Szerző Téma: Általános, az autókkal és az autózással szorosan összefüggő hirdetések helye  (Megtekintve 1034579 alkalommal)

0 Felhasználó és 20 vendég van a témában

Szuti

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3322
  • Fanatic Racer:-)
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2160 Dátum: 2008.06.15 16:29:43 »
A hirdetésben azt írja, hogy "hölgy tulajdonostól". Akkor most a cimbid nőnemű, vagy csak véletlen elírásról lehet szó a hirdetésben?  ::)  :whistling:  :laugh:
Gondolom a cimbié a kocsi, de nem az ő nevén volt, mert így jobban el lehet adni...

Skacok szerintetek azért tettem fel a hirdetést hogy itt kitaláljátok hogy át akarok verni vele valakit?Amúgy egy haverom haverja és mondta hogy van én meg mondtam hogy felteszem ide és kész.A többit majd eldönti az aki meg akarja venni a kocsit,de ha lehet akkor látatlanban ne eszeljetek ki olyat hogy biztos törött,meg hogy be akarok csapni valakit...Megkértek,feltettem..Ennyi!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2161 Dátum: 2008.06.15 21:28:11 »
A hirdetésben azt írja, hogy "hölgy tulajdonostól".
Akkor most a cimbid nőnemű, vagy csak véletlen elírásról lehet szó a hirdetésben?  ::)  :whistling:  :laugh:

Mondjuk a csaja/neje nevén van az autó, de ő (a cimbi) használja, vagy közösen használják. Na bumm. Nagyon sokan odaírják, mert nagyon sokan buknak a hölgytulajos autókra. Nincs ennek jelentősége.

(Egyébként az autó korrektnek tűnik, alkalmasint valós a megadott km, és reális az ár is - szerintem.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2162 Dátum: 2008.06.15 21:33:38 »
Khömm... Nem akarok vitát szítani, de nem tudom  :whistling: , hogy a nők vagy a pasik tudnák jobban megállni azokat a "kötelező" dolgokat (pl. nem pörgetjük a motort mint a barom, nem vezetünk elmebeteg módjára, no padlógáz-padlófék, stb.), amivel egy új autó bejáratása jár.

Nézd, nyilván vannak kivételek, de nemrég beszámolt egyik cartásrunk arról, hogy ez ezres Micra hölgytulaja a városban 10 literrel jár, mert nem kapcsol fel harmadiknál feljebb. A kuplunghasználat sem az erősségük. Általánosságban a hölgyek használati tárgyként bánnak az autóval, ami aztán meg is látszik a kocsikon.

Természetesen ezzel nem azt mondom, hogy a fetisizáló féfi autósok körében nincsenek meg a női megfelelők és viszont.
Elmebeteg autózásról csak annyit, hogy nemrég egy terepjárós szőkével akadtam össze, aki végül is azzal "győzött", hogy nem voltam hajlandó a 17 éves Dai-t összezúzatni a vacsiúj terepesjáróval. Mondjuk két lámpával arrébb sakkot adtam neki, de csak a férfiúi önérzet hajtott, nem a reális gondolkozás.  szerintem mindannyiunknak van egy valag idevágó története pro és kontra.
Amúgy a kedvencem a négyütemű WB, iletve RTh-s kalapos szemüveges nyugdíjas... :1eye:


Tisztelet a kivételnek, valóban. És tényleg van sztori az ellenkezőjére is. Egyik unokatesóm pl. jópárszor lemerítette a kocsija akksiját télen, ugyanis úgy járt el, hogy reggel beült a hideg autóba, ráadta a gyújtást, föltekerte a fűtést meg a ventillátort, és várta, hogy jöjjön a meleg  ::) ... Aztán a meleg persze nem jött, lévén a motor nem járt, így egy idő után feladta a srác a dolgot és elindult, viszont az x-edik ilyen próbálkozás után már persze megadta magát az akksi, és se kép, se hang. És mondanom sem kell, egyebekben is hasonlóan "szakszerűen" kezelte a kocsit.

Ellenpélda: pl. jóbarátném és a húga, akik abszolút szakszerűen, odafigyelve, az autó-kímélési szabályokat betartva vezetnek. Hidegen nem pörgetve, dízelt leállítás előtt kicsit helyben járatva, stb. Ahogy kell. (Egyébként a húg hajtotta eddig a Corsa B-t, amiről ide is belinkeltem a hirdetést korábban.) De egyik jóbarátom menyasszonya is teljesen kifogástalanul vezet. Továbbá egy másik jóbarátom barátnője is. Stb.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2163 Dátum: 2008.06.15 21:42:01 »
Ezzel együtt, pl. a Corsa hirdetésébe NEM írtam bele, hogy női tulajtól van  ::) ... Pont azért, amiről itt most vitázunk: egyrészt mert egyre többen megütköznek ettől a kitételtől, másrészt mert elcsépelt (nézzétek csak meg, Dunát lehet rekeszteni a "hölgy tulajdonostól" származó kocsikkal).

Amúgy pedig irritál ez a "hölgy" kifejezés, ebben a szövegkörnyezetben... Mintha legalábbis csupa úrinő hajtaná itt az autókat. Nagyestélyiben, kalapban, miközben a mellényes törpeuszkár ott figyel az utasülésen. Hát persze. Csupa hölgy és úr országa vagyunk... Miért nem lehet ezeket a kifejezéseket meghagyni a hivatalos/társasági alkalmakra, és egy vacak profán autóhirdetésben úgy fogalmazni, hogy "női tulajdonostól"?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2164 Dátum: 2008.06.17 14:00:13 »
Ezzel együtt, pl. a Corsa hirdetésébe NEM írtam bele, hogy női tulajtól van  ::) ... Pont azért, amiről itt most vitázunk: egyrészt mert egyre többen megütköznek ettől a kitételtől, másrészt mert elcsépelt (nézzétek csak meg, Dunát lehet rekeszteni a "hölgy tulajdonostól" származó kocsikkal).

Amúgy pedig irritál ez a "hölgy" kifejezés, ebben a szövegkörnyezetben... Mintha legalábbis csupa úrinő hajtaná itt az autókat. Nagyestélyiben, kalapban, miközben a mellényes törpeuszkár ott figyel az utasülésen. Hát persze. Csupa hölgy és úr országa vagyunk... Miért nem lehet ezeket a kifejezéseket meghagyni a hivatalos/társasági alkalmakra, és egy vacak profán autóhirdetésben úgy fogalmazni, hogy "női tulajdonostól"?

ennél már csak az "orvos" a jobb!  :clap:
halálra röhögöm magam az orvosokon, nő, meg művészemberektől vett állítólagos jó vételeken. :winkiss:
én spec max egy mérnöknek hinnék..talán.. :alien:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2165 Dátum: 2008.06.17 14:26:51 »
Én konkrétan színésztől vettem az én kis Corimat.  :clap: :sweatdrop: Bár tény, hogy nem írta bele a hirdetésbe.  :stuart:
         

Xtrem

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10682
Adok-Veszek
« Válasz #2166 Dátum: 2008.06.17 17:59:12 »
Már nem aktuális.
« Utoljára szerkesztve: 2008.07.03 11:07:55 írta Xtrem »
2005 Avensis Sedan 2.4 D4 vvt-i Aut Executive Navi + TTE front
2001 Citroën Evasion 2.0 16V benzin, Aut - Exclusive
61

Icsu

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2167 Dátum: 2008.06.17 18:49:39 »
Sziasztok!

Eladó lenne 4db.Rav4-hez téligumi acélfelnivel együtt.Fél telet mentem vele.Michelin alpin 215/70R16
tel.06209561922
85000ft.
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.24 14:48:10 írta Icsu »

nismo

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 165
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2168 Dátum: 2008.06.18 15:55:26 »
Hello Mindenkinek!

Elado új 16-os alufelni (7x16 5x112 ET45), felni közepe és csavarok nélkül!!!. Bár nem japánokra való de azért gondoltam felrakom ide is.
Annyit volt használva hogy rakattunk rá gumit felpróbáltuk a kocsira majd leszed....mert nem volt jó sajna.
Új ára 30990 HUF/db.
Irányár 90.000 HUF/4db

Akit érdekel nismo86@t-online.hu .

http://www.startszonyeg.hu/romagna_ruote/maranello__ezust_/


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu


A képet a Képfeltöltés.hu tárolja. http://www.kepfeltoltes.hu

Üdv

Pityu

Peti

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2169 Dátum: 2008.06.19 10:55:18 »
(nézzétek csak meg, Dunát lehet rekeszteni a "hölgy tulajdonostól" származó kocsikkal).

Ez olyan mint a garázsban tartott, meg megkímélt állapotban, azt egy fényképre se képes kiporszívózni meg lemosni a kocsiját :wacko:

Vagy mint minden 3. BMW hogy M-es, meg minden 2. Audi hogy S-es mert rajta van egy ugy. felni vagy valami sufnituning :cool2:

leszilaci

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2170 Dátum: 2008.06.20 10:19:44 »
(nézzétek csak meg, Dunát lehet rekeszteni a "hölgy tulajdonostól" származó kocsikkal).

Ez olyan mint a garázsban tartott, meg megkímélt állapotban, azt egy fényképre se képes kiporszívózni meg lemosni a kocsiját :wacko:

Vagy mint minden 3. BMW hogy M-es, meg minden 2. Audi hogy S-es mert rajta van egy ugy. felni vagy valami sufnituning :cool2:
a mindentvivő... Leírás: 84 éves tulajdonos úrtól.
ha 84 évesen be tudom magam hajtogatni egy ilyen alacsony autóba... :ninja:

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2171 Dátum: 2008.06.20 10:35:00 »
(nézzétek csak meg, Dunát lehet rekeszteni a "hölgy tulajdonostól" származó kocsikkal).

Ez olyan mint a garázsban tartott, meg megkímélt állapotban, azt egy fényképre se képes kiporszívózni meg lemosni a kocsiját :wacko:

Vagy mint minden 3. BMW hogy M-es, meg minden 2. Audi hogy S-es mert rajta van egy ugy. felni vagy valami sufnituning :cool2:
a mindentvivő... Leírás: 84 éves tulajdonos úrtól.
ha 84 évesen be tudom magam hajtogatni egy ilyen alacsony autóba... :ninja:

most mivan abban, hogy a vidéki dédfater nevére veszed a kocsit?  :devil:
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Peti

  • Vendég
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2172 Dátum: 2008.06.20 11:07:33 »
a mindentvivő...

Ez tényleg zsír :batman:

És miért előny hogy 200éves a tulaj :euro:

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2173 Dátum: 2008.06.20 11:07:58 »
a mindentvivő... Leírás: 84 éves tulajdonos úrtól.
ha 84 évesen be tudom magam hajtogatni egy ilyen alacsony autóba... :ninja:
Elektronyos ablak  elöl-hátul  :1eye:
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Profy

  • Elnökségi szoba
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3148
  • Bontó szökevény 5,2L országút :D
Re: Adok-Veszek
« Válasz #2174 Dátum: 2008.06.21 22:50:58 »
Eladó cucccok Carina E-hez.

-Ködlámpa egy pár.
-Komplett hátsó lámpasor angol sedanhoz
-ablaktörlő motor angol
-3S-GE motor kompletten vezérlővel,légszűrővel,leömlőstöl
-Valker hátsó dob
-Ajtó kárpit Japán.
-Hűtő radiátor jó és egy felül műanyag törött.

Yaris
-Index kapcsoló csak hátsó ködlámpás
-Első ködlámpa helyére takaró lap
-kiegyenlítő tartály

E11-corolla Klíma kompresszor

1 db Denso nyers kúlcs távirányító nélkül.
« Utoljára szerkesztve: 2008.06.23 10:50:29 írta Profy »
Toyota Avensis I.Se 2002 kifutó

16