Szerző Téma: Hifi és High - End  (Megtekintve 134736 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Hifi és High - End
« Válasz #75 Dátum: 2007.01.18 23:49:00 »
Idézetet írta: "Ear"
... megjött a legkisebb 47 Labs CD játszó és D/A konverter, a Shigaraki páros. Érdekes produktum, az szent. Élõben sokkal durvább, mint a fotókon.

http://www.sakurasystems.com/products/shigacd.html

http://www.sakurasystems.com/products/shigadac.html
Valóban elég mókás! Messzirõl így képen mintha egy ügyeskezû lakatos hajtogatott volna a satuban lemezbõl valami dobozt, amit odaadott a villanyász havernak, aki belerakott néhány panelt a junosztyból. Érdekes, hogy az eu meg usa hájend cd játszók mind böszmenagy darabok, jó nagy masszív merevített házzal, furómûvel. Ez meg olyan kis filigránnak tûnik. A cd leszorító hogy mûködik?
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #76 Dátum: 2007.01.21 15:47:59 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Idézetet írta: "Ear"
... megjött a legkisebb 47 Labs CD játszó és D/A konverter, a Shigaraki páros. Érdekes produktum, az szent. Élõben sokkal durvább, mint a fotókon.

http://www.sakurasystems.com/products/shigacd.html

http://www.sakurasystems.com/products/shigadac.html
Valóban elég mókás! Messzirõl így képen mintha egy ügyeskezû lakatos hajtogatott volna a satuban lemezbõl valami dobozt, amit odaadott a villanyász havernak, aki belerakott néhány panelt a junosztyból. Érdekes, hogy az eu meg usa hájend cd játszók mind böszmenagy darabok, jó nagy masszív merevített házzal, furómûvel. Ez meg olyan kis filigránnak tûnik. A cd leszorító hogy mûködik?


Nem csak filigránnak tûnik - valóban nagyon kicsi.


Az enyém mágneses. Egy apró stoppológomba szerûséget kell a tengelyre tenni, amire a CD-t rakja az ember. A drágább akril változat meg sima menetes.

A lejátszás sem hétköznapi. Elõször a TOC gombot kell megnyomni, az olvassa ki a trackek számát, kezdési pontját, és csak utána  a Play-t.  Ja, és a világ legrandább távirányítója jár hozzá, majd csinálok róla képet.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Hifi és High - End
« Válasz #77 Dátum: 2007.01.21 20:42:03 »
Idézetet írta: "Ear"
A lejátszás sem hétköznapi. Elõször a TOC gombot kell megnyomni, az olvassa ki a trackek számát, kezdési pontját, és csak utána  a Play-t.
És ezt miért csinálja? Csak a kezdési pontokat olvassa be, vagy a trackeket is berakja valami memóriába, pufferbe?
Vagy ez csak népbutítás, mert minden cd játszó ezt csinálja, csak automatikusan a cd berakása után azonnal?
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #78 Dátum: 2007.01.22 11:12:53 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Idézetet írta: "Ear"
A lejátszás sem hétköznapi. Elõször a TOC gombot kell megnyomni, az olvassa ki a trackek számát, kezdési pontját, és csak utána  a Play-t.
És ezt miért csinálja? Csak a kezdési pontokat olvassa be, vagy a trackeket is berakja valami memóriába, pufferbe?
Vagy ez csak népbutítás, mert minden cd játszó ezt csinálja, csak automatikusan a cd berakása után azonnal?


B válasz a helyes. Minden lemezjátszó ezzel kezd. Beteszed a lemezt-felpörög, kiolvassa a számok mennyiségét, és a kezdési pontokat, majd vagy leáll, vagy készenléti állapotban pörgeti tovább a lemezt. Nem tudom hogy a 47 lab miért így van megoldva, talán a zen miatt kellett a plusz egy gomb, a nagyobb Flatfish is így mûködik.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Hifi és High - End
« Válasz #79 Dátum: 2007.05.28 22:35:27 »
Ha lesz 1 kis pénzem, szeretnék beruházni, egy olcsó házimozi rendszerbe. A cél, hogy zenét is lehessen rajta hallgatni persze. Pop zenét fõleg  :kacsint:
Kinéztem egy Dali Concept 6 + Dali Concept 1 + Dali Concept Center hangfal összeállítást.
Ehhez erõsítõnek melyik lenne jó?
Sony STR-DG500
Pioneer VSX-417-S
Denon AVR-1306
Laco 73 :D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Hifi és High - End
« Válasz #80 Dátum: 2007.05.30 10:59:40 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ha lesz 1 kis pénzem, szeretnék beruházni, egy olcsó házimozi rendszerbe. A cél, hogy zenét is lehessen rajta hallgatni persze. Pop zenét fõleg  :kacsint:
Kinéztem egy Dali Concept 6 + Dali Concept 1 + Dali Concept Center hangfal összeállítást.
Ehhez erõsítõnek melyik lenne jó?
Sony STR-DG500
Pioneer VSX-417-S
Denon AVR-1306

A három erõsítõ közül mindenképp a Denonra szavaznék. Viszont azt nem tudom, hogy hangzásban a Dali passzol-e hozzá.
Erõsítõ fronton ajánlom még a Yamaha, Onkyo és Marantz készülékeit. Utóbbi árban kilóg (fölfelé).
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Hifi és High - End
« Válasz #81 Dátum: 2007.05.30 11:19:04 »
Ja, mindenképp meg kell hallgatni a dolgot.
Denon nem tudom, hogy annyival jobb-e, mint az olcsóbb Pio/Sony. Nem tom, ezek közül melyik mennyi idõt fog kibírni vajon, de nem hinném, hogy a Denon 1,5szer többet tudna, mint ezek, mind szolgáltatásban, mind élettartamban. Mindenesetre a Denon 61 körül van, ennél többet én nem adnék érte. 5.1-es rendszer bõven elég, 20nm-es szobába lesz, a többinek a + szolgáltatását nem tudom megfizetni, meg nem is akarom. Yamaha az 6 ohmos, nem tudom az mennyire örülne a 8 ohmos hangfalnak. Meg azt hallottam, hogy zenére nem annyira jó, arra inkább a Denon.
Laco 73 :D

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Hifi és High - End
« Válasz #82 Dátum: 2007.05.30 12:50:30 »
Idézetet írta: "KLaco"
Ja, mindenképp meg kell hallgatni a dolgot.
Denon nem tudom, hogy annyival jobb-e, mint az olcsóbb Pio/Sony. Nem tom, ezek közül melyik mennyi idõt fog kibírni vajon, de nem hinném, hogy a Denon 1,5szer többet tudna, mint ezek, mind szolgáltatásban, mind élettartamban. Mindenesetre a Denon 61 körül van, ennél többet én nem adnék érte. 5.1-es rendszer bõven elég, 20nm-es szobába lesz, a többinek a + szolgáltatását nem tudom megfizetni, meg nem is akarom. Yamaha az 6 ohmos, nem tudom az mennyire örülne a 8 ohmos hangfalnak. Meg azt hallottam, hogy zenére nem annyira jó, arra inkább a Denon.

Mondjuk ebben az árban szinte mindegy, melyiket választod, szokták mondani. A Yamahát azért nézd meg. A Denon hangban jobb, mint a másik kettõ általad említett, sztem. De majd mások is nyilatkoznak. A Yamaha 6 Ohm-jához: nekem is ilyen van (mondjuk 3x annyi volt 8 éve), a hátulján van egy kapcsoló, amivel be lehet állítani az impedanciát a hangfalak típusához és számához igazodva (az újabbakon talán menübõl állítható). Tehát ez ne tartson vissza, hogy 6 Ohm van megadva. Amúgy meg nagyobb impedanciájú hangfalat lehet tenni az erõsítõre, kisebbet nem.
Pl Yamaha RXV-459 ~58.000 Ft és többet tud, mint a Denon 1306, pláne jobb, mint a Pio VSX-416. Igaz, az 516-osban már van USB csatlakozás meg WinMediaPlayer, de technikában a Yamaha többet ad. Ráadásul hamarosan kijönnek egy új sorozattal és abban már nekik is lesz USB meg hasonlók (már van egy típusuk, amit közvetlenül lehet csatlakoztatni a netre és lehet netrádiókat hallgatni, pl.)
A Sony szerintem felejtõs, náluk egy ideje a név mögött már nem az van, mint régen volt, fõleg a HiFi terén.
Az általad megadott árkategóriába nem fér bele az Onkyo, NAD, Marantz és HarmanKardon.
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Hifi és High - End
« Válasz #83 Dátum: 2007.10.22 15:00:32 »
Idézetet írta: "Ear"
Eladom Audio Note CD 3.1-es CD játszómat. Elektroncsöves kimenet, hibátlan gyári állapot, javítva, modifikálva nem volt. Olyan bármilyen lemezt beteszek, azt csak hallgatom jószág. Új ára valahol 750 - 800 000 forint körül lenne, én 320 000-es irányáron adom. Ha valakit komolyan érdekel, akkor biztos meg tudunk egyezni.

Csak most vettem észre, gondolom, már rég nem aktuális.
Viszont, ha már itt tartunk, az elektroncsõ kieégésétõl általában mennyire kell tartani, mennyit bírnak ki ezek manapság?
music     

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Hifi és High - End
« Válasz #84 Dátum: 2007.10.22 15:15:28 »
Még egy részben idevágó kérdésem van. DVD-felvevõt szeretnék venni, de semmi támpontom nincsen. Azt sem tudom, hogy tk. mit szeretnék, mert nem tudom, hogy mik a lehetõségek, mit tud egy ilyen eszköz.
Illetve három dolgot tudok:
-  minél több formátumot tud lejátszani, annál valószínûbb, hogy gyengébb minõségben teszi, tehát célszerû olyat keresni, ami nem ilyen. (Igaz ez?)
- jó lenne, ha olyat tudna, hogy miközben felvesz az egyik adóról, én nézni tudom a benne/rajta levõ DVD-t, vagy egy másik adót. Ha jól csalódom, akkor a merevlemezes DVD-k ilyenek. Mekkora kapacitásút érdemes venni, fontos-e egyáltalán a kapacitás.
- a közeljövõben audio hifit is fogok venni, a hangszóró valszeg B&W 683 lesz, de legalábbis ez a kategória. Olyan DVD kéne, ami partiban van ezzel.
music     

ATIS

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1852
  • Corolla HB 88 XL
Hifi és High - End
« Válasz #85 Dátum: 2007.10.22 15:33:40 »
Idézetet írta: "music"
Még egy részben idevágó kérdésem van. DVD-felvevõt szeretnék venni, de semmi támpontom nincsen. Azt sem tudom, hogy tk. mit szeretnék, mert nem tudom, hogy mik a lehetõségek, mit tud egy ilyen eszköz.
Illetve három dolgot tudok:
-  minél több formátumot tud lejátszani, annál valószínûbb, hogy gyengébb minõségben teszi, tehát célszerû olyat keresni, ami nem ilyen. (Igaz ez?)
- jó lenne, ha olyat tudna, hogy miközben felvesz az egyik adóról, én nézni tudom a benne/rajta levõ DVD-t, vagy egy másik adót. Ha jól csalódom, akkor a merevlemezes DVD-k ilyenek. Mekkora kapacitásút érdemes venni, fontos-e egyáltalán a kapacitás.
- a közeljövõben audio hifit is fogok venni, a hangszóró valszeg B&W 683 lesz, de legalábbis ez a kategória. Olyan DVD kéne, ami partiban van ezzel.


Nekem Panasonicom van DMR-EH60. Én maximálisan meg vagyok vele elégedve.

Amikor veszel fel azon másik adót nem tudsz nézni mert a tunerje arra van állítva amit éppen veszel fel. Viszont a TV-t addig is oda kapcsolod ahova akarod. :) Arra viszont képes, hogy a régebbi felvételeket lejátsza a felvétel idején. Sõt idõben eltolva képes a jelenlegi felvétel lejátszására is. A kedvencem az amikor nem vagyok ott a film kezdetén és beprogramozom a felvételt. Majd fél órával a felvétel kezdete után hazaérve elindítom a felvétel elejétöl és a reklámokat áttekerve elég hamar utolérem a Tv adást. :)
A merevlemez kapacitása azt határozza meg mennyi felvételt tud eltárolni. Jó ha nem a legalacsonyabb van az embernek de nem feltétlen érdemes a legnagyobba pénzt ölni.
Az audio hifivel kapcsolatban nem tudok nyilatkozni.
Az igazság pusztán nézőpont kérdése.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Hifi és High - End
« Válasz #86 Dátum: 2007.10.22 21:47:23 »
Idézetet írta: "music"
Még egy részben idevágó kérdésem van. DVD-felvevõt szeretnék venni, de semmi támpontom nincsen. Azt sem tudom, hogy tk. mit szeretnék, mert nem tudom, hogy mik a lehetõségek, mit tud egy ilyen eszköz.
Illetve három dolgot tudok:
-  minél több formátumot tud lejátszani, annál valószínûbb, hogy gyengébb minõségben teszi, tehát célszerû olyat keresni, ami nem ilyen. (Igaz ez?)
- jó lenne, ha olyat tudna, hogy miközben felvesz az egyik adóról, én nézni tudom a benne/rajta levõ DVD-t, vagy egy másik adót. Ha jól csalódom, akkor a merevlemezes DVD-k ilyenek. Mekkora kapacitásút érdemes venni, fontos-e egyáltalán a kapacitás.
- a közeljövõben audio hifit is fogok venni, a hangszóró valszeg B&W 683 lesz, de legalábbis ez a kategória. Olyan DVD kéne, ami partiban van ezzel.

Én hangfal ügyében körülnéznék a dánoknál, franciáknál is. Esetleg Dali, Triangle, JmLab-Focal, Dynaudio. (ez utóbbiról van rövid, de annál kellmesebb tapasztalat.)
Ha adsz magazinok véleményére, akkor a mostani Hi-Fi Piacot nézd meg, pont a B&W-t tesztelik.
Én adnék egy hallgatásnyi sanszot a Tannoynak is.
Esetleg egy jó kis rivális? :ordog: :D
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Hifi és High - End
« Válasz #87 Dátum: 2007.10.22 22:06:02 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Én hangfal ügyében körülnéznék a dánoknál, franciáknál is. Esetleg Dali, Triangle, JmLab-Focal, Dynaudio. (ez utóbbiról van rövid, de annál kellmesebb tapasztalat.)
Ha adsz magazinok véleményére, akkor a mostani Hi-Fi Piacot nézd meg, pont a B&W-t tesztelik.
Én adnék egy hallgatásnyi sanszot a Tannoynak is.
Esetleg egy jó kis rivális? :ordog: :D

Meglátjuk, még e B&W-t sem hallgattam meg, de a tesztek nagyon dicsérik, negatívumnak az "udvarias" hangzást hozzák fel, ami nekem nem baj, sõt. Nemtom, a többi milyen, de olyan hangfal nem jön szóba, ami az élesség irányába torzít.
music     

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Hifi és High - End
« Válasz #88 Dátum: 2007.10.22 22:24:34 »
Természertesen az elektronikákon is sok múlik. Nem tudom, maga rendszer merre húz. Bármerre is, lehet korrigálni jó hangsugárzó-választással. A B&W-ról nagy általánosságban el lehet mondani, hogy magasba húzó rendszereket lehet vele "korrigálni". A franciák olyan "franciásak", élettel teliek. Esetleg Phonar, ha már nyugisabb hang.
Álmodozás: egy pár Martin-Logan? Használtan ezen a környéken lehet egy pár Aerius. Kétszer-háromszor volt alkalmam sztatikusokat hallgatni, de meghatározó élmény volt. (Audiostatic, Quad, ML) :szemforgat:
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Hifi és High - End
« Válasz #89 Dátum: 2007.10.22 22:30:40 »
Nincs még rendszer, de valahol el kell kezdeni, és szerintem a hangdoboz a legkényesebb elem, a többivel kisebbet lehet korrigálni. Használt hangdoboztól kicsit ódzkodom.
music