Szerző Téma: Egyéb típusok  (Megtekintve 207677 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: MÉH-telep?
« Válasz #150 Dátum: 2006.08.23 12:24:42 »
Idézetet írta: "Pully"
Hali!

Amikor az elõzõt írtam, még csak erõsen kopogott a motor, de most már csak nagyon nagy fordulaton idul el 1-esben is, és akkor is rángat az "autó". Szerintetek az alufelni garnitúrát mennyiért lehetne elpasszolni külön? Mert akkor visszateszem rá a lemezfelniket, kivonatom a forgalomból, és az egyik MÉH-es ismerõsömmel elvitetem vasárba; azzal még mindig jobban járok, mintha egy nepper akarná 20e-ért elvinni. Akkor ki is szedném a motort és a váltót, és külön aluba azt is le tudnám adni a MÉH-be, vagy szinesfémeshez.


Ja , úgy hangzik , hogy kezd megszorulni a motorod .

Amúgy én a helyedben a MÉH-es mûvelet elõtt még megpróbálnám kevesebbért hirdetni - mondjuk 55-ért , vagy valami ilyesmi . A friss vizsga miatt van esély rá , hogy megkapsz érte 35-40-et , vagy esetleg megveszi egy másik Carinás alkatrésznek , vagy azért , hogy két kocsiból összerakjon egyet , mert ahogy nézem , amúgy nem rossz állapotú a kocsid . Tehát elõször próbálkozz talán ezzel . Közben kivonathatod ideiglenesen a forgalomból , hogy felfüggeszthesd a biztosítást , ne kerüljön pénzbe , hogy csak áll a kocsi .

Amúgy szerintem ha csak fémként adod el , aligha kapsz meg érte 20 ezret , pláne annál többet . Én már adtam így el pár éve egy majdnem komplett autót , és nem emlékszem pontosan , de csak valami 10 körül kaptam érte .

A felnikkel amúgy az a gond , hogy régiek , kicsik , nem divatos a designjuk , és gyakorlatilag csak az ilyen régi Toyotákra jók (a méretük miatt) . A garnitúráért szerintem bõ 10 ezret kaphatsz - föltéve , ha találsz rá egyáltalán vevõt . Én a Camrymre 15 ezerért szereztem gyári alufelni-garnitúrát (eggyel újabb Camryrõl származót) , amely 15 collos , és rámegy újabb típusokra is , pl. a Carina E-re . Tehát sajnos nem sokat lehet az ilyen régi felnikért kapni - de valamennyit biztos , úgyhogy ha van a kocsihoz acélfelni , jobban jársz ha azt teszed rá , és az alukat külön árulod .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Pully

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Carina II
« Válasz #151 Dátum: 2006.08.24 10:34:51 »
Hali!

Köszi a jótanácsokat Palaczk! Le is szedem a hirdetést még ma, aztán majd késõbb felrakom új áron, lemezfelnikkel +külön az alu-garnitúrát valahova (apronet, tesz-vesz...). Az árából meg elmegyek Görögországba  :pofa:  :nagymosoly: !!!

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Egyéb típusok
« Válasz #152 Dátum: 2007.02.24 13:56:22 »
2E tipusú motorok hozzá karburátorok szerelése, és felújitásában tudok segiteni! Elég egyszerû kis motorka és nagyon erõss!!
gy Toyota sosem hagy cserben...

Phoenix

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Egyéb típusok
« Válasz #153 Dátum: 2007.05.12 18:39:15 »
Üdv mindenkinek :)

Az lenne a problémám, hogy van egy '83as F buszom 1.8as benzines motor és kellene hozzá egy karburátor, de sehol nem találok hozzá  :elkeseredett:


ui.: bármilyen infót várnék még ugyanerrõl a modellrõl (fõleg a biztosítéktábláról és esetleg roncsautóról is)

Phoenix

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Egyéb típusok
« Válasz #154 Dátum: 2007.05.12 20:19:15 »
Idézetet írta: "Phoenix"
Üdv mindenkinek :)

Az lenne a problémám, hogy van egy '83as F buszom 1.8as benzines motor és kellene hozzá egy karburátor, de sehol nem találok hozzá  :elkeseredett:


ui.: bármilyen infót várnék még ugyanerrõl a modellrõl (fõleg a biztosítéktábláról és esetleg roncsautóról is)

Phoenix


A honlapon található bontókban próbáltad már?
Esetleg a Supra-Trend tudna segíteni. Hívd fel õket.
 :kacsint:

Phoenix

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 2
Egyéb típusok
« Válasz #155 Dátum: 2007.05.18 10:33:42 »
Idézetet írta: "Misi"
Idézetet írta: "Phoenix"
Üdv mindenkinek :)

Az lenne a problémám, hogy van egy '83as F buszom 1.8as benzines motor és kellene hozzá egy karburátor, de sehol nem találok hozzá  :elkeseredett:


ui.: bármilyen infót várnék még ugyanerrõl a modellrõl (fõleg a biztosítéktábláról és esetleg roncsautóról is)

Phoenix


A honlapon található bontókban próbáltad már?
Esetleg a Supra-Trend tudna segíteni. Hívd fel õket.
 :kacsint:


Köcce szépen :)
Megpróbálom õket :)

rezol

  • Vendég
Egyéb típusok
« Válasz #156 Dátum: 2007.06.12 12:11:57 »
smithi79(eddigi 4szeres) floodját innen kiszedtem.

LcDkY

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 15
Egyéb típusok
« Válasz #157 Dátum: 2007.12.03 18:41:23 »
Sziasztok Toyota Fanok!

A segítségeteket szeretném kérni!
Van egy 87es Starletem! És amióta bejött ez a hideg idõ, azóta ha beindítom hidegen, furcsán alacsony az alapjárat, és olyan öblös hangja van! De ha bemelegszik akkor minden jó! Hol tudok vmit állítani az autómataszívatón vagy mi romlott el benne! Ilyenkor hidegen sokat kap vagy keveset?Mivel melegen minden teljesen jó, ezért gondolom vmi a szívatóval van!

Elõre is köszönöm a válaszokat!!!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Egyéb típusok
« Válasz #158 Dátum: 2007.12.07 19:11:27 »
Idézetet írta: "LcDkY"
Sziasztok Toyota Fanok!

A segítségeteket szeretném kérni!
Van egy 87es Starletem! És amióta bejött ez a hideg idõ, azóta ha beindítom hidegen, furcsán alacsony az alapjárat, és olyan öblös hangja van! De ha bemelegszik akkor minden jó! Hol tudok vmit állítani az autómataszívatón vagy mi romlott el benne! Ilyenkor hidegen sokat kap vagy keveset?Mivel melegen minden teljesen jó, ezért gondolom vmi a szívatóval van!

Elõre is köszönöm a válaszokat!!!


Sajnos válaszolni nem tudok, de van Starlet-topik, célszerûbb, ha oda írsz ;) ...
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Liteace

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re: Egyéb típusok
« Válasz #159 Dátum: 2010.11.22 18:59:29 »
Üdv mindekinek.

Ismeritek a Toyota Liteace 1.3 kismikrobuszt?Mert nekem egy ilyen van gyöngyház-metálkék színeben 1986-os évjáratban./Ha kép kell róla szóljatok/.
Szeretnék hozzá szerezni egy javítási kézikönyvet(mindeggy ha CD-is).

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Egyéb típusok
« Válasz #160 Dátum: 2010.11.22 22:19:15 »
Ilyen volt nagybátyámnak, '87-'92 között... Újonnan vette. 1.5-ös volt, fehér, barna belsővel. Nyáron a Balatonon nyitott oldalajtóval krúzolgattunk vele  :cool2: ... Jó kis gép volt. Csak havon valami eszeveszetten csúszott... Életem mai napig is legfélelmetesebb vezetése kötődik hozzá, egy Szigetvár-Pécs távon, friss hóban (pedig ugye ezen a szakaszon majdnem sík a terep). Már attól is elkezdett oldalazni a segge (30-40-nél!), ha arra gondoltál, hogy megmozdítod a gázpedált... Értitek, gázadásra és gázelvételre is dobta ki a seggét. Valami hihetetlen egy út volt az!

Aztán ez lett az autó veszte is... Két nappal később, szintén havon, nagybátyám totálkárosra törte, árokba borult vele Pécsváradnál a 6-oson. Szerencsére könnyebb sérülésekkel megúszták, a kocsinak viszont annyi lett.

Ezt leszámítva jó autó volt, tágas, praktikus. Kihúzós kilincses rendszerű kézifék volt benne  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

OldPiet

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12282
Re: Egyéb típusok
« Válasz #161 Dátum: 2010.11.22 22:28:35 »
Érdekes  nekem is  mindig a Pécs -Budapest ut voltak a leghajmeresztőbb utjaim, havazas , jégpálya, köd stb

gomzol

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 1590
Re: Egyéb típusok
« Válasz #162 Dátum: 2011.02.10 07:09:15 »

fénnyüvő

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 53
Re: Egyéb típusok
« Válasz #163 Dátum: 2011.02.10 18:51:28 »
2E tipusú motorok hozzá karburátorok szerelése, és felújitásában tudok segiteni! Elég egyszerû kis motorka és nagyon erõss!!
Szia!
Nekem is 2E motorom van, Aisan VV karbival. Sajnos mikor beinditom egyre kissebb lesz az alapjárat, valszeg kimarad egy henger is majd leáll. :cry:
A gyertyákat kivéve nagyon kokszosak:beköpi. Ezt szerintem a karbi csinálja, szerinted van esély a felujjitására? :helpsmilie:

Laci 4runner

  • Újonc.
  • *
  • Hozzászólások: 1
Re:Egyéb típusok
« Válasz #164 Dátum: 2021.12.13 09:01:28 »
Sziasztok!
Érdeklődnék,hogy van e valkinek 85-90 közötti 4runner terepjárója,vagy hiluxa? Szép napot!