Szerző Téma: Általános, az autókkal és az autózással szorosan összefüggő hirdetések helye  (Megtekintve 1032635 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

hillar

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 738
    • http://www.realszisztema.hu
Adok-Veszek
« Válasz #120 Dátum: 2004.05.17 07:15:30 »
Szerintem 14" és Michelin. Én Dunlopot  :shock:  nem vennék .... halk lesz és olyan gurulós....
ÁÁ  :D
illerárpi
Corolla Sedan 2.0 D-4D
most Lexus - 23

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Adok-Veszek
« Válasz #121 Dátum: 2004.05.17 07:21:25 »
Csak viszont a Michelin drága mint a bűn.De nagyon jó gumi az biztos :idea:  :!:
arcipán

03' YARIS SOL  50

Balazs

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Eladnám a Corollámat
« Válasz #122 Dátum: 2004.05.20 10:10:31 »
Sziasztok!
Klubtag vagyok(a 30.) és eladnám a Toyota Corolla 1.6 Si-met,a taglistánál az én bejegyzésemnél képeket is találtok az Autóról.

1994.12.havi, 1.6-os, piros, 3ajtós,136ezer km van benne, 115 Le, el.ablak, el.tükör, centrál, riasztó, plüss, ABS, stb. 1.100 000 az irányára. Ha tudtok Valakit, aki ilyet szeretne vagy keress, lécci szóljatok! Köszi!
 :D
ali

EgaMagE

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 7
Adok-Veszek
« Válasz #123 Dátum: 2004.05.20 10:27:27 »
Hi All és Mic! :)

Ide is írok mert még nem.
Van nékem egy Toyota Tercel 4WD. 1986-os. Úgy tűnik kiszolgálta a rá szabott élete, és ezért én jól leadnám valami bontóba. Minden része müxik,kiv. lámpamosó. Rettenetesen le van lakva :)
1,5-ös 3A-s motor van benne.
Ha tud vki. olyan toyota bontót, ahol még át is veszik valami pízért, akkor írja ide, vagy magánba, vagy ilyesmi.
Előre is köszi.
Písz.
MagE.
Ui.: 2005.01 ig van rajta vizsga. De a rendszámát le akarom adni.
n aki az EgaMagE. 42 rulzik :)

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Adok-Veszek
« Válasz #124 Dátum: 2004.05.20 13:42:18 »
Idézetet írta: "Marcipán"
Csak viszont a Michelin drága mint a b?n.De nagyon jó gumi az biztos :idea:  :!:

Ha úgy nézed, hogy 2x addig bírja, mint a többi, akkor viszont már nem is drága...
music     

Marcipán

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 516
    • http://www.motocrossteam.hu
Adok-Veszek
« Válasz #125 Dátum: 2004.05.20 17:23:54 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Marcipán"
Csak viszont a Michelin drága mint a b?n.De nagyon jó gumi az biztos :idea:  :!:

Ha úgy nézed, hogy 2x addig bírja, mint a többi, akkor viszont már nem is drága...


Yes :)  :!:
arcipán

03' YARIS SOL  50

Emil01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Sajnos eladó
« Válasz #126 Dátum: 2004.05.21 16:02:53 »
Sziasztok!

A kedvesemnek van egy nagyon szép 91-es Celica-ja, de sajna meg kéne válnunk tőle. Ha tud esetleg valaki egy érdeklődőt, szivesen venném.
Én még új vagyok itt és volna pár kérdésem.
Egy Avensis bolgog tulajdonosa vagyok és használtan vettem. Persze vannak rajta apró hiányosságok, de azért összeségében remek egy autó.
Ha volna valakinek egy vezető ülése tartalékban, illetve annak a szerkezete, nagyon szívesen megvenném, mert az egyém eltörött és a házi szaki fix pontra hegesztette, ráadásul csak az egyik oldalt, amitől az ülés csavarodott és kikandikál az acélszerkezet. Sajnos bontóban nem találtam ilyet. Na meg légkondi is kéne kicsi pénzért.
Előre is köszi mindenkinek a segítséget.

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Adok-Veszek
« Válasz #127 Dátum: 2004.05.21 16:26:27 »
A légkondit nagyon meg kell gondolni! Sok pénz, nagy macera, és ha nem elég hozzáértö az illetö, akkor több kárt csinálhat, mint hasznot!
music     

Emil01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Légkondi
« Válasz #128 Dátum: 2004.05.21 16:56:14 »
Köszi!

Engem is riasztgatott a szerelőm, hogy "be carefull" angolosan.
De azért jó lenne. A gyári kb. 500.000 Ft, használt, meg lutri.
Ja! Olvastam a gumiválasztási problémákat.
Én Barum-ot vettem, nem volt "kedvem" nagy márkák szülöttei között válogatni. Én meg vagyok vele elégedve. Állítólag nem kopik annyira mint a kissebb és puhább márkák, ami tetszett, hogy adnak rá garanciát és ha lecseréled a jövőben, akkor a profilmélység függvényében még kapsz kedvezményt és nem csak 1-2%-ot. Ezt én nem kaptam a Michlein-hez anno. A gumi anyaga Continentál a Bravuris profil meg nagyon szép és jó. Most vetettem össze a Michlein Pilot mintájával, ahol zárt vízkivezető bordákkal találkoztam, ami vizes úton ciki. A M. gumik amúgy sem valami jók vizes úton a tesztek szerint. (Gumis mondta). Persze aki hibajavítóval emeli ki a márkajelzést, annak nem ajánlom!

További jó autózást!

U.I: Még mindig keresek 98-as Avensisbe vezetőülést, illetve annak vázát.

S

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 248
    • http://www.kótai.hu
Re: Légkondi
« Válasz #129 Dátum: 2004.05.21 17:05:47 »
Idézetet írta: "Emil01"
Köszi!

Engem is riasztgatott a szerelőm, hogy "be carefull" angolosan.
De azért jó lenne. A gyári kb. 500.000 Ft, használt, meg lutri.
Ja! Olvastam a gumiválasztási problémákat.
Én Barum-ot vettem, nem volt "kedvem" nagy márkák szülöttei között válogatni. Én meg vagyok vele elégedve. Állítólag nem kopik annyira mint a kissebb és puhább márkák, ami tetszett, hogy adnak rá garanciát és ha lecseréled a jövőben, akkor a profilmélység függvényében még kapsz kedvezményt és nem csak 1-2%-ot. Ezt én nem kaptam a Michlein-hez anno. A gumi anyaga Continentál a Bravuris profil meg nagyon szép és jó. Most vetettem össze a Michlein Pilot mintájával, ahol zárt vízkivezető bordákkal találkoztam, ami vizes úton ciki. A M. gumik amúgy sem valami jók vizes úton a tesztek szerint. (Gumis mondta). Persze aki hibajavítóval emeli ki a márkajelzést, annak nem ajánlom!

További jó autózást!

U.I: Még mindig keresek 98-as Avensisbe vezetőülést, illetve annak vázát.


Szia!
És halk a Barum? mert igazából a gumi csöndességén van a hangsúly (jó mondjuk nem árt ha jók az egyéb adatai is:) )
dv S
----------------------
'04 Yaris Sol 1.3

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Adok-Veszek
« Válasz #130 Dátum: 2004.05.21 17:16:47 »
AZért ezekkel a tesztekkel csinján kell bánni. Ha valaki "normális" stílusban vezet, akkor nem sokat tapasztal meg az egyes gumik elönyeiböl, hátrányaiból - itt most nem a niegehört márkákra gondolok, hanem a jól ismert 15-20-ra. Szélsöséges helyzetekben valóban jól jöhet az a kis plusz tartalék, de ez megint világnézeti kérdés, ebbe ne menjünk bele.
Tehát ha valaki nem aknázza ki az autója képességeit, akkor nem szükséges feltétlenül tesztgyöztes gumikon járnia. (Városban nem kell Ferrarin járni...)
music     

Emil01

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Halkság
« Válasz #131 Dátum: 2004.05.21 17:39:52 »
Bocs, de erről tényleg nem írtam. A barum halk! Persze minden relatív!
Egy barátom V70-es Volvójában csúcs hangszigeteléssel 160-as sebesség mellett, csak a gumihang hallatszott be. Ennek az az érdekessége, hogy tesztgyőztes Continental gumikkal volt szerelve, melyeknek a fő előnye  hangtalansága volt. Barum és barum között is van különbség én a Bravuris-ról beszéltem, ami valamilyen szinten a top  Barum-ok között. Azért megkérdeznék bárkit, ki tud gyári gumit H-s sebességfokozattal 185/65-R14-es méretben 16eFt alatt? Aláírom, a tesztek sem mindig egyértelműek, mert azért gáz volna ha egy 10-20eFt körüli gumi a tesztben legyalázná a 40-60eft-os márkás vetélytársakat.
Autópályán nem volt hangja a Bravuris mintának, 60-as tempónál kifülelve a tövig lehúzott ablakon pedig kezdtem megérteni azt a pár gyalogost és biciklistát, akik már elém kerültek és 200-as pulzusszám mellett váltak határozatlanná, hogy ez meg mikor került eléjük-melléjük.
Lehet vele lopakodni! 130 felett meg amúgy is leveri a gumizajt a motor. Persze ezzel nem azt akarom mondani, hogy mindenki dobja el amilye van! Én korábban pl. Michlein párti voltam és most sem ócsárolnám. Pénzt sem kapok a fent említett márkáktól. Szumma szummárom: mindenki olyat vegyen amire pénze van és kérdezzen meg róla legalább 3 embert. De megjegyezném a gumi fontos dolog! Magyarországon sajnos szeretünk rajta spórolni!

music

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26326
Re: Halkság
« Válasz #132 Dátum: 2004.05.21 17:45:53 »
Idézetet írta: "Emil01"
Szumma szummárom: mindenki olyat vegyen amire pénze van és kérdezzen meg róla legalább 3 embert. De megjegyezném a gumi fontos dolog! Magyarországon sajnos szeretünk rajta spórolni!

Egyröl beszélünk!
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Adok-Veszek
« Válasz #133 Dátum: 2004.05.21 21:07:59 »
Idézetet írta: "hillar"
Szerintem 14" és Michelin. Én Dunlopot  :shock:  nem vennék .... halk lesz és olyan gurulós....
ÁÁ  :D


Mi a baj a Dunloppal  :?:  :?:  :?:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Adok-Veszek
« Válasz #134 Dátum: 2004.05.21 21:12:07 »
Idézetet írta: "music"
Idézetet írta: "Marcipán"
Csak viszont a Michelin drága mint a b?n.De nagyon jó gumi az biztos :idea:  :!:

Ha úgy nézed, hogy 2x addig bírja, mint a többi, akkor viszont már nem is drága...


Ez így túl általános ... Vannak más gumik is , amelyek sokáig bírják . Nyáron vettem egy '97-es Mondeot , még a gyári Firestone gumik voltak rajta . 96 ezer kilométerrel . Az elsők épp kezdték elérni a kopásjelzőt , a hátsók viszont még eladható állapotban voltak  :!:

Tény , hogy a Michelin általában nagyon sokáig bírja . De ezért a horror árért ez a minimum ! Ja , és vannak más tulajdonságok is azért , amelyek számítanak . Tesztekben pl. korántsem végez mindig az élmezőnyben a Michelin . Mindent egybevéve én nem írom alá azt a nagy-nagy Michelin-imádatot , ami Magyarországon uralkodik . Jó gumi , nagyon jó gumi , de vannak hasonló tudásúak (sőt , néha jobbak) kevesebb pénzért .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )