Szerző Téma: Hifi és High - End  (Megtekintve 134697 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Hifi és High - End
« Válasz #90 Dátum: 2007.10.22 22:38:29 »
Idézetet írta: "music"
Nincs még rendszer, de valahol el kell kezdeni, és szerintem a hangdoboz a legkényesebb elem, a többivel kisebbet lehet korrigálni. Használt hangdoboztól kicsit ódzkodom.

Viszont így a legegyszerûbb: limit meghatározása, hallgatózás, alku, vásárlás, öröm. Majd után állandó fejlesztgetés :D
De tényleg. Irány egy normális kereskedõ, ahol rendszert tudsz hallgatni, majd variálni, összehasonlítani, másnap másik lemezekkel, CD-kel, DVD-kel visszamenni, ízlelni a hangot.
Vagy elragadott a lelkesedés? Egyszerre "csak" egy készülékre van keret? :hmm:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Hifi és High - End
« Válasz #91 Dátum: 2007.10.22 22:48:30 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Viszont így a legegyszerûbb: limit meghatározása, hallgatózás, alku, vásárlás, öröm. Majd után állandó fejlesztgetés :D
De tényleg. Irány egy normális kereskedõ, ahol rendszert tudsz hallgatni, majd variálni, összehasonlítani, másnap másik lemezekkel, CD-kel, DVD-kel visszamenni, ízlelni a hangot.
Vagy elragadott a lelkesedés? Egyszerre "csak" egy készülékre van keret? :hmm:

Nem a keret megvan. De ha komplett rendszert tesztelek, akkor nehéz megállapítani, hogy melyik összetevõtõl lesz egy tulajdonság jelen. Meg aztán mivel a foglalkozásom ehhez köt, komolyzenét fogok rajta hallgatni, és a mai gépek egyre inkább a popzene igényeit elégítik ki, pl. basszuskiemelés. Persze nem hülyeség egy helyen megvenni az egész összeállítást, mert akkor szép kedvezményt lehet elérni, de nem ez lesz a fõ szempont.
music     

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #92 Dátum: 2007.10.23 10:01:25 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Ear"
Eladom Audio Note CD 3.1-es CD játszómat. Elektroncsöves kimenet, hibátlan gyári állapot, javítva, modifikálva nem volt. Olyan bármilyen lemezt beteszek, azt csak hallgatom jószág. Új ára valahol 750 - 800 000 forint körül lenne, én 320 000-es irányáron adom. Ha valakit komolyan érdekel, akkor biztos meg tudunk egyezni.

Csak most vettem észre, gondolom, már rég nem aktuális.
Viszont, ha már itt tartunk, az elektroncsõ kieégésétõl általában mennyire kell tartani, mennyit bírnak ki ezek manapság?


Attól függ. Ami az AN CD játszóban volt, a sok tízezer órát bír. A kisjelû, phono fokozatban, meghajtóként szolgáló csövek is 8-10 000 órákat bírnak. A pentódák 5-6000 órát. A legkevesebbet a teljesítmény triódák, azok 1500-5000 órákat. De ez függ az adott áramkörtõl, a csõtõl, a gyártási technológiától. De ha elgyengül, semmi gond, szinte mindent lehet kapni, újban és NOS-ban is.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #93 Dátum: 2007.10.23 10:06:34 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Kgabe"
Viszont így a legegyszerûbb: limit meghatározása, hallgatózás, alku, vásárlás, öröm. Majd után állandó fejlesztgetés :D
De tényleg. Irány egy normális kereskedõ, ahol rendszert tudsz hallgatni, majd variálni, összehasonlítani, másnap másik lemezekkel, CD-kel, DVD-kel visszamenni, ízlelni a hangot.
Vagy elragadott a lelkesedés? Egyszerre "csak" egy készülékre van keret? :hmm:

Nem a keret megvan. De ha komplett rendszert tesztelek, akkor nehéz megállapítani, hogy melyik összetevõtõl lesz egy tulajdonság jelen. Meg aztán mivel a foglalkozásom ehhez köt, komolyzenét fogok rajta hallgatni, és a mai gépek egyre inkább a popzene igényeit elégítik ki, pl. basszuskiemelés. Persze nem hülyeség egy helyen megvenni az egész összeállítást, mert akkor szép kedvezményt lehet elérni, de nem ez lesz a fõ szempont.


Szerintem ne így csináld. Van néhány igazi High-End kereskedõ itthon. Hallgasd meg a kínálatot, ismerkedj meg az ideológiájukkal, majd ami szinpatikus, azt próbáld meg otthoni meghallgatásra megszerezni. Például kezdhetnéd a Pennásokkal, és az õ Zu hangfalaikkal. Az annyira más, mint a megszokottak, hogyha ráérzel a produkciójukra (akár tetszik, akár nem) biztosabban fogsz  ahifi világában eligazodni ezután.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Hifi és High - End
« Válasz #94 Dátum: 2007.10.23 19:40:14 »
Idézetet írta: "Ear"
Szerintem ne így csináld. Van néhány igazi High-End kereskedõ itthon. Hallgasd meg a kínálatot, ismerkedj meg az ideológiájukkal, majd ami szinpatikus, azt próbáld meg otthoni meghallgatásra megszerezni. Például kezdhetnéd a Pennásokkal, és az õ Zu hangfalaikkal. Az annyira más, mint a megszokottak, hogyha ráérzel a produkciójukra (akár tetszik, akár nem) biztosabban fogsz  ahifi világában eligazodni ezután.

Tulajdonképpen ez (is) zajlik, csak a tesztelés elsõ fázisában a hangfalakra összpontosítok. De ha találok valahol egy jónak hallatszó összeállítást, naná, hogy nem hagyom ki. :kacsint:
Azért nehéz ez, mert - mivel a komolyzenében vagyok érintett - nagyon sokféle dolgot kell meghallgatni (zenekar, szólóhangszer, vonós, fa-, rézfúvós, zongora, kórus, szólóének - azonbelül is, legalább egy szoprán és basszista - , szóval egy vagy két hangsugárzóra simán elmegy egy nap.
music     

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #95 Dátum: 2007.10.24 09:49:41 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Ear"
Szerintem ne így csináld. Van néhány igazi High-End kereskedõ itthon. Hallgasd meg a kínálatot, ismerkedj meg az ideológiájukkal, majd ami szinpatikus, azt próbáld meg otthoni meghallgatásra megszerezni. Például kezdhetnéd a Pennásokkal, és az õ Zu hangfalaikkal. Az annyira más, mint a megszokottak, hogyha ráérzel a produkciójukra (akár tetszik, akár nem) biztosabban fogsz  ahifi világában eligazodni ezután.

Tulajdonképpen ez (is) zajlik, csak a tesztelés elsõ fázisában a hangfalakra összpontosítok. De ha találok valahol egy jónak hallatszó összeállítást, naná, hogy nem hagyom ki. :kacsint:
Azért nehéz ez, mert - mivel a komolyzenében vagyok érintett - nagyon sokféle dolgot kell meghallgatni (zenekar, szólóhangszer, vonós, fa-, rézfúvós, zongora, kórus, szólóének - azonbelül is, legalább egy szoprán és basszista - , szóval egy vagy két hangsugárzóra simán elmegy egy nap.


Szerintem ez így nem fog menni. Egy hangszórót az elé kötött rendszer, sõt kábel teljesen meg tudja változtatni a hangzást.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Hifi és High - End
« Válasz #96 Dátum: 2007.10.24 11:19:42 »
Tudom, még az is számít, hogy min áll a hangdoboz. De így meg sose jutok egyrõl a kettõre. Ha egy hangszórót több összeállításban kipróbálok, és mindegyiknél (kisebb-nagyobb mértékben, de megállapíthatóan) valamerre "húz", akkor ez az õ tulajdonsága. És akkor el tudom dönteni, hogy ez nekem jó-e, vagy nem. Ha meg egész kombinációt tesztelek, akkor csak azt tudom mondani, hogy ez az egész nekem tetszik-e, vagy nem. A lehetõségek száma viszont túl sok.
(S arról még nem is beszéltünk, hogy ha hazaviszem, akkor ugyanaz az összeállítás is tök másképp fog szólni, mert mások az otthoni akusztikai körülmények, mint a mintabolté. Elég sok helyen például beállítják a többi közé, és így máris másképp szól, mert le van fogva az oldalirányú tér. Nálam meg nincs lefogva.)
music     

squiddy

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4649
  • Esküvői fotós
    • www.hazizsolt.hu
Hifi és High - End
« Válasz #97 Dátum: 2007.10.24 11:30:49 »
Idézetet írta: "Ear"

Szerintem ne így csináld. Van néhány igazi High-End kereskedõ itthon. Hallgasd meg a kínálatot, ismerkedj meg az ideológiájukkal

Szombathelyen van egy csóka akit maximálisan tudok ajánlani, évtizedek óta megszállottja a témának és a boltjában árul is komoly high-end rendszereket. Többet ki lehet próbálni nála. Ha valamikor erre jársz, egy kis kitérõt mindenképpen megér szerintem  :!:

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #98 Dátum: 2007.10.24 14:02:45 »
Idézetet írta: "music"
Tudom, még az is számít, hogy min áll a hangdoboz. De így meg sose jutok egyrõl a kettõre. Ha egy hangszórót több összeállításban kipróbálok, és mindegyiknél (kisebb-nagyobb mértékben, de megállapíthatóan) valamerre "húz", akkor ez az õ tulajdonsága. És akkor el tudom dönteni, hogy ez nekem jó-e, vagy nem. Ha meg egész kombinációt tesztelek, akkor csak azt tudom mondani, hogy ez az egész nekem tetszik-e, vagy nem. A lehetõségek száma viszont túl sok.
(S arról még nem is beszéltünk, hogy ha hazaviszem, akkor ugyanaz az összeállítás is tök másképp fog szólni, mert mások az otthoni akusztikai körülmények, mint a mintabolté. Elég sok helyen például beállítják a többi közé, és így máris másképp szól, mert le van fogva az oldalirányú tér. Nálam meg nincs lefogva.)


Na ezaz.  Azért mondom, kereskedõnél feltérképezni a lehetõségeket, majd otthon együtt élni vele. A nélkül semmit sem ér a bolti hallgatózás.

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Hifi és High - End
« Válasz #99 Dátum: 2007.10.24 14:21:46 »
Idézetet írta: "music"
Tudom, még az is számít, hogy min áll a hangdoboz. De így meg sose jutok egyrõl a kettõre. Ha egy hangszórót több összeállításban kipróbálok, és mindegyiknél (kisebb-nagyobb mértékben, de megállapíthatóan) valamerre "húz", akkor ez az õ tulajdonsága. És akkor el tudom dönteni, hogy ez nekem jó-e, vagy nem.

- Elsõ körben az összeget kell konkretizálni, amit rászánsz a rendszerre (meg természetesen a +/- sáv)
- Aztán fontos, hogy milyen elemeket akarsz beletenni
- Mekkora teret akarsz megtölteni vele
- A hangsugárzó földön álló legyen vagy polcos.
Ha ezek megvannak, akkor már könnyebb elindulni. Egyébként meg nagyon könnyû elveszni a bõséges kínálatban. Arra is érdemes gondolni, hogy a boltban esetleg tetszõ hangzás otthon teljesen más lesz, hisz a bútorzat, a burkolatok nagymértékben befolyásolják az akusztikát.
Az sem utolsó szempont, hogy milyen messze lesz a hansugárzó az erõsítõtõl (egy jó kábel métere nem kétfillér, de érdemes rákölteni), plusz érdemes minõségi interconnect kábeleket betenni a gyári minimálok helyett.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Hifi és High - End
« Válasz #100 Dátum: 2007.10.24 14:25:14 »
Idézetet írta: "music"
Még egy részben idevágó kérdésem van. DVD-felvevõt szeretnék venni, de semmi támpontom nincsen. Azt sem tudom, hogy tk. mit szeretnék, mert nem tudom, hogy mik a lehetõségek, mit tud egy ilyen eszköz.

Esetleg a számítógépbe egy jó tunerkártya, ami már tömörít is, ha kell. Szerintem olcsóbb megoldás, mint egy asztali DVD-író  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Hifi és High - End
« Válasz #101 Dátum: 2007.10.24 16:59:36 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "music"
Még egy részben idevágó kérdésem van. DVD-felvevõt szeretnék venni, de semmi támpontom nincsen. Azt sem tudom, hogy tk. mit szeretnék, mert nem tudom, hogy mik a lehetõségek, mit tud egy ilyen eszköz.

Esetleg a számítógépbe egy jó tunerkártya, ami már tömörít is, ha kell. Szerintem olcsóbb megoldás, mint egy asztali DVD-író  :szemforgat:


Viszont nem kell a számítógép elõl elküldeni a gyereket felvétel idejére. Meg nem kell a gépet bekapcsolva hagyni ha elmész otthonról és fel akarsz venni. Az asztali számítógéptöl független és programozható.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #102 Dátum: 2007.10.24 20:44:45 »
Idézetet írta: "whis"
- Elsõ körben az összeget kell konkretizálni, amit rászánsz a rendszerre (meg természetesen a +/- sáv)
- Aztán fontos, hogy milyen elemeket akarsz beletenni
- Mekkora teret akarsz megtölteni vele
- A hangsugárzó földön álló legyen vagy polcos.
Ha ezek megvannak, akkor már könnyebb elindulni.


Könnyebb a túrót....  Én példul hónapok óta nem tudom, hogy a Zu Tone vagy a Druid lenne jobb nekem (az egyik álló, a másik állványos doboz), vagy esetleg egy Druid hangszórós Tone...  Pedig ezek már hetek óta itt vannak nálam.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Hifi és High - End
« Válasz #103 Dátum: 2007.10.24 21:40:37 »
Idézetet írta: "whis"
- Elsõ körben az összeget kell konkretizálni, amit rászánsz a rendszerre (meg természetesen a +/- sáv)
- Aztán fontos, hogy milyen elemeket akarsz beletenni
- Mekkora teret akarsz megtölteni vele
- A hangsugárzó földön álló legyen vagy polcos.
Ha ezek megvannak, akkor már könnyebb elindulni.

Ezeket már mind tudom. :kacsint:
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Hifi és High - End
« Válasz #104 Dátum: 2007.10.24 21:45:39 »
Részben tartozik csak ide, de figyelemre méltó hír:
az EU-ban lévõ elektronikai gépek standby állapotban annyi áramot fogyasztanak, amennyit Magyarország teljes lakossága. :!:  :!:  :!:
Én már régóta lekapcsolom a TV-t, meg a monitort, akárcsak ha pár óráig nem használjuk :idea:
music