Szerző Téma: Hifi és High - End  (Megtekintve 137804 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Hifi és High - End
« Válasz #120 Dátum: 2007.11.09 23:13:17 »
Idézetet írta: "Peter"
Idézetet írta: "schillerasz"
...Távlati terveimben szerepel egy hangdoboz építése ...


Szerintem ne állj neki barkácsolni. Annyi pénzbõl sokkal jobb hangfalat veszel. Ugyse tudsz 0 tapasztalattal olyan jót építeni mint akármelyik gyártó ahol a szakemberek ezer éve ezzel foglalkoznak. Attól hogy teszel bele jó hangszórókat, még nem fog jól szólni a cuccod.
Hallotam már pár ilyen cuccot, borzalmasan szolt.

Én kb 3 éve vettem egy rendesebb cuccot. Voltam sok helyen hallgatózni, vittem a cd-imet, amiket ismertem, ugyanazokat a zenéket hallgattam meg mindenhol. Kiválaszottam a nekem megfelelõt, hazavittem, totál máshogy szólt otthon. Tavaly elköltöztem, itt még jobban szól mint anno a tesztszobában :)

A jó hangzás csak egy cél, az odáig vezetõ út sem lényegtelen, sõt az a lényeg (kollégám nem gyengén foglalkozik a témával, lenne segítségem õ pl. maga csinálta a lamezjátszóját is, nemcsak a hangdobozait).
Asztalosmunkát már csináltam nem is egyet, s jó érzés, mikor mindenkinek leeseik az álla, h nem vettük, meg nem csináltattuk, hanem én (mi tesómmal) csináltuk :nagymosoly:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Hifi és High - End
« Válasz #121 Dátum: 2007.11.09 23:29:06 »
Idézetet írta: "schillerasz"
A jó hangzás csak egy cél, az odáig vezetõ út sem lényegtelen, sõt az a lényeg ...


Ja az más  :kacsint:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Hifi és High - End
« Válasz #122 Dátum: 2007.12.04 11:23:11 »
Milyen - megfizethetõ árú (10e Ft < 1m) - kábelt érdemes venni olyan célra, hogy a TV-t összekössem az erõsítõvel?
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Hifi és High - End
« Válasz #123 Dátum: 2007.12.04 13:39:29 »
Idézetet írta: "music"
Milyen - megfizethetõ árú (10e Ft < 1m) - kábelt érdemes venni olyan célra, hogy a TV-t összekössem az erõsítõvel?

A TV-nek van külön audió kimenete vagy a Scartból akarod levenni a jelet?
Magánvéleményem, hogy TV-erõsítõ közé nem érdemes túl drága kábelt venni, mert a TV-nek azért nem olyan tuti a hangja, nem arra van kihegyezve. Nekem egy HiFi videó is be van kötve, régen onnan vettem le a hangot, ma már egyáltalán nincs is használatban  :elkeseredett:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Hifi és High - End
« Válasz #124 Dátum: 2007.12.04 22:07:18 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "music"
Milyen - megfizethetõ árú (10e Ft < 1m) - kábelt érdemes venni olyan célra, hogy a TV-t összekössem az erõsítõvel?
A TV-nek van külön audió kimenete vagy a Scartból akarod levenni a jelet? Magánvéleményem, hogy TV-erõsítõ közé nem érdemes túl drága kábelt venni, mert a TV-nek azért nem olyan tuti a hangja, nem arra van kihegyezve. Nekem egy HiFi videó is be van kötve, régen onnan vettem le a hangot, ma már egyáltalán nincs is használatban  :elkeseredett:

Volt egy ilen sejtésem nekem is, akkor ebben megerõsítettél - egyébként van audio kimenete.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Hifi és High - End
« Válasz #125 Dátum: 2007.12.05 07:49:57 »
Idézetet írta: "music"
Volt egy ilen sejtésem nekem is, akkor ebben megerõsítettél - egyébként van audio kimenete.

Ez esetben akkor egy RCA kábel kell Neked. Mondjuk a hypermarketekben kapható 200 Ft-ost azért nem javasolnám, de egy alsóbb árfekvésû, minõségi csatlakozóval ellátott OFC sodrott kábelbe, ami esetleg árnyékolt is, érdemes beruházni olyan 2-3000 Ft-ot. Persze kérdés, hogy a többi készülék közé milyen kábelt tettél, mert lehet esetleg egyformákat  :roll: Asszem én Monster kábelekre cseréltem a gyárilag hozzácsomagoltakat, bár azok most olyan 10e Ft/2 m körül lehetnek  :hmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Hifi és High - End
« Válasz #126 Dátum: 2007.12.05 09:56:50 »
Idézetet írta: "whis"
Ez esetben akkor egy RCA kábel kell Neked. Mondjuk a hypermarketekben kapható 200 Ft-ost azért nem javasolnám, de egy alsóbb árfekvésû, minõségi csatlakozóval ellátott OFC sodrott kábelbe, ami esetleg árnyékolt is, érdemes beruházni olyan 2-3000 Ft-ot. Persze kérdés, hogy a többi készülék közé milyen kábelt tettél, mert lehet esetleg egyformákat  :roll: Asszem én Monster kábelekre cseréltem a gyárilag hozzácsomagoltakat, bár azok most olyan 10e Ft/2 m körül lehetnek  :hmm:

Még semmilyet, ma fogom megvenni.
Hangszóróhoz Neotech-et, a többihez Van den Hool-t. (persze ezekbõl is sokféle van...)
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Hifi és High - End
« Válasz #127 Dátum: 2007.12.05 10:41:20 »
Idézetet írta: "music"
Még semmilyet, ma fogom megvenni.
Hangszóróhoz Neotech-et, a többihez Van den Hool-t. (persze ezekbõl is sokféle van...)

Nem lesz egy olcsó kör, de hosszútávon megéri. Hány kütyüt is kell összekötnöd? Épp fejben adogattam össze, hogy annak idején a kábelek áráért egy elég jó, középkategóriás mini-hifit adtak volna  :faradt:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Hifi és High - End
« Válasz #128 Dátum: 2007.12.05 13:13:06 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "music"
Még semmilyet, ma fogom megvenni.
Hangszóróhoz Neotech-et, a többihez Van den Hool-t. (persze ezekbõl is sokféle van...)

Nem lesz egy olcsó kör, de hosszútávon megéri. Hány kütyüt is kell összekötnöd? Épp fejben adogattam össze, hogy annak idején a kábelek áráért egy elég jó, középkategóriás mini-hifit adtak volna  :faradt:

 5 dolgot kell összekötni, tehát 4 adag kábel kell.
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Hifi és High - End
« Válasz #129 Dátum: 2007.12.05 14:23:51 »
Idézetet írta: "music"
Na, fordítva írtam, a hangszóróhoz lesz a holland, annak nem olyan drága métere. A Neotechbõl viszont 15e körül van egy 60 cm darabka... :hipnozis:  :shock: 5 dolgot kell összekötni, tehát 4 adag kábel kell.

A 60 cm elég kurta, az ára meg  :faradt: A TV-hez ne vegyél ilyen drágát.
Nekem ennél jóval több kábel kellett, CD 1xRCA + 1xkoax, magnó 2xRCA, lemezjátszó 1xRCA, DVD 1xRCA + 1xkoax + 1xScart, video 1xRCA + 1xScart, Tv 1xScart->RCA, Sub 1xRCA. Mondjuk akkoriban a Monster RCA kábelek darabja (0.9-1.2-1.5m) 6-7e Ft között volt. A normál méret elég is volt, kivéve a lemezjátszóhoz és a subládához, mert oda 2m, illetve 3m-es darab kellett.
A hangszórókábel keresztmetszetére figyelj, hogy elég nagy legyen a teljesítményhez. 2.5-nél véknyabbat szerintem ne válassz.  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Hifi és High - End
« Válasz #130 Dátum: 2007.12.05 23:13:11 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "music"
Még semmilyet, ma fogom megvenni.
Hangszóróhoz Neotech-et, a többihez Van den Hool-t. (persze ezekbõl is sokféle van...)

Nem lesz egy olcsó kör, de hosszútávon megéri. Hány kütyüt is kell összekötnöd? Épp fejben adogattam össze, hogy annak idején a kábelek áráért egy elég jó, középkategóriás mini-hifit adtak volna  :faradt:

Na, fordítva írtam, a hangszóróhoz lesz a holland, annak nem olyan drága métere. A Neotechbõl viszont 15e körül van egy 60 cm darabka... :hipnozis:  :shock: 5 dolgot kell összekötni, tehát 4 adag kábel kell.

Én 22ért már Audio Note kábelt vettem 60cm-s összekötõben...
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Hifi és High - End
« Válasz #131 Dátum: 2007.12.06 01:11:32 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "music"
Na, fordítva írtam, a hangszóróhoz lesz a holland, annak nem olyan drága métere. A Neotechbõl viszont 15e körül van egy 60 cm darabka... :hipnozis:  :shock: 5 dolgot kell összekötni, tehát 4 adag kábel kell.
A 60 cm elég kurta, az ára meg  :faradt: A TV-hez ne vegyél ilyen drágát.
Nekem ennél jóval több kábel kellett, CD 1xRCA + 1xkoax, magnó 2xRCA, lemezjátszó 1xRCA, DVD 1xRCA + 1xkoax + 1xScart, video 1xRCA + 1xScart, Tv 1xScart->RCA, Sub 1xRCA. Mondjuk akkoriban a Monster RCA kábelek darabja (0.9-1.2-1.5m) 6-7e Ft között volt. A normál méret elég is volt, kivéve a lemezjátszóhoz és a subládához, mert oda 2m, illetve 3m-es darab kellett.
A hangszórókábel keresztmetszetére figyelj, hogy elég nagy legyen a teljesítményhez. 2.5-nél véknyabbat szerintem ne válassz.  :szemforgat:

Mégiscsak elõször írtam jól... Szóval az erõsítõ + Cd, illetve tuner kapta a drága van den Hult (darabja 16e, nekem elég a 60 centi), a hangszórónak Neotechet vettem, az olcsó volt 1300 körüli méteráron, de aranyozott dugókkal, elég széles a keresztmetszete, asszem 4-es, a TV is Neotechet kapott, csak nyilván másfélét. Holnap vagy pénteken összerakom :rolleyes:
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Hifi és High - End
« Válasz #132 Dátum: 2007.12.06 08:25:15 »
Idézetet írta: "music"
Mégiscsak elõször írtam jól... Szóval az erõsítõ + Cd, illetve tuner kapta a drága van den Hult (darabja 16e, nekem elég a 60 centi), a hangszórónak Neotechet vettem, az olcsó volt 1300 körüli méteráron, de aranyozott dugókkal, elég széles a keresztmetszete, asszem 4-es, a TV is Neotechet kapott, csak nyilván másfélét. Holnap vagy pénteken összerakom :rolleyes:

Arra figyelj majd, hogy amikor összeraktad a cuccot, jelöld meg rajta az irányokat, hogy egy esetleges szétszedés után is ugyanúgy tudd megint összerakni. Állítólag számít ez is  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Hifi és High - End
« Válasz #133 Dátum: 2007.12.06 09:15:49 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "music"
Mégiscsak elõször írtam jól... Szóval az erõsítõ + Cd, illetve tuner kapta a drága van den Hult (darabja 16e, nekem elég a 60 centi), a hangszórónak Neotechet vettem, az olcsó volt 1300 körüli méteráron, de aranyozott dugókkal, elég széles a keresztmetszete, asszem 4-es, a TV is Neotechet kapott, csak nyilván másfélét. Holnap vagy pénteken összerakom :rolleyes:

Arra figyelj majd, hogy amikor összeraktad a cuccot, jelöld meg rajta az irányokat, hogy egy esetleges szétszedés után is ugyanúgy tudd megint összerakni. Állítólag számít ez is  :roll:

Szokták jelölni is az irányt, de ha nem, akkor általában a szöveg irányába haladjon a jel is.
Gabe 254.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Hifi és High - End
« Válasz #134 Dátum: 2007.12.06 10:57:10 »
Idézetet írta: "Kgabe"
Idézetet írta: "whis"
Arra figyelj majd, hogy amikor összeraktad a cuccot, jelöld meg rajta az irányokat, hogy egy esetleges szétszedés után is ugyanúgy tudd megint összerakni. Állítólag számít ez is  :roll:

Szokták jelölni is az irányt, de ha nem, akkor általában a szöveg irányába haladjon a jel is.

Igen, ez pontosan így van - sõt, állítólag még az sem mindegy, hogy a konnektorba hogy dugom be a drótot, ezt ki kell kísérletezni...
music