Szerző Téma: Hifi és High - End  (Megtekintve 134660 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Hifi és High - End
« Válasz #45 Dátum: 2006.11.26 17:27:08 »
Hát õszintén szólva kezdek elkeseredni. Ugyanis mostanság még nem engedhetem meg magamnak, hogy egy komoly rendszert spájzoljak, bár az igényem meglenne rá. Viszont kissé idõsebb napjaimra, amikor már csak az unokák terelgetése lesz, mint napi feladat, már azt hittem meglesz a hobbim. (még arrébb lesz, a fiam most fél éves:D)
Azt gondotam, majd építek egy finom rendszert, egy külön kis szobába, egy LP játszó (lehet Linn, Audio Note, bármi, csak vmi finom) esetleg egy CD (SACD? :hmm:) valami kellemes lámpás erölködõ, tisztességes állványos dobozok, állványok, stb, stb. Ja és persze egy kényelmes fotellel megfejelve. Ehhez képest lehet, hogy majd a nyakamba tudom akasztani a "hifimet"? Én nem akarok letölteni albumokat! Nekem fontos az, amikor kinyitom a tokot, vagy kicsúsztatom az LP-t, hogy a kezemben foghatom annak a zenésznek a termékét. tudom, az igazi termék az maga zene, ami a letöltéssel is meglesz, de én maradi vagyok. (eddig életemben még egyetlen albumot sem töltöttem le a Netrõl)
Gabe 254.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #46 Dátum: 2006.11.26 20:24:50 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Ear, de ha meghal a cd mint formátum, mert nem lesz lejátszó és nem lesz kiadó aki cd-t kínál, akkor mi lesz az LP-vel? Mert cd-t le lehet játszani más lejátszókon is, max kicsit gyengébb lesz a hangja vagy kell utána egy dac, sõt cd-t mindenki tud otthon is írni. De LP-t, azt nem tudok otthon lepréselni vagy sütni?! Akkor az teljesen kihal? Vagy átcsúszik az ultradrága kategóriába?
Te azt jósolod, hogy a high-end pár év múlva a hangkártyák és DA konverterek tesztjével fog kezdõdni, sõt lejátszó és ki-be tömörítõ szoftverek kiválasztásával indul? Ha a digitális erõsítõk tényleg olyan jók lesznek akkor az általad felsorolt márkáknak is kampó, mert ki fog venni nagy és macerés 6W-os csöves cuccot, amikor vehet pont ugyanolyan jó tenyérnyi méretû digitális watt gyárat is? Mindenesetre érdekes lesz az elkövetkezõ években hogy merre indul a fejlõdés.


Az LP, hála a DJ-nek átvészelte a nehéz éveket. Ma minden kategóriában kapni lemezjátszót,  és rengeteg lemezt ki is adnak ebben a formátumban. De egy lemezjátszó minden komponensét kisipari módszerekkel össze lehet hozni. Na ez már a CD játszó mechanikájára már nem egészen áll. A DVD-re optimalizált mechanika meg nem olyan jó.

A csõ nem fog mostanában meghalni. A tranzisztor inkább. Egy csomó klasszikus kapcsoláshoz való már nem kapható, fogynak a készletek, már NOS cimkés tranzisztorok tûnnek fel.

Én úgy gondolom, hogy még hosszú ideig egymás mellett fognak élni a különbözõ technológiák és médiumok, de a CD nagyon hamar teret kezd majd veszteni a High End kategóriában is a hálózati megoldások miatt. De mi baj van ezzel? A www.pandora.com -on rátalálsz egy remek számra, letötltöd az albumot, és ha tényleg annyira bejön, akkor megveszed bakeliten. Hogy ebbe mennyi ceremóniát viszünk, az meg már lelkünk függvénye.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Hifi és High - End
« Válasz #47 Dátum: 2006.11.26 21:18:18 »
Hmm, ezt a pandorát nem ismertem. Még csak beleszagoltam, de szimpatikus. Erre a célra eddig a kiadók oldalait (pl verve) használtam.
Gabe 254.

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Hifi és High - End
« Válasz #48 Dátum: 2006.11.26 21:28:09 »
Csövet még gyártanak, tranyót meg nem?  :?:  :hmm: A fene gondolta volna ezt, amikor tömegtermékbe már hosszú évek óta nem használnak sehol csövet. Sõt, régebben azt hallottam, hogy amikor felbomlottak a szoci táborok és megszüntek az addig tömegtermelõ nagy (fõleg haditechnikai) gyárak, akkor japók és mindenféle hájend gyártók egyben megvették pl. a Tesla raktárkészletét, azóta meg abból élnek, mert nincs minõségi csõ gyártás.
És mi lesz az autóhifivel, visszatér a Dension, meg mindenki hájend ipod adaptereket fog gyártani. Mókás lesz, Dension DSP-vel és aranyozott hájend USB csatlakozóval. Azért az hiányozni fog, hogy a cd tok hátulján elolvashattam a számok címét, a belsejében kis füzetben egyéb infókat, mostmeg a memóriakártya akkora lesz, hogy a márkajelzés alig fér el rajta.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #49 Dátum: 2006.11.27 09:14:12 »
Idézetet írta: "u_istvan"
Csövet még gyártanak, tranyót meg nem?  :?:  :hmm: A fene gondolta volna ezt, amikor tömegtermékbe már hosszú évek óta nem használnak sehol csövet. Sõt, régebben azt hallottam, hogy amikor felbomlottak a szoci táborok és megszüntek az addig tömegtermelõ nagy (fõleg haditechnikai) gyárak, akkor japók és mindenféle hájend gyártók egyben megvették pl. a Tesla raktárkészletét, azóta meg abból élnek, mert nincs minõségi csõ gyártás.
És mi lesz az autóhifivel, visszatér a Dension, meg mindenki hájend ipod adaptereket fog gyártani. Mókás lesz, Dension DSP-vel és aranyozott hájend USB csatlakozóval. Azért az hiányozni fog, hogy a cd tok hátulján elolvashattam a számok címét, a belsejében kis füzetben egyéb infókat, mostmeg a memóriakártya akkora lesz, hogy a márkajelzés alig fér el rajta.


Gyakorlatilag minden nagy fejegység gyártónak már régóta van iPod adaptere. A jövõ inkább olyan lesz, mint az Alpine feltünés nélkül a gyári buszrendszerre fûzhetõ cuccai.

Csöveket rosszul mondták. A Teslat kiprivatizálták, mot éppen JJ és Vaic néven fut, gigászi NOS készletek vannak, a legjobb orosz gyár Svetlana néven már amerikai, és a kínaiak legjobbjai már képesek különlges minõségre, és a Sovtek-nél is tudnak válogatni. A GE pedig újra indította a 300b-k gyártását , mert megéri neki...  :mivan:

A tranzisztoroknál meg a hifi felhasználás túl kicsi, ha ki lehet váltani egybetokozott IC-vel, akkor az olcsób ergó többet adnak el, ergó a tranzisztor drágul, egyre kevesebbet vesznek, tovább drágul, és már nem éri meg senkinek. Persze nem mind hal ki, de már érdekes dolgokat lehet látni bizonyos cuccokban.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Hifi és High - End
« Válasz #50 Dátum: 2006.11.27 09:27:31 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "u_istvan"
Csövet még gyártanak, tranyót meg nem?  :?:  :hmm: A fene gondolta volna ezt, amikor tömegtermékbe már hosszú évek óta nem használnak sehol csövet. Sõt, régebben azt hallottam, hogy amikor felbomlottak a szoci táborok és megszüntek az addig tömegtermelõ nagy (fõleg haditechnikai) gyárak, akkor japók és mindenféle hájend gyártók egyben megvették pl. a Tesla raktárkészletét, azóta meg abból élnek, mert nincs minõségi csõ gyártás.
És mi lesz az autóhifivel, visszatér a Dension, meg mindenki hájend ipod adaptereket fog gyártani. Mókás lesz, Dension DSP-vel és aranyozott hájend USB csatlakozóval. Azért az hiányozni fog, hogy a cd tok hátulján elolvashattam a számok címét, a belsejében kis füzetben egyéb infókat, mostmeg a memóriakártya akkora lesz, hogy a márkajelzés alig fér el rajta.


Gyakorlatilag minden nagy fejegység gyártónak már régóta van iPod adaptere. A jövõ inkább olyan lesz, mint az Alpine feltünés nélkül a gyári buszrendszerre fûzhetõ cuccai.

Csöveket rosszul mondták. A Teslat kiprivatizálták, mot éppen JJ és Vaic néven fut, gigászi NOS készletek vannak, a legjobb orosz gyár Svetlana néven már amerikai, és a kínaiak legjobbjai már képesek különlges minõségre, és a Sovtek-nél is tudnak válogatni. A GE pedig újra indította a 300b-k gyártását , mert megéri neki...  :mivan:

A tranzisztoroknál meg a hifi felhasználás túl kicsi, ha ki lehet váltani egybetokozott IC-vel, akkor az olcsób ergó többet adnak el, ergó a tranzisztor drágul, egyre kevesebbet vesznek, tovább drágul, és már nem éri meg senkinek. Persze nem mind hal ki, de már érdekes dolgokat lehet látni bizonyos cuccokban.

Hmm, akkor lehet, hogy I-Pod lesz csöves erõsítõvel? Érdekes párosítás lesz/lenne. (tudom, tudom LP :))
Gabe 254.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #51 Dátum: 2006.11.27 22:23:01 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "u_istvan"
Csövet még gyártanak, tranyót meg nem?  :?:  :hmm: A fene gondolta volna ezt, amikor tömegtermékbe már hosszú évek óta nem használnak sehol csövet. Sõt, régebben azt hallottam, hogy amikor felbomlottak a szoci táborok és megszüntek az addig tömegtermelõ nagy (fõleg haditechnikai) gyárak, akkor japók és mindenféle hájend gyártók egyben megvették pl. a Tesla raktárkészletét, azóta meg abból élnek, mert nincs minõségi csõ gyártás.
És mi lesz az autóhifivel, visszatér a Dension, meg mindenki hájend ipod adaptereket fog gyártani. Mókás lesz, Dension DSP-vel és aranyozott hájend USB csatlakozóval. Azért az hiányozni fog, hogy a cd tok hátulján elolvashattam a számok címét, a belsejében kis füzetben egyéb infókat, mostmeg a memóriakártya akkora lesz, hogy a márkajelzés alig fér el rajta.


Gyakorlatilag minden nagy fejegység gyártónak már régóta van iPod adaptere. A jövõ inkább olyan lesz, mint az Alpine feltünés nélkül a gyári buszrendszerre fûzhetõ cuccai.

Csöveket rosszul mondták. A Teslat kiprivatizálták, mot éppen JJ és Vaic néven fut, gigászi NOS készletek vannak, a legjobb orosz gyár Svetlana néven már amerikai, és a kínaiak legjobbjai már képesek különlges minõségre, és a Sovtek-nél is tudnak válogatni. A GE pedig újra indította a 300b-k gyártását , mert megéri neki...  :mivan:

A tranzisztoroknál meg a hifi felhasználás túl kicsi, ha ki lehet váltani egybetokozott IC-vel, akkor az olcsób ergó többet adnak el, ergó a tranzisztor drágul, egyre kevesebbet vesznek, tovább drágul, és már nem éri meg senkinek. Persze nem mind hal ki, de már érdekes dolgokat lehet látni bizonyos cuccokban.

Hmm, akkor lehet, hogy I-Pod lesz csöves erõsítõvel? Érdekes párosítás lesz/lenne. (tudom, tudom LP :))


Ó, ilyen már rengeteg van. Például ez: http://www.avx.hu/index.php?cikkid=6056  Jó, ez csak hibrid.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #52 Dátum: 2007.01.01 11:46:56 »
Így csinálják a görögök, avagy a lejtõ legalja. Vagy legteteje?   http://www.dailymotion.com/video/xvkes_film-about-audiophile-club-of-athen   :mivan:   :hmm:  :rohog:  :ordog:  :10:

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Hifi és High - End
« Válasz #53 Dátum: 2007.01.01 14:04:53 »
Idézetet írta: "Ear"
Így csinálják a görögök, avagy a lejtõ legalja. Vagy legteteje?   http://www.dailymotion.com/video/xvkes_film-about-audiophile-club-of-athen   :mivan:   :hmm:  :rohog:  :ordog:  :10:
Jó az a mókus, aki közvetlenül az oszlopról hozta be a tápot, persze a biztonság kedvéért még átvezette valami stabilizáló izén. A családtagok lefagytak, amikor apa bevallotta mennyit költött a hobbira. Szép összegek röpködtek.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Hifi és High - End
« Válasz #54 Dátum: 2007.01.01 16:16:30 »
Az is szimpi volt, ahol a manusnak (kb 11.perc) a tölcséres sugárzós rendszer mellé a TV-hez volt egy, ha jól láttam, vmilyen JmLab utopia sorozatú hangfala is...
Gabe 254.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Hifi és High - End
« Válasz #55 Dátum: 2007.01.01 16:22:04 »
Bár inkább erre költsön az ember fia negyedmillió eurót, mint baromarc amerikai filmsztár/rapper/celeb módra 300.000 dolcsit egy átmulatott éjszakára!
Gabe 254.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #56 Dátum: 2007.01.05 18:41:11 »
Tudom, hogy ez nem az adok-veszek rovat, de szerintem itt jobb helyen lesz kis apróhirdetésem:

Eladom Audio Note CD 3.1-es CD játszómat. Elektroncsöves kimenet, hibátlan gyári állapot, javítva, modifikálva nem volt. Olyan bármilyen lemezt beteszek, azt csak hallgatom jószág. Új ára valahol 750 - 800 000 forint körül lenne, én 320 000-es irányáron adom. Ha valakit komolyan érdekel, akkor biztos meg tudunk egyezni.

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Hifi és High - End
« Válasz #57 Dátum: 2007.01.05 21:44:58 »
Idézetet írta: "Ear"
Tudom, hogy ez nem az adok-veszek rovat, de szerintem itt jobb helyen lesz kis apróhirdetésem:

Eladom Audio Note CD 3.1-es CD játszómat. Elektroncsöves kimenet, hibátlan gyári állapot, javítva, modifikálva nem volt. Olyan bármilyen lemezt beteszek, azt csak hallgatom jószág. Új ára valahol 750 - 800 000 forint körül lenne, én 320 000-es irányáron adom. Ha valakit komolyan érdekel, akkor biztos meg tudunk egyezni.

Hmm, bár ebben gondolkodhatnék! És upgrade lesz?
Gabe 254.

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Hifi és High - End
« Válasz #58 Dátum: 2007.01.06 15:14:37 »
Most 1 laikus kérdés jön. A CD ugyebár digitális adathordozó, tehát ha megnézed a jelét szkópon, akkor 65535 lépcsõ van rajta. Namost érdemes egy ilyen digitális jelet csöves erõsítõre vezetni? Jobban fog szólni, mint egy elsõ osztályú FET-es erõsítõ?
T-AMP-ról volt korábban jó vélemény. Más D osztályú erõsítõrõl vélemény? Konkurencia lesz ez a FET-es erõsítõknek? Mert a hatásfok, méret, fogyasztás, THD mellette szól, de mi szól ellene?
Laco 73 :D

u_istvan

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 496
Hifi és High - End
« Válasz #59 Dátum: 2007.01.06 22:10:21 »
Idézetet írta: "KLaco"
Namost érdemes egy ilyen digitális jelet csöves erõsítõre vezetni?
Nem érdemes, mert nem történik semmi! :ordog:  De szerencsére a cd játszóban (vagy külön) van egy DAC, ami a digitális jelekbõl analógot csinál, azt már érdemes rávezetni az erõsítõre. Hogy az milyen elemekbõl épül fel, milyen kapcsolást tartalmaz, milyen mûszaki paraméterei vannak? Teljesen mindegy, csak az adott láncban jól szóljon. A csõ most reneszánszát éli, de mint mindenbõl, abbõl is vannak szuper és gagyi megoldások is.
A D osztályú erõsítõk szerintem még csak most kezdenek majd igazán elterjedni, nehéz jósolni hogy kisöprik a piacot vagy egy alternatíva lesz a jelenlegiek mellett.
István
Toyota Avensis 1,6 Linea Terra wagon '98