Szerző Téma: Általános, az autókkal és az autózással szorosan összefüggő hirdetések helye  (Megtekintve 1034466 alkalommal)

0 Felhasználó és 11 vendég van a témában

Taktoj

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3120 Dátum: 2009.12.29 19:13:17 »
Nyugi, nem is várható el, hogy tényleg tökéletes és törésmentes legyen egy autó ennyi idősen, csak egyszerűen jobb, ha az ember minél több mindent tud a kocsiról, hogy ne érje nagy meglepetés (a pénztárcáját később).  :) Nem a kedveteket akarjuk elvenni.  :surrender: :flowers: A magas felszereltségéért pedig külön rág az irigység (az enyém csak Terra).  :whistling:

A fenti linken a csomagtartó ajtaja abszolút normálnak látszik (lehet, hogy csak egyszerűen sz.r szögből fotózták a használtautóra most), a lökös már ott se volt perfekt, ettől függetlenül én lehet, hogy így hagynám, ahogy van. Nem lóg nagyon, nem jött le a festék, stb. Azért nem árthat egy szőnyegek alatti kasztni-csekkolás, ez tényleg semmibe sem kerül. :)
Zárójelben tenném hozzá, hogy az enyém is elöl-hátul puffos volt, mégis megvettem és semmi gondom nincs ebből, max az illesztések piszkálják a csőrömet egy-egy rossz napomon.  :szemez:

Igazatok van persze...jobb tisztában lenni a kocsi gyengéivel a későbbi félreértések végett.

Kicsit azért morcos vagyok persze magamra, hogy nem tudtam elcibálni egy szerelőt sem s csak a magam kalkulációjára hagyatkozhattam...legutóbb 9 éve vettem a volvo t az ennél sokkal rosszabb állapotban volt s mégis beleszerettem. az is 900 volt ez isaz is puff volt előről ez meg hátulról...abban nagyon kevés extra volt ebben meg még gyári cd is  van:)....azt imádtam ezt megbízhatósága miatt vettem családi asszonyi nyomásra. nekem a békaszemű tetszett....Úgy gondolom nem csináltam rossz bizniszt, a felszereltségekről sajnos nem tudtam sok anyagot összeszedni csak az ismertekről...ugymint sol terra, ez a linea luna semmit nem mond sajnos azon kívül amit írta leírásban s szia. lényeges volt hogy legyen légzsák, meg abs a többi beszereltethető...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3121 Dátum: 2009.12.29 19:16:00 »
A te autódnál a Sol volt a legmagasabb felszereltség.  :flowers:
Kb: Harmony, Terra, Luna, Sol


...nekem a békaszemű tetszett....
El se hiszem, hogy valaki ezt mondja (általában fikázzák a bagolyt).  :D
         

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3122 Dátum: 2009.12.29 19:41:35 »
musspici szkaresz, s mki...köszi mindent...végülis peugeot motoros corolla lett, s most pedig érdeklődnék kédergumi után hol lehet beszerezni vagy van e itt valaki aki ilyesmivel foglalkozik mik a lehetőségek?
Nem létfontosságú, de cserére szorul.
Sajnos téligumi nem járt hozzá:( vezérműszíj stb cserere mar csak két nap mulva  lesz lehetőség minimum. Nem tökéletes az autó...külső esztétikai hibái vannak...de lehet tul finnyás vagyok a 20 éves volvo után nagyok az elvárásaim. :clap: Sok uj autó meg sem közeliti a volvo metálját.
Gratula  :yes: ! Ez az 1.9-es PSA dízel szerencsére még a régi, elpusztíthatatlan gépezetek közé tartozik. Cserébe nem túl halk és nem egy rakéta, de tényleg nem szokott elromlani.

Viszont ami a minőséget illeti: 9 (!) éven át üldögéltem rendszeresen egy 440-es Volvoban, méghozzá egy igen megkímélt & dédelgetett példányban, amiben 80 ezer (!) km volt a vételkor - így vagy úgy, belül a minősége nem érte el a '83-as Camrymét; sem az anyagok, sem az illesztések tekintetében.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3123 Dátum: 2009.12.29 19:49:38 »
Nyugi, nem is várható el, hogy (...) törésmentes legyen egy autó ennyi idősen
Részemről: de  :whistling:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Taktoj

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3124 Dátum: 2009.12.29 19:53:23 »
musspici szkaresz, s mki...köszi mindent...végülis peugeot motoros corolla lett, s most pedig érdeklődnék kédergumi után hol lehet beszerezni vagy van e itt valaki aki ilyesmivel foglalkozik mik a lehetőségek?
Nem létfontosságú, de cserére szorul.
Sajnos téligumi nem járt hozzá:( vezérműszíj stb cserere mar csak két nap mulva  lesz lehetőség minimum. Nem tökéletes az autó...külső esztétikai hibái vannak...de lehet tul finnyás vagyok a 20 éves volvo után nagyok az elvárásaim. :clap: Sok uj autó meg sem közeliti a volvo metálját.
Gratula  :yes: ! Ez az 1.9-es PSA dízel szerencsére még a régi, elpusztíthatatlan gépezetek közé tartozik. Cserébe nem túl halk és nem egy rakéta, de tényleg nem szokott elromlani.

Viszont ami a minőséget illeti: 9 (!) éven át üldögéltem rendszeresen egy 440-es Volvoban, méghozzá egy igen megkímélt & dédelgetett példányban, amiben 80 ezer (!) km volt a vételkor - így vagy úgy, belül a minősége nem érte el a '83-as Camrymét; sem az anyagok, sem az illesztések tekintetében.

80ezer? uhh olyan nincs is én 510 ezernél csináltattam egy gyűrűzést...ami hál stennek drága volt de nem sikerült igazán, a műanyagok szépen nyikorogtak már 1éve elkezdett rohadni egy pingponglabda nagyságon a jobbelső küszöb volt benne utólag vássárolt légrugó aminek köszönhetően kevésbé koptak a lengéscsillapitók s kanyargós utakon a jobb autókra 1km belül 2 km t vertem...az egy áldás ha lehetne beleraknám a toyotába is de nem lehet ahogy néztem...a hátsó rugóban benne a gólyláb vagy mi az ezt a tényt azért még körbejárom ha aknán lesz a kicsike...


Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3125 Dátum: 2009.12.29 19:53:49 »
Szerintem nehét nem nyomi autót venni ilyen korúan...ez nem is volt elsődleges cél...nem nyerészkedni akarok rajta hanem jo sokáig elégedetten használni...én meg ugy ahogy tudok ésszel menni, sőt más hülyeségeit is elég jó tolerálom.Végül-is a lökhárító teljesítette a nevében foglaltakat eddig...ha majd rám szakad az otp akkor majd cserélem e részét.
Képek alapján a kocsi elöl-hátul törött volt; valszeg így hozhatták be az országba, mert már a mohácsi képeken is látszik (pl. hogy furán áll a motorháztető); akkoriban nagy divat volt ez a kereskedők körében. De végül is, ennek most már számodra nincs különösebb jelentősége, szóval nem kell emiatt lehangolódni vagy bármi ilyesmi. Mert amúgy nem néz ki rosszul a gép, korrekt is volt az ára az évjáratához és felszereltségéhez képest; és ezzel a motorral valszeg elég sok problémamentes kilométer előtt álltok  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3126 Dátum: 2009.12.29 19:55:17 »
a törésmentességet én nem kalkuláltam gyorsan kell nekem az autó...most nem tudok heteket várni erre a lényeges kérdésre.
Nem is erre gondoltam, hanem a Volvo 400 vs. Toyota minőségi összevetésre  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3127 Dátum: 2009.12.29 20:04:42 »
Nyugi, nem is várható el, hogy (...) törésmentes legyen egy autó ennyi idősen
Részemről: de  :whistling:

egy törött autó sosem lesz olyan mint egy törésmentes. ültem egy enyémmel egyidős törött corollában az autó minden tagja remegett, az M7esen jött a cúg a lábamra, beázott stb. már az ajtócsukodás hangjáról megismerni h törött
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3128 Dátum: 2009.12.29 20:11:42 »
egy törött autó sosem lesz olyan mint egy törésmentes. ültem egy enyémmel egyidős törött corollában az autó minden tagja remegett, az M7esen jött a cúg a lábamra, beázott stb. már az ajtócsukodás hangjáról megismerni h törött
Naaa  ;) ... Ahhoz azért atomxarul kell javítsák a törést, hogy ilyen legyen utána a kocsi. Ez nem mérvadó, ne haragudj  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3129 Dátum: 2009.12.29 20:20:28 »
Igazatok van persze...jobb tisztában lenni a kocsi gyengéivel a későbbi félreértések végett.

Ha kíváncsi vagy akkor:

voltetorve.hu

Ha biztosítós törése volt akkor elküldik neked az infókat. Részltes leírás a káreseményről és még képeket is ha készültek.
1500ft csekken fel kell adni, ha nemvolt törve visszaküldik a lét...

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3130 Dátum: 2009.12.29 20:24:23 »
Már ha őt törték kötelezőre és nem a tulaj a saját kocsiját és persze itthon, nem külföldön... Szóval ez nem igazán jó sztem, főleg nem fizetősen.  :hmmmm:
         

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3131 Dátum: 2009.12.29 20:27:14 »
Már ha őt törték kötelezőre és nem a tulaj a saját kocsiját és persze itthon, nem külföldön... Szóval ez nem igazán jó sztem, főleg nem fizetősen.  :hmmmm:

Írtam hogy ha biztosítósan....és én pl 1500ft ot kiadnék és ki is fogok adni érte hogy tudjam mivolt.... semmi sincs ingyen...ha meg nemvolt bejegyzett törése akkor visszakapod....

szerintem megéri ha érdekel a téma

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3132 Dátum: 2009.12.29 20:27:24 »
Én sem próbálkoznék vele így utólag. Akarja már a franc tudni... Ha nem volt xarrá törve (és valószínűleg nem volt, mert furcsa módon pont azokat szokták ügyesebben kijavítani; kivéve persze a nagyon kóklereket, de azt meg kiszúrja az ember 10 méterről), hanem csak kapott egyet az eleje meg a hátulja (alkalmasint dominó-puffba kerülhetett), akkor az nem olyan nagy gond.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3133 Dátum: 2009.12.29 20:28:57 »
Srácok, nem akarunk amúgy Taktoj új szerzeményével együtt átballagni a Minden, ami Corollával kapcsolatos topicba, mert mivel megvan a kocsi, itt az adok-veszekben már kissé offolunk.  ;)
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3134 Dátum: 2009.12.29 22:43:27 »
Ha kíváncsi vagy akkor:
voltetorve.hu
Ezt el kell felejteni, xart sem ér...