Szerző Téma: Általános, az autókkal és az autózással szorosan összefüggő hirdetések helye  (Megtekintve 1034261 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Azért annak nézz utána, hogy az OBDI-ből is kinyerhetők-e azok az adatok amiket szeretnél.  :)
Annak nem tudok, ahhoz végképp nem értek. Rendelek egy kábelt, az egyik fórumtársnak van BT-s ELM-je, odamegyek és megnézzük, működik-e...
szerk: viszont mivel kimondottan azért árulják ezt, hogy lehessen mindenfélét kiolvasni vele OBD2-es diag cuccal, gondolom, menni fog... A remény hal meg utoljára... :ph34r:
« Utoljára szerkesztve: 2011.07.21 19:49:48 írta kleingy »
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Azért annak nézz utána, hogy az OBDI-ből is kinyerhetők-e azok az adatok amiket szeretnél.  :)
Annak nem tudok, ahhoz végképp nem értek. Rendelek egy kábelt, az egyik fórumtársnak van BT-s ELM-je, odamegyek és megnézzük, működik-e...
szerk: viszont mivel kimondottan azért árulják ezt, hogy lehessen mindenfélét kiolvasni vele OBD2-es diag cuccal, gondolom, menni fog... A remény hal meg utoljára... :ph34r:

Ha nem menne, nekem OBDII-es a kocsim.  :szemez: :szemez: :szemez:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Ha nem menne, nekem OBDII-es a kocsim.  :szemez: :szemez: :szemez:
Arra utalsz, ha nem menne, átvennéd? :D Annyian jelentkeztek már a nem létező kütyümre, hogy sztem be kéne rendelnem párat.  :D
         

TSityu

  • Vendég
viszont mivel kimondottan azért árulják ezt, hogy lehessen mindenfélét kiolvasni vele OBD2-es diag cuccal, gondolom, menni fog... A remény hal meg utoljára... :ph34r:

A mindenféle leginkább a hibakódok, fogyasztás és egyéb útvonaladatokat nem biztos, hogy tud az OBDI. Nem csak a csati a különbség, de ne legyen igazam.  :)

pzs

  • Vendég
Gondolom nem veletlenul nem kerult fedcomp a facelift elotti E11-be. Valszeg nem a kijelzo volt a szuk keresztmetszet...

barna.czukor

  • Vendég
Ahogyan néztem, az OBD I-nek is van kivezetése a pillanatnyi sebességre és a motoradatokra is. Elvileg számolható a fogyasztás, bár lehet, hogy ez a diagnosztikai szoftver feladata lesz és nem az ECUé.

Az, hogy nem volt rajta kijelző, nem jelent semmit sem, a Hondából is kiolvasható minden szinte, pedig még az E11-es Corolla előtti konstrukció.

Legrosszabb esetben a hibakódok kiolvashatóak lesznek, jobb esetben a fogyasztás és az átlagsebesség is megjelenik. Előre ezt nem lehet tudni.

Amúgy lehet, hogy alaptalanul, de én nem nézek ki túl sokat egy Androidos programból. Még PC-re sincsen 100%-os diagnosztikai szoftver, egyik-másik 1-1 paramétert nem tud megjeleníteni.

Azért még egy kört kellene futni, hogy 1000%-e, hogy OBD1-es a kocsid. Én úgy tudom, hogy igen, de jó lenne, ha ebben más is megerősítene azért. A Civic OBD1-es, bár annak a csatlakozója más, mint a többi kocsié.

Ami szar, hogy az OBD1 protokolt rögzít csak, az interface sok esetben más az egyes márkákon belül. Ezért jó lenne kimondottan Toyota specifikust vásárolni. Az OBD2 az már interface tekintetében is egyezményes, nem csak a protokolban.

mkIVfun

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 6
halihó!

van két garnitúra új 16-os szettem eladó-méretek: 7x16 ET40 4x100 vagy 114,3!
bronz színben: http://www.kephost.com/view3.php?filename=1fkk7aq38niz3s7vlnog.jpg
http://www.kephost.com/view3.php?filename=e5vqroagsyi3rqds27eb.jpg
fekete polír peremmel: http://www.kephost.com/view3.php?filename=gx0s2pj6milswyvzzfxb.jpg
bronz szett 94000ft!
fekete polír peremmel 97600ft!
továbbá egy pár vacsi új Bride állítható sportulés fekete színben- http://www.kephost.com/view3.php?filename=wevocdj1pbkvz0yx56d0.jpg
ár: 86000ft!

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Ahogyan néztem, az OBD I-nek is van kivezetése a pillanatnyi sebességre és a motoradatokra is. Elvileg számolható a fogyasztás, bár lehet, hogy ez a diagnosztikai szoftver feladata lesz és nem az ECUé.

Az, hogy nem volt rajta kijelző, nem jelent semmit sem, a Hondából is kiolvasható minden szinte, pedig még az E11-es Corolla előtti konstrukció.

Legrosszabb esetben a hibakódok kiolvashatóak lesznek, jobb esetben a fogyasztás és az átlagsebesség is megjelenik. Előre ezt nem lehet tudni.

Amúgy lehet, hogy alaptalanul, de én nem nézek ki túl sokat egy Androidos programból. Még PC-re sincsen 100%-os diagnosztikai szoftver, egyik-másik 1-1 paramétert nem tud megjeleníteni.

Azért még egy kört kellene futni, hogy 1000%-e, hogy OBD1-es a kocsid. Én úgy tudom, hogy igen, de jó lenne, ha ebben más is megerősítene azért. A Civic OBD1-es, bár annak a csatlakozója más, mint a többi kocsié.

Ami szar, hogy az OBD1 protokolt rögzít csak, az interface sok esetben más az egyes márkákon belül. Ezért jó lenne kimondottan Toyota specifikust vásárolni. Az OBD2 az már interface tekintetében is egyezményes, nem csak a protokolban.
Köszi a biztatást BS!  :hug: Megrendeltem a Toyota 17pin to OBD2 átalakító kábelt. Aug közepén kiderül, mit tud a cucc (mire megjön a cucc, pont szabin leszek). A Tuning topicba linkeltem képet a csatimról, tegnap lefotóztam ugyanis. De ha necces lesz az Android progik valamelyike (van vagy tíz), akkor "se gond", van laptop is, "kicsit" okosabb szoftverrel. Csuriban van a kezem! :)
         

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Ha nem menne, nekem OBDII-es a kocsim.  :szemez: :szemez: :szemez:
Arra utalsz, ha nem menne, átvennéd? :D Annyian jelentkeztek már a nem létező kütyümre, hogy sztem be kéne rendelnem párat.  :D
Próba után akár. Csak még kellene hozzá egy droidos handy is. :surrender: :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

barna.czukor

  • Vendég
Jah, de vannak iOS-re is hasonlo szoftverek, amik ugyan ezeket a funciokat tudjak. Szoval nem csak a droidos handy jatszik.

 :offtopic: Amugy ez a Handy rohadt vicces, igazi idota alnemet szo. A tobbes szama Handies kellene, hogy legyen, de ennyire mar nem voltak angolosak a nemetek.  :D
A masik kedvencem az Erdapfelsuppe, mikor kint eltem a sogoreknal jol meg is szivtam ezzel. Azt hittem kapok valami gyumolcsos levest, erre kaptam egy krumplilevest...

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Eladó egy Suzukis haverom swiftje.
Az autó rendben van, családi kedvenc volt, megkapott mindent, amit kellett, sőt még többet is. Család miatt nagyobb autó kellett (már megvan), ezért adják el.
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
No, ez mára már biztosan el is ment.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

1.6gti

  • Vendég
gyári toyota alufelni/R14/ jelenleg 2001-es corollán van. 4 csavaros, 185/65 ös good year gumiva/75%/+ gyári csavarokat adom hozzá! 4db 15000/db  20/2388006

BloodRedSandman

  • Vendég
Haver áruluja.... ha valakinek ilyesmi kell tényleg nagyon egyben van, óvott és vigyázott kiskocsi :) Ár alkus ;)
http://www.hasznaltauto.hu/auto/suzuki/swift/suzuki_swift_1.3_16v_glx-4982842

BloodRedSandman

  • Vendég
Halli!

Havernak vannak elég jó felniei amiket eladna:

Idézem: "Rota beszerzés miatt eladóvá váltak a korábbi felnijeim. Momo FXL-ONE Black polír peremmel, 15x6.5 ET38 méretben. Súlya: 7,8 kg. Teljesen hibátlan, karcmentes állapotban vannak, kb.: 7000 km-t futottak, 2 évesek.

Az áruk: 60.000 Ft/4 db


Képeket az alábbi linken találtok:

https://picasaweb.google.com/116005467101603633260/Mx5 "