Szerző Téma: Mitsubishi  (Megtekintve 188873 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #390 Dátum: 2012.08.13 17:28:31 »
Mert a váltócsere így kezdődik. Elfolyik szép lassan az olaj és game over. Kivétel nélkül mindegyik.  Az, hogy ez a példány idáig megúszta a váltójavítást/cserét az csak egyet jelenthet.  Vagy valamelyik korábbi tulajnál cserélték már, vagy mindig ellenőrizve volt a váltóolajszint.
Ennek a Micunak a francia váltó a rákfenéje. Nézess rá a szintre!
Ez az autó végig egy tulajnál volt... Négy évvel ezelőttig jóbarátom apósánál, azóta pedig náluk. És, ahogy már itt a topikban korábban többször is írtam, kétszer is kellett már javítani a váltóját. (Bár úgy gondolom, 420 ezer km alatt ez nem akkora para.)

A szint a legutóbbi szervíznél, júniusban lett ellenőrizve és utántöltve. A szivárgást majd az új tulaj, ha akarja, megcsináltatja... Eltitkolni nem fogjuk, de már megcsináltatni sem, egy olyan autón, ami ennyi idősen ennyibe kerül.

Nem árulunk zsákbamacskát  :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Mitsubishi
« Válasz #391 Dátum: 2012.08.13 18:24:08 »
Ez az autó végig egy tulajnál volt... Négy évvel ezelőttig jóbarátom apósánál, azóta pedig náluk. És, ahogy már itt a topikban korábban többször is írtam, kétszer is kellett már javítani a váltóját. (Bár úgy gondolom, 420 ezer km alatt ez nem akkora para.)

A szint a legutóbbi szervíznél, júniusban lett ellenőrizve és utántöltve. A szivárgást majd az új tulaj, ha akarja, megcsináltatja... Eltitkolni nem fogjuk, de már megcsináltatni sem, egy olyan autón, ami ennyi idősen ennyibe kerül.

Nem árulunk zsákbamacskát  :)

Ok, Mester. Így már értem, hogy kétszer már volt javítva a váltó.
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #392 Dátum: 2012.08.13 18:27:08 »
 :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Mitsubishi
« Válasz #393 Dátum: 2012.08.13 20:32:36 »
Elektromos rendszer rendben. Kivéve: középkonzol világítás nem működik, fűtés/szellőzés ventillátora csak magas fokozatban működik, első ablakmosó nem működik. A vezetőajtón az elektromos ablakemelők kapcsolói lötyögősek, de működnek. Távirányítóval nyitva a vezetőajtó nem mindig nyílik ki, ilyenkor kulccsal kell kinyitni az ajtót. Fejegység és hangszórók nincsenek.

rendben?  :eek: 
ezek fatális hibák egytől egyig.
-a kozépkonzolt szét kell szedni (toyotánál megcsináltam az izzócserét , szívás)
-fűtés magas fokozat: kivan a potméter ellenállás (e8-e9 toyotánál is van ez megoldás előző pont+új kapcsoló )
-első ablakmosó : skodánál a hátsó mosó csöve volt szétestve jó nagy meló volt összerakni itt meg lehet h a motor stb, biztos olcsó..)

-ablakemelő: full szívás
-kp zár ua.  és pénz.
-és még rádió sincs.. :cry:

ez így egyben...sok.
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #394 Dátum: 2012.08.13 22:43:18 »
rendben?  :eek: 
ezek fatális hibák egytől egyig.
-a kozépkonzolt szét kell szedni (toyotánál megcsináltam az izzócserét , szívás)
-fűtés magas fokozat: kivan a potméter ellenállás (e8-e9 toyotánál is van ez megoldás előző pont+új kapcsoló )
-első ablakmosó : skodánál a hátsó mosó csöve volt szétestve jó nagy meló volt összerakni itt meg lehet h a motor stb, biztos olcsó..)

-ablakemelő: full szívás
-kp zár ua.  és pénz.
-és még rádió sincs.. :cry:

ez így egyben...sok.
Részedről, aki gondos, körültekintő választás után egy hibátlan autót vettél, jogos a kritika  :yes: ... Na igen. Azért bízom benne, hogy lesz olyan, aki az őszinteséget értékeli. A többiek meg vásárolhatnak máshol, és élvezhetik a vétel UTÁN kiderülő meglepetések előnyeit :flowers:
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.13 22:50:31 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re:Mitsubishi
« Válasz #395 Dátum: 2012.08.13 22:51:33 »
értem én... ;)
de ezek miatt engedsz pl egy ötvenest? mert ezek nálam minusz 50 ropi. és a skodánál is ledolgoztam 60at amiket ott éppen észrevettem (olajpára a motoron ami végül nem lett gond, kerékcsapágy hang, hátsó mosó, és hátsó ajtó teleszkóp csere)
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #396 Dátum: 2012.08.13 22:54:36 »
Egyébként ezért bax itt át boldog boldogtalant, a használtautó-kereskedelemben  :hug: ... Drága barátaim. Szép tükör ez. Marha sokat kéne még tanulnunk, mert pl. a németeknél, az ehhez hasonlóan olcsó (évjárat/ár arányra gondolok) kategóriában, az ilyen hiba-leírás nem kivétel, hanem szabály. De mi csak higyjünk továbbra is benne, hogy jogunk van az árkategória alján is elvárni a hibátlant. Megérdemeljük a neppereinket, a szívásainkat, a lehúzós szerelőinket, mindent  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #397 Dátum: 2012.08.13 22:55:35 »
értem én... ;)
de ezek miatt engedsz pl egy ötvenest? mert ezek nálam minusz 50 ropi. és a skodánál is ledolgoztam 60at amiket ott éppen észrevettem (olajpára a motoron ami végül nem lett gond, kerékcsapágy hang, hátsó mosó, és hátsó ajtó teleszkóp csere)
Miből mínusz 50 ropi? Mert a 280-ból biztos nem. Nézd már meg, mennyiért kínálják a többi, ugyanilyen autót. A mínusz 50 már rég megtörtént. Ha ez az autó nem 420-at futott volna, hanem 220-at, és nem lennének a felsorolt hibái, akkor nem 280 lenne az irányára, hanem 450. Jó reggelt! TÉNYLEG azt hisszük, hogy semmi pénzért lehet (és kell) hibátlan autót venni... Nevetséges  :lol:
« Utoljára szerkesztve: 2012.08.13 22:57:38 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #398 Dátum: 2012.08.13 23:08:09 »
Tessék... És azért megnézném, ezek közül hánynak van majdnem friss vizsgája, hány volt két hónappal ezelőtt szervízelve, és hány fut két éves, jó állapotú Pirelli gumikon. És hányat árul egy fórumtárs, aki leírja itt az összes hibát, ami csak eszébe jut, bízva benne, hogy ezzel nem fog öncélú fikázást kiváltani olyanok részéről, akiknek az egész sztori full mindegy  :flowers:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Mitsubishi
« Válasz #399 Dátum: 2012.08.14 08:45:35 »
rendben?  :eek: 
ezek fatális hibák egytől egyig.
-a kozépkonzolt szét kell szedni (toyotánál megcsináltam az izzócserét , szívás)
-fűtés magas fokozat: kivan a potméter ellenállás (e8-e9 toyotánál is van ez megoldás előző pont+új kapcsoló )
-első ablakmosó : skodánál a hátsó mosó csöve volt szétestve jó nagy meló volt összerakni itt meg lehet h a motor stb, biztos olcsó..)

-ablakemelő: full szívás
-kp zár ua.  és pénz.
-és még rádió sincs.. :cry:

ez így egyben...sok.

Középkonzol izzócsere: két óra és egy marék izzó, de előtte bizti és csatlakozóelleőrzés,
Ventilátorkapcsoló: bontóól 2-3E HUF csere az előbbi munkafolyamatba illeszthető,
Ablakmosó: Kontakt és biztosíték, majd motorellenőrzés. Ha nem jóü a motor 6E az új, bontóban a fele. 1,5 óra alatt kész.
Ablakemelő:  hibafeltárás, ha mechanikai, akkor bontó, ha elektromos akkor is. :-) 10E körül  3 munkaóra
Rádió:  15E-ért már van normális fejegység.....

Ez sok?  Dehogy.  Igaz munkadíjat nem számoltam, mert ezt simán abszolválni lehet a panel tövében is akár. Akarat kérdése. :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

mondi

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8808
Re:Mitsubishi
« Válasz #400 Dátum: 2012.08.14 09:08:34 »
Palack, szerintem ez teljesek korrekt vétel ennyiért! Amikor mi eladtuk a családi marutit akkor is elmondtuk az összes hibáját, cserébe a piaci ár alatt adtuk, és megmondtuk, hogy nincs alku. Néhány hét alatt elvitték.
Nekem amúgy bejön az autó, ha második szaladgálós autóra lenne szükségünk (előbb-utóbb lesz, mert a páromnak céges kocsija van, de az nincs örökké), akkor simán megvennénk. Egyébként mutattam a páromnak is, hipotetikusan, és mondta, hogy igen ha most kéne autó gond nélkül megvennénk. 
Az autó benzinnel megy, minden más a sátán műve...

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #401 Dátum: 2012.08.14 10:02:12 »
Ablakemelő:  hibafeltárás, ha mechanikai, akkor bontó, ha elektromos akkor is. :-) 10E körül  3 munkaóra
Az ablakemelőnek semmi baja. Hibátlanul működik. A kapcsolója lötyögős, ez abban nyilvánul meg, hogy mind leeresztéshez, mind felhúzáshoz elég szinte csak megérinteni az adott irányban. Ennyi. Ettől még tökéletesen használható.

A korrekció nem neked szól  :) - hanem murraynak, mert az ő hsz-a keltette azt a benyomást, hogy az ablakemelő rossz.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #402 Dátum: 2012.08.14 10:03:08 »
Palack, szerintem ez teljesek korrekt vétel ennyiért! Amikor mi eladtuk a családi marutit akkor is elmondtuk az összes hibáját, cserébe a piaci ár alatt adtuk...
Így van  :yes:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Mitsubishi
« Válasz #403 Dátum: 2012.08.14 12:38:00 »
Az ablakemelőnek semmi baja. Hibátlanul működik. A kapcsolója lötyögős, ez abban nyilvánul meg, hogy mind leeresztéshez, mind felhúzáshoz elég szinte csak megérinteni az adott irányban. Ennyi. Ettől még tökéletesen használható.

A korrekció nem neked szól  :) - hanem murraynak, mert az ő hsz-a keltette azt a benyomást, hogy az ablakemelő rossz.
Ja, hogy kapcsoló? 2E a bontóban és úriasan számoltam....  Kicserélés, ha túl bonyi (bár nem hiszem) akkor is félóra....  :hug:
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #404 Dátum: 2012.08.14 21:18:54 »
Frissítés: az ablakmosó működik  :yes: ... Tehát ennyivel csökkent a "fatális hibák" listája (ezen a megfogalmazáson, ahányszor eszembe jut, felzokogok  :lol: ) !
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )