Szerző Téma: Egyéb típusok  (Megtekintve 211289 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Egyéb típusok
« Válasz #120 Dátum: 2006.04.26 11:43:50 »
Az lehet hogy nem ebbe a kocsiba való, de nekem tetszik ez a Lada stílus, az tény :) Egyébként gyorsabban lehet bevenni kanyarokat mint a régi lengés csillapitóval, és most ez volt otthon, sajna incs 21 ezrem darabjára.Sajna
gy Toyota sosem hagy cserben...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Egyéb típusok
« Válasz #121 Dátum: 2006.04.27 15:43:45 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Az lehet hogy nem ebbe a kocsiba való, de nekem tetszik ez a Lada stílus, az tény :) Egyébként gyorsabban lehet bevenni kanyarokat mint a régi lengés csillapitóval, és most ez volt otthon, sajna incs 21 ezrem darabjára.Sajna


Nyilván azért tudsz gyorsabban kanyarodni , mert ezek a telók kemények . Amíg jó az út , addig ez csak elõny , kanyarvétel szempontjából . Csak úthibákon aztán jön a pattogás . Optimális esetben , egy , az autóhoz és egymáshoz hangolt sportos rugó-teleszkóp egység meg kell , hogy tudja valósítani a keménységet pattogósság nélkül is - de ez persze tényleg sok pénz .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Egyéb típusok
« Válasz #122 Dátum: 2006.04.27 21:27:44 »
Most fogok majd a rugókból vágni egy menetett remélem jó lesz és sikerûlni fog, ha nem akkor tudok olcsón keriteni Starlet alkatrészeket:) Ezt mindenkinek mondanám :D Remélem rugója is lesz.
gy Toyota sosem hagy cserben...

Pully

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Carina II 1.6 Motorcsere
« Válasz #123 Dátum: 2006.05.04 18:48:45 »
Sziasztok!

Sajna a sok olajfogyásomnak -amit már orvosoltunk- az lett a vége, hogy fõtengelycsapágyas lett a motor, és azt mondták, egyszerûbben-olcsóbban kijövök, ha inkább cserélem a motort. Találtam is egyet, de az enyémnek 4A-s a motorszáma, annak meg 2A-s (vagy talán T-s... ??). Mit gondoltok, össze lehet hozmi a kettõt, vagy alapjában véve különbözhet a 2 motor?

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina II 1.6 Motorcsere
« Válasz #124 Dátum: 2006.05.04 19:46:32 »
Idézetet írta: "Pully"
Sziasztok!

Sajna a sok olajfogyásomnak -amit már orvosoltunk- az lett a vége, hogy fõtengelycsapágyas lett a motor, és azt mondták, egyszerûbben-olcsóbban kijövök, ha inkább cserélem a motort. Találtam is egyet, de az enyémnek 4A-s a motorszáma, annak meg 2A-s (vagy talán T-s... ??). Mit gondoltok, össze lehet hozmi a kettõt, vagy alapjában véve különbözhet a 2 motor?


Hát nem mindegy , hogy 2A vagy 2T . Elõbbi 1.3-as , utóbbi 1.6-os , a tiédet megelõzõ Carinába rakták (többek közt) .

Akárhogy is : egyik sem a te autódba való motor ! Technikailag valószínûleg lehetséges a beépítésük , de át kell hozzá alakítani dolgokat , ami idõvel és ezért pénzzel jár . Ráadásul a kis 1.3-as gép eléggé kínlódna a te kocsidban . Ha már motorcsere , akkor ne ilyen kutyuláson gondolkodj , hanem próbálj szerezni egy , a tiéddel azonos típusú motort . Nem lehet olyan bonyolult feladat .

Másrészt viszont : korántsem biztos , hogy igaz ez , hogy a motorcsere olcsóbb , mint a javítás ! Ha valóban csak a fõtengelycsapágyakat kell cserélni , akkor az nem egy olyan borzasztóan nagy összeg - biztosan olcsóbb , mint egy másik motor a beépítéssel együtt . Hacsak nem sikerül nagyon olcsón motort szerezni ... Meg hát ugye , kérdés , hogy a beépítendõ motor milyen állapotú  :hmm: ? Szóval - meg kell ezt fontolni alaposan !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Egyéb típusok
« Válasz #125 Dátum: 2006.05.04 19:55:28 »
"Találtam" a neten egy jó oldalt :))))))))))))
http://mr2mk1.uw.hu
Egyenlõre még épül. Azt nem írom, hogy szépül, mert most nem ez a fõ cél.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

Lymphater

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 792
Re: Carina II 1.6 Motorcsere
« Válasz #126 Dátum: 2006.05.04 20:05:34 »
Idézetet írta: "Pully"
Sziasztok!

Sajna a sok olajfogyásomnak -amit már orvosoltunk- az lett a vége, hogy fõtengelycsapágyas lett a motor, és azt mondták, egyszerûbben-olcsóbban kijövök, ha inkább cserélem a motort. Találtam is egyet, de az enyémnek 4A-s a motorszáma, annak meg 2A-s (vagy talán T-s... ??). Mit gondoltok, össze lehet hozmi a kettõt, vagy alapjában véve különbözhet a 2 motor?


A motorcsere nehezen megoldható 150e alatt, bár ekkor már lehet finom megoldásokat is találni (4AGE-t). Szerintem kérdezzél meg még egy pár szerelõt, több szem többet lát alapon, hátha megoldható a dolog olcsóbban is.
Tanulni, de nem gondolkodni hiábavaló. Gondolkodni, de nem tanulni, veszélyes.

toycorgt

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 4
Egyéb típusok
« Válasz #127 Dátum: 2006.05.04 20:39:06 »
sziasztok,meg tudná mondani valaki,hogy tok itt hirdetni?

köszönöm:toycorgt :hmm:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Egyéb típusok
« Válasz #128 Dátum: 2006.05.04 20:45:13 »
Idézetet írta: "toycorgt"
sziasztok,meg tudná mondani valaki,hogy tok itt hirdetni?

köszönöm:toycorgt :hmm:


Mit szeretnél hírdetni?

2 lehetõséged van:
1., Az adott típus topicjában beírod az adok-veszek topicba a hírdetést (pl. eladó corolla esetén a Corolla/adok-veszek topic).
2., A honlapon a Hírdetések linkre kattintasz és feladod a hírdetésed. Ez utóbbi abban a rovatban lesz látható.

Ha a fórumon nem találsz az igényeidnek megfelelõ topicot, akkor javaslom az Általános/adok-veszek hírdetést.

Pully

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Re: Carina II 1.6 Motorcsere
« Válasz #129 Dátum: 2006.05.04 23:31:33 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Idézetet írta: "Pully"
Sziasztok!

Sajna a sok olajfogyásomnak -amit már orvosoltunk- az lett a vége, hogy fõtengelycsapágyas lett a motor, és azt mondták, egyszerûbben-olcsóbban kijövök, ha inkább cserélem a motort. Találtam is egyet, de az enyémnek 4A-s a motorszáma, annak meg 2A-s (vagy talán T-s... ??). Mit gondoltok, össze lehet hozmi a kettõt, vagy alapjában véve különbözhet a 2 motor?


Hát nem mindegy , hogy 2A vagy 2T . Elõbbi 1.3-as , utóbbi 1.6-os , a tiédet megelõzõ Carinába rakták (többek közt) .

Akárhogy is : egyik sem a te autódba való motor ! Technikailag valószínûleg lehetséges a beépítésük , de át kell hozzá alakítani dolgokat , ami idõvel és ezért pénzzel jár . Ráadásul a kis 1.3-as gép eléggé kínlódna a te kocsidban . Ha már motorcsere , akkor ne ilyen kutyuláson gondolkodj , hanem próbálj szerezni egy , a tiéddel azonos típusú motort . Nem lehet olyan bonyolult feladat .

Másrészt viszont : korántsem biztos , hogy igaz ez , hogy a motorcsere olcsóbb , mint a javítás ! Ha valóban csak a fõtengelycsapágyakat kell cserélni , akkor az nem egy olyan borzasztóan nagy összeg - biztosan olcsóbb , mint egy másik motor a beépítéssel együtt . Hacsak nem sikerül nagyon olcsón motort szerezni ... Meg hát ugye , kérdés , hogy a beépítendõ motor milyen állapotú  :hmm: ? Szóval - meg kell ezt fontolni alaposan !



Hali

De azt is mondták, hogy valószínûleg a fõtengely is be van rágódva, és akkor köszörülni kell -ha lehet (ha nem, akkor csere...). De a hengerfejemet is síkoltatnom kellene, mert az sem az igazi, meg a fõtengelyszimeringek is odavannak  :faradt: Utánnajártam, 2A-s a moci, amit találtam, az akkor 1.3-as igaz? Tehát nem az igazi... Pedig olcsón, kb. 25-30e -ért el tudtam volna hozni, és állítólag egész jó állapotban van.  :szomoru:
A JapKert felhívtam, de azt mondták, õk motorokkal nem foglalkoznak. Nem tud valaki esetleg egy 4A-s jó állapotban levõ Carina II motort elfogadható áron? :hmm:
Ezzel állítólag még finoman eljárogathatok egy darabig, de elég messze dolgozom, és akkora utakat nem kockáztathatok. A legbosszantóbb az egészben, hogy kb 3 órás (!!!) volt rajta a mûszaki, amikor elkezdett kopogni. Most van 2 évig mûszakim, meg egy tele tankom, és egy romhalmazom :sir:
Vasárnap még oldalraborítjuk, és benézünk a motorba, megnézzük, pontosan mi az ábra. Addig is köszönöm a tanácsokat, sziasztok! :pofa:

Misi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12329
    • Vissza a szürke hétköznapokhoz
Egyéb típusok
« Válasz #130 Dátum: 2006.05.05 09:26:42 »
Próbáld meg a bannerban is látható "legolcsóbb Toyota alkatrészbot-ot", Õk mindenfélével foglalkoznak. (Bontottal is.)

Szepi_EP71

  • Mindig itt van
  • *****
  • Hozzászólások: 654
Egyéb típusok
« Válasz #131 Dátum: 2006.05.05 12:43:57 »
Pully a fõtengely köszörülés az kb 10 ezer, de a síkolsát nem tudom azt meg tudnád te mondani hogy mennyibe lehet? Nekem jó a mocim, de tuning kell bele :D
gy Toyota sosem hagy cserben...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Carina II 1.6 Motorcsere
« Válasz #132 Dátum: 2006.05.05 17:05:33 »
Idézetet írta: "Pully"
De azt is mondták, hogy valószínûleg a fõtengely is be van rágódva, és akkor köszörülni kell -ha lehet (ha nem, akkor csere...). De a hengerfejemet is síkoltatnom kellene, mert az sem az igazi, meg a fõtengelyszimeringek is odavannak  :faradt: Utánnajártam, 2A-s a moci, amit találtam, az akkor 1.3-as igaz? Tehát nem az igazi... Pedig olcsón, kb. 25-30e -ért el tudtam volna hozni, és állítólag egész jó állapotban van.  :szomoru:
A JapKert felhívtam, de azt mondták, õk motorokkal nem foglalkoznak. Nem tud valaki esetleg egy 4A-s jó állapotban levõ Carina II motort elfogadható áron? :hmm:
Ezzel állítólag még finoman eljárogathatok egy darabig, de elég messze dolgozom, és akkora utakat nem kockáztathatok. A legbosszantóbb az egészben, hogy kb 3 órás (!!!) volt rajta a mûszaki, amikor elkezdett kopogni. Most van 2 évig mûszakim, meg egy tele tankom, és egy romhalmazom :sir:
Vasárnap még oldalraborítjuk, és benézünk a motorba, megnézzük, pontosan mi az ábra. Addig is köszönöm a tanácsokat, sziasztok! :pofa:


A felsorolt munkákkal együtt is még mindig olcsóbb szerintem a dolog , mint egy motorcsere - pláne , ha nem a típusba való a motor . De a típusazonos motor cseréje sem két forint . És még mindig ott a rizikó .

Ha mégis motort akarsz szerezni , akkor 1. hívd föl a honlapon található elérhetõségû bontókat ; 2. tanulmányozd az apróhirdetéseket újságokban és a neten !

Egyébként hogyhogy ilyen hirtelen kezdett el kopogni a motorod ? Nem volt benne olaj , vagy mi ? És mennyire kopog ? Anno én több ezer km-t mentem egy Moszkviccsal , aminek olyan csapágyas volt a motorja , hogy hangosan kerregett , mint egy Kamaz . Vicc nélkül ! Szóval attól , hogy elkezdett kopogni , még aligha fog holnap szétesni a motorod .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Pully

  • Újonc
  • *
  • Hozzászólások: 8
Egyéb típusok
« Válasz #133 Dátum: 2006.05.07 12:34:47 »
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Pully a fõtengely köszörülés az kb 10 ezer, de a síkolsát nem tudom azt meg tudnád te mondani hogy mennyibe lehet? Nekem jó a mocim, de tuning kell bele :D



A haveromnak a Lada hengerfejet 5 papírért síkolták a múlt héten, de a fõtengely az biztosan húzósabb, megpróbálok utánnajárni...
Holnap csapágycsere a Carinában, szurkoljatok, hogy jó legyen  [smilie=sm48.gif]

üdv!

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Egyéb típusok
« Válasz #134 Dátum: 2006.05.16 12:50:28 »
Idézetet írta: "Pully"
Idézetet írta: "Szepi_EP71"
Pully a fõtengely köszörülés az kb 10 ezer, de a síkolsát nem tudom azt meg tudnád te mondani hogy mennyibe lehet? Nekem jó a mocim, de tuning kell bele :D



A haveromnak a Lada hengerfejet 5 papírért síkolták a múlt héten, de a fõtengely az biztosan húzósabb, megpróbálok utánnajárni...
Holnap csapágycsere a Carinában, szurkoljatok, hogy jó legyen  [smilie=sm48.gif]

üdv!


Na ? Jó lett ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )