Szerző Téma: Általános, az autókkal és az autózással szorosan összefüggő hirdetések helye  (Megtekintve 1034448 alkalommal)

0 Felhasználó és 19 vendég van a témában

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2715 Dátum: 2009.08.19 09:31:01 »
Sztem meg pont hogy az olajcsere az, amit nem lehet elqrni, azaz nem kell hozzá márkaszervíz :) Mondjuk ha belegondolok, komolyabb motorjavításokon kívül igazából semmihez sem kell márkaszervíz(max amíg tart a gari), döntés kérdése, hogy kinek mi ér többet.
Miből áll össze egy 'kisebb' éves szerviz minimál esetben: olaj, olajszűrű, légszűrő, munkadíj. Én az olajat viszem, abból is jófajtát (mobil1). A légszűrő, olajszűrő meg gyári. Ezek igen fontos alkatrészek, így ebből is a legjobbat kapja a kocsi. A munkadíj általában 12-14ezer Ft.
Min lehetne spórolni egy garázsszervizben, amennyiben ragaszkodom a gyári anyagokhoz? A munkadíjon egyedül. A garázsszervíz nem kér el ennyi pénzt, legfőképpen azért, mert nem ad számlát, minimumra vannak bejelentve stb.
A márkaszerviz ezzel szemben ismeri az adott típust, a szerelők ki vannak a típusra képezve, adnak számlát, átnézik az egész autót szakszerűen (!) = ez az amit egy garázsszerviz nem tud körültekintően megtenni, ja és le is mossák az autómat.
Emellett, ha baj van, akkor a márkaszerviz az, ami egyből tudja a problémát kezelni, megvan a szükséges ismeret, és a célszerszámok.
Emellett, ha eladom, nyitott könyv a kocsi előélete.


Persze, ha az ember olyan beállítottságú, hogy egy villanykörtét sem tud becsavarni, akkor szervízbe viszi és kész. De egy levegőszűrőt állítom, még a Sólyom László is ki tudná cserélni :D Pollenszűrőt szintén. Olajcsere már neccesebb, mert koszos, olajos lesz a keze, de az sem nagy művészet. Meg persze, ha nem tudja hova tenni utána a fáradt olajat.. De én ezen nem akadnék fenn, ha ilyen tételekről nincs számlája.. Így elég 2 évente hordani elvileg. De amíg tart a gari, én is elvinném szervízbe még olajcserére is.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2716 Dátum: 2009.08.19 10:10:46 »
Nos minekutána kolleganő autójában nem volt több 2 liter olajnál (mint utólag kiderült) megvétel után, így elég sok minden elképzelhető.
Az én Corimban meg pl. úgy tűnt, soha nem cseréltek gyertyát előttünk. Szóval én ebben nem bíznék, hogy mindenki tudja, hogy 15 ezrenként vagy évente kell olajat és szűrőt cserélni (+légszűrő, stb).  :wacko:
         

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2717 Dátum: 2009.08.19 10:40:37 »
Nos minekutána kolleganő autójában nem volt több 2 liter olajnál (mint utólag kiderült) megvétel után, így elég sok minden elképzelhető.
Az én Corimban meg pl. úgy tűnt, soha nem cseréltek gyertyát előttünk. Szóval én ebben nem bíznék, hogy mindenki tudja, hogy 15 ezrenként vagy évente kell olajat és szűrőt cserélni (+légszűrő, stb).  :wacko:

Hát akkor annak az autónak elég elhanyagoltnak kellett lennie, ami látszódik is sztem. Gondolom, női tulaja volt.. Mondom, az állapot is döntő. De azért az már a ló túloldalára átesés, amit Ákos mond, hogy ő nem venne meg olyan autót, amin nem márkaszervízben csinálták az olajcserét.. Én meg azt mondom, hogy legyen szervizkönyve, legyen nyoma hogy ott volt, és stimmeljen a km, de nem akadok fenn ilyen részleteken, hogy úristen, nem vitték el évente meg nem cseréltek mindent, ami elő van írva.. Ha az autó jó állapotban van, akkor ez nem is lényeges. Igazából alig van cserélnivaló, inkább csak ellenőrzések vannak.

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2718 Dátum: 2009.08.19 10:51:55 »
Tökéletes autó nincs. Ennyi. (Mindkét autó férfitulajé volt és ők is vezették) :flowers:
         

ChOBrian

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2719 Dátum: 2009.08.19 11:23:25 »
Hu!
Látom azért sikerült egy kis mozgolódást elindítani a témában. De hát igazából valahol ez is volt a cél, meg hogy mindenki számára használható információk jelenjenek meg.
Közben én is előrehaladtam az autó vásárlásban a nézegetéssel.
Én véleményem is az hogy tökéletes főleg használt autó nincsen. Azonban a vevő szeretne egy az szgk korának megfelelő állapotú és használtságú autót megvásárolni ennek megfelelő anyagi összegért.
Mert úgye egy kb.300 ezer km-t futott autó szerintem nem 1.4 miliót ér. (Avensis 2002 évjárat).
Sajnos kevés a tisztességes eladó (tisztelet a kivételnek és van köztük autókereskedő is).
Én azt nem értem meg miért kell a vevőt ha lehet minnél jobban átvágni.
Most már az itthon szerzett tapasztaltók alapján mindent kétkedéssel fogadók és ez nem jó igazából az egyik félnek sem.

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2720 Dátum: 2009.08.19 11:44:58 »
Hu!
Látom azért sikerült egy kis mozgolódást elindítani a témában. De hát igazából valahol ez is volt a cél, meg hogy mindenki számára használható információk jelenjenek meg.
Közben én is előrehaladtam az autó vásárlásban a nézegetéssel.
Én véleményem is az hogy tökéletes főleg használt autó nincsen. Azonban a vevő szeretne egy az szgk korának megfelelő állapotú és használtságú autót megvásárolni ennek megfelelő anyagi összegért.
Mert úgye egy kb.300 ezer km-t futott autó szerintem nem 1.4 miliót ér. (Avensis 2002 évjárat).
Sajnos kevés a tisztességes eladó (tisztelet a kivételnek és van köztük autókereskedő is).
Én azt nem értem meg miért kell a vevőt ha lehet minnél jobban átvágni.
Most már az itthon szerzett tapasztaltók alapján mindent kétkedéssel fogadók és ez nem jó igazából az egyik félnek sem.

Én úgy vagyok vele, hogyha erről a Corolláról kiderül valami komoly sumákság, akkor többé nem veszek használt autót..

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2721 Dátum: 2009.08.19 11:53:29 »
De jó, hogy neked ennyi pénzed van.  :D :flowers:
         

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2722 Dátum: 2009.08.19 12:03:13 »
Én úgy vagyok vele, hogyha erről a Corolláról kiderül valami komoly sumákság, akkor többé nem veszek használt autót..
Minden használtautó kockázattal jár.....nem kellenek a nagy szavak...1,5M-ból milyen újat kapsz? Ez van, ha most pórul járnál (bár szerintem nem fogsz), akkor legközelebb még a mostaninál is elővigyázatosabb leszel...ennyi.

ChOBrian

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 12
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2723 Dátum: 2009.08.19 16:11:02 »
De jó, hogy neked ennyi pénzed van.  :D :flowers:
Sajna nem kp.-ban. Ennyit tudok rászánni max. Ebből kell a legjobbat kihoznom. Vagy összejön, vagy nem.
Nem rövidtávra tervezzük a vételt.

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2724 Dátum: 2009.08.19 17:31:23 »
De jó, hogy neked ennyi pénzed van.  :D :flowers:
Sajna nem kp.-ban. Ennyit tudok rászánni max. Ebből kell a legjobbat kihoznom. Vagy összejön, vagy nem.
Nem rövidtávra tervezzük a vételt.
Addig is javasolom, hogy olvasd el a Mire figyeljünk használtautó vásárlásnál? c. tocsikot! Ott szépen ösze van szedve, hogy mire érdemes figyelni.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2725 Dátum: 2009.08.19 17:37:52 »
Úgy érzem megy itt az egymás mellett elbeszélés elég rendesen...
A szk-es márkaszervizes előéletű autó nem azért jobb mint a "sufni" szervizes, mert máshol ne tudnák lecserélni az olajat, vagy a légszűrőt vagy elrontják ezeket a tényleg alap műveleteket.
A márkaszervizben betartják a karbantartási utasítást, a megfelelő időben cserélik a többi folyadékot, gyertyákat, szíjakat is. Tehát a pecséttel (szinte) biztos lehetsz benne, hogy a kocsi mindig megkapta amit gyárilag előírtak.
A maszekhoz hordott autóban pedig mindezek vagy megtörténnek vagy nem. Ha kicsúszik mondjuk 20e-re egy olajcsere periódus - amitől nem lesz feltétlenül baja a motornak - akkor annak nem marad semmi nyoma. Vagy a tulaj elviszi olajcserére, de a gyertyacsere is aktuális lenne, amit a tulaj nem tud/vesz észre, a szervizes meg nem néz utána hiszen tőle csak egy olajcserét kértek. Ezek simán mind előfordulhatnak, na ezektől lesz kevésbé vonzó egy nem szervizkönyves kocsi.
Legalábbis számomra.
Bár sem vettem soha szk-es kocsit...  :D Mert vagy teljesen újak voltak, vagy már annyi idősek ahol a szk már scifi kategória.  ;)

mozso

  • Átalakítgató machinátor
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1174
  • 2006 1.8L Corolla Turbo
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2726 Dátum: 2009.08.19 21:39:51 »
^^^

Ez igy elvileg rendben is lenne, de az en 13 eves tapasztalatom inkabb azt mutatja:
- akkor van markaszervizben minden rendesen megcsinalva, ha ott vagy, tudod miket kell megcsinalni es szamon is kered (nekik oraberben fizetnek, viszont a napi kipipalt autot a vezetoseg szabja meg, igy a szerelo kozvetlen nincs erdekelve a kituno, de lassu munkaban, sot meg szidast is kaphat nehany helyen)
- vannak jobb es rosszabb markaszervizek en mindket vegletet megtapasztaltam mar, elovigyazatossagbol mindig ott vagyok eloben, automarka valtaskor pedig letesztelem oket
- privat szereloknel en altalaban barati alapon valasztok, azaz inkabb sohasem volt olyan profi es jo szerelo akivel nem baratkoztam volna ossze, korabban hivatalos szerelok csinaltak amit kell, csak nem a markaszervizben (legjobb megoldas, nincs rohanas, stb.) es ezt most is igaz 70%-ban (Ricsi, Laci, stb.)
- az hogy a kocsid lerohad-e, mitol es mikor nagyon sok tenyezos, de altalaban egy jo markaszervizbe hordott auto tenyleg egeszsegesebb lehet, de vajon az elozo tulaj olyan helyre hordta?

A legjobb megoldas, ha felkeszulsz mit, mikor es hogyan es ellenorzod, hogy ez meg is tortenjen akar itt, akar ott. Szerencsere a Toyotak meg mindig eleg jol ossze vannak rakva.
Mozso::home, Corolla E12 HB kovácsolt 1ZZ-FE + GT2860R turbo + sok egyéb

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2727 Dátum: 2009.08.19 22:04:16 »
Ez igy elvileg rendben is lenne, de az en 13 eves tapasztalatom inkabb azt mutatja:
- akkor van markaszervizben minden rendesen megcsinalva, ha ott vagy, tudod miket kell megcsinalni es szamon is kered
Nem feltétlenül, de ilyen is van. Minden esetre ezt ők dokumentálni is tudják - és itt tényleg nem a pecsét a lényeg, legutóbb elfelejtettem vinni a szervizkönyvet, és majd jövőre fogják utólag bepecsételni - hanem a munkalappal, illetve a komputerben egy bizonyos dátumig is visszakereshető minden.
Az OFF Corsát, amikor jó fél éve vettük, szervízkönyvvel kínálták, pedig 9,5 éves volt, simán fel tudtam hívni a szervizt, hogy cseréltek-e benne legutóbb vezérműszíjat (ami aktuális lett volna), és kerek perec megmondták, hogy nem, eddig csak egyszer volt, 60e-nél.
music     

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2728 Dátum: 2009.08.22 17:10:30 »
Miért kellene feltétlenül márkaszervizbe hordani egy már nem garanciális autót? Azért, mert valami nem márkalogo-s szerviz, attól még végezhet korrekt, alapos, megbízható munkát. Ill. ez fordítva is igaz. Találkoztam már trehány munkával, amit márkakereskedő szervizében végeztek borsos árért  :nono:
A kilómétert csak így lehet biztosra mondani, egyéb helyeken manipulálnak, főleg, hogy a szervizek 80%-ában számla nélkül dolgoznak, semmi nyom nem marad. De ha marad, az sem ér semmit.
A márkaszerviz ismeri az autó szervizelőírásait, ami típusonként változó.
A márkaszerviz mindenhol hoz egy bizonyos szintet, olyan mint az mcdonalds, ugyanaz kisvárdán mint delhiben. Ellenben az adott egyéb szervizről lövése nincs egy az ország másik végében lakó embernek.
Egyébként manapság egyre több márkaszervizben végig szervizelt autó van, nyilván főleg 8-10év alatt.
Akihez asszem a továbbiakban hordani fogom a kocsit az maszek, de márkaszervízben dolgozott sokat, csukott szemmel szétszedné és összerakná szvsz az avét, ad számlát, sőt pecsételni is tudna (nem illegálisan csak szürkén, vmi kis javítást kéne kifizetni a márkaszervíznek) de minek a pecsét, eddigiek is hamisak.
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2729 Dátum: 2009.08.23 10:00:36 »
Jogos a felvetés, nem írtam oda, hogy látszik, hogy kereskedés hirdeti (lásd a szöveg végét). Csak magánszemélytől. Nagyobb az esély arra, hogy nem fog ki az ember direkt visszatekert, agyonkozmetikázott, stb autót.
Tehát kereskedésből ne.
Ez így kicsit általános  ;) ... Lehet kereskedésből autót venni, ha az embernek módjában áll megfelelően leellenőrizni, kipróbálni vétel előtt. Carinánkat éppenséggel egy echte nepper kereskedésből vettük; továbbá más autókat is, amelyekkel szintén nem volt semmi gond (nem voltak töröttek, nem volt visszatekerve az órájuk - éppenséggel volt köztük olyan is, amit a FAP-on vettünk  :otlet: ... Szóval, nincs ezzel semmi gond, csak kellő óvatosság szükséges.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )