Szerző Téma: Hifi és High - End  (Megtekintve 134760 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Hifi és High - End
« Válasz #330 Dátum: 2010.02.08 13:47:21 »
Akkor drukkolj, hogy ne jöjjön a tag. :D

--------------

Az avx fórumain ezt ajánlgatják ezerrel, mint tuti belépő sztereó erősítőt. Mit tudni róla?
Hajrá hajrá  :surrender:

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #331 Dátum: 2010.02.08 19:41:17 »
Hát elvitték... Nem is tudom, örüljek-e ennek. Mindegy, indul a sztereó-vadászat.  :whistling:

taby

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 5042
Re: Hifi és High - End
« Válasz #332 Dátum: 2010.02.08 20:06:46 »
Hát elvitték... Nem is tudom, örüljek-e ennek. Mindegy, indul a sztereó-vadászat.  :whistling:
Na akkor lehet hogy majd egy AV planetes névrokon cuccot fogok nézni most van eksönbe Harman Kardon:D

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #333 Dátum: 2010.02.08 22:15:53 »
Mit néztél ki?

Ezekről a Jungsonokról nem tudtok valamit?

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #334 Dátum: 2010.02.10 15:18:25 »
Este meghallgatom az integrált hálózati flac-ismerő Pioneer csodát. Baromi kíváncsi vagyok rá...

----------------------------

Itt láttam pár érdekes csomagot:
http://www.netdepo.hu/hifi-sztereo-25/akcios-hifi-csomag-57/hun/
1. Cambridge Audio Azur 340A + 340C
2. Denon DCD-510 + PMA-510
3. NAD C315BEE + C515BEE

Szerintetek valamelyiknek érdemes lenne utána menni? A whathifi szerint a Cambridge Audio 5 csillagos, budget kategória sztárja. Egy másik oldalon jókat írtak a Denonról, a NAD-ról nem is beszélve... Rockzenéhez melyik állhat legközelebb?

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Hifi és High - End
« Válasz #335 Dátum: 2010.02.10 16:47:20 »
Este meghallgatom az integrált hálózati flac-ismerő Pioneer csodát. Baromi kíváncsi vagyok rá...

----------------------------

Itt láttam pár érdekes csomagot:
http://www.netdepo.hu/hifi-sztereo-25/akcios-hifi-csomag-57/hun/
1. Cambridge Audio Azur 340A + 340C
2. Denon DCD-510 + PMA-510
3. NAD C315BEE + C515BEE

Szerintetek valamelyiknek érdemes lenne utána menni? A whathifi szerint a Cambridge Audio 5 csillagos, budget kategória sztárja. Egy másik oldalon jókat írtak a Denonról, a NAD-ról nem is beszélve... Rockzenéhez melyik állhat legközelebb?
Használtan magasabb kategóriákat kapsz ennyiért :hmmmm:
NAD Bee-t hallottam, nem jött be nekem annyira, pedig nagyon jókat írnak róla, többit nem ismerem
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Hifi és High - End
« Válasz #336 Dátum: 2010.02.10 18:37:07 »
http://www.stereo.de/index.php?id=404

Mennyire megbízható ez a stereo.de? Hasonlókat írnak, mint a whathifi.

Egy. Hifi készülékről újságtesztet írni szerintem marhaság. Kettő, mindkét kiadvány erősen, hm, reklámorientált.

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #337 Dátum: 2010.02.10 21:08:09 »
Meghallgattam a Pioneer Z9-est, ezúton is nagyon köszönöm a Bartimex Audiónak a lehetőséget. Nem rossz cucc, gyönyörű, nagy tudású, ellentétben a whathifin leírtakkal, teljesen jó a CD-transportja, viszont az erősítője nem győzött meg, így el sem hoztam. Gazdagabb lettem egy tapasztalattal és szegényebb egy illúzióval. :)

Viszont az a Logitech Transporter döbbenetes jószág.

Ear, a három lenti szett (C/A, Denon, NAD) valamelyike szerinted érdemes arra, hogy meghallgassam?

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Hifi és High - End
« Válasz #338 Dátum: 2010.02.10 23:55:38 »
Tudom, nem Ear, de: én a Nadot meg a Cambridge Audiot hallgatnám meg. Nekem CA CD-játszóm van elég régóta. Kedvelem a hangját :yes:
Gabe 254.

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #339 Dátum: 2010.02.12 19:15:38 »
Azokat pont nem sikerült meghallgatnom; addig nem veszek semmit, míg ki nem próbálom mindkettőt, az biztos.  :whistling: A hifidepót hívtam délután, CA csak nagyobb sorozat van kéznél, NAD lesz hó végén.  :1eye:

Ma is nekivágtam a nagyvilágnak, két helyen voltam.

Satsystem: volt Kef IQ30, ami hatalmas pozitívum, ugyanis ilyenekkel párosítanám itthon is az erősítőt. 3 sztereó erősítőt és hozzá passzoló CD-lejátszót hallgattam meg:
- egy Myryad, a típusát nem tudom, a gyártó honlapja alapján Z142 lehetett. A lejátszó és az erősítő is 200e volt darabja. Valószínű, hogy kihozta a maximumot a Kefből, ezt a hangot keresem: telt, a Kef csilingelésével együtt is kiegyensúlyozott, ha kell, dögös, ha kell, lágy, nagyon tetszett. Csak az ára...

- Marantz PM5003 (?) és Pioneer A-A6: na, ezek nagyon hasonlóak voltak, árban és hangzásban is. A Marantz nyugodtabb, talán kerekebb jószág, de az általam hallgatott rock hangyányit agresszívebb volt a Pioneeren. A szakember szerint a Pio mögött jobb tápellátás, tápkábel és hangszórókábel állt, szerinte a Marantz a jobb. A kezelhetőségét tekintve biztosan: a Pio előlapján semmit nem lehet csinálni, a távja vicces.... Nem tökéletes egyik sem, de ezek már tetszettek annyira, hogy pénzt is adjak értük. Mellesleg jól néz ki mindkettő a maga módján, a Marantzot még ezüstben is el tudnám képzelni.

Annex: akcióznak keményen, irdatlan árengedmények vannak, nézzetek szét a honlapjukon! Hangfalat biztos találtam volna, de erősítőt kerestem. Az egyik avx-es fórumtárs által ajánlott Loewe Legro 3 az eladó szerint - ellentétben az árlistával - csak szettben volt elérhető, mélyládával és rackkel együtt nem volt vonzó. Végül kettő sztereó erősítőt hallgattam meg egy Onkyo CD-lejátszóval és egy B&W hangfalpárral egy láncban: Rotel RA-04 és System Fidelity SA300. Nem tudom, hogy az erősítő, a CD-lejátszó vagy a hangfalpár hibája volt-e, de nagyon nem tetszettek.

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Re: Hifi és High - End
« Válasz #340 Dátum: 2010.02.12 20:43:34 »
télleg durva dolgok vannak az annex-nál. be is megyek egyik du hozzájuk.  :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #341 Dátum: 2010.02.14 13:28:16 »
Nna, egy időre lezárult az erősítő-kérdés, megvettem ezt. Az eddig meghallgatott erősítőkhöz képest egyáltalán nem kell szégyenkeznie, sőt! Energikus, dögös, direct módban kicsit mélyszegény (mondjuk ez a Kef jelleméből adódik), direct módot kikapcsolva és minimálisan megmozdítva a hangszínpotit egyből helyre kerül minden. Jazzt, progresszív rockot és metált is megszólaltatja, nem jön zavarba, nagyon tetszik. Alig várom, hogy összeszereljem itthon. Az új árakat megnézve azt kell mondanom, minimum 4-5x ennyit kellett volna költeni, ha hasonlóan izgalmas hangot akartam volna. Nem mellesleg találkoztam egy kellemes emberrel az avx-es fórumtárs személyében. Soha rosszabb vasárnap délelőttöt!

 :clap:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Hifi és High - End
« Válasz #342 Dátum: 2010.02.16 10:25:09 »
Nna, egy időre lezárult az erősítő-kérdés, megvettem ezt. Az eddig meghallgatott erősítőkhöz képest egyáltalán nem kell szégyenkeznie, sőt! Energikus, dögös, direct módban kicsit mélyszegény (mondjuk ez a Kef jelleméből adódik), direct módot kikapcsolva és minimálisan megmozdítva a hangszínpotit egyből helyre kerül minden. Jazzt, progresszív rockot és metált is megszólaltatja, nem jön zavarba, nagyon tetszik. Alig várom, hogy összeszereljem itthon. Az új árakat megnézve azt kell mondanom, minimum 4-5x ennyit kellett volna költeni, ha hasonlóan izgalmas hangot akartam volna. Nem mellesleg találkoztam egy kellemes emberrel az avx-es fórumtárs személyében. Soha rosszabb vasárnap délelőttöt!

 :clap:

Látom keresel hozzá Pio CD játszót is. Nekem is volt 802-esem, 901-esem, 902-esem. Nagyon jó gépek, de csak azok, amiken kevés gomb van. A kisebb sorszámú, közvetlen számelérésesek sokkal nyengébbek. Egy gond lehet velük.  A mechanikában a kiolvasó fej egy idő, jó hosszú idő után megadja magát, aminek a cseréje 35-45 000 forint.

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #343 Dátum: 2010.02.16 10:32:48 »
Köszi az infót. Az az igazság, hogy szerintem záros határidőn belül átállok teljesen hálózati transzportra, legyen az film vagy zene, úgyhogy a CD-lejátszó minden bizonnyal csak átmenetileg kell. Ma megnézek egy 207-est, ami elvileg sokkal gyengébb a "nagyoknál", ha tetszik, elhozom (10 rongy alatt van, csalódtam már sokkal többért is...), aztán ha tiszta véletlenül kevés lesz, keresek egy tényleg jót drágán. De attól tartok, hogy a következő beruházásom nyáron-ősszel egy NAS és egy Squeezebox-szerű valami lesz.

Még meg sem köszöntem, hogy a használt cuccok felé irányítottál. Ez az öreg csont akkorát szól az új, 150e alatti erősítőkhöz képest, mint a ház. Életre keltek a hangfalaim is, már csak egy jó állvány kell alájuk.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Hifi és High - End
« Válasz #344 Dátum: 2010.02.16 10:44:44 »
Nekem hamarosan feleslegessé válik két Söund Arts hangfalállvány (meg egy készülékállvány is). Ha gondolod...