Szerző Téma: Általános, az autókkal és az autózással szorosan összefüggő hirdetések helye  (Megtekintve 1035087 alkalommal)

0 Felhasználó és 14 vendég van a témában

Kacsa35

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2685 Dátum: 2009.08.18 09:48:49 »
Ha Te használt autót keresgélsz, és találsz 2 hasonló 7 éveset, az egyiket végig márkaszervizbe hordták végig, a másikat csak 3 éves koráig, akkor melyiket mész el előbb megnézni?
Értem én, hogy a pecsét bizalmat ébreszt, de sajnos nem feltétlen garancia a gondos munkára. Mint ahogy egy független szerviz is nyújthat olyan, vagy jobb munkát. Csak ennyit mondtam és gondoltam.

Én inkább megnézem a "rosszabbat" előbb. Az jó kindulási lehetőség. És mivan ha előbb megnézem a "jó"-t aztán a "rosszabb"-at és úgy döntök , h a "jó" kell? Akkor mentem 3 utat, az előzőnél meg csak 2-t !

Ja és mivan akkor ha a "rosszabb" van jó állapotban és a "jó" van rosszabb állapotban - mint azt ahogy a gazdáik leírják ???
1995 Carina-E 2.0 D Sedan :-)

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2686 Dátum: 2009.08.18 09:49:23 »
Ha bizonytalan az előélet tök mindegy mennyi van az órában mert úgysem igaz. Akkor már az állapot a mérvadó, nem az óra.
Ja, céges Fordokat láttunk már 300-ról visszatekerve 60-ra.


Ja és mivan akkor ha a "rosszabb" van jó állapotban és a "jó" van rosszabb állapotban - mint azt ahogy a gazdáik leírják ???
Kérdés, mi a jó és mi a rossz?
         

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2687 Dátum: 2009.08.18 11:08:32 »
Némileg kapcsolódik az adok-veszek témához: kértem ajánlatot használtautófelvásárlás.hu-n autómra; kora miatt csak beszámítani tudnák, 50 és 100e között.  :eek: Értem én, hogy öregecske, ÉN tudom, hogy nincs is a legszebb állapotban, na de akkor is...  :shuriken:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2688 Dátum: 2009.08.18 11:13:33 »
ez az E10 ami a képen van?
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

MFerenc

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1935
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2689 Dátum: 2009.08.18 11:20:39 »
Bezony ám!

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2690 Dátum: 2009.08.18 11:27:37 »
Miért kellene feltétlenül márkaszervizbe hordani egy már nem garanciális autót? Azért, mert valami nem márkalogo-s szerviz, attól még végezhet korrekt, alapos, megbízható munkát. Ill. ez fordítva is igaz. Találkoztam már trehány munkával, amit márkakereskedő szervizében végeztek borsos árért  :nono:
A kilómétert csak így lehet biztosra mondani, egyéb helyeken manipulálnak, főleg, hogy a szervizek 80%-ában számla nélkül dolgoznak, semmi nyom nem marad. De ha marad, az sem ér semmit.
A márkaszerviz ismeri az autó szervizelőírásait, ami típusonként változó.
A márkaszerviz mindenhol hoz egy bizonyos szintet, olyan mint az mcdonalds, ugyanaz kisvárdán mint delhiben. Ellenben az adott egyéb szervizről lövése nincs egy az ország másik végében lakó embernek.
Egyébként manapság egyre több márkaszervizben végig szervizelt autó van, nyilván főleg 8-10év alatt.

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2691 Dátum: 2009.08.18 11:52:24 »
A kilómétert csak így lehet biztosra mondani, egyéb helyeken manipulálnak, főleg, hogy a szervizek 80%-ában számla nélkül dolgoznak, semmi nyom nem marad. De ha marad, az sem ér semmit.
Az,, hogy egyéb helyen manipulálnak, az ugyanolyan általánosítás, mint hogy a márkaszervizekben csak angyalok dolgoznak.
A márkaszerviz ismeri az autó szervizelőírásait, ami típusonként változó.
és nagyon sok márkaszervizben dolgozott szerelővel lehet találkozni a márkafüggetlen, de akkreditált szervizekben is.
A márkaszerviz mindenhol hoz egy bizonyos szintet, olyan mint az mcdonalds, ugyanaz kisvárdán mint delhiben. Ellenben az adott egyéb szervizről lövése nincs egy az ország másik végében lakó embernek.
Az eladás szempontjából igaz, de a szervizelés milyenségére nem garancia. De persze nem kötekedni akarok, mert mindenre lehet példát és ellenpéldát találni és semmi sem fekete-fehér. Különben is kinek a pap, kinek a paplan  :flowers:
Egyébként manapság egyre több márkaszervizben végig szervizelt autó van, nyilván főleg 8-10év alatt.
Ez egy örömteljes folyamat és a laikus autótulajok helyesen teszik ezt.

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2692 Dátum: 2009.08.18 11:58:17 »
A kilómétert csak így lehet biztosra mondani, egyéb helyeken manipulálnak, főleg, hogy a szervizek 80%-ában számla nélkül dolgoznak, semmi nyom nem marad. De ha marad, az sem ér semmit.
Az,, hogy egyéb helyen manipulálnak, az ugyanolyan általánosítás, mint hogy a márkaszervizekben csak angyalok dolgoznak.
A márkaszerviz ismeri az autó szervizelőírásait, ami típusonként változó.
és nagyon sok márkaszervizben dolgozott szerelővel lehet találkozni a márkafüggetlen, de akkreditált szervizekben is.
A márkaszerviz mindenhol hoz egy bizonyos szintet, olyan mint az mcdonalds, ugyanaz kisvárdán mint delhiben. Ellenben az adott egyéb szervizről lövése nincs egy az ország másik végében lakó embernek.
Az eladás szempontjából igaz, de a szervizelés milyenségére nem garancia. De persze nem kötekedni akarok, mert mindenre lehet példát és ellenpéldát találni és semmi sem fekete-fehér. Különben is kinek a pap, kinek a paplan  :flowers:
Egyébként manapság egyre több márkaszervizben végig szervizelt autó van, nyilván főleg 8-10év alatt.
Ez egy örömteljes folyamat és a laikus autótulajok helyesen teszik ezt.


És szerinted, az általad említett akreditált, mindenkor számlát adó, normálisan felszerelt szervizek rezsióradíjai mennyiben térnek el a márkaszervizétől? Elárulom: minimálisan. Egy szokásos éves szervizlátogatás a márkaszervizben kb 10-15ezer Ft munkadíjban. A többi, az igazán nagy pénz az anyagárak. Na itt lehet spórolni, vagyis a gyári anyagok helyett kétes minőségű utángyártottal próbálkozni. Nameg a cserélendő anyagok mennyiségével is lehet játszani, vagyis az egyéb helyeken 1-2tétel mindig lemarad. Pl. kiváncsi vagyok, hogy az ilyen helyekre hordott pl. corollákban cserélik e 30ezrenként a gyertyákat, 60ezrenként a váltóolajat stb. 

Peti

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2693 Dátum: 2009.08.18 12:00:16 »
.pl. corollákban cserélik e 30ezrenként a gyertyákat, 60ezrenként a váltóolajat stb.  

Gyertyát is 60e-nél kell cserélni, vagy nem :hmmmm:

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2694 Dátum: 2009.08.18 12:14:30 »
hát inkább 30-40e-nél.
én 30 körül szoktam
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2695 Dátum: 2009.08.18 13:11:24 »
Én meg 100-nál.
De az újabb Corikban 60 ezrenként kell.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2696 Dátum: 2009.08.18 15:28:27 »
Kicsit OFF, de végül is jármű:
Eladó egy keveset használt Touragoo Royo márkájú piros színű babakocsi 14000Ft-ért. Tavaly ilyenkor vettük, akkor 21.000 Ft-ba került. Képem nincs róla, de valami ilyesmi, csak pirosban:
http://www.brendon.hu/shop/viewer.aspx?productid=202901
Pozitívumok: az ára, a súlya (7 kg), az első kerekek bolygósíthatóak, alul elég szép tárolója van, esernyőre csukható, így nagyobb autó csomagtartójában bármilyen irányban elfér, könnyű kinyitni és összecsukni - nem kell sem tornamutatványokat végezni ehhez, sem hirtelen rángatni, könnyű vele járdázni.
Negatívumok: a tolókar nem átfordítható, nem téliesíthető, támlája nem dönthető vízszintesig, néha nehezen kanyarodik. Az ár mérsékelten, de alkuképes. (értsd: a feléért nem adom...)
music     

szkaresz27

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2697 Dátum: 2009.08.18 15:56:47 »
Én meg 100-nál.
De az újabb Corikban 60 ezrenként kell.
Jah a platina kibír annyit...nekem is 100-anként van csere...bár az utóbbi nippon 110-nél lett kidobva,de nem sok baja volt!! :D Most NGK platinum race-ket szereti!! :D

szkaresz27

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2698 Dátum: 2009.08.18 15:57:44 »
Kicsit OFF, de végül is jármű:
Eladó egy keveset használt Touragoo Royo márkájú piros színű babakocsi 14000Ft-ért. Tavaly ilyenkor vettük, akkor 21.000 Ft-ba került. Képem nincs róla, de valami ilyesmi, csak pirosban:
http://www.brendon.hu/shop/viewer.aspx?productid=202901
Pozitívumok: az ára, a súlya (7 kg), az első kerekek bolygósíthatóak, alul elég szép tárolója van, esernyőre csukható, így nagyobb autó csomagtartójában bármilyen irányban elfér, könnyű kinyitni és összecsukni - nem kell sem tornamutatványokat végezni ehhez, sem hirtelen rángatni, könnyű vele járdázni.
Negatívumok: a tolókar nem átfordítható, nem téliesíthető, támlája nem dönthető vízszintesig, néha nehezen kanyarodik. Az ár mérsékelten, de alkuképes. (értsd: a feléért nem adom...)
Klíma,műszaki, zk ?? :D  [rohog]

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26327
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2699 Dátum: 2009.08.18 18:13:20 »
Klíma,műszaki, zk ?? :D  [rohog]
Az árkategóriából következően nem klímás. De pár napig még garanciális, szóval műszaki, zk rendben. ;)
music