Szerző Téma: Általános, az autókkal és az autózással szorosan összefüggő hirdetések helye  (Megtekintve 1034766 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3030 Dátum: 2009.12.25 22:25:52 »
Szerintem már régen nem csak azért vesz valaki dízelt, mert a végeredményében spórolhat. Egyszerűen a mai dízelekkel járni más, mint egy benzinessel. Nyomatékból előzni jó és ha hajtja az ember, nem bosszulja meg jelentős fogyasztás növekedéssel. Egy autó vásárlás nem csak a számokról és a Ft-okról szól. Szerintem.

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3031 Dátum: 2009.12.25 23:56:59 »
Hát így most olvastam hogy miről van szó és annyit tudok mondani hogy: kolléganőmnek 1.4 d4d cori van és imádja és minden nap elmondja hogy ő igaz nemjár vele sokat de hétvégén használják és 4-6hetente tankolja meg egyszer.... és azt mondja hogy elég jól megy...

én mondjuk nemcserélném le avensis re:D Vegyetek egy kicsi avensist:D

Lévai Béla

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1167
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3032 Dátum: 2009.12.26 00:25:11 »
Hát így most olvastam hogy miről van szó és annyit tudok mondani hogy: kolléganőmnek 1.4 d4d cori van és imádja és minden nap elmondja hogy ő igaz nemjár vele sokat de hétvégén használják és 4-6hetente tankolja meg egyszer.... és azt mondja hogy elég jól megy...

én mondjuk nemcserélném le avensis re:D Vegyetek egy kicsi avensist:D
Csak a saját véleményem:
Hétvégén a taxit kell használni, azt nem kell tankolni. :otlet:
A kocsit használni kell, vagy nem kell megvenni (2miillába sok taxicsekk fér bele)!
Egyébként is imádom a 'hétvégi' autósokat! :surrender:
Toyota Avensis II.  1AZ-FSE Exec. Aut. 2007-2013

szkaresz27

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3033 Dátum: 2009.12.26 00:29:03 »
Szia!

Szerencsére már évi 20ezernél többet nem megyek vele, a dízel elsősorban takarékossága miatt kerül szóba...a volvo benzin-gázos volt s csak ez miatt a tulajdonsága miatt tartottuk meg eddig...
két autójelölt már van...akiket szeretnék felhívni s esetlegesen meglátogatni:
1. http://href.hu/x/azvm
2. http://href.hu/x/azvn

Benzin-gázos lehetőséget még nem tudtam körbejárni a toyota esetében, de a közeli napokban kiderítem ki az a valaki aki sok toyota tulajt ismer s talán pár tapasztalat is van e téren.


Van már esetleg "kiválasztott" autó? Melyik évjárat? Mindenképp dízel? Mennyit mentek egy évben a kocsival?
Nálam pl van egy benzin-gázos camry amit bontok,mert kiégett a gáz miatt,amit előtte fél évvel raktak bele legálisan...csak azt valahol szivárgott.... akarsz még gázos autót?? :whistling:

BloodRedSandman

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3034 Dátum: 2009.12.26 01:03:14 »
Eladóvá vált haverom bringája:

Váz: Dual faces Diabolo nagyon ritka váz, egyedi fényezés, horpadás, repedés nincs, erős és könnyű(1,8)
Villa: Marzocchi 55R, szervizelt már hibája nem lehet, gyönyörűen mozog
Hajtókar: Truvativ Hussefelt 1.1 howitzer team monoblokkal
Váltó: 8sebességes Sram x5, a lánc is sram és a fogaskoszurú is, a Váltókar Sram x4 pontosan vált!
Fékek: 180mm-es Avid Juicy 3 hidraulikus Tárcsafékek, 80%-os gyári fékbetétekkel, hibátlan nagyon jól fog!
Hátsó kerék: Sun Rims Double Track 36 küllős novatec átütűtengelyes agyal
Első kerék: Sun Rims Ditch Witch szintén 36 küllős Mongoose átütőtengelyes aggyal, a márkához képest nagyon jó
Adok hozzá még egy garnitúra Kenda street gumit, Most Duro leopard van rajta.

Ára 130ezer huf

ha érdekel privi és küüldök képet

Taktoj

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3035 Dátum: 2009.12.26 06:17:20 »
Misi :clap: azért nem ennyire vészes a helyzet a mai dízeleknél....más autós tapasztalatom van...pl a mercinél volvonál nem venni észre hogy nem benzines:)
27. én már megyünk is Kecskemétre...ott sok használtatót találtunk, amit érdemes lenne megnézni. Elijesztettek az 1.9 d től...tehát másfelé fogunk kóricálni.most pedig megnézem a fórumos tapasztalatokat hogy milyet is akkor...ha már nem rally-versenyzőként vezetek







Amúgy szerintem évi 20 ezres futás mellett nem hoz olyan sokat egy dízel. Jelen árak szerint és 5,5 kontra 7,5 átlagfogyasztást alapul véve úgy 130.000 HUF a különbség 1 év alatt.
Nekem ennyit megérne, hogy ne egy traktorral járjak.
Legalábbis hang alapján...

De nem én veszek autót....

Taktoj

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 65
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3036 Dátum: 2009.12.26 09:34:05 »
Szia!

Szerencsére már évi 20ezernél többet nem megyek vele, a dízel elsősorban takarékossága miatt kerül szóba...a volvo benzin-gázos volt s csak ez miatt a tulajdonsága miatt tartottuk meg eddig...
két autójelölt már van...akiket szeretnék felhívni s esetlegesen meglátogatni:
1. http://href.hu/x/azvm
2. http://href.hu/x/azvn

Benzin-gázos lehetőséget még nem tudtam körbejárni a toyota esetében, de a közeli napokban kiderítem ki az a valaki aki sok toyota tulajt ismer s talán pár tapasztalat is van e téren.


Van már esetleg "kiválasztott" autó? Melyik évjárat? Mindenképp dízel? Mennyit mentek egy évben a kocsival?
Nálam pl van egy benzin-gázos camry amit bontok,mert kiégett a gáz miatt,amit előtte fél évvel raktak bele legálisan...csak azt valahol szivárgott.... akarsz még gázos autót?? :whistling:

Szkaresz engem már nem lehet eltéríteni a gáz hasznosságáról, gáz miatt kiég...hát ilyet még nem hallottam, én bizton rábízom az életemet egy gázos autóra ahogy sokan mások is. Ha nem lenne biztonságos akkor gondolom csak feketén lehetne csináltatni a beszerelést, nem készülnének hivatalos autógyárak által beszerelt benzin-gáz üzemmódok stb stb.
Gáztartály min 4x vastagabb a benzintartálynál de minimum 4mm fala van, a benne uralkodó nyomást valaminek kordában kell tartania..

Természetesen egyéne változtatja, hogyan áll a gázos kérdéssel, te nem szereted..mert félsz tőle, én szeretem, mert van tapasztalatom.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3037 Dátum: 2009.12.26 13:41:51 »
Amúgy szerintem évi 20 ezres futás mellett nem hoz olyan sokat egy dízel. Jelen árak szerint és 5,5 kontra 7,5 átlagfogyasztást alapul véve úgy 130.000 HUF a különbség 1 év alatt.

Na de mihez képest? Használt autóról beszélünk, annak nincs fix ára, nem kell árkülönbözetet behozni.
Egyébként ha neked nem sok évi 130.000 forint, küldd el nekem, szívesen fogom venni...
music     

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3038 Dátum: 2009.12.26 13:48:41 »
Amúgy szerintem évi 20 ezres futás mellett nem hoz olyan sokat egy dízel. Jelen árak szerint és 5,5 kontra 7,5 átlagfogyasztást alapul véve úgy 130.000 HUF a különbség 1 év alatt.

Na de mihez képest? Használt autóról beszélünk, annak nincs fix ára, nem kell árkülönbözetet behozni.
Egyébként ha neked nem sok évi 130.000 forint, küldd el nekem, szívesen fogom venni...


Nem azt mondtam, hogy nem sok:

Nekem ennyit megérne, hogy ne egy traktorral járjak.
Legalábbis hang alapján...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3039 Dátum: 2009.12.26 13:49:34 »
Misi :clap: azért nem ennyire vészes a helyzet a mai dízeleknél....más autós tapasztalatom van...pl a mercinél volvonál nem venni észre hogy nem benzines:)


Tudom, hogy sokat javultak a dízelek, de nekem akkor sem tetszik.
De mondom, nem én veszek autót...
 :sorcerer:

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3040 Dátum: 2009.12.26 14:08:45 »
Én alattam sem dízel van... de ha csak pusztán a fenntartási költség számít, akkor megéri.
music     

szkaresz27

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3041 Dátum: 2009.12.26 14:19:07 »

Nálam pl van egy benzin-gázos camry amit bontok,mert kiégett a gáz miatt,amit előtte fél évvel raktak bele legálisan...csak azt valahol szivárgott.... akarsz még gázos autót?? :whistling:

Szkaresz engem már nem lehet eltéríteni a gáz hasznosságáról, gáz miatt kiég...hát ilyet még nem hallottam, én bizton rábízom az életemet egy gázos autóra ahogy sokan mások is. Ha nem lenne biztonságos akkor gondolom csak feketén lehetne csináltatni a beszerelést, nem készülnének hivatalos autógyárak által beszerelt benzin-gáz üzemmódok stb stb.
Gáztartály min 4x vastagabb a benzintartálynál de minimum 4mm fala van, a benne uralkodó nyomást valaminek kordában kell tartania..

Természetesen egyéne változtatja, hogyan áll a gázos kérdéssel, te nem szereted..mert félsz tőle, én szeretem, mert van tapasztalatom.

Én az ilyen utólag magyar módjára betákolt mocskokban nem hiszek...csak a gyári motyókba.... ezeken nem gázra fejlesztették ki..nekem ennyi elég...ha olcsón akarnék járni akkor kis autót veszek, dieselt én sem szeretem.....max japán dieselt vennék (de nem veszek)....azok nincsenek agyonhúzva mint azok a bizonyos pdti-k és társaik....így hosszabb az élettartamuk!! Misi jól írta.... "de nem én veszek autót"!! :D

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3042 Dátum: 2009.12.26 18:10:00 »
Misi :clap: azért nem ennyire vészes a helyzet a mai dízeleknél....más autós tapasztalatom van...pl a mercinél volvonál nem venni észre hogy nem benzines:)


Tudom, hogy sokat javultak a dízelek, de nekem akkor sem tetszik.
De mondom, nem én veszek autót...
 :sorcerer:
Sor6 benzin után én se szívesen hallgatnék dízelt. Talán egy V8-ast.
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3043 Dátum: 2009.12.26 18:34:22 »
Nekem ennyit megérne, hogy ne egy traktorral járjak.
Legalábbis hang alapján...
Nincs minden dízelnek traktorhangja. A Corolla 1.4 dízelnek pl. biztosan nincs, és a Volvo D5-nek sem - hogy csak azt a kettőt említsem, amiket a legutóbb vezettem. Még kívülről sincs traktorhangjuk; belülről meg pláne nem.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Adok-Veszek
« Válasz #3044 Dátum: 2009.12.26 18:48:42 »
Mindegy, hogy mihez hasonlítjuk, a lényeg, hogy hangos, ketyeg-kerreg.
A benzinmotorhoz képest mindenképpen.
És nekem ez a lényeg.