Szerző Téma: Mitsubishi  (Megtekintve 188883 alkalommal)

0 Felhasználó és 2 vendég van a témában

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mitsubishi
« Válasz #330 Dátum: 2010.01.13 18:33:53 »
Alkatrész? Nem probléma, ne felejtsd el, hogy én alvakult Mitsus voltam (3 db klf. volt). Családba is vettem kettő Lancert már.  :D
Valahogy megoldanánk az alkatrészt...
Vágom én azt  :flowers: ... De most ilyesmikre gondoltam elsősorban, mint pl. hátsó lámpa, bontottan.

És az új alkatrész is drágább hozzá. Pl. Yarishoz vmi 40 egy kuplungszett, ehhez közel 60.

"Sajnos" mindig ez a vége (legalábbis eddig), hogy visszakanyarodok a Yariskához  ::) :)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Deep Rush

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 2009
Re: Mitsubishi
« Válasz #331 Dátum: 2010.01.13 20:44:27 »
Tehát a méretével biztos nem lenne gond. A tömege 1.2 tonna, ez sem lóg ki a képből.
Mihez képest? Egy yaris nincs 900kg...  És ha jól értelmeztem eddig, akkor a minimális fogyi/költség a fő szempont. Ez alapján nincs esélye ennek a micunak (yaris 1.0-val szemben)  ::)
'05 Corolla HB 1.4 D-4D mmt  Sol
154

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mitsubishi
« Válasz #332 Dátum: 2010.01.13 21:19:57 »
Tehát a méretével biztos nem lenne gond. A tömege 1.2 tonna, ez sem lóg ki a képből.
Mihez képest? Egy yaris nincs 900kg...  És ha jól értelmeztem eddig, akkor a minimális fogyi/költség a fő szempont. Ez alapján nincs esélye ennek a micunak (yaris 1.0-val szemben)  ::)
Költségek szempontjából tényleg nincs, és kétségtelenül ez a legfontosabb. De, ha valamennyire olvastad az ezzel kapcsolatos agymenéseimet  :) , akkor láthattad, hogy nagyon vacillálok, ne vállaljak-e be egy eggyel nagyobb autót (pl. Corolla), kis motorral. Amiben több hely van. Ilyen pl. az 1.4-es Corolla E12; csakhogy ez a Mitsu még nagyobb utas- és csomagteret kínál, kisebb külső hossz mellett, Yaris-áron.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Mitsubishi
« Válasz #333 Dátum: 2010.01.13 22:20:15 »
Palaczk, ez így nem fog menni, állandóan tágítod a kört. El kell döntened, hogy mit akarsz, mert különben sosem leszel biztos a döntésedben.
Írd össze az összes szóba jöhető típust, aztán állítsd fel a szempontjaidat, prioritási sorrendet, húzz egy vonalat azután a szempont után, amelyik még fontos, és kezdj el rostálni: amelyik típus nem felel meg bármelyik vonal feletti szempontnak, azt kíméletlenül húzd ki!
A maradékot pedig ne szűkítsd tovább, mert jó állapotút találni úgy se lesz egyszerű, a konkrét autót eldönti majd az élet, meg... a fennmaradó típusokból a szíved már úgy is kiválasztotta a neki legkedvesebbet, hiába írsz oda az eszeddel még néhányat.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mitsubishi
« Válasz #334 Dátum: 2010.01.13 22:34:03 »
Elhiszem, hogy idegesítő  ;) ...

De még ráérek, és hát kikkel beszéljem meg, ha nem veletek  :) ?

Egyébként a kör annyira nem tág. A nagy többségükről csak elméletben agyalok, miközben jól tudom, hogy úgysem olyat fogok venni.

A legtöbb érv változatlanul a Yaris mellett szól.

Amúgy: melyik típust választotta ki a szívem, szerinted  :szemez: ?
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Mitsubishi
« Válasz #335 Dátum: 2010.01.13 22:50:53 »
Nem mondtam, hogy idegesítő, csak így sose fogsz tudni dönteni.
Hogy mit választottál, azt nem tudhatom.
De mondok két példát az előző hsz-mat kifejtendő.
Még élénken emlékszem, hogy amikor az Avensist komolyabban elkezdtem keresni, akkor azért figyeltem a Carismákat is, meg a Primerákat is, sőt - kövezzetek meg - még Mondeokat is...
Ha volt egy-egy jónak tűnő példány, eljátszogattam a gondolattal, hogy ez az autó az enyém lenne, és nem volt jó érzés. Pontosabban jó volt, csak ott motoszkált, hogy jójó, de mi lesz az Avensisszel, mert egy olyan is kell. Még a Carismánál volt ez a legkevésbé, de ott is. Olyan érzés, mint amikor olyan barátnőd van, aki helyes, csinos, kedves, aranyos, szeret téged, minden oké, csak te nem szereted őt igazán.
Ez volt a szív döntése.

Amikor meg a kiskocsit kerestük, én már teljesen elhatároztam magam a Micra mellett, de hát kipróbáltuk, és két nagy hibája volt:
- nem tudtam benne kényelmes üléspozíciót találni, teljesen hátratolt állásban is még toltam volna rajta;
- a csomagtartójába ha beletettük a babakocsit, semmi más nem fért bele.
Úgyhogy bármennyire is megkedveltem a típust, felejtős volt. Ez volt a ráció döntése. Azzal együtt, hogy semmi bajom a Corsával, kifejezetten kedvelem.
music     

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mitsubishi
« Válasz #336 Dátum: 2010.01.13 23:10:36 »
Dehogynem fogok tudni dönteni  :) ... De szeretek eljátszadozni a lehetőségekkel. Annál is inkább, mert a No. 1 jelöltem (a Yaris) az ész jelöltje, és bár biztos meg fogom szeretni (alapvetően minden autót meg tudok szeretni, és ha nem szívatnak meg nagyon, akkor ez meg is marad), azt már most tudom, hogy valami mindig hiányozni fog a "kapcsolatunkból"  ::) ... Az autó kinézete nem tetszik, se kívül, se belül, és EZ nem fog megváltozni, akkor sem, mikor majd megszeretem. Szeretni fogom, de nem fogok büszkén nézni rá, mert ahhoz az kéne, hogy tetsszen... Szutyikát is szeretem, de egész máshogy nézek rá, mint a Camryre.

Csak mivel itt nem elsősorban privát célra fogok autót vásárolni, ezért a prioritások is mások.

Ezzel együtt: bár tudom, hogy racionális szempontból nem indokolt, könnyen lehet, hogy mégis a No. 2 jelölt, ti. az E12 Corolla lesz a befutó  :yes: ... Na, ARRA tudnék úgy nézni, hogy wow, itt van az én szép komoly autóm, lám  :wub:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Mitsubishi
« Válasz #337 Dátum: 2010.01.14 09:46:14 »
Palaczk, nehogy mást vegyél, mint egy E12! Bánni fogod, ha mást veszel, legyen az megideologizált Yaris, Space Star, Suzuki, vagy bármi más... Ha valami felé húz a szíved, és amúgy nem rosszabb választás a többinél, akkor szerintem nincs miről beszélni.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mitsubishi
« Válasz #338 Dátum: 2010.01.14 13:51:05 »
Palaczk, nehogy mást vegyél, mint egy E12! Bánni fogod, ha mást veszel, legyen az megideologizált Yaris, Space Star, Suzuki, vagy bármi más... Ha valami felé húz a szíved, és amúgy nem rosszabb választás a többinél, akkor szerintem nincs miről beszélni.
Csakhogy fordítva van. Nekem oktató-autó kell, szóval mi a legfontosabb? Kicsi legyen, keveset egyen és olcsó legyen a fenntartása. Válasz? Yaris. Tehát a Corollát, a feleslegesen nagy, sokat fogyasztó, drágábban fenntartható Corollát kéne "megideologizálni".

A Space Star nem lenne egy rossz alternatíva, ha több lenne belőle.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Mitsubishi
« Válasz #339 Dátum: 2010.01.14 15:34:22 »
...Kicsi legyen, keveset egyen és olcsó legyen a fenntartása. Válasz? Yaris.

Egyedül a fogyasztása több valamivel egy 1.4-es Corollának egy 1.3-as Yarishoz képest... A Space Star meg kb. annyit eszik, mint a Corolla. Meg gondolom, nem zsebből fizeted az üzemanyagot, hanem átalány alapján számolod el az iskolával. A fölöslegesen nagyot nem értem, sokan oktatnak kompakttal, sőt, régen a Carina is rendszeres T-betűs autó volt.

Nem akarok helyetted dönteni, ne érts félre, de ha részben arról lenne szó, hogy munkaidő után mivel járjak, egy kisautóval vagy egy rendes kompakttal...  :flowers:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mitsubishi
« Válasz #340 Dátum: 2010.01.14 17:43:46 »
Válasz az Egyéb autók-ban! (Nem igazán tudtam eldönteni, hova illik... hát legyen az.)
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

szkaresz27

  • Vendég
Re: Mitsubishi
« Válasz #341 Dátum: 2010.01.17 21:26:29 »
Nővérem exférjének pár hónapos fullos L200-ban egy hónapja eldugolt az egyik hidraulika vezeték...most meg beokádott a turbo,jövőhéten viszi szervizbe (pedig abszolút nem hajtja az autót és még nincs bent 6000km). Azért ez kemény egy 7mill-es autónál!!  :censored:

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: Mitsubishi
« Válasz #342 Dátum: 2010.03.17 21:50:51 »
Hétvégén megy kint dolgozó rokon megnézni:

klikk

Nagyon jó állapotúnak tűnik, nem mellesleg full extrás is, ha a váltó olaj nem trutyis és szépen működik is, és persze a leírtak sem a fantázia szüleményei, akkor megtaláltam az autómat.  :)
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mitsubishi
« Válasz #343 Dátum: 2010.03.18 00:00:04 »
Hétvégén megy kint dolgozó rokon megnézni:

klikk

Nagyon jó állapotúnak tűnik, nem mellesleg full extrás is, ha a váltó olaj nem trutyis és szépen működik is, és persze a leírtak sem a fantázia szüleményei, akkor megtaláltam az autómat.  :)
És ezt be akarnád hozatni és itthon forgalomba helyeztetni? Úgy számolj, hogy kb. 170 ezer lenne rá a regadó, plusz még kb. 250 az egyebekre, plusz szállítási/úti költség.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Machado

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 362
Re: Mitsubishi
« Válasz #344 Dátum: 2010.03.18 00:15:03 »
Még nem tudom, miként lenne az üzembehelyezés, lehet szlovák rendszámmmal lenne...  :whistling:
Mitsubishi Lancer 1.6 GLXi AT 1995