Szerző Téma: Egyéb típusok  (Megtekintve 206691 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Cikó

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Egyéb típusok
« Válasz #30 Dátum: 2006.02.25 15:37:50 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "schillerasz"
Ehhez nem 20 évig gyártanak alkatrészt?

Anno a Starletnél körüljártam kicsit a témát. A gyári új karbi az 1E motorhoz 150e lett volna, de már nem kapható. A felújítószett valami 30e körül volt, kapható is, így az került bele. Namármost hogy 2E motorhoz van-e felújítószett, (és hogy mennyit használ), azt nem tudom  :hmm:

És Szeke nálad használt vmennyit ez a felújítószett?
87 Corolla Liftback 1.3 12V

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Egyéb típusok
« Válasz #31 Dátum: 2006.02.26 15:16:30 »
Idézetet írta: "Cikó"
És Szeke nálad használt vmennyit ez a felújítószett?

Igen. A felújítás előtt állandóan durrogott, alig indult, bezabált, sokat evett, bármit is csináltunk. (nem gyújtás baj volt, az később jött)
De még egyszer mondom, nem tudom kapható-e 2E motor felújító szett, és ha kapható is, nem tudom, annál mekkora javulás lenne várható.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Cikó

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Egyéb típusok
« Válasz #32 Dátum: 2006.02.28 14:03:05 »
Srácok!!!

Szerintetek ennek a Corollának a motorja különbözhet ettől a Corolláétól? :hmm:
87 Corolla Liftback 1.3 12V

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Egyéb típusok
« Válasz #33 Dátum: 2006.02.28 18:39:13 »
Idézetet írta: "Cikó"
Szerintetek ennek a Corollának a motorja különbözhet ettől a Corolláétól? :hmm:

Szia!

A második link nem működik, rosszul idézted. Az első kocsié egy sima, karbis 2E motor.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Cikó

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Egyéb típusok
« Válasz #34 Dátum: 2006.02.28 19:01:39 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Cikó"
Szerintetek ennek a Corollának a motorja különbözhet ettől a Corolláétól? :hmm:

Szia!

A második link nem működik, rosszul idézted. Az első kocsié egy sima, karbis 2E motor.

Szia!

Amikor linkeltem akkor még működött, mert meg is néztem, de ahogy látom most az egész hasznaltauto.com nem működik. Később megnézem hogy műxik-e. :wink:
87 Corolla Liftback 1.3 12V

Cikó

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Egyéb típusok
« Válasz #35 Dátum: 2006.02.28 20:20:34 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Cikó"
Szerintetek ennek a Corollának a motorja különbözhet ettől a Corolláétól? :hmm:

Szia!

A második link nem működik, rosszul idézted. Az első kocsié egy sima, karbis 2E motor.

A második link egy ilyen Corollát mutatna, csak persze 1,3as motorral és 85ös évjárattal.
87 Corolla Liftback 1.3 12V

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Egyéb típusok
« Válasz #36 Dátum: 2006.02.28 20:29:40 »
Idézetet írta: "Cikó"
A második link egy ilyen Corollát mutatna, csak persze 1,3as motorral és 85ös évjárattal.

Természetesen megegyezik a motorjuk. Ezekben a fajta Corollákban volt a 2E 1.3-as, a 4A 1.6-os, 1C 1.8-as dízel moci, meg a gti-ben megjelent a 4A-GE.
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

Cikó

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Egyéb típusok
« Válasz #37 Dátum: 2006.02.28 20:45:46 »
Idézetet írta: "Szeke"
Természetesen megegyezik a motorjuk. Ezekben a fajta Corollákban volt a 2E 1.3-as, a 4A 1.6-os, 1C 1.8-as dízel moci, meg a gti-ben megjelent a 4A-GE.

Köszi szépen Szeke!! :kacsint: Én is erre tippeltem, csak biztos helyről vártam megerősítést. :pofa:

Sok Corollán láttam már pl. a DX meg XL feliratot. Ezek a rövidítések mit takarnak, nem tudod esetleg? :hmm:
87 Corolla Liftback 1.3 12V

Szeke

  • Lost & Found :)
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 4578
Egyéb típusok
« Válasz #38 Dátum: 2006.03.01 14:31:28 »
Idézetet írta: "Cikó"
Sok Corollán láttam már pl. a DX meg XL feliratot. Ezek a rövidítések mit takarnak, nem tudod esetleg? :hmm:

Felszereltségi szintet jelent. Igazából fogalmam sincs, melyikben mi van benne. Túl sok jelentőséget nem kell neki nyilvánítani. Az biztos, hogy a GL mindig a legmagasabb szint!
'83 Camry 2.0 GLi Liftback (most épp nem automata)  Sunroof + '05 Yaris I  D4D

norbi55

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Egyéb típusok
« Válasz #39 Dátum: 2006.03.02 14:33:48 »
Idézetet írta: "Szeke"
Idézetet írta: "Cikó"
Sok Corollán láttam már pl. a DX meg XL feliratot. Ezek a rövidítések mit takarnak, nem tudod esetleg? :hmm:

Felszereltségi szintet jelent. Igazából fogalmam sincs, melyikben mi van benne. Túl sok jelentőséget nem kell neki nyilvánítani. Az biztos, hogy a GL mindig a legmagasabb szint!



Üdv mindenkinek!

Azt hogy a felszereltségi szintek hogy következnek egymás után azt nem tudom de ez alapján talán lehet következtetni:http://www.toyotaoldies.de/technic/kurz.html

norbi55

  • Néha itt van
  • ***
  • Hozzászólások: 86
Egyéb típusok
« Válasz #40 Dátum: 2006.03.02 14:39:50 »
Az volna a kérdésem hogy '85-ös carina II höz elsö rugókat nem tud-e véletlenül valaki szerezni vagy hogy ez a rugó melyik típusokban lehet még benne

Cikó

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Egyéb típusok
« Válasz #41 Dátum: 2006.03.02 19:39:51 »
Idézetet írta: "no55"
Üdv mindenkinek!

Azt hogy a felszereltségi szintek hogy következnek egymás után azt nem tudom de ez alapján talán lehet következtetni:http://www.toyotaoldies.de/technic/kurz.html

Köszi!! :vag2:
87 Corolla Liftback 1.3 12V

Cikó

  • Kezdő
  • **
  • Hozzászólások: 33
Egyéb típusok
« Válasz #42 Dátum: 2006.03.02 21:27:15 »
Idézetet írta: "Szeke"
Igen. A felújítás előtt állandóan durrogott, alig indult, bezabált, sokat evett, bármit is csináltunk. (nem gyújtás baj volt, az később jött)
De még egyszer mondom, nem tudom kapható-e 2E motor felújító szett, és ha kapható is, nem tudom, annál mekkora javulás lenne várható.

Hétfőn voltam az egyik :toy: márkakereskedésben, és megérdeklődtem a dolgot. Tehát 2E-s motorhoz nem lehet kapni felújítószettet, viszont az utolsó csavarig bármit meg lehet hozzá rendelni. Az egyik ott dolgozó srácnak ugyanilyen Corollája van, és ő adott egy pár ötletet. Van a porlasztóban egy tüske ami idővel kikopik, és ezért ömlik a benzin a motorba. Ilyen tüskét még lehetne is kapni, csakhogy a tüskével együtt a ház is kikopik, házat viszont nem lehet külön kapni. :szomoru:

Szóval még mindig keresek komplett porlasztót!!! És eléggé sürgős lenne.
Esetleg még törött autó is szóba jöhet, csak legyen jó a karbija. :roll:
87 Corolla Liftback 1.3 12V

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Egyéb típusok
« Válasz #43 Dátum: 2006.03.15 14:01:32 »
Idézetet írta: "Cikó"
Idézetet írta: "Szeke"
Igen. A felújítás előtt állandóan durrogott, alig indult, bezabált, sokat evett, bármit is csináltunk. (nem gyújtás baj volt, az később jött)
De még egyszer mondom, nem tudom kapható-e 2E motor felújító szett, és ha kapható is, nem tudom, annál mekkora javulás lenne várható.

Hétfőn voltam az egyik :toy: márkakereskedésben, és megérdeklődtem a dolgot. Tehát 2E-s motorhoz nem lehet kapni felújítószettet, viszont az utolsó csavarig bármit meg lehet hozzá rendelni. Az egyik ott dolgozó srácnak ugyanilyen Corollája van, és ő adott egy pár ötletet. Van a porlasztóban egy tüske ami idővel kikopik, és ezért ömlik a benzin a motorba. Ilyen tüskét még lehetne is kapni, csakhogy a tüskével együtt a ház is kikopik, házat viszont nem lehet külön kapni. :szomoru:

Szóval még mindig keresek komplett porlasztót!!! És eléggé sürgős lenne.
Esetleg még törött autó is szóba jöhet, csak legyen jó a karbija. :roll:


A nagy gond az , hogy a legtöbb ilyen Corollának pontosan ugyanez a gondja . Jót kifogni csak úgy lehet , ha talál az ember egy olyan bontott karbit , amely egy keveset futott (mondjuk , karambolos) kocsiból származik .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Egyéb típusok
« Válasz #44 Dátum: 2006.03.15 23:19:35 »
Sziasztok!

Nem tudom mi a bajotok a porlasztóval, ed nekem már 20 éves lesz a kocsim, és nagyon jól eszik, szerintem nincs kikopva semmi, igaz ahogy én közlekedek vele 9-10 Litert eszik, de ha csak nyugisan közlekedek vele akkor 6,2-6,5 között kajcsizik. Vegyesbe persze. Fater ilyen spórolós én nyomom. Azt szeretném kérdezni, hogy a 2E motorhoz honnan lehet szedni leirást mert egyáltalán nem találom. És honnan lehet szerezni GT-s motort egy EP71-hez?? Magyarországon nem találtam csak külföldön. Másik kérdésem EP71-hez nincs valakinek hűtője ha igen dobjatok már rám egy üzit. Elérhetőségem IRC toyotaclub.hu
gy Toyota sosem hagy cserben...