Szerző Téma: Általános, az autókkal és az autózással szorosan összefüggő hirdetések helye  (Megtekintve 1034875 alkalommal)

0 Felhasználó és 25 vendég van a témában

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2910 Dátum: 2009.11.15 17:31:11 »
Hűha, jól kinőtte magát az Opel téma.
Osztom az alapkérdés feltevőjének véleményét: az eladási ár a kereslet függvénye. (csak nézzük a 90-es évek első felében gyártott Honda és Toyota gépek közel 1 milliós hirdetési árán, amiért majdnem Peu. 607-est vagy C5-öst lehet kapni...)
Ami a motorokat illeti: a 8v-s konstrukciók megbízhatóbbak az ECOTEC-nek nevezett "förmedvényeknél", én is az 1,6l-re szavaznék, Petivel 1-et értve, a többi vagy nem sokkal jobb vagy gengébb. Jobb egy avult de megbízható konstrukció, mint egy újabb de nagyobb hibalehetőséggel rendelkező.
(ÉS egy helyesbítés: NEM az 1,4 Ecotec a problémás hanem az 1,6 elsősorban a gyárilag is kirívóan magas olajfogyasztása miatt. a két motor közti cca. 10 LE teljesítménytöbblet elhanyagolható és nem szignifikáns 1,6 javára. Azt hiszem ez közismert)
Today, tomorrow and after tomorrow!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2911 Dátum: 2009.11.15 20:37:59 »
Ettől függetlenül az 1.6 75ló teljesen jó partner, a 60lovas 1.4 elég vérszegény, az 1.8-as ritka (aszem az volt a GT) és alig érezni erősebbnek, a 2literesek meg szénné hajtott racer autók.
Nekem az 1,4 60ló nagyon nem kéne...semmiben nem jobb az 1,6 75lónál...max pár decivel kevesebbet eszik és gyengébb, de a 75ló sem egy elszabadult vadállat ugye....az 1,6 SI viszont jó kis motor, a tárgyalt astra forgalmijába is az van írva, hogy 1,6 SI  :D ..de sajna ezt az okmányirodás nő simán elírta (mint a rendőrségi házkutatás házszámát a héten, volt ugye a hírekben....na azért az kínosabb), mert C16NZ  motorról van szó.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2912 Dátum: 2009.11.15 20:39:29 »
(csak nézzük a 90-es évek első felében gyártott Honda és Toyota gépek közel 1 milliós hirdetési árán, amiért majdnem Peu. 607-est vagy C5-öst lehet kapni...)
nem tudom mire gondolsz....én az E11-es corikat szoktam nézegetni, és a 2000-es évjáratok vannak 700-800ezerért.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2913 Dátum: 2009.11.15 20:44:24 »
Van mindig egy-egy eltévedt alak, aki azt hiszi, hogy egy fólia meg egy krómozott kipufogóvég miatt a kocsija a dupláját éri. De ez nemcsak ennél a két márkánál fordul elő.
meg akad olyan is, aki a megbízhatóságot is két-háromszoros szorzónak véli.
music     

Outlaw

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1259
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2914 Dátum: 2009.11.16 07:12:47 »
(csak nézzük a 90-es évek első felében gyártott Honda és Toyota gépek közel 1 milliós hirdetési árán, amiért majdnem Peu. 607-est vagy C5-öst lehet kapni...)
nem tudom mire gondolsz....én az E11-es corikat szoktam nézegetni, és a 2000-es évjáratok vannak 700-800ezerért.

Vess egy pillantást ár szempontjából a Celicák-ra meg a Civicekre...
Today, tomorrow and after tomorrow!

szkaresz27

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2915 Dátum: 2009.11.16 08:16:07 »
Celit pl ne vesd össze egy sima "széria" autóval.... a celinek tábora van,rajongói stb...az sportautó,amit már nem is gyártanak ráadásul.... ne hasonlítsd az árát egy 5 év után kidobandó PUG-al!!  :surrender:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2916 Dátum: 2009.11.16 09:06:05 »
Főként Palaczk-ot kérdezném, de más véleménye is érdekelne.
Szerintetek mennyit érhet  egy OFF 1991októberi F-astra 1,6 8v  200 000km-el?
5ajtós, sötét kék, kb 1992óta van a családunk tulajdonában, 2-3éves keveset futott pirelli-kleber gumiszettel külön külön felnin, vezérlés 1,5éve volt cserélve, műszaki meg 2011 nyaráig van meg, átlagos állapot, se nem huu vazeg de szép, se nem vasas ccigo szintű. Szóval ezeket mennyikért viszik manapság el?
Bocs, csak most olvastam, ezt a topikot nem szoktam annyira nézni...

Szóval: szvsz olyan 230-240 lehet az az összeg, amit megkaphatsz érte. Én olyan 260 körül tenném ki a helyedben, így eléggé elöl lesz a találati listán; és túl sokat nem engednék belőle. Komoly érvek az autó mellett: hogy 17 éve nálatok van (ez talán a legnagyobb adu), meg persze a sok műszaki; ennyi idős autóknál ezen áll vagy bukik minden. Fontos érv a téli-nyári kerékszett is, meg a nemrég cserélt vezérlés (ha bizonyítani tudod). Okés a színe is. Ami a kocsi ellen szól, az a 91-es évjárat (ős-Astra, nem is nagyon hirdetnek ilyeneket, 92-esnél korábbi alig van); a sok (mármint a standard idióta magyar használtautó-vevő szerint sok) km, meg az 1.6-os motor... Mindezt, és a kínálatot figyelembe véve, szerintem ennyit kaphatsz érte reálisan.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2917 Dátum: 2009.11.16 09:07:34 »
kaszni állapottol függ. ha szentgotthárdi elsőszériás akkor sanszos h rohad a sárvédő illetve a küszöb.
ha sehol nem rohad akkor érdekel!  :wub:
Rohad a német is, ugyanúgy. Akkoriban az Opelnél spórolás ment. A korrózió-védelmen is... Amúgy Rüsselsheim, az tényleg az Opel-központ, de amennyire tudom, ezeket az Astrákat (mármint a németeket) a bochumi gyárban készítették, ahogy korábban a Kadetteket is.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2918 Dátum: 2009.11.16 09:12:51 »
Érdemes elolvasni: :cry:

http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/corolla/toyota_corolla_1.3_l-3380742
A szöveg primitív, az autó meg nagyon nem az én műfajom, de hogy valaki nem sajnálta rá a pénzt és a fantáziát, az biztos  :yes: ... Polírozott Corvette felnik egy Corollán, atyavilág  :sorcerer:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2919 Dátum: 2009.11.16 09:15:36 »
kaszni állapottol függ. ha szentgotthárdi elsőszériás akkor sanszos h rohad a sárvédő illetve a küszöb.
ha sehol nem rohad akkor érdekel!  :wub:
Rohad a német is, ugyanúgy. Akkoriban az Opelnél spórolás ment. A korrózió-védelmen is... Amúgy Rüsselsheim, az tényleg az Opel-központ, de amennyire tudom, ezeket az Astrákat (mármint a németeket) a bochumi gyárban készítették, ahogy korábban a Kadetteket is.
Mindegyik astra rohad ami nincs kezelve ez tény ha törve volt akkor meg vége..... anno 3 éves g astra küszöbén is láttam már tenyérnyi lyukat!!  :censored:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2920 Dátum: 2009.11.16 09:21:06 »
A 91-es választékról beszélsz (1.6 - 75LE, 1.8 - 90LE, 2.0 - 115LE)? Mert a fogyi nagyon nem ugyanannyi, az 1.6-é igen visszafogott volt, a nagyobbak közel sem, miközben a teljesítmény is inkább csak a 2.0-en érezhető.
Az 1.8-as csak annyival evett többet az 1.6-osnál, amennyivel jobban is ment. Egy kicsivel. Literen belül. A 2.0 inkább másfél-kettővel, de az cserébe már tényleg tudott is lépni, és főleg nagyon nyomatékos volt - Calibrában vezettem ezt a motort, abban is mosolyra húzza az ember száját, de ha kell, már 1800 körül is el lehet váltani - képzelem, mit tudhat az Astrában  :yes:

De a legésszerűbb választás, a legjobb kompromisszum szerintem is az 1.6-os. Az 1.4 60 lovassal ellentétben ennek már igazából a legtöbb szituban elegendő az ereje, és nem eszik sokat, 7-8 liter között simán elmegy vegyesben. Vezettem ilyet, normális, megfelelően motorizált autó.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2921 Dátum: 2009.11.16 09:23:14 »
Mindegyik astra rohad ami nincs kezelve ez tény ha törve volt akkor meg vége..... anno 3 éves g astra küszöbén is láttam már tenyérnyi lyukat!!  :censored:
Annak mondjuk nemtom mi baja lehetett, mert én még rozsdás G-Astrát nem láttam, és a statisztikák (TÜV) szerint sem különösebben rohadósak. Igazából az F-Astrának is csak a facelift előtti (sárga első indexes) szériái voltak kritikusak. De azok tényleg.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2922 Dátum: 2009.11.16 09:36:12 »
Mindegyik astra rohad ami nincs kezelve ez tény ha törve volt akkor meg vége..... anno 3 éves g astra küszöbén is láttam már tenyérnyi lyukat!!  :censored:
Annak mondjuk nemtom mi baja lehetett, mert én még rozsdás G-Astrát nem láttam, és a statisztikák (TÜV) szerint sem különösebben rohadósak. Igazából az F-Astrának is csak a facelift előtti (sárga első indexes) szériái voltak kritikusak. De azok tényleg.
Háát nem tudom....rengeteg astrát fújtunk,láttam miből van!! :D

Ear

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2924
    • http://www.ear.hu
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2923 Dátum: 2009.11.16 10:06:49 »
Sajnos eladósorba került a Camry-m. Íme: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_3.0_v6_aut-3408002

Még annyit tennék a hirdetésben elírtakhoz, hogy valós 155 000 kilométer van benne, végig vezetett szervízkönnyvel. Kivül nem hibátlan a kocsi, már amikor vettem, akkor sem volt az, az előző tulaj, a tajvani kereskedelmi kirendeltség alkalmazottai nem voltak éppen parkolóbajnokok, de belül remek állapotú, hála a garázsban tartásnak.

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2924 Dátum: 2009.11.16 21:05:41 »
Sajnos eladósorba került a Camry-m. Íme: http://www.hasznaltauto.hu/auto/toyota/camry/toyota_camry_3.0_v6_aut-3408002

Még annyit tennék a hirdetésben elírtakhoz, hogy valós 155 000 kilométer van benne, végig vezetett szervízkönnyvel. Kivül nem hibátlan a kocsi, már amikor vettem, akkor sem volt az, az előző tulaj, a tajvani kereskedelmi kirendeltség alkalmazottai nem voltak éppen parkolóbajnokok, de belül remek állapotú, hála a garázsban tartásnak.

No, mi lesz helyette ???
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!