Szerző Téma: Általános, az autókkal és az autózással szorosan összefüggő hirdetések helye  (Megtekintve 1034445 alkalommal)

0 Felhasználó és 23 vendég van a témában

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2670 Dátum: 2009.08.17 17:28:46 »
sztem a sorrend: /legfelül a legjobb/
1. családtag megkímélt ismert autója
2. fórumtárs, klub évek óta ismerem, esetleg Ő ajánl vmit
3. hirdetésból vmi  tulaj aki naiv és jó autót árul
4. márkakereskedés becserélt autók -itt is vannak jók de drágák-rengeteg előny szerviz stb
4. és a összes többi..
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

zsono

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 538
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2671 Dátum: 2009.08.17 17:41:13 »
sztem a sorrend: /legfelül a legjobb/
1. családtag megkímélt ismert autója
2. fórumtárs, klub évek óta ismerem, esetleg Ő ajánl vmit
3. hirdetésból vmi  tulaj aki naiv és jó autót árul
4. márkakereskedés becserélt autók -itt is vannak jók de drágák-rengeteg előny szerviz stb
4. és a összes többi..

Nemrég adtam el Yarisom, és bizony sokat számított, hogy a valaha az autóval történt szervizlátogatások minden bizonylata, pénztári bizonylata, számlája megvolt. A szervizek mindenütt rögzítették azt a pillanatnyi kilométert, amelynél épp bent volt az  autó, így - azokat a műszaki állapotjellemzőkkel összevetve - a vevő megalapozottnak ítélte a futásteljesítményt. Mert az is volt természetesen.
Ismét Yaris Ts-t vettem, és azokról minden ugyanígy megvan, ez nekem is feltétel volt a vásárláskor.
A fórum olvasása pedig egy belső referencia, ami fórumon kívüli vásárló számára is hasznos lehet.
Zsono

szkaresz27

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2672 Dátum: 2009.08.17 20:29:23 »
nyah...ha valakit érdekelne...
van 1db toyota önindítóm...nem tudom mire való
adattábláján ez áll: ND 028000-7981  Toyota 28100-15060
Ára megegy szerint.
Tel: 20-9909-148
szkaresz27@gmail.com

szkaresz27

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2673 Dátum: 2009.08.17 20:33:26 »
na még...
van egy klímakompresszorom is...
az is valami toyotára való gyári nippon...
elérni a feni számon lehet!! :D
Kérésre képet küldök

Ákos2004

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6642
  • Corolla E12 1.4 vvti SOL Corolla E15 1.6 Luna
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2674 Dátum: 2009.08.17 23:33:35 »
sztem a sorrend: /legfelül a legjobb/
1. családtag megkímélt ismert autója
2. fórumtárs, klub évek óta ismerem, esetleg Ő ajánl vmit
3. hirdetésból vmi  tulaj aki naiv és jó autót árul
4. márkakereskedés becserélt autók -itt is vannak jók de drágák-rengeteg előny szerviz stb
4. és a összes többi..

Nekem csupán annyi az elvárásom, hogy hordja el az előző tulaj előírás szerint márkaszervizbe, ezt igazolni tudja, és összképre legyen szép az autó, ne legyen lehasznált.

Kacsa35

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2675 Dátum: 2009.08.18 09:20:43 »
sztem a sorrend: /legfelül a legjobb/
1. családtag megkímélt ismert autója
2. fórumtárs, klub évek óta ismerem, esetleg Ő ajánl vmit
3. hirdetésból vmi  tulaj aki naiv és jó autót árul
4. márkakereskedés becserélt autók -itt is vannak jók de drágák-rengeteg előny szerviz stb
4. és a összes többi..

Nekem csupán annyi az elvárásom, hogy hordja el az előző tulaj előírás szerint márkaszervizbe, ezt igazolni tudja, és összképre legyen szép az autó, ne legyen lehasznált.

Igen ez lenne az elvárás...
De itt kis hazánkban ez egyre kevesebb embernek adatik meg.
Egy példa : nagyon sok közlekedő autót látni nyáron téli gumival. És nem az idősebb koru autóknál , hanem az új és újabbak közül.
1995 Carina-E 2.0 D Sedan :-)

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2676 Dátum: 2009.08.18 09:29:00 »
Nekem csupán annyi az elvárásom, hogy hordja el az előző tulaj előírás szerint márkaszervizbe, ezt igazolni tudja, és összképre legyen szép az autó, ne legyen lehasznált.
Miért kellene feltétlenül márkaszervizbe hordani egy már nem garanciális autót? Azért, mert valami nem márkalogo-s szerviz, attól még végezhet korrekt, alapos, megbízható munkát. Ill. ez fordítva is igaz. Találkoztam már trehány munkával, amit márkakereskedő szervizében végeztek borsos árért  :nono:

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2677 Dátum: 2009.08.18 09:30:01 »
Szerintem arra gondolt, hogy gari alatt márkaszerviz a kötelező dolgok miatt, majd bármilyen szerviz számlákkal, km óra állással igazolva.
         

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2678 Dátum: 2009.08.18 09:32:12 »
Nekem csupán annyi az elvárásom, hogy hordja el az előző tulaj előírás szerint márkaszervizbe, ezt igazolni tudja, és összképre legyen szép az autó, ne legyen lehasznált.
Miért kellene feltétlenül márkaszervizbe hordani egy már nem garanciális autót? Azért, mert valami nem márkalogo-s szerviz, attól még végezhet korrekt, alapos, megbízható munkát. Ill. ez fordítva is igaz. Találkoztam már trehány munkával, amit márkakereskedő szervizében végeztek borsos árért  :nono:

Ha Te használt autót keresgélsz, és találsz 2 hasonló 7 éveset, az egyiket végig márkaszervizbe hordták végig, a másikat csak 3 éves koráig, akkor melyiket mész el előbb megnézni?

Kacsa35

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 68
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2679 Dátum: 2009.08.18 09:38:15 »
Nekem csupán annyi az elvárásom, hogy hordja el az előző tulaj előírás szerint márkaszervizbe, ezt igazolni tudja, és összképre legyen szép az autó, ne legyen lehasznált.
Miért kellene feltétlenül márkaszervizbe hordani egy már nem garanciális autót? Azért, mert valami nem márkalogo-s szerviz, attól még végezhet korrekt, alapos, megbízható munkát. Ill. ez fordítva is igaz. Találkoztam már trehány munkával, amit márkakereskedő szervizében végeztek borsos árért  :nono:

Ha Te használt autót keresgélsz, és találsz 2 hasonló 7 éveset, az egyiket végig márkaszervizbe hordták végig, a másikat csak 3 éves koráig, akkor melyiket mész el előbb megnézni?

Amelyik közelebb van  :taz:
1995 Carina-E 2.0 D Sedan :-)

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2680 Dátum: 2009.08.18 09:39:19 »
Körültekintő hozzáállás.
 :winkiss:

Nagycitrom

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9392
  • 2017. T27 2ZR-FAE
    • Dentmill Frézközpont
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2681 Dátum: 2009.08.18 09:42:38 »
Szerintem arra gondolt, hogy gari alatt márkaszerviz a kötelező dolgok miatt, majd bármilyen szerviz számlákkal, km óra állással igazolva.
Arra gondolt  :yes:

Ha Te használt autót keresgélsz, és találsz 2 hasonló 7 éveset, az egyiket végig márkaszervizbe hordták végig, a másikat csak 3 éves koráig, akkor melyiket mész el előbb megnézni?
Értem én, hogy a pecsét bizalmat ébreszt, de sajnos nem feltétlen garancia a gondos munkára. Mint ahogy egy független szerviz is nyújthat olyan, vagy jobb munkát. Csak ennyit mondtam és gondoltam.
« Utoljára szerkesztve: 2009.08.18 09:44:13 írta Nagycitrooom »

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2682 Dátum: 2009.08.18 09:43:13 »
Nekem csupán annyi az elvárásom, hogy hordja el az előző tulaj előírás szerint márkaszervizbe, ezt igazolni tudja, és összképre legyen szép az autó, ne legyen lehasznált.
Miért kellene feltétlenül márkaszervizbe hordani egy már nem garanciális autót? Azért, mert valami nem márkalogo-s szerviz, attól még végezhet korrekt, alapos, megbízható munkát. Ill. ez fordítva is igaz. Találkoztam már trehány munkával, amit márkakereskedő szervizében végeztek borsos árért  :nono:

Ha Te használt autót keresgélsz, és találsz 2 hasonló 7 éveset, az egyiket végig márkaszervizbe hordták végig, a másikat csak 3 éves koráig, akkor melyiket mész el előbb megnézni?

Amelyiket olcsóbban árulják :D
Visszatérve a km-ekre, ha bizonytalan az előélet, akkor arra kell törekedni, hogy minél kevesebb km legyen az órában, pl. ha van benne 60, akkor a valóságban lehet benne 100-120, és így tovább. Én Toyota szalonban is láttam olyan használtautót, ami tekerve volt. Nevetséges, Toyo szalon, 92e km-el hirdeti, azt nincs szk(nem volt odaírva a hirdetésben), azt pár éve 114e-nél volt szervízben..

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2683 Dátum: 2009.08.18 09:46:14 »
Az olcsóbb nem biztos, hogy jobb, sőt...  :surrender: (Negatív tapasztalat nagyon is van.)
Egyébként több ismerősöm különféle márkakereskedésekben (Toyota, Micu, Ford, BMW) dolgozik és sehol sem tekerik az órát. Ha mégis, azt már úgy vették be. Persze ez mind szubjektív gondolat és kivétel mindig akad (lásd Palaczknál a Troska hozzáállását).
         

kmr

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4497
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2684 Dátum: 2009.08.18 09:48:31 »
Visszatérve a km-ekre, ha bizonytalan az előélet, akkor arra kell törekedni, hogy minél kevesebb km legyen az órában, pl. ha van benne 60, akkor a valóságban lehet benne 100-120, és így tovább. Én Toyota szalonban is láttam olyan használtautót, ami tekerve volt. Nevetséges, Toyo szalon, 92e km-el hirdeti, azt nincs szk(nem volt odaírva a hirdetésben), azt pár éve 114e-nél volt szervízben..
Ha bizonytalan az előélet tök mindegy mennyi van az órában mert úgysem igaz. Akkor már az állapot a mérvadó, nem az óra.