbenet: hálózatról, a korántsem zenére készült PlayonHD-vel FLAC-et játszva hallgathatóbb, egészségesebb, részletdúsabb volt a muzsika, mint a gyári CD-lemezről egy belépő lejátszóval. Utóbbi kellemetlen volt, szúrós, izgága, hullámzott és hiányos volt a frekimenet, szóval pocsék volt. Hát, ennyit tud egy tizenéves olcsó CD-játszó.
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.15 18:13:44 írta Satriani »

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Hifi és High - End
« Válasz #364 Dátum: 2010.07.16 08:42:31 »


...és itt jött a döbbenet: hálózatról, a korántsem zenére készült PlayonHD-vel FLAC-et játszva hallgathatóbb, egészségesebb, részletdúsabb volt a muzsika, mint a gyári CD-lemezről egy belépő lejátszóval. Utóbbi kellemetlen volt, szúrós, izgága, hullámzott és hiányos volt a frekimenet, szóval pocsék volt. Hát, ennyit tud egy tizenéves olcsó CD-játszó.

Szép történet, készséggel elhiszem, csak a konklúzió egy kicsit vaskos.

Elmesélem miért, és miért hallgatok, ha csak lehet CD-ről zenét. Én is végigjátszotam mindenféle grabbelős történetet, EAC-Plextor-MAMA Gold, beállítás hegyek, írásra olvasásra optimalizálás, Plextor saját szoftverek, Foobar, MacMini-Konnekt 8 stb. Amit én észrevettem hogy a grabbelés lecsupaszít a zenéről egy réteget. Minden kerekebb, kontúrosabb, egyértelműbb lesz, könnyen követhető mélyek, magasak, jó szövegérthetőség. Ja és hangosabb és uniformizáltabb a térérzet, a tonalitás, mintha mindent egy stúdió környezetben vettek volna fel. Na most ez a hifi rendszerek meg a fülek jó részének beválik, kisebb munkát, kevesebb koncentrációt kell végezni, sokan ezt úgy is hirdetik, hogy a grabbelés után jobb lesz a felvétel mint a CD-ről.

Én viszont az eredetit kérem, mert azok az elhagyott részletek bizony életteliek, nem fals információk, nem kósza visszhang, mint sokan gondolják, csak erre fogékony fül és megfelelő rendszer kell hozzá, hogy felfedezzük. A Pioneer CD játszók a határán vannak annak, hogy ezt megmutassák. A, a 901-es, 902-es megfelelő környezetben lazán tudja a saját D/A- jával is, igaz utána nem árt csövesedni. A kisebbek is képesek felvillantani belőle valamit ezért van sok-sok ellentmondás a Piok megitélésében, és bizony tudnak vékonyan is szólni, de részlet az van bennük. Csak kezelni kell tudni ezt a képességüket.

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #365 Dátum: 2010.07.16 09:26:57 »
A te rendszered felbontása nyilván sokkal jobb, mint az enyém. Itthon inkább arról lehet szó, hogy a lejátszóm (PD-207) valószínűleg nem egy nagy durranás. Hétvégén ki fogom próbálni a dolgot több lemezzel is, tegnap annyira ledöbbentett a dolog, hogy végére szeretnék járni, nemcsak ezzel a két forrással, hanem ki fogom próbálni a médialejátszót egy régi TEAC CD-olvasóval (USB-s házból), és összedugom az erősítőt az iPoddal, illetve van egy kis hifitornyom, annak a CD-játszójával is.

Ami a legrosszabb volt, az a CD-lejátszó (nem a CD-lemez!) kócossága, izgága zavarossága. Eddig még nem tűnt fel más gyári lemeznél sem. Meg fogom követni, ha elhamarkodottan húztam le.

Tényleg, mi a véleményed a Linn mostani irányvonaláról (ti. hogy leálltak a CD-játszókkal, helyette hálózati cuccokat gyártanak), illetve a hálózati lejátszókról, mint pl. Logitech Transporter, vagy Olive 4 HD? Ott is hiányozni fog az a bizonyos réteg a zenéről? Nem lehet, hogy a merevlemezes lejátszók többet tudnak, mint a PC-k?
« Utoljára szerkesztve: 2010.07.16 09:36:04 írta Satriani »

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Hifi és High - End
« Válasz #366 Dátum: 2010.07.16 09:34:23 »
Nem értek hozzá, de az is belejátszhat, hogy maga a cd készítési technológia is torzítja a hangot egy bizonyos irányba, és ha nem megfelelő a lejátszó apparátus, akkor ezt a torzítást még tovább erősíti.
Ebből a szempontból az élő - és ez most szó szerint értendő, azaz mindenfajta hangosítás nélküli - zene mindig is utolérhetetlen lesz az elektronika számára.
music     

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Hifi és High - End
« Válasz #367 Dátum: 2010.07.16 22:44:07 »

Ami a legrosszabb volt, az a CD-lejátszó (nem a CD-lemez!) kócossága, izgága zavarossága. Eddig még nem tűnt fel más gyári lemeznél sem. Meg fogom követni, ha elhamarkodottan húztam le.

Tényleg, mi a véleményed a Linn mostani irányvonaláról (ti. hogy leálltak a CD-játszókkal, helyette hálózati cuccokat gyártanak), illetve a hálózati lejátszókról, mint pl. Logitech Transporter, vagy Olive 4 HD? Ott is hiányozni fog az a bizonyos réteg a zenéről? Nem lehet, hogy a merevlemezes lejátszók többet tudnak, mint a PC-k?

Hogy az kócosság, vagy információ többlet, azt csak úgy tudod kipróbálni, ha a CD játszót sokkal jobb láncra kötöd.

A mai Linn nem az a cég, ami akárt 5 éve volt. A nagy biznisz az intelligens ház, komplett rendszerek. Amikor a Linn megjelent egy erősen koppincs lemezjátszóval, akkor egyféleképpen tudott nevet és veőt szerezni - mindent lemosó  marketinggel. Ezt lehetett szeretni meg utálni, de működött és az biztos, hogy megágyaztak annak a szemléletnek, hogy a lemezjátszónak igen is nagyon-nagyon fontos a saját hangja. A Sondek, az LP 12 így mágikus név lett, a mai komplett lemezjátszójuk 16 000 font, bár már messze nem annyira unikális, mint a kezdetekkor. Egy kedves ismerősöm mondta, hogyha egy SME hangot akarok venni, akkor veszek egy SME-t és nem egy Linn-t, ráadásul olcsóbban is jövök ki vele. (Ajánlom megnézni az SME árakat is)

A CD-vel viszont buktak, Az olcsóbb rendszerek korábban fogytak egész tisztességesen, de az űberdrága mindentjátszó az LP12-re keresztelt CD játszó viszont messze-messze nem durrant akkorát, mint a kezdetekkor a lemezjátszó. Túl erős volt a konkurencia. Gondolom alaposan megnézték azeladási számaikat, gondolták egy jó erős mondás komoly reklámértékkel bír, akkor mostantól mi nem hiszünk a CD-ben, (már megint, a Linn-nek voltak olyan polói, amin Állitástok meg ezt a digitális őrületet -felirat volt anno) hiszünk a merevlemezes lejátszóban, ami azért jó mert mellé el tudjuk adni letöltősben a saját nagyfelbontású felvételeinket is, és így nagyobb a biznisz.

Nem ismerem a Logitechet, sem az Olive-ot, nem is hallottam senkinél ezeket értékelhető környezetben. Viszont jövő hét elején jön hozzám egy Naim Uniti http://www.avforum.hu/index.php?showtopic=4457

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #368 Dátum: 2010.07.17 18:22:28 »
...jövő hét elején jön hozzám egy Naim Uniti

Épp tegnap olvasgattam a blogod, abban írtál egy ilyet, hogy "csak egy Uniti"  - kíváncsi leszek rá, mit szólsz hozzá, ha otthoni körülmények között, hosszasabban meg tudod hallgatni. Nekem baromi szimpatikus ez az egész mechanika nélküli, integrált vonal (tudom, a Unitiban még van CD-transzport, de pl. a Logitech Transporter vagy a Linn Majik DS-I is ilyenek), csak egyelőre baromi csóró vagyok hozzá.

A Transportert volt szerencsém meghallgatni a bartimexes bemutatóteremben (ami kb. egy garázs), sajnos csak rövid ideig hallgattuk, annyi alatt nekem tisztes jószágnak tűnt, messze túlmutatott a hangja az általam akkor kinézett Pioneer hálózati cuccon.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Hifi és High - End
« Válasz #369 Dátum: 2010.07.18 09:30:02 »
"csak egy Uniti"

Csak hát, mert se koncepcióban, se erőben, se a termékvonalban elfoglalt helye szerint nem az Ovator S 600 partnere kell, hogy legyen.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Hifi és High - End
« Válasz #370 Dátum: 2010.08.17 13:21:38 »

Épp tegnap olvasgattam a blogod, abban írtál egy ilyet, hogy "csak egy Uniti"  - kíváncsi leszek rá, mit szólsz hozzá, ha otthoni körülmények között, hosszasabban meg tudod hallgatni.

Ezt: http://www.ear.hu/?p=1454

Szerintem erre is tudok szervezni valami 240 Z szerű dolgot, csak persze hosszabb ideig  :whistling:

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #371 Dátum: 2010.08.17 13:33:47 »
 :clap: Már olvastam reggel, miután benéztem az avx-re. ;) Hallottam nálad szólni, nyilván kellett hozzá a Zu is, ezzel együtt engem meggyőzött. Az ára viszont nem közalkalmazotti bértáblához igazodik...  :surrender:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Hifi és High - End
« Válasz #372 Dátum: 2010.08.17 14:29:58 »
:clap: Már olvastam reggel, miután benéztem az avx-re. ;) Hallottam nálad szólni, nyilván kellett hozzá a Zu is, ezzel együtt engem meggyőzött. Az ára viszont nem közalkalmazotti bértáblához igazodik...  :surrender:

A magyar forgalmazó erősen alkuképes, és van ugye UnitiQute-is.....

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #373 Dátum: 2010.08.17 14:51:09 »
A magyar forgalmazó erősen alkuképes, és van ugye UnitiQute-is.....

Emlékszem, hogy mondtad, milyen árengedményeket lehet elérni. Az való nekem. Mármint a Cute. Csak az is $2000 körül indul... A Uniti sajnos még használtan is sok, ill. én vagyok a csóró. Nagyon új még ez a technológia, egyedül a Squeezebox-család az, ami a pórnép számára viszonylag könnyedén elérhető.

Most picit hátradőlök. Az autóban benne van egy UnitiCute ára, valahogy ezt is kigazdálkodtam, ahogy lehetőség lesz, a nappalit is bezenésítem.  :walkman:
« Utoljára szerkesztve: 2010.08.17 14:54:33 írta Satriani »

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22261
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Hifi és High - End
« Válasz #374 Dátum: 2010.08.19 16:27:22 »
Hölgyek, Urak!

Pici segítség kellene, hogy merre nézelődjek.

Lányomnak kelene egy hordozható, strapabíró, nagy zenei teljesítmányű (2x10W körül) magnó, ami Mp3-at is tud, valamint USB-ről is lejátsza a szokásos formátumú zenéket.
További fontos elem lenne, hogy ne legyen óriási, soprttáskába beleférjen és a kocsitól-kocsiig  a lány ne szakadjon meg. :D

Lányom sok helyen tanít táncot, és vinnie kell egy olyan eszközt, ami a viszonylag nagy termet -adott esetben tornaterem egy részét- is tisztán és jól "bezenél".
Valamikor réges-rég az ami hipp-hopposok b@zinagy hordozhatókkal ropták, de mára valahogy eltűntek, vagy csak én nem találom???
Esetleg más alternatív ötlet?





Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.