Szerző Téma: Általános, az autókkal és az autózással szorosan összefüggő hirdetések helye  (Megtekintve 1019429 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Légkondi
« Válasz #135 Dátum: 2004.05.21 21:19:49 »
Idézetet írta: "Emil01"
Köszi!

Engem is riasztgatott a szerelőm, hogy "be carefull" angolosan.
De azért jó lenne. A gyári kb. 500.000 Ft, használt, meg lutri.
Ja! Olvastam a gumiválasztási problémákat.
Én Barum-ot vettem, nem volt "kedvem" nagy márkák szülöttei között válogatni. Én meg vagyok vele elégedve. Állítólag nem kopik annyira mint a kissebb és puhább márkák, ami tetszett, hogy adnak rá garanciát és ha lecseréled a jövőben, akkor a profilmélység függvényében még kapsz kedvezményt és nem csak 1-2%-ot. Ezt én nem kaptam a Michlein-hez anno. A gumi anyaga Continentál a Bravuris profil meg nagyon szép és jó. Most vetettem össze a Michlein Pilot mintájával, ahol zárt vízkivezető bordákkal találkoztam, ami vizes úton ciki. A M. gumik amúgy sem valami jók vizes úton a tesztek szerint. (Gumis mondta). Persze aki hibajavítóval emeli ki a márkajelzést, annak nem ajánlom!

További jó autózást!

U.I: Még mindig keresek 98-as Avensisbe vezetőülést, illetve annak vázát.


Előrebocsátanám , hogy nekem semmi bajom a Barummal ... Ebben az árfekvésben szerintem jó ajánlat .

DE !

- A Barum pont hogy nem a hosszú élettartamáról híres . Viszonylag hamar elkopik , ugyanúgy , ahogy a Conti B-márkája , az Uniroyal is . Hangsúlyozom : VISZONYLAG . Az áráért ez OK is . De az tényleg nem állja meg a helyét , hogy ennek a guminak a tartósság lenne az erénye ;) ...

- Ránézésre az égvilágon semmilyen objektív megállapítást nem lehet tenni két gumi mintázata között . Ezer és egy példa van rá , hogy egy "csúnyább" mintázat a gyakorlatban sokkal jobban szerepel , mint egy "szebb" . Gagyi márkák előszeretettel alkalmaznak parasztvakító csodás mintázatokat , amelyek szart sem érnek a gyakorlatban , mert kizárólag esztétikai szempontok alapján tervezték őket , másra nem lévén pénz  :lol:  ...

- Azzal együtt , hogy én a Barumot szeretem , a Michelin istenítését pedig helytelenítem (mint ahogy alább is írtam) , egyvalamit le kell szögezni : MINDEN Michelin jobb a neki megfelelő Barumnál . Ez tény . Két teljes kategória van a két gumi között . A Michelin konszerntől , ha jól tudom , a Kormoran a Barum konkurrense ... Kormoran vs. Barum , Kléber vs. Uniroyal , Continental vs. Michelin - nagyjából így néz ki a felosztás  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Adok-Veszek
« Válasz #136 Dátum: 2004.05.21 21:58:56 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Tény , hogy a Michelin általában nagyon sokáig bírja . De ezért a horror árért ez a minimum ! Ja , és vannak más tulajdonságok is azért , amelyek számítanak . Tesztekben pl. korántsem végez mindig az élmez?nyben a Michelin . Mindent egybevéve én nem írom alá azt a nagy-nagy Michelin-imádatot , ami Magyarországon uralkodik . Jó gumi , nagyon jó gumi , de vannak hasonló tudásúak (s?t , néha jobbak) kevesebb pénzért .

Én sem Michelint fogok rá venni, ha majd ez aktuális lesz. De azt meg kell hagyni, hogy kellemes leosztás a gyári Michelin garnitúra, mert 100e km-ig nem kell (nyári)gumira költeni.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Adok-Veszek
« Válasz #137 Dátum: 2004.05.21 22:28:17 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Palaczk"
Tény , hogy a Michelin általában nagyon sokáig bírja . De ezért a horror árért ez a minimum ! Ja , és vannak más tulajdonságok is azért , amelyek számítanak . Tesztekben pl. korántsem végez mindig az élmez?nyben a Michelin . Mindent egybevéve én nem írom alá azt a nagy-nagy Michelin-imádatot , ami Magyarországon uralkodik . Jó gumi , nagyon jó gumi , de vannak hasonló tudásúak (s?t , néha jobbak) kevesebb pénzért .

Én sem Michelint fogok rá venni, ha majd ez aktuális lesz. De azt meg kell hagyni, hogy kellemes leosztás a gyári Michelin garnitúra, mert 100e km-ig nem kell (nyári)gumira költeni.


Mondjuk , ennek részben az az oka , hogy a gumi keveréke kemény . Ez egyrészt kétségkívül hosszú élettartamot , másrészt (főleg vizes úton) a tapadásban némi (nem katasztrofális dolgokra kell gondolni , de NÉMI) hátrányt okoz . Mint ahogy a legtöbb dologban , a gumiban is csak kompromisszumok léteznek két véglet között  :roll:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Adok-Veszek
« Válasz #138 Dátum: 2004.05.21 22:37:02 »
Igen, az kétségtelen, hogy elég "csúszós" a gumi.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Adok-Veszek
« Válasz #139 Dátum: 2004.05.21 22:47:04 »
Idézetet írta: "music"
Igen, az kétségtelen, hogy elég "csúszós" a gumi.


Mérget mertem volna rá venni  :idea:  ...

Ja , Barumról egy konkrétum ! Ugye , a Camryn Barum Polarisok a téli gumik , 175/70x13 T méretben . 2002-es gyártásúak , eddig két szezont mentem velük , első tengelyen . Ezalatt 12 ezer km került beléjük . És a futófelület kb. 40 %-a már odavan  :shock:  !!! Szóval ősszel mennek a hátsó tengelyre , előre kell helyettük új ... És becslésem szerint ott is maximum két szezont húznak ki még , aztán kuka  :?  ... A Matador MP 55-ösök , 175/70x13 Q (!) méretben , két első- és két hátsó tengelyen eltöltött szezon , összesen kb. 26 ezer km alatt koptak el UGYANENNYIRE  :!:

Azt , mondjuk , hozzá kell tenni a fair play kedvéért , hogy egyébként jók ezek a gumik : nem túl zajosak , kanyarstabilitásuk megfelelő , havon egyaránt jól húznak és jól fékeznek . Meg persze olcsók is voltak  :)  ... De ez a komoly kopás a szaros 12 ezer km alatt akkor is meglepett  :shock:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Adok-Veszek
« Válasz #140 Dátum: 2004.05.22 23:35:19 »
No akkor had szóljak a Barum védelmében.

A teherben ( Skoda Picup) jelenleg 78 000 km van, használtan vettük, 36e km-el, és a gyári Barum nyári gumikkal. Én vettem rá egy garnitúra télit is, így kb 55-60e km van az eredeti gumikban, most ősszel lesznek eldobálva.

-Ja és azt sem szoktam nagyon kímélni, a kipörgésgátló és az ABS hiányát hangosan jelzik a gumik. no és autópályán is 130-150 közötti utazósebességet tartok vele.

Szóval nem rosszak azok a gumik! annyi pénzért főleg!

Az astra gyári Mich* gumijait is el kellett dobálni 75e futott kilóméter után!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Adok-Veszek
« Válasz #141 Dátum: 2004.05.23 00:56:31 »
Idézetet írta: "Tamás69"
No akkor had szóljak a Barum védelmében.

A teherben ( Skoda Picup) jelenleg 78 000 km van, használtan vettük, 36e km-el, és a gyári Barum nyári gumikkal. Én vettem rá egy garnitúra télit is, így kb 55-60e km van az eredeti gumikban, most ősszel lesznek eldobálva.

-Ja és azt sem szoktam nagyon kímélni, a kipörgésgátló és az ABS hiányát hangosan jelzik a gumik. no és autópályán is 130-150 közötti utazósebességet tartok vele.

Szóval nem rosszak azok a gumik! annyi pénzért főleg!

Az astra gyári Mich* gumijait is el kellett dobálni 75e futott kilóméter után!


Írtam , hogy nekem amúgy semmi bajom a Barummal . Elvégre én is azt vettem ;) ... De ami tény , az tény : ezek a Polarisok iszonyat gyorsan kopnak ! A gyári első szerelés könnyen lehet , hogy más tészta : nem egy gumistól hallottam már , hogy első szerelésre olyan gumit használnak a gyártók (azonos típuson belül !) ami keményebb , ergo tartósabb . Könnyen lehet , hogy van ebben igazság  :idea:  ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Adok-Veszek
« Válasz #142 Dátum: 2004.05.23 19:22:54 »
Ez meglehet!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

Berki Zoltán

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Avensis belső világítás
« Válasz #143 Dátum: 2004.05.26 17:16:55 »
Keresek Avensishez a belső visszapillantó tükör mögötti szemüvegtartóval kombinált egységet. Tulajdonképpen csak a szemüvegtartóra volna szükségem, de állítólag külön nem kapható. Tudtok segíteni?
oza

MiCKEY

  • The Boss :)
  • Adminisztrátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9733
Adok-Veszek
« Válasz #144 Dátum: 2004.05.26 17:22:42 »
Hello.
Na ez érdekes kérdés.
Ott nem más a tetőkiépítés is?
Vagy tényleg cserélhető egyszerüen csak meg kell venni?

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Adok-Veszek
« Válasz #145 Dátum: 2004.05.27 07:08:35 »
Idézetet írta: "music"
Igen, az kétségtelen, hogy elég "csúszós" a gumi.

Elég egy kicsi eső és a kereszteződésekben hamar kipörög.
Viszont érdekes, hogy a tócsákra kevésbé érzékeny, szakadó esőben jól fogja az utat - még a nyomvályúkban is.  :roll:
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

whis

  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 11516
  • [2]
Adok-Veszek
« Válasz #146 Dátum: 2004.05.27 07:10:45 »
Idézetet írta: "Tamás69"
Az astra gyári Mich* gumijait is el kellett dobálni 75e futott kilóméter után!

No, az örökös ellenpéldám: a régi céges Astrát a gyári Michelin gumikkal adtuk el 170.000(!) km-rel.
 8)
'16 RAV4 HSD AWD Trend +Safety

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Adok-Veszek
« Válasz #147 Dátum: 2004.05.27 07:15:45 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "music"
Igen, az kétségtelen, hogy elég "csúszós" a gumi.

Elég egy kicsi eső és a kereszteződésekben hamar kipörög.
Viszont érdekes, hogy a tócsákra kevésbé érzékeny, szakadó esőben jól fogja az utat - még a nyomvályúkban is.  :roll:


És ez bizony sokkal fontosabb , mint a kipörgés  :idea:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Tamás69

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8391
    • http://www.capella.hu
Adok-Veszek
« Válasz #148 Dátum: 2004.05.27 08:38:16 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "Tamás69"
Az astra gyári Mich* gumijait is el kellett dobálni 75e futott kilóméter után!

No, az örökös ellenpéldám: a régi céges Astrát a gyári Michelin gumikkal adtuk el 170.000(!) km-rel.
 8)


Ha sokat jártatok hosszú távra, nyugis vezetési stílus mellett könnyen elképzelhető, de egy-egy sportosabb indulás, vagy nagyobb fékezés sokat eszik belőle!
Tamás
'07 Hilux
'98 Corolla HB 1,4
'05 Corolla 1,6 SOL
'03 Lexus IS200

Capella Computer Kft        Minden, ami számítástechnika!

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Adok-Veszek
« Válasz #149 Dátum: 2004.05.27 11:48:21 »
Idézetet írta: "whis"
Idézetet írta: "music"
Igen, az kétségtelen, hogy elég "csúszós" a gumi.

Elég egy kicsi eső és a kereszteződésekben hamar kipörög.
Viszont érdekes, hogy a tócsákra kevésbé érzékeny, szakadó esőben jól fogja az utat - még a nyomvályúkban is.  :roll:

Igen, a víz nem zavarja annyira. Indulásnál nekem minden 3.ra kipörög szárazon is, ha egy kicsit nagyobb lendülettel indulok. Ha nem sietek - többnyire ez a jellemző, akkor persze nincs csikorgás.
music