Szerző Téma: Mitsubishi  (Megtekintve 188738 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Satriani

  • Vendég
Re: Mitsubishi
« Válasz #270 Dátum: 2009.02.12 13:19:26 »
Próbálkozom, de tetszik neki a Carisma... Mondjuk megértem, nekem is tetszik, de a váltótól tartanék.

Átfutottam a kevéscsillagosokat, csak egy említ váltóhibát, és konkrétan ő sem fejti ki a témát. Nem lehet, hogy kicsit túldimenzionáljuk a problémát?  :hmmmm:

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Mitsubishi
« Válasz #271 Dátum: 2009.02.12 13:22:05 »
Abból a szempontból mindegy, hogyha kifog egyet, akkor az 100%-ig olyan.
Amúgy a váltónak csak annyi a baja, hogy kicsit lötyögős, nem precíz vezetésű.
music     

Satriani

  • Vendég
Re: Mitsubishi
« Válasz #272 Dátum: 2009.02.12 13:24:54 »
És szinte bármit bele lehet rakni

Ez egyértelműen az 5 ajtós mellett szól, nem is kérdéses.

(A képekkel kapcsolatban meg majdnem leírtam, hogy "édesen mosolyog és csinos a barátnőd a jobb felső képen", aztán gyanús lett a nicked alatti megjegyzés, megnéztem a tagnévsort, szóval már képben vagyok. ;))

kleingy

  • Moderátorok gyöngye
  • Officer
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 13346
Re: Mitsubishi
« Válasz #273 Dátum: 2009.02.12 14:04:44 »
 :D  :winkiss: Lényeg, hogy a csajoknak is bejön az E11 liftback.  :tt2:
         

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Mitsubishi
« Válasz #274 Dátum: 2009.02.12 14:28:48 »
na, én is megnéztem a képeket, aranyosak vagytok a kocsival. :szemez:


most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26328
Re: Mitsubishi
« Válasz #275 Dátum: 2009.02.12 15:34:54 »
:D  :winkiss: Lényeg, hogy a csajoknak is bejön az E11 liftback.  :tt2:
Bizony, egyik kolleganőmnek is ilyen van, csak neki sötétzöldben :yes:
music     

Satriani

  • Vendég
Re: Mitsubishi
« Válasz #276 Dátum: 2009.02.12 15:41:57 »
:D  :winkiss: Lényeg, hogy a csajoknak is bejön az E11 liftback.  :tt2:

Egyetértek.  :flowers: :tt2:

Kgabe

  • S6 forever
  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 9802
Re: Mitsubishi
« Válasz #277 Dátum: 2009.02.13 07:13:00 »
Az enyémen van szárny és ugyan rusnyának találtam, amikor megvettem, de hát annyira csúnyácska, hogy már szép!  :D
És szinte bármit bele lehet rakni, ami ugye nagyon nem mondható el a négyajtósról. Kissé kicsi a nyílása a csomitartónak, márpedig ha van gyerek, nem lehet utolsó szempont talán ez sem a cuccai miatt. Na védem itt rendesen a mundér becsületét, nézd el nekem.  :winkiss:

Nézze meg ezeket a képeket, hátha mégis megtetszik neki a kissé különös, de igazán egyedi külsejű csodaautó.  ;)

Sztem egyáltalán nem ronda, sőt ezen a képen kifejezetten szép!  :innocent: :flowers: :)
Ja, van a képen autó is?!
Gabe 254.

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mitsubishi
« Válasz #278 Dátum: 2009.02.13 14:49:43 »
Az Almera ahhoz képest, hogy mekkora motor, irtózatosan sokat eszik, ( a kétliteres Primcsim, ami SW volt, ugyanannyit fogyasztott, illetve egy kicsit kevesebbet (0,5-0,7 l/100 km), mint a korosztályos Almera egyötössel...)
Én az eggyel régebbi Almerára gondoltam, azt 2000-ig gyártották. Az nem evett sokat, sem az 1.4-sel, sem az 1.6-sal. Az Almera II valóban felejtős.

Felejtősnek azért szvsz ne nevezzük. Igen, az Almera II-ből az 1.5-ös valóban relatíve sokat eszik. Kérdés, mihez viszonyítjuk azt az átlagosan kb. 8.5-9 litert. Önmagában véve annyira nem vészes adat. És cserébe más hibája kvázi nincs is - egy nagyon strapabíró, megbízható, tartós kocsi.

És ahogy Satriani írja, nem mennének sokat a kocsival. Így nálam mindenképpen listás lenne.
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

lablac

  • Klubtag
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 6859
Re: Mitsubishi
« Válasz #279 Dátum: 2009.02.13 14:53:58 »
Igen, az Almera II-ből az 1.5-ös valóban relatíve sokat eszik. Kérdés, mihez viszonyítjuk azt az átlagosan kb. 8.5-9 litert. Önmagában véve annyira nem vészes adat. És cserébe más hibája kvázi nincs is - egy nagyon strapabíró, megbízható, tartós kocsi.
Ez igaz a Chevrolet-re (Daewoo) is.


Voltak:  '08 Auris 2.0 D-4D Sol; '05 Honda Jazz 1.2 i-DSI S Cool, '09 Honda Accord 2.4 i-VTEC EX

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mitsubishi
« Válasz #280 Dátum: 2009.02.13 15:09:16 »
Próbálkozom, de tetszik neki a Carisma... Mondjuk megértem, nekem is tetszik, de a váltótól tartanék.

Átfutottam a kevéscsillagosokat, csak egy említ váltóhibát, és konkrétan ő sem fejti ki a témát. Nem lehet, hogy kicsit túldimenzionáljuk a problémát?  :hmmmm:

DE :excl: Méghozzá nem kicsit.

Egyik jó barátoméknak van egy '98-as Carismája. 1.6-os, ötajtós. Ezt az autót történetesen tegnap vezettem, de amúgy is tudok róla elég sokat. Kb. 440-450 ezer km van benne (azért "kb", mert egyszer már vissza lett tekerve az órája, ami most 377 ezret mutat). A váltóját kellett már javítani, de amúgy az első, tehát nem kellett cserélni vagy ilyesmi. És a javítása, amennyire tudom, "csak" a kapcsolószerkezetre terjedt ki, tehát szétszedni nem kellett. Olyasmit csinált, hogy egy idő után nagyon lötyögős lett a kar, majd kezdett eltűnni az egyes és a rükverc. Emiatt már kétszer-háromszor hozzá kellett nyúlni - ezalatt a rövidke kis futás alatt ;) ... Most is lötyögős, de simán használható. Ja, és ez egy olyan autó, amit az előző gazdája (barátom apósa) korántsem kímélt, sőt.

Amúgy az autó meglehetősen egy darabban vészelte át ezt az óriási távot (pedig közben egyszer össze is törték!) - futóműve, kormányzása, fékrendszere, utastere mind-mind alapvetően rendben van. A motorja pedig (ami még sosem volt megbontva) - szenzációs :eek: !!! Ha nem tudnám, az életben el nem hinném, hogy ez egy 90 lóerős, 1.6-os motor. Mint az ÁLLAT, úgy megy! Vicc nélkül. Adatok nélkül 100 %-ig biztos lennék benne, hogy kétliteres. Gázra ugrik, alul is húz mint a bivaly, pörgetve pedig röpül  :D ! Mindehhez gyönyörű, sima járás, és kulturált, szép hang társul.

Most biztos azt hiszitek, hogy túlzok... Hát, gyerekek, én is azt hittem, hogy a srácék túloznak a kocsival kapcsolatosan, amíg tegnap ki nem próbáltam. Utána viszont vigyorogva, a motor erejét élvezve élményautóztam keresztül a városon  :clap: ... Mondom még egyszer, emlékeztetőül: egy korábban összetörött, bő 400 ezer km-en át igen kemény módon használt, kb. 440-450 ezret futott, 11 éves, 1.6-os, 90 lóerős, ötajtós családi autóról beszélünk  :szemez: ... Ide nekem, de azonnal  :hug:
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.13 15:18:51 írta Palaczk »
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Re: Mitsubishi
« Válasz #281 Dátum: 2009.02.13 15:17:54 »
Igen, az Almera II-ből az 1.5-ös valóban relatíve sokat eszik. Kérdés, mihez viszonyítjuk azt az átlagosan kb. 8.5-9 litert. Önmagában véve annyira nem vészes adat. És cserébe más hibája kvázi nincs is - egy nagyon strapabíró, megbízható, tartós kocsi.
Ez igaz a Chevrolet-re (Daewoo) is.

Nem egészen. Azok sem szokták az embert otthagyni az út szélén - de sokminden bennük kevésbé tartós, mint az Almerában. Elég megnézni hozzá pl. a TÜV-statisztikát. Példa: kilenc éves korban a Lanosok 36.5 %-a megy át hiba nélkül a TÜV-ön, 24.4 %-uk pedig megbukik; ehhez képest az ugyanennyi idős Almerák 50 %-a hibátlan, és csak 12.7 %-uk bukik meg.

Megnéztem a Carismát is: szintén a 9 éves korosztályban 45.1 % hibátlan, 17.1 %-uk bukik.

Colt/Lancer (nincs róluk külön statisztika): hibátlan 46.6 %, bukta 16.7 %.

Mazda 323: hibátlan 48.7 %, bukik 16.9 %.

Mondjuk, a Corolla E11 mögött mind lemaradnak: ugyanennyi idősen annál 65.6 % a hibátlan kocsik aránya, és csak 9.5 % bukik!
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Re: Mitsubishi
« Válasz #282 Dátum: 2009.02.13 16:24:13 »
Az az 1,6-os motor tényleg büntet, 115 és 90 lovas változatban is. Nagyon bánom, hogy nem olyan motorral vettük legalább a második Coltot. Nem rossz az 1,3-as sem, de az 1,6-osról ki merem jelenteni, hogy a legjobb hasonló lökettérfogatú motor, amivel találkoztam (beleértve a Honda VTI-t, az E12-es kétségtelenül jó 1,6-osát, és tucatnyi mást).

Satriani

  • Vendég
Re: Mitsubishi
« Válasz #283 Dátum: 2009.02.13 17:28:50 »
Uraim, azt hiszem, eldőlt: E11 liftback lesz a vége (kopp-kopp). Mint a mesében: Svájcból hazatért idős szombathelyi úr, 2001-ben vette az autót, boltba járt vele, két éve elhunyt a bácsi, azóta az autó garázsban áll. Van benne 23 ezer km, klímás, törésmentes, a barátom egyik szerelő cimborája szervizelte anno a kocsit, zsír állapotú. Ja, az ára:1,1M. Egy ráncfelvarrt, vatta új állapotú "csótány" E11-ért. Ez az Isten lába, nincs mese. Hétfőn megy ki a szerelő srác feltölteni az akksit, átnézi szervizben, aztán pont kerül az ügy végére.

Azért köszönöm a sok-sok infót, kicsit bele is szerettem a Carismába, francia váltóval együtt is feliratkozott a "ha egyszer olcsó-jó autó kell" listámra.

 :flowers:

(PS: cimbora még alkudni akart az árból, merthogy 1M volt neki erre félretéve, aztán mondta neki a szerelő gyerek is, hogy örüljön, hogy egyáltalán nem viszik el előre a rokonok, vagy valami szemfüles szomszéd 1,3-1,4-ért. Mázli, nem kicsi.)
« Utoljára szerkesztve: 2009.02.13 17:30:40 írta Satriani »

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12156
Re: Mitsubishi
« Válasz #284 Dátum: 2009.02.13 17:47:12 »
"csúnya" nagy mázli az igaz. :clap:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002