Szerző Téma: Hifi és High - End  (Megtekintve 137783 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Hifi és High - End
« Válasz #105 Dátum: 2007.10.25 07:13:43 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "whis"
- Elsõ körben az összeget kell konkretizálni, amit rászánsz a rendszerre (meg természetesen a +/- sáv)
- Aztán fontos, hogy milyen elemeket akarsz beletenni
- Mekkora teret akarsz megtölteni vele
- A hangsugárzó földön álló legyen vagy polcos.
Ha ezek megvannak, akkor már könnyebb elindulni.

Ezeket már mind tudom. :kacsint:

Akkor ez már egy elég nagy szûrõ induláshoz  :kacsint:  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Hifi és High - End
« Válasz #106 Dátum: 2007.10.25 07:19:33 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "whis"
- Elsõ körben az összeget kell konkretizálni, amit rászánsz a rendszerre (meg természetesen a +/- sáv)
- Aztán fontos, hogy milyen elemeket akarsz beletenni
- Mekkora teret akarsz megtölteni vele
- A hangsugárzó földön álló legyen vagy polcos.
Ha ezek megvannak, akkor már könnyebb elindulni.


Könnyebb a túrót....  Én példul hónapok óta nem tudom, hogy a Zu Tone vagy a Druid lenne jobb nekem (az egyik álló, a másik állványos doboz), vagy esetleg egy Druid hangszórós Tone...  Pedig ezek már hetek óta itt vannak nálam.

Skacok, ennyit vacillálni egy dobozon, ez már a ló másik oldala  :kacsint:  :nagymosoly: Persze ha azt akarod meghallani, hogy a másodhegedûs milyen húrt tett a hangszerére aznap, amikor a felvétel készült... :szemforgat:  Arra is gondolni kell, hogy amelyik doboz az egyik zenén jól teljesít, az esetleg egy másikon már gyengébb lesz. Annyi rendszert meg nem vehetsz, ahány fajta zenét akarsz hallgatni (sajnos)  :nana: :hmm:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Hifi és High - End
« Válasz #107 Dátum: 2007.10.25 07:33:53 »
Idézetet írta: "music"
Részben tartozik csak ide, de figyelemre méltó hír:
az EU-ban lévõ elektronikai gépek standby állapotban annyi áramot fogyasztanak, amennyit Magyarország teljes lakossága. :!:  :!:  :!:
Én már régóta lekapcsolom a TV-t, meg a monitort, akárcsak ha pár óráig nem használjuk :idea:

Ebben van igazság! De azt is vedd figyelembe, hogy az elmúlt 1-1.5 évtizedben mekkora fejlõdés ment végbe és a készülékek fajlagos energiafelhasználása mennyivel csökkent  :nana:
Más kérdés, hogy a jólét miatt megnõtt az elektromos fogyasztók mennyisége (lásd pl. klímák)
A dolog másik oldala: egy energetikai tanácskozáson meg az hagzott el az áramszolgáltatók részérõl, hogy egyes háztartásokban a stanby-ban lévõ készülékek olyan alacsony mennyiségú áramot vesznek fel, ami nem forgatja meg a villanyórák számlálóját  :nana:  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #108 Dátum: 2007.10.25 09:41:58 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "ear"
Könnyebb a túrót....  Én példul hónapok óta nem tudom, hogy a Zu Tone vagy a Druid lenne jobb nekem (az egyik álló, a másik állványos doboz), vagy esetleg egy Druid hangszórós Tone...  Pedig ezek már hetek óta itt vannak nálam.

Skacok, ennyit vacillálni egy dobozon, ez már a ló másik oldala  :kacsint:  :nagymosoly: Persze ha azt akarod meghallani, hogy a másodhegedûs milyen húrt tett a hangszerére aznap, amikor a felvétel készült... :szemforgat:


Nincs is ló.  :nagymosoly:  Nem errõl van szó, hanem arról, hogy melyik jellegû szobabeszólás lenne ideálisabb a mostani normál életvitelem mellett.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Hifi és High - End
« Válasz #109 Dátum: 2007.10.25 10:37:08 »
Idézetet írta: "whis"
A dolog másik oldala: egy energetikai tanácskozáson meg az hagzott el az áramszolgáltatók részérõl, hogy egyes háztartásokban a stanby-ban lévõ készülékek olyan alacsony mennyiségú áramot vesznek fel, ami nem forgatja meg a villanyórák számlálóját  :nana:  :roll:

Nyilván mindkettõ igaz. Sõt a fajlagos felhasználás drasztikusan csökkenhetett, de itt arról van szó, hogy ez teljesen felesleges energiafogyasztás. Például az elõzõ monitorom (LG520Si) 8W-ot fogyasztott óránként standby üzemmódban. Szerintem ez elég sok a semmiért. Számolj utána! Naponta mondjuk 18 órát van így, az 144W, durván egy hét alatt elmegy 1 kW (kb. 40 Ft), az egy évben már 2000Ft felett van. És ez csak 1 db monitor :!:
Egyébként márcsak az elektroszmog miatt sem hülyeség minimum lekapcsolni, de inkább a konnektorból kihúzni a készülékeket :idea:
music     

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Hifi és High - End
« Válasz #110 Dátum: 2007.10.25 10:50:26 »
Idézetet írta: "Ear"
Nincs is ló.  :nagymosoly:  Nem errõl van szó, hanem arról, hogy melyik jellegû szobabeszólás lenne ideálisabb a mostani normál életvitelem mellett.

Alapjaiban megértem, ha valaki tényleg a körülményekhez képest valami szuper akar összerakni. De akkor a dolog ott kezdõdik hogy építeni kell hozzá egy megfelelõ nappalit vagy zeneszobát. Egyébként meg a rendszer egységeibõl adódóan akkora lesz a variancia, hogy egy élet kevés rá megtapasztalni, melyik lenne az ideális (hoz közeli).
Persze egyszerûbb valamivel a dolog, ha már van egy fix rendszered és csak 3 dobozból kell kiválasztani hozzá a legjobban passzolót.  :szemforgat:
Amikor én választottam hangászfelszerelést, akkor csak annyi volt a kritérium, hogy kompromisszumosan minden stílus menjen rajta és ne kerüljön 1M+ forintba  :kacsint: Minõségi komolyzenét, jazz-t, hardcore tuc-tuc-t ritkán hallgatok rajta, átlagzenére meg teljesen OK.  Arra sem vágyom, hogy egy zenekari felállásnál meg tudjam mondani becsukott szemmel, hogy egy-egy hangszer a kozépsíktól hány méterrel áll mondjuk balra és a zenésztársa tõle hány centivel van elõrébb vagy hátrébb. :pofa: Vannak rendszerek, amiken ez elég pontosan behatárolható, de az egy más történet  :pofa:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Hifi és High - End
« Válasz #111 Dátum: 2007.10.25 10:58:55 »
Idézetet írta: "music"
 arról van szó, hogy ez teljesen felesleges energiafogyasztás.

Ebben teljesen egyetértünk. Viszont ha azt nézzük, hogy a havi áram fogyasztásomat energiatakarékos készülékekkel, izzókkal sikerül 100 kW-on tartani, az már nem egy rossz érték. A gyerek születése elõtt ez ~12-15 kW-tal volt kevesebb. Ha a standby-ban lévõ készülékek állandó és kényelmetlen teljes kikapcsolását, sõt a trafós eszközök (pl LCD monitor) konnektorból kihúzását meg kéne ejtenem havi 5-10 kW spórolásáért, hát nem valószínû, hogy bevállalnám (persze , ha az áram ára is felmenne vagy 200-300 Ft-ra...).
A 8W-os nyugalmi áramfelvételû monitor meg monnyon le!  :kacag: Nekem a legtöbb ilyen készülék <1W vagy 0.1-0.3W áramfelvételû, a tanúsítványa szerint.  :szemforgat:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #112 Dátum: 2007.10.25 17:51:11 »
Idézetet írta: "music"

Egyébként márcsak az elektroszmog miatt sem hülyeség minimum lekapcsolni, de inkább a konnektorból kihúzni a készülékeket :idea:


Jó ötlet - lenne, ha a tápegségekbe épített kondnezátorok díjaznák ezt, de nem. Azt remekül viselik, ha akár évekig standby üzemmódban, feltöltve vannak, de a folymatos kisütés, feltöltõdés ciklus bizony alaposan lerövidíti az élettartamuk. Így lehet, hogy megspórolsz egy évben 400 forintot - viszont két évvel hamarabb hal meg a szerkezet, amit folyamatosan ki és bekapcsolgatsz. Az elektroszmogot illõen viszont teljesen igazad van.

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Hifi és High - End
« Válasz #113 Dátum: 2007.10.25 22:01:50 »
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "music"
Egyébként márcsak az elektroszmog miatt sem hülyeség minimum lekapcsolni, de inkább a konnektorból kihúzni a készülékeket :idea:


Jó ötlet - lenne, ha a tápegségekbe épített kondnezátorok díjaznák ezt, de nem. Azt remekül viselik, ha akár évekig standby üzemmódban, feltöltve vannak, de a folymatos kisütés, feltöltõdés ciklus bizony alaposan lerövidíti az élettartamuk. Így lehet, hogy megspórolsz egy évben 400 forintot - viszont két évvel hamarabb hal meg a szerkezet, amit folyamatosan ki és bekapcsolgatsz. Az elektroszmogot illõen viszont teljesen igazad van.

A konyhai kisgépekben is van kondenzátor?
music     

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #114 Dátum: 2007.10.26 08:51:05 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Ear"
Idézetet írta: "music"
Egyébként márcsak az elektroszmog miatt sem hülyeség minimum lekapcsolni, de inkább a konnektorból kihúzni a készülékeket :idea:


Jó ötlet - lenne, ha a tápegségekbe épített kondnezátorok díjaznák ezt, de nem. Azt remekül viselik, ha akár évekig standby üzemmódban, feltöltve vannak, de a folymatos kisütés, feltöltõdés ciklus bizony alaposan lerövidíti az élettartamuk. Így lehet, hogy megspórolsz egy évben 400 forintot - viszont két évvel hamarabb hal meg a szerkezet, amit folyamatosan ki és bekapcsolgatsz. Az elektroszmogot illõen viszont teljesen igazad van.

A konyhai kisgépekben is van kondenzátor?


Azoknak alapvetõen nem kapcsolóûzemû a tápegységük, teljesen más a felépítésük. Azokat nyugodtan lehet ki-be csatlakoztatni.

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Hifi és High - End
« Válasz #115 Dátum: 2007.10.26 08:55:50 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Ear"
Nincs is ló.  :nagymosoly:  Nem errõl van szó, hanem arról, hogy melyik jellegû szobabeszólás lenne ideálisabb a mostani normál életvitelem mellett.

Alapjaiban megértem, ha valaki tényleg a körülményekhez képest valami szuper akar összerakni. De akkor a dolog ott kezdõdik hogy építeni kell hozzá egy megfelelõ nappalit vagy zeneszobát. Egyébként meg a rendszer egységeibõl adódóan akkora lesz a variancia, hogy egy élet kevés rá megtapasztalni, melyik lenne az ideális (hoz közeli).
Persze egyszerûbb valamivel a dolog, ha már van egy fix rendszered és csak 3 dobozból kell kiválasztani hozzá a legjobban passzolót.  :szemforgat:
Amikor én választottam hangászfelszerelést, akkor csak annyi volt a kritérium, hogy kompromisszumosan minden stílus menjen rajta és ne kerüljön 1M+ forintba  :kacsint: Minõségi komolyzenét, jazz-t, hardcore tuc-tuc-t ritkán hallgatok rajta, átlagzenére meg teljesen OK.  Arra sem vágyom, hogy egy zenekari felállásnál meg tudjam mondani becsukott szemmel, hogy egy-egy hangszer a kozépsíktól hány méterrel áll mondjuk balra és a zenésztársa tõle hány centivel van elõrébb vagy hátrébb. :pofa: Vannak rendszerek, amiken ez elég pontosan behatárolható, de az egy más történet  :pofa:


Hát aki ezt szereti, az keresse a síktól jobbra vagy balra ülõ zenészt, vagy éppen azt, hogy milyen húr van a másodhegedûsön. Öszintén szólva ez igazi buta hifizgetés.
A választás kérdése jó rendszereknél nem ez. Ott inkább az interpretáció egészét kell figyelni, mondjuk úgy, hogy melyik a nekem jobban tetszõ? Reiner Frigyes, Boulez vagy éppen Kocsis Bartók vezénylése? Na és melyik zenekar élén? Ugye felvételekbõl be lehet gyûjteni egy csomót, de mekkora tipródás, ha csak egy, az IGAZI elõadás lehet a miénk minden mûbõl...

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Hifi és High - End
« Válasz #116 Dátum: 2007.11.09 12:17:55 »
Idézetet írta: "whis"
Arra sem vágyom, hogy egy zenekari felállásnál meg tudjam mondani becsukott szemmel, hogy egy-egy hangszer a kozépsíktól hány méterrel áll mondjuk balra és a zenésztársa tõle hány centivel van elõrébb vagy hátrébb. :pofa: Vannak rendszerek, amiken ez elég pontosan behatárolható, de az egy más történet  :pofa:

Ha erre vágynál. akkor meg elmész egy élõ koncertre :kacsint: (amit én spec általában végigalszom, ami valszeg a sok melõ miatt nameg a teljes relax miatt lehet, csakhát ciki :oops: )
Egyébként a ribbon magasak tényleg annyira sokkalsokkal jobbak, mint a dóm?
A Hivi cuccokról van vkinek tapasztalata. Teszla méjközepek  :otlet: jobbak , mint a sal? a volt videoton gyár helyén v mi (hangszoro.net) es hangszórók mienek, állítólag gyártanak a focalnak is :shock:
Hangváltóba egy ismerõsöm esküszik a olajpapír kondenzátorra, van aki leszólja :banging:
Távlati terveimben szerepel egy hangdoboz építése + erölködõ 1x vmi egyszerû, aztán ha teccik, meg megy, akkor esetleg egy quad 405 (v nem is olyan szupi az?)aztán meg egycsöves, egyenlõre infót gyûjtök, meg el kéne olvasnom 2-3- könyvet is, tehát ez a jövõ zenéje.
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Hifi és High - End
« Válasz #117 Dátum: 2007.11.09 21:23:13 »
A Hivinek elég jó az ár-érték aránya, viszont amit nálunk forgalmaznak, az ha jól tudom, mind házimozi rendszerhez való.
music     

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Hifi és High - End
« Válasz #118 Dátum: 2007.11.09 21:57:32 »
Idézetet írta: "music"
A Hivinek elég jó az ár-érték aránya, viszont amit nálunk forgalmaznak, az ha jól tudom, mind házimozi rendszerhez való.

Én a ribbon magassugárzóit néztem, nem a hagfalait :kacsint:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Peter

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1629
Hifi és High - End
« Válasz #119 Dátum: 2007.11.09 22:56:54 »
Idézetet írta: "schillerasz"
...Távlati terveimben szerepel egy hangdoboz építése ...


Szerintem ne állj neki barkácsolni. Annyi pénzbõl sokkal jobb hangfalat veszel. Ugyse tudsz 0 tapasztalattal olyan jót építeni mint akármelyik gyártó ahol a szakemberek ezer éve ezzel foglalkoznak. Attól hogy teszel bele jó hangszórókat, még nem fog jól szólni a cuccod.
Hallotam már pár ilyen cuccot, borzalmasan szolt.

Én kb 3 éve vettem egy rendesebb cuccot. Voltam sok helyen hallgatózni, vittem a cd-imet, amiket ismertem, ugyanazokat a zenéket hallgattam meg mindenhol. Kiválaszottam a nekem megfelelõt, hazavittem, totál máshogy szólt otthon. Tavaly elköltöztem, itt még jobban szól mint anno a tesztszobában :)