Szerző Téma: Mitsubishi  (Megtekintve 188729 alkalommal)

0 Felhasználó és 3 vendég van a témában

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Mitsubishi
« Válasz #375 Dátum: 2012.07.30 11:54:29 »
nekem nagyon szimpatikus az ilyen...az enyém hamarosan átfordul a 100.000-en. 8  éves, ki fogja ezt nekem ,eg egy dízelautónak elhinni?  :cry:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #376 Dátum: 2012.07.30 11:56:49 »
nekem nagyon szimpatikus az ilyen...az enyém hamarosan átfordul a 100.000-en. 8  éves, ki fogja ezt nekem ,eg egy dízelautónak elhinni?  :cry:
100 ezer egy 8 éves kiskocsiban (akár dízelben)? Én simán elhinném, ez nem rendkívüli dolog.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Mitsubishi
« Válasz #377 Dátum: 2012.07.30 12:49:54 »
100 ezer egy 8 éves kiskocsiban (akár dízelben)? Én simán elhinném, ez nem rendkívüli dolog.
hát én nem hinném el, különösen, hogy a 4. évtől kezdve csak kimutatásaim vannak a karbantartásról, számláim nincsenek...mondjuk az enyhítő körülmény, hogy első tulajos, meg hogy ugyanaz a szervíz csinálja 6. éve és ott utána lehet kérdezni...mondjuk jószántamból nem is vennék dízel kisautót soha..

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #378 Dátum: 2012.07.30 13:16:49 »
hát én nem hinném el, különösen, hogy a 4. évtől kezdve csak kimutatásaim vannak a karbantartásról, számláim nincsenek...mondjuk az enyhítő körülmény, hogy első tulajos, meg hogy ugyanaz a szervíz csinálja 6. éve és ott utána lehet kérdezni...mondjuk jószántamból nem is vennék dízel kisautót soha..
Hát de miért nem hinnéd el  :ph34r: ? Ez évi 12.500 km... Teljesen korrekt éves futás egy kiskocsitól, pláne nyugaton, ahol ezeket végképp nem utazóautónak veszik.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Mitsubishi
« Válasz #379 Dátum: 2012.07.30 13:46:04 »
Hát de miért nem hinnéd el  :ph34r: ? Ez évi 12.500 km... Teljesen korrekt éves futás egy kiskocsitól, pláne nyugaton, ahol ezeket végképp nem utazóautónak veszik.
hátőőő izé...végül is igaz, de akkor minek vett volna valaki dízelt? nyilván az én felhasználásom nem "normális" a 20.000-es éves futással, bár a kocsi a szervízkönyv tanúsága szerint az első két évben azért elment kb. 40.000-et...utána meg leginkább csak állt. viszont még mindig az eredeti akksi van benne - tuti, hogy most télen, alattam fog kifingani  :devil:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #380 Dátum: 2012.07.30 14:42:52 »
hátőőő izé...végül is igaz, de akkor minek vett volna valaki dízelt?
Bakker :) ... A nyugati országok többségében már több dízel személyautót adnak el, mint benzinest. Ausztriában pl. asszem valami kétharmados többségben vannak... Most nyilván te sem gondolod, hogy ezek mind hosszútávfutók  :szemez: ... A fenét. Dízelt vesz, mert keveset fogyaszt, mert nyomatékos, mittomén. Nagyon sokan nem számolnak utána - örülnek, mikor tankoláskor kijönnek a jó kis alacsony fogyasztások. Vagy szeretik, hogy nem kell pörgetni. Vagy mindkettő.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

csufár

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 10322
Re:Mitsubishi
« Válasz #381 Dátum: 2012.07.30 15:02:17 »
amit írsz, az a kompakt vagy még inkább az afeletti kategóriákra igaz. Ebből a mazdából pl. 429 benzines és 66 dízel van eladó az autoscout-on. a bátyám is az általad írtak miatt vette, egyértelműen nem érte meg ,de nem is érdekelte. de ez az ért, pláne magyarországon, assszem nagyon ritka. marad a gyanakvás... :(

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #382 Dátum: 2012.07.30 15:06:08 »
amit írsz, az a kompakt vagy még inkább az afeletti kategóriákra igaz. Ebből a mazdából pl. 429 benzines és 66 dízel van eladó az autoscout-on. a bátyám is az általad írtak miatt vette, egyértelműen nem érte meg ,de nem is érdekelte. de ez az ért, pláne magyarországon, assszem nagyon ritka. marad a gyanakvás... :(
Maradjon. Ne törődj vele. Úgyis találsz majd normális vevőt, aki nem esett át a ló másik oldalára, és nem csak az irreálisan sok kilométert hiszi el; továbbá képes különbséget tenni első tulaj magánszemély (!) eladó, és nepper között.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #383 Dátum: 2012.08.13 10:56:01 »
Szerdán hoztam le Pestről a Carismát. Ismét megdöbbentem, hogy mennyire jól megy ez az autó  :sorcerer: :eek: ... Ha nem tudnám, az életben meg nem mondanám hogy 1.6-os; bőven elmenne kétliteresnek. A fogyasztása ugyanakkor teljesen rendben van: 15 litert tankolva, 230 km megtétele után, kb. ugyanott állt a szintmérő mutatója, mint induláskor - úgy, hogy az M6-oson óra szerint 130, a régi 6-oson 100 volt a tempó.

Ja, és ennek is pontos a sebességmérője  :yes: ... Óra szerint 100-nál 1 km 36 mp, ahogy kell.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #384 Dátum: 2012.08.13 11:55:22 »
Egyéb tapasztalatok... Az esetleges leendő vevő tájékoztatása céljából :)

A motorról ugye már írtam. Hibátlan, tényleg.

A váltó lötyögős, de amúgy problémamentesen kapcsolható, zajmentesen, simán. Szivárog viszont belőle az olaj.

Kormánymű problémamentes. Futómű is okés, stabil, nem imbolyog, nincsenek rendellenes zörejek, szépen tartja az egyenest.

Fékek rendben; néha gurulás közben hallható egy kis nyiszorgás, ami megszűnik a pedál lenyomására. Alkalmasint időnként odaér vmelyik betét a tárcsához, de melegedés nincs, mindkét oldalon egyforma a keréktárcsák hőmérséklete hosszabb menet után is.

Üvegek, lámpatestek épek. Kivétel: egy kagylós kőfelverődés az egyik fényszórón; de nem lyukas, és műszakin is átment vele.

Elektromos rendszer rendben. Kivéve: középkonzol világítás nem működik, fűtés/szellőzés ventillátora csak magas fokozatban működik, első ablakmosó nem működik. A vezetőajtón az elektromos ablakemelők kapcsolói lötyögősek, de működnek. Távirányítóval nyitva a vezetőajtó nem mindig nyílik ki, ilyenkor kulccsal kell kinyitni az ajtót. Fejegység és hangszórók nincsenek.

A karosszéria állapota egy átlagos 14 éves autóénak felel meg. Több helyen is volt sérült, javított; de nem strukturálisan, tehát nem kellett huzatni, légzsákok sosem nyíltak. Az üvegek, a szélvédőt és a bal hátsó háromszög-ablakot leszámítva, eredetiek. Vannak karcok és horpadások. A jobb hátsó ajtóvédő díszléc hiányzik.

Az autón 15-ös alufelnik vannak, jó állapotú, két éve újonnan vásárolt (!) Pirelli P6 Cinturato gumikkal.

Megvan két gyári kulcs, az eredeti kezelési utasítás és a szervízkönyv is. Utóbbi csak 90.000 km-ig volt vezetve, de ugye a futásteljesítményből amúgy sem csinálunk titkot :)

Hétvégén, ha minden a terv szerint halad, már fent lesz a kocsi a hahun, képekkel. Majd beszúrom ide is a linket.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Kisfiatal

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 3068
  • E12 1.6

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #386 Dátum: 2012.08.13 16:49:10 »
http://www.autonavigator.hu/hasznaltauto/mitsubishi_carisma_1_6_glx_cool_1997_-_hasznaltteszt-8073
208 ezer km, aha  :nonono: ... A miénkben 420 ezer van, és a belseje ugyanígy néz ki - azzal a különbséggel, hogy nem koszos; és a vezetőülés sincs szétülve.

Klíma nincs... Cserébe működik az ablakemelő  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Mitsubishi
« Válasz #387 Dátum: 2012.08.13 17:00:33 »
Aha, szivárog az olaj...
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re:Mitsubishi
« Válasz #388 Dátum: 2012.08.13 17:07:14 »
Aha, szivárog az olaj...
A váltóból? Igen. De ezt miért írod így?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Trotter66

  • Knight of the Roads
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 22265
  • ((:== Szlalomépítő ==:))
Re:Mitsubishi
« Válasz #389 Dátum: 2012.08.13 17:20:38 »
A váltóból? Igen. De ezt miért írod így?
Mert a váltócsere így kezdődik. Elfolyik szép lassan az olaj és game over. Kivétel nélkül mindegyik.  Az, hogy ez a példány idáig megúszta a váltójavítást/cserét az csak egyet jelenthet.  Vagy valamelyik korábbi tulajnál cserélték már, vagy mindig ellenőrizve volt a váltóolajszint.
Ennek a Micunak a francia váltó a rákfenéje. Nézess rá a szintre!
Sors bona nihil aliud
Toyota C-HR Selection 2018.
Toyota Corolla 1.8 VE (USDM) 1998.