Szerző Téma: Általános, az autókkal és az autózással szorosan összefüggő hirdetések helye  (Megtekintve 1034705 alkalommal)

0 Felhasználó és 12 vendég van a témában

afekete

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4549
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3210 Dátum: 2010.01.28 15:39:21 »
Nekem elég volna annyi, ha rendesen büntetnék az óra visszatekerését - mint tőlünk nyugatabbra ez elő is fordul.
Attila 31
  - Avensis
- Prius

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3211 Dátum: 2010.01.28 15:52:50 »
Jah de ha mondjuk racionálisabban gondolkozom akkor hatásosabb lenne megelőzni mint büntetni érte...és egy ilyen adóvevő dolog sokkal egyszerűbb lenne és gyorsabb megoldás mintha menne a harc a bizonyítással meg stb... ha egyszer bekerül a gépbe az Xkm akkor az ottvan és senkisem hekkeli meg...nem is értem hogy eddig ezt miért nem találta ki senki :D (talán mert ezzel is jól jár valaki :otlet:?)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3212 Dátum: 2010.01.28 17:25:38 »
Mindennemű adó-vevő dologtól fázok (biztosan paranoiás vagyok  ::) )
Akkor inkább egy olyan "fekete doboz", amibe nem lehet beleturkálni (legalábbis nyomtalanul nem) és a márkaszerviz ki tudja olvasni. Tehát hiába tekergeted, ott a valós km. Ebbe aztán mehetne még az utolsó pár km adatai is, ami pl. egy baleset esetén hasznos lehet.

szkaresz27

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3213 Dátum: 2010.01.28 17:38:09 »
Nem én lennék,ha nem egyből egy kiskapu jutott volna eszembe......óra csere az pedig bárhogy nézed legális!! :D
Bár ha ezt büntetnék akkor sok akasztott ember lenne már...azaz a fél ország kihalt volna!! :D :ph34r:

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3214 Dátum: 2010.01.28 23:03:37 »
Amúgy én már rég kötelezővé tettem volna valami jeladót ami folyamatosan küldi az infót a márkaszervízeknek.... ezzel megszűnne vagy csökkenne a visszatekerések száma, és a márkaszervíz is tudna levelet küldeni, vagy figyelmeztetni, vagy stb.....már annyi mindenre képesek, akkor ez miért ne működne??
A szerviz még mindig rövid i...
Minden jeladót meg lehet zavarni, avagy hamis jelet generálni. Így lopják el a távirányítós központi zárak jeleit, vagy teszik használhatatlanná a GPS-t.
music     

TSityu

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3215 Dátum: 2010.01.28 23:33:48 »
... vagy teszik használhatatlanná a GPS-t.

Ezt mért csinálják?

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3216 Dátum: 2010.01.28 23:42:32 »
1.Bocs nem mindig passzol a helyesírásom...ezt léccci vagy fogadd el vagy máskor próbáld meg feldolgozni, mert kezd pöckölni, hogy mindenki kijavít mindenkit.
2.Amíg a kocsi nem kerül eladásra, addig senki sem fogja csak úgy zavarni a jelet és ha egyszer már elküldte hogy 2010.jan.28.án az autó 390000ezer kmt futott akkor utánna már azt csinálnak vele amit akarnak, hogy a következő alkalommal 200ezret küldjön...

A fekete dobozzal kapcs max annyi lenne a problémám, hogy ha a kocsin belül tárolódik az adat, akkor azzal már tudnak mit kezdeni...esetleg cserélni a vagy akármi...

Ha viszont az adat rögtön eljut az illetékesekhez (ezesetben a márkaszervííííz) akkor már nem igen tudnak vele mit kezdeni...(vagy ha valakit lefizetnek...hát benne van a pakliban de már csökkenne az esetek száma. Ha nem is lenne automatikusan minden autóban...az aki szeretné majd később eladni...beszereltetheti magának felárért...

Azt hiszem, hogy a OFF BMW On már egy ideje teljesen le tudja követni a kocsijait....

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3217 Dátum: 2010.01.28 23:48:34 »
... vagy teszik használhatatlanná a GPS-t.

Ezt mért csinálják?
Hogy hatástalan legyen a GPS alapú jeladó lopáskor.

A fekete dobozzal kapcs max annyi lenne a problémám, hogy ha a kocsin belül tárolódik az adat, akkor azzal már tudnak mit kezdeni...esetleg cserélni a vagy akármi...
Persze, meg rögtön átírnak rajta minden azonosító adatot is amit tárol. Mint mondtam, turkálható, de nyoma marad és megkérdezik, ugyanmár miért lett kicserélve és ez miért nem látszik az importőr adatbázisában.
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.28 23:52:43 írta Nagycitrooom »

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3218 Dátum: 2010.01.29 07:45:03 »
Hogy hatástalan legyen a GPS alapú jeladó lopáskor.
Pedig én is gondolkodtam ilyen megoldáson (GPS követéses lopásgátló). Bár gondolom, nem minden autótolvaj kóricál ilyenekkel. A hülye kis suhancok ellen, akik csak alkatrész miatt meg kocsikázni viszik el az autókat, azok ellen jó lehet.
         

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3219 Dátum: 2010.01.29 09:51:21 »
... vagy teszik használhatatlanná a GPS-t.
Ezt mért csinálják?
Nem egyre gondoltunk. Nem arra gondoltam, hogy tönkreteszik a navi készüléket, (annak tényleg semmi értelme nem lenne), hanem hogyha épp lopják a kocsit, akkor leárnyékolják a GPS-t, hogy ne lehessen nyomon követni, merre van az autó.
music     

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3220 Dátum: 2010.01.29 10:02:02 »
1.Bocs nem mindig passzol a helyesírásom...ezt léccci vagy fogadd el vagy máskor próbáld meg feldolgozni, mert kezd pöckölni, hogy mindenki kijavít mindenkit.
2.Amíg a kocsi nem kerül eladásra, addig senki sem fogja csak úgy zavarni a jelet és ha egyszer már elküldte hogy 2010.jan.28.án az autó 390000ezer kmt futott akkor utánna már azt csinálnak vele amit akarnak, hogy a következő alkalommal 200ezret küldjön...

A fekete dobozzal kapcs max annyi lenne a problémám, hogy ha a kocsin belül tárolódik az adat, akkor azzal már tudnak mit kezdeni...esetleg cserélni a vagy akármi...

Ha viszont az adat rögtön eljut az illetékesekhez (ezesetben a márkaszervííííz) akkor már nem igen tudnak vele mit kezdeni...(vagy ha valakit lefizetnek...hát benne van a pakliban de már csökkenne az esetek száma. Ha nem is lenne automatikusan minden autóban...az aki szeretné majd később eladni...beszereltetheti magának felárért...

Azt hiszem, hogy a OFF BMW On már egy ideje teljesen le tudja követni a kocsijait....
1. Rendben, de kb. 25x-re írta le segítő szándékkal valaki, hogy a szerviz az rövid i... ez nem piszkálódás, ha te annak veszed, az szomorú.
2. Csak arra akartam utalni, hogy nem létezik kijátszhatatlan rendszer, legfeljebb könnyebben, vagy nehezebben kijátszható; és lámák is mindig lesznek, akik még azt se szúrják ki, hogy az autó festése a nehezen hozzáférhető helyeken más színű, nemhogy mit mutat a fekete doboz. Ezek azok, akik egy 200e km-t futott, végig ugyanabban a szervizbe hordott, 5 éves autót nem fognak megvenni, de a csilivili, kicsit csálé orrú, viszont csak 105e km-rel rendelkezőt igen, igaz, hogy egy-két helyen kicsit vastag a fényezés, meg a ráncfelvarrott hátsólámpája van rajta, etc., de keveset futott. Ezek azok, akik bármit bekajálnak azért, hogy elhihessék, mert azt akarják hinni, jó boltot csináltak.
3. A Mercedes is azzal büszkélkedik, hogy egy ideje saját lábon - nem ideértve, ha erőszakos úton jutottak hozzá a kulcshoz/kártyához - nem loptak el autót. Ez nagyon szép, de a (volt) tulajt biztosan nagyon vígasztalja a tudat, hogy nyolc napon túl gyógyuló sérülést szenvedett, avagy szeretett járművét egy kamion belsejében vitték el és nem törték fel...
« Utoljára szerkesztve: 2010.01.29 10:05:38 írta music »
music     

leszilaci

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3221 Dátum: 2010.01.29 10:12:10 »
Idézet
utánna
utána az egy "n"
 [rohog]

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3222 Dátum: 2010.01.29 10:16:37 »
Sztem vigyük át a témát beszélgessünkbe! Ott válaszolok!

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Adok-Veszek
« Válasz #3223 Dátum: 2010.01.29 11:05:58 »
Ha először 1,7re tartottad, és 1,1ért sem kellett, ott akkor valami nem stimmelt. A használtautón konkrétan fent volt 1,1-ért hirdetve, vagy ezek csak a nepperek alku árai. Úgy veszem ki az írásodból, hogy 1,3M volt a legalsó sáv a hirdetésedben.
Egyébként szerinted mi az oka, hogy ennyire nem akarták megvenni? Szerintem az a baj, hogy az emberek inkább megvesznek egy 300ezerről 120ra tekert autót, mint egy vaósan szervizelt 200ezret futottat.....sajna ez a trend :wacko:

Igen, sajnos a valós km ennyire elriasztja a vevőket...  :no:  :whistling:
Amúgy nem bántam meg, hogy végül nem adtam el. Fél évig Keszthelyen dolgoztam, most is naponta használom a munkám miatt. Ilyen állapotú és felszereltségű autót pedig biztosan nem találtam volna ennyiért, ha hirtelen kellett volna valamilyen járművet vennem.
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

TSityu

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3224 Dátum: 2010.01.30 02:09:02 »
... vagy teszik használhatatlanná a GPS-t.
Ezt mért csinálják?
Nem egyre gondoltunk. Nem arra gondoltam, hogy tönkreteszik a navi készüléket, (annak tényleg semmi értelme nem lenne), hanem hogyha épp lopják a kocsit, akkor leárnyékolják a GPS-t, hogy ne lehessen nyomon követni, merre van az autó.

Bevallom kicsit gonosz volt a kérdés, a GPS alapú nyomkövető rendszerekben a pozíciót GSM modulon továbbítják, tehát azt érdemes zavarni. A GPS-t nem kell leárnyékolni, elég letakarni, és nincs jel.  ;)