Szerző Téma: Hifi és High - End  (Megtekintve 137933 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #240 Dátum: 2009.12.27 12:33:42 »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Hifi és High - End
« Válasz #241 Dátum: 2009.12.27 15:34:17 »
ez jó. imádtam ezeket a müszereket a deckeken meg az erolkodokon
anno még épitettem is egyet rajz alapján. tranyókért, meg ellenállásokért rohangáltam... :whistling:
hm.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Hifi és High - End
« Válasz #242 Dátum: 2009.12.31 16:34:21 »
Már csak egy olcsó Ipod kéne...

Nekem is. :)

Szóval ipod guruk, a cél a következő. A létező legolcsóbb, legalább 30GB-os ipod (mert a kedvenc CD-im losslessbe behúzva 22GB). Ha jól láttam ez most merevlemezes cucc lesz, vagyis célszerű minél fiatalabbat (új 160 GB-osat láttam a neten valahol 53-ért) keresnem.

A jószág sosem lesz fülesen keresztül hallgatva, rá szeretném kötni a jó kis audiolab erősítőre. Ennek mi a legegyszerűbb módja? Mert dokkolóból annyi van, mint égen a csillag, de én nem ilyen saját hangszórós, ébresztős cuccot szeretnék, hanem kvázi egy töltőt, aminek van valami kimenete (RCA, valamint HDMi előny), valamint ha van benne tuner az plusz jó de nem feltétel.

A másik lehetőség ugye, hogy "kidobom" a meglevő HiFi-t valami újfajta integráltabb megoldásért (mintha Satriani kolléga vett volna pár hónapja ilyesmit). A bajom ezzel csak annyi, hogy attól tartok, senki sem fog normális árat adni a cuccaimért (Audiolab 8000S erőlködő, kis Jamo 38-as dobozok, Söund Arts állványok, VdH kábelek), komolyabb összeget pedig nem szeretnék invesztálni a dologba.

Mit gondoltok?

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #244 Dátum: 2009.12.31 18:36:40 »
sghu77! Én nem adnék el semmit, hiányolnád a jó kis cuccaidat, és áruk sincs már. Az alábbi dolgokat tudom elképzelni, akár kombinálva is:

A) Tesco gazdaságos, de hibátlan megoldás: venni egy RCA-iPod kábelt. eBayről megkaptam egy hét alatt Hong-Kongból, pár dollár volt (értsd: max. $10) szállítással együtt. Minőség: perfekt, gyakorlatilag vonalból jön a hang az iPodtól az erősítőre, azon meg csak van egy RCA bemenet... Tölteni nem tölt, de 1. az iPod az akksi állapotától függően 12-20 órát úgyis kibír, és USB-n keresztül tölthető.

B) A murray cartárs által is említett komponens rendszer beszerzése. Drága, de lehet, hogy jól szól.

C) A Panasonicnak vannak iPod kompatibilis DVD-lejátszói, beépített dokkolóval. Ezt a mostani rendszerbe nyilván lehetne integrálni.

D) Egy ébresztős dokkoló, ami amellett, hogy felébreszt, és jó választás esetén a hálószobába is illeszkedik, éjszaka feltölti a kütyüt, plusz pár dodóért lásd A). Én ezt a megoldást választanám, illetve már túl is vagyok rajta. A dokkoló kiválasztása horror meló :D, lélekben készülj fel, de segítek, ha úgy döntesz, hogy belevágsz. Ennek a hangja másodlagos, csipásan úgyis kevésbé audiofil az ember.

E) ha egyik sem tetszik, tovább lehet gondolni a dolgokat. ;)

BUÉK itt is mindenkinek!

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Hifi és High - End
« Válasz #245 Dátum: 2009.12.31 19:09:14 »
Köszönöm a válaszokat.

Az erősítőt biztos megbánnám, a hangfalak mondjuk budget kategória (ehhez képest nem kicsit táltosodtak meg az audiolabbal, no mind1).

Közben körülnéztem kicsit dokkolásügyben. Ezt találtam. Mondjuk ez már elég sok pénz egy olyan cuccért, amit gyakorlatilag töltőnek és távvezérlőnek használnék, de a többi hasonló minimum 1,5-2x ennyibe kerül, tán még egy Denont láttam 23-ért. Illetve van az Apple-nek is dokkolója, de hiányosak a netes információk róla, nem tudom az mennyire lenne jó nekem.

Szóval ha egy mód van rá nem szeretnék vacakolni számítógépen keresztüli töltéssel, illetve idegesítene, ha töltés közben nem lehetne zenét hallgatni.

Na és a másik kérdés, hogy milyen ipodot? Érdemes szórakozni használtakkal 20-25k spórolás reményében, vagy túl rizikós a winchester miatt és jobb megoldás az új?

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #246 Dátum: 2009.12.31 20:19:31 »
Ennyiért drágállnám, hasonlóan noname dokkolókkal tele a padlás 30 dollár környékén, inkább vennék egy ilyet használtan.

A használt, HDD-s iPod valóban rizikós, erre nem lehet mást mondani. Nekem már negyedik éves a 30 gigás cucc, semmi baja, de már egy éve úgy vagyok vele, hogy minden nap ajándék.  :whistling: Megértem, ha fázol tőle, a flash memóriás készülékek kevésbé kockázatosak. (Mondjuk 30 gigás vinyót lehet kapni bő 10 rongyért.)

Esetleg meg lehet próbálni refurbished terméket venni, azok olcsóbbak és kevésbé cinkesek, mint az itthoniak. Itt egy példa. Van vatta új 80 gigás nem vészes áron (pl. 180449634889 sz. listing az ebayen), szintén dobozolt, új 30 gigás bő 30 ezer Ft-ért (120497732410), ezeket sem hagynám figyelmen kívül.

Még egy ötlet: ha úgysem szereted az almát, vegyél körtét vagy cseresznyét, csak legyen rajta vonalkimenet.  :sorcerer: Persze almához van a legtöbb kiegészítő, nem is kérdéses.

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Hifi és High - End
« Válasz #247 Dátum: 2009.12.31 20:47:59 »
Köszönöm a linkeket, hátha megúszom olcsóbban. Végülis az ipod-nál úgyse játszik feltétlen a 110V-os amerikai hüjjeség, mert fillérekért van 220-as meg USB-s töltő. Ja és muszáj ipod a kocsi miatt. Evvan.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Hifi és High - End
« Válasz #248 Dátum: 2010.01.01 02:22:54 »
Társulok hozzád, mert egy ideje fáj a fogam egy 160GB-os iPod Classic-ra. Vadászok az e-Bay-en, remélem eredménnyel  :yes:
B.U.É.K. itt is mindenkinek!

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12151
Re: Hifi és High - End
« Válasz #249 Dátum: 2010.01.01 08:16:43 »
én tuti csak újat vennék garival. nekem csak a nano formája elfogadható. jópárszor voltam appstore-ban, eccerüen nem szeretem a classic formáját.  :cry:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9387
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Hifi és High - End
« Válasz #250 Dátum: 2010.01.01 10:49:44 »
Én is újat keresek.
Nálam a méret a lényeg  ;)  , mert csak egy kütyü, lossless és legyen rajta minden zeném.  A Nano nekem is jobban tetszik, de ezeknek nem felel meg  :no:

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #251 Dátum: 2010.01.01 11:06:46 »


Kb. ennyi kicserélni egy halott vincsit. Mindjárt meg is nézem, mennyi egy 160 gigás. Ha megpukkanna az enyémben a 30-as, biztos nagyobbat kapna.

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #252 Dátum: 2010.01.01 11:23:29 »
...lossless...

Jut eszembe, kipróbáltam a rockbox firmware-t. Számomra a lényege, hogy többféle lossless formátumot ismer vele az iPod, mint a gyári szoftverrel. Máshogy is néz ki, meg vannak egyéb pluszok benne, akit érdekel, olvasson utána. Nekem a flac támogatás lett volna a fontos, ugyanis a saját ripeket mind ilyen formátumban készítettem el*.

Jó:
- tényleg játszik flac, ape és csomó más formátumot
- gyors, stabil
- nem kell iTunes, elég a meghajtó gyökerébe felmásolni a szajrét  :cool2:
- megmarad a gyári firmware is (újraindítás közben be kell kapcsolni a HOLD gombot, így az eredeti apple firmware bootol be)

Nem jó:
- sem az ébresztős dokkolóm, sem a Pioneer autórádió iPod adaptere nem tudja kezelni; az iPodról kell minden műveletet elvégezni, ami főleg vezetés közben nem kívánatos

Utóbbi miatt végül a gyári firmware-t használom, de ha valaki nem iPodról zenél a kocsiban, annak nagyon tökéletes lehet a rockbox.

*...és ez ugye felvetette annak kérdését, hogy mi legyen a kész flac ripekkel, amiket a gyári firmware nem kezel. Minden gondom ilyen egyszerűen oldódjon meg: xrecode:sorcerer: Szuper program, oda-vissza konvertál mindenféle formátumból, ingyenes!, gyors, és ami ritkaság: kezeli a cue sheeteket, képes gyönyörűen feldarabolni az átalakított fájlokat. Az egyik legjobb szoftver, amivel valaha találkoztam, ez _tényleg_ felhasználóbarát.  :wub:

Satriani

  • Vendég
Re: Hifi és High - End
« Válasz #253 Dátum: 2010.01.01 13:45:40 »

sghu77

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2439
Re: Hifi és High - End
« Válasz #254 Dátum: 2010.01.01 14:51:33 »
Már a fejem zsong a sok lehetőségtől, generációtól, modelltől. Az olyan ipod, amelyik 30GB-os ,fekete-fehér a kijelzője, az hanyadik generáció, tud-e losslesst ést videót TV-re küldeni?

A legegyszerűbb lenne beballagni a boltba egy vadi újért egy köteg tízezressel, csak hát... :)