Szerző Téma: Egyéb típusok  (Megtekintve 206662 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Egyéb típusok
« Válasz #60 Dátum: 2006.03.22 23:17:24 »
Idézetet írta: "Szonár"
Szepi!
Jó az avatar képed! :)
(Olyan, mintha Palaczk fotózta volna, az Ő stílusa.) :szemez:


Hm , lássuk csak ... túl nagy az előtér , nagyon zavaró a balról lentről benyúló fehér útburkolati jel , és szarvashiba , hogy a kocsi kifelé megy a képből , tehát mögötte sokkal több hely van a kép széléig , mint előtte  :ordog:  :ordog:  :ordog:  :ordog:  :ordog:  :ordog:

Ne értsd félre , nagyon köszönöm a dicséretet  :oops: ... de a kép tényleg full-full-full amatőr  :) ... persze maga az autó , ami rajta van , kétségtelenül jól néz ki , de ettől a kép nem lesz jobb  :wink:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Egyéb típusok
« Válasz #61 Dátum: 2006.03.23 11:42:25 »
Palack, A kép lehet hogy tényleg szar ehez nem értek, de remélem sikerűl minnél hamarabb megcsinálni az én kicsikémet hogy igy nézzen ki és akkor majd lefényképezed nekem , és az lesz bent avatarban ?:D:D:D
gy Toyota sosem hagy cserben...

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Egyéb típusok
« Válasz #62 Dátum: 2006.03.23 11:54:19 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Palack, A kép lehet hogy tényleg szar ehez nem értek, de remélem sikerűl minnél hamarabb megcsinálni az én kicsikémet hogy igy nézzen ki és akkor majd lefényképezed nekem , és az lesz bent avatarban ?:D:D:D


Ez az! Ne hagyd magad!
(Szerintem jó ez a kép. És a lényeg az, hogy neked is teccik.)
 :nagymosoly:

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Egyéb típusok
« Válasz #63 Dátum: 2006.03.23 12:21:20 »
Kösz Misi jól eset a szurkolásod , bíztatásod :)
gy Toyota sosem hagy cserben...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Egyéb típusok
« Válasz #64 Dátum: 2006.03.23 14:05:31 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Palack, A kép lehet hogy tényleg szar ehez nem értek, de remélem sikerűl minnél hamarabb megcsinálni az én kicsikémet hogy igy nézzen ki és akkor majd lefényképezed nekem , és az lesz bent avatarban ?:D:D:D


Jaj  :shock: ... nehogy fölvedd már , ez tényleg kizárólag a fotóról szólt , végképp nem a róla lévő kocsiról ! A kocsi klassz , tényleg , és én is maximálisan szurkolok a célkitűzésedhez , hogy megcsináld ilyenre az autódat  :pofa: !!! Csak , ha már Szonár fölvetette a fotózást , akkor elmondtam , hogy technikailag mi a gond a képpel . Tényleg a kisördög beszélt belőlem  :ordog: , esküszöm nem akartam senkit bántani vele  :oops:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Egyéb típusok
« Válasz #65 Dátum: 2006.03.23 17:04:55 »
Palack semmi baj nem vettem fel nyugi! A Képekhez nem értek ez tény, de nem is izgatnak most, inkább a célkitűzésem , meg hogy jó legyen a karbim. Valamit akartam kérdezni de elfelejtettem nagyon,de helyette lenne egy másik kérdésem, nincs valakinek adata arról hogy a kocsi 100km/j án mennyi idő alat van? A Skoda 100 on 2 perc alatt hátszélell 90fokos szakadékban :D:D (haver modnta)
gy Toyota sosem hagy cserben...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Egyéb típusok
« Válasz #66 Dátum: 2006.03.23 21:24:17 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Palack semmi baj nem vettem fel nyugi! A Képekhez nem értek ez tény, de nem is izgatnak most, inkább a célkitűzésem , meg hogy jó legyen a karbim. Valamit akartam kérdezni de elfelejtettem nagyon,de helyette lenne egy másik kérdésem, nincs valakinek adata arról hogy a kocsi 100km/j án mennyi idő alat van? A Skoda 100 on 2 perc alatt hátszélell 90fokos szakadékban :D:D (haver modnta)


Mekkora is a motorod ? 1.3-as , ugye ? Holnap megnézem katalógusban az adatokat .

Nekem a Moszkvics kombim kerek 20 mp alatt volt 100-on :) ... lehet , ez brunyesznek hangzik , de szvsz ATTÓL az autótól nem volt az , és nem is érződött annak  :nagymosoly: ... arról nem beszélve , hogy mikor megvettem , majdnem 30 mp kellett neki , és azért az sikerélmény volt , hogy a dolgok gondos beállítgatásával , a megfelelő gyertyák , olaj stb megtalálásával és alkalmazásával sikerült ezt így leszorítani  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

schillerasz

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2408
    • http://schillerasz.fw.hu
Egyéb típusok
« Válasz #67 Dátum: 2006.03.23 23:15:58 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Skoda 100 on 2 perc alatt hátszélell 90fokos szakadékban :D:D (haver modnta)

Hivatalos adat ha jól emlékszem 28mp :nagymosoly: mármint a 120 l-é
Idézetet írta: "Palaczk"
Nekem a Moszkvics kombim kerek 20 mp alatt volt 100-on :) ... lehet , ez brunyesznek hangzik , de szvsz ATTÓL az autótól nem volt az , és nem is érződött annak  :nagymosoly: ... arról nem beszélve , hogy mikor megvettem , majdnem 30 mp kellett neki , és azért az sikerélmény volt , hogy a dolgok gondos beállítgatásával , a megfelelő gyertyák , olaj stb megtalálásával és alkalmazásával sikerült ezt így leszorítani  :D

Na lemérem legközelebb, bár a moklics 1500-ös ugye? akko kb reális a 28 az 1200-es skodrinak, ami a motorfelújítás óta aszfalton is kikapar ha akarom :nagymosoly: , bár nem túl jó gumikkal :rolleyes:
schillerasz ('85-ös Camry 2.0 GLi super; 2001-es Avensis 1,6 vvti Linea Terra)

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Egyéb típusok
« Válasz #68 Dátum: 2006.03.24 00:56:21 »
Palack igen 1,3 mas a mocim, jó tudom a Skoda tényleg nem 2 perc de láttam oylan skodát, sőt vezettem is már hasonló opel Kadetott (E-Kadet 1200). :D
gy Toyota sosem hagy cserben...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Egyéb típusok
« Válasz #69 Dátum: 2006.03.25 10:34:49 »
Idézetet írta: "schillerasz"
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Skoda 100 on 2 perc alatt hátszélell 90fokos szakadékban :D:D (haver modnta)

Hivatalos adat ha jól emlékszem 28mp :nagymosoly: mármint a 120 l-é
Idézetet írta: "Palaczk"
Nekem a Moszkvics kombim kerek 20 mp alatt volt 100-on :) ... lehet , ez brunyesznek hangzik , de szvsz ATTÓL az autótól nem volt az , és nem is érződött annak  :nagymosoly: ... arról nem beszélve , hogy mikor megvettem , majdnem 30 mp kellett neki , és azért az sikerélmény volt , hogy a dolgok gondos beállítgatásával , a megfelelő gyertyák , olaj stb megtalálásával és alkalmazásával sikerült ezt így leszorítani  :D

Na lemérem legközelebb, bár a moklics 1500-ös ugye? akko kb reális a 28 az 1200-es skodrinak, ami a motorfelújítás óta aszfalton is kikapar ha akarom :nagymosoly: , bár nem túl jó gumikkal :rolleyes:


Ááá , a Skoda gyári adata ennél sokkal optimistább  :nagymosoly: ... 79-es katalógust nézem : 52 lovas motorral szerelt 120 L esetében 0-100 19 mp , 58 lovas 120 LS és GLS esetében 17 mp  :o !

Megnéztem egy 87-es katalógust , abban is 19 mp van megadva az 52 lovas 120 L-nek . A 105-ös adata 23 mp . Amúgy nekem ezek reálisnak hangzanak - az a 28 , amit te írtál , botrányosan lassú lenne . Egy kábé 900 kilós , 1200-as , 52 lovas autóról én elhiszem , hogy 20 mp-en belül fel tud menni 100-ra  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Egyéb típusok
« Válasz #70 Dátum: 2006.03.25 10:38:55 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Palack igen 1,3 mas a mocim, jó tudom a Skoda tényleg nem 2 perc de láttam oylan skodát, sőt vezettem is már hasonló opel Kadetott (E-Kadet 1200). :D


Na , megnéztem a Starletet . 87-es katalógusból van az adat . Eszerint az 1.3-as , 75 lovas Starlet 10.5 mp alatt van 100-on  :o (bakker legyorsulod a Camrymet  :D !) , és 166 kmh a vége . Na ja , üres súly 765 kg  :wink: ... És a gyári átlagfogyasztás -kapaszkodj!- 6.2 liter  :hmm: ... na igen , ezeket az akkori norma alapján megadott fogyasztásokat nem nagyon lehetett reprodukálni a gyakorlatban , illetve csak extrém spórolós vezetéssel . (Viszonyítási alapként : a korabeli Camry 2.0 16V GLi gyári adata 7.6 liter , na ezt sem csinálod meg vele átlagban , illetve csak ha folyton országúton mész!)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Egyéb típusok
« Válasz #71 Dátum: 2006.03.25 15:40:54 »
Palack kösz az adatokat, és én még tudom ezeket reprodukálni, mármint a fogyasztást, minőségi benzinnel, és tényleg extrém vezetéssel.A TEmpó városban folyamatosan 65km/h Országúton 85Km/h és akkor kijön a 6,2 és 6,5 literes fogyasztás. De ki ilyen hülye aki igy vezet, jó igen én néha spórolós vagyok , de mikor van benya akkor nyomom neki és 7,5-9 literig lehet tekerni a fogyi mérőt átlagban :) De általában 7,5 meleg motor mellet:) És az autó kedvétől függően!! Igen Palack egy ilyen katalógus jó lenne nekem is mondj már valamit hogy lehet megszerezni ezeket? Vagy könyvesboltban, vagy neten hol????
gy Toyota sosem hagy cserben...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Egyéb típusok
« Válasz #72 Dátum: 2006.03.25 16:02:17 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Palack kösz az adatokat, és én még tudom ezeket reprodukálni, mármint a fogyasztást, minőségi benzinnel, és tényleg extrém vezetéssel.A TEmpó városban folyamatosan 65km/h Országúton 85Km/h és akkor kijön a 6,2 és 6,5 literes fogyasztás. De ki ilyen hülye aki igy vezet, jó igen én néha spórolós vagyok , de mikor van benya akkor nyomom neki és 7,5-9 literig lehet tekerni a fogyi mérőt átlagban :) De általában 7,5 meleg motor mellet:) És az autó kedvétől függően!! Igen Palack egy ilyen katalógus jó lenne nekem is mondj már valamit hogy lehet megszerezni ezeket? Vagy könyvesboltban, vagy neten hol????


Hát megértem hogy nyomod , poén feeling lehet a 10 mp körüli gyorsulás ebben a kis gépben , biztos megvan a sebesség érzete rendesen  :nagymosoly: !

A katalógusokat anno újonnan vettem , 87-től kezdve . Aztán sikerült pár régebbit beszerezni használtan . Antikváriumokban néha előfordulnak , de ahonnan sokkal jobb eséllyel tudod őket beszerezni , az néha a magyar vatera.hu aukciós oldal , vagy -sokkal nagyobb valószínűséggel- az Ebay . Ott rengeteg dolgot lehet találni .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Egyéb típusok
« Válasz #73 Dátum: 2006.03.26 14:10:28 »
Kösz palack, a tippet, majd meglesem az oldalakat.Tegnap vagyis ma hajnalban, elég sokat mentem gyorsan is meg gyorsulva is, az érzet nagyon megvan és nem tűnik olyan soknak a 10mp -és gyorsulás, inkább kevesebbnek.:) De egyszer majd lemérem mennyi alatt vagyok tényleg százon, igérem leírom:)
gy Toyota sosem hagy cserben...

David

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 127
Egyéb típusok
« Válasz #74 Dátum: 2006.03.27 21:04:14 »
Sziasztok!

Szeretném nagy fába vágni a fejszém, még a múltkor irtam ebbe a topicba, hogy van egy '87-es Corolla a családban ami eléggé lepukkant állapotban van, na most ezt szeretném magamnak egy kicsit rendbe hozzni, aposóm állítása szerint eléggé folyik belole az olaj(természetesen még én nem láttam annyira alaposan, majd hétvégén  :kacsint: ), ha csak folyik akkor azok mi miatt lehetnek, tömítések, szimmeringek?

A másik: kárpitot majdnem hogy szerintem cserélni kell benne, ezeket még be lehet valahol szerezni?? :hmm:

Alkatrész kapható még hozzá???? :hmm:


Hétvégén csinálok róla képeket! :pofa:

David :toy: Fan
avid :toy: Fan