Szerző Téma: Mitsubishi  (Megtekintve 185001 alkalommal)

0 Felhasználó és 1 vendég van a témában

Peti

  • Vendég
Mitsubishi
« Válasz #75 Dátum: 2006.12.11 19:29:11 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Hát az ábrázata tényleg nagyon ott van  :10: ... a többi a szokásos , de szembõl tényleg nagyon állat  :vag2: !


"Picit" nem Volvós???
Én egy Volvo emblémával simán beszívnám... :rolleyes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mitsubishi
« Válasz #76 Dátum: 2006.12.11 20:19:58 »
Idézetet írta: "Peti500"
Idézetet írta: "Palaczk"
Hát az ábrázata tényleg nagyon ott van  :10: ... a többi a szokásos , de szembõl tényleg nagyon állat  :vag2: !


"Picit" nem Volvós???
Én egy Volvo emblémával simán beszívnám... :rolleyes:


Hát nemtom , számomra semmi Volvós nincs benne . Az elõzõ , Európába utoljára importált "cápa" Galantra hajaz - ami persze nem baj , ja és az a Galant korábban létezett , mint a mostani Volvo design-irányvonal  :nana:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

music

  • Moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 26316
Mitsubishi
« Válasz #77 Dátum: 2006.12.12 02:17:03 »
Valóban az elõzõ Galantra IS emlékeztet, de valljuk be, a Volvo sikeresebben tette magáévá ezt a karakterisztikájú orrot, ugyanis minden típusa ilyen. Nekem is azonnal az ugrott be, hogy az orra egy kivasalt S 40, a fara meg olyan, mintha da Silva tervezte volna...
(Ez sajnos azt is jelenti, hogy a csomagtérnyílás a lehetõségekhez képest a legkisebb lesz.)
music     

Satriani

  • Vendég
Mitsubishi
« Válasz #78 Dátum: 2006.12.12 09:41:16 »
Nem értem, mitõl lenne volvós ez az orr.

A csomagtartónyílás mérete finoman szólva sem érdekel egy sportos kocsinál. Ha egy kombinak kicsi a nyílása, elrontották. Ha egy sportszedánnak kicsi a nyílása, az azért van, mert - helyesen - a dizájnt tartották szem elõtt. Aki célszerû autót akar, vegyen Astrát. Az se rossz, sõt.

djibril

  • Alap-tag
  • ****
  • Hozzászólások: 337
Mitsubishi
« Válasz #79 Dátum: 2006.12.12 10:58:17 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Hát az ábrázata tényleg nagyon ott van  :10: ... a többi a szokásos , de szembõl tényleg nagyon állat  :vag2: !

Na itt egyértelmûen megvárnám az új modellt; és nem csak ezért, mert a mostani Lancernek múlt századi formája van. :10:
djibril #238
Corolla Hatchback 2006 1.4 D-4D Luna

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mitsubishi
« Válasz #80 Dátum: 2006.12.12 17:50:04 »
Idézetet írta: "Satriani"
Nem értem, mitõl lenne volvós ez az orr.

A csomagtartónyílás mérete finoman szólva sem érdekel egy sportos kocsinál. Ha egy kombinak kicsi a nyílása, elrontották. Ha egy sportszedánnak kicsi a nyílása, az azért van, mert - helyesen - a dizájnt tartották szem elõtt. Aki célszerû autót akar, vegyen Astrát. Az se rossz, sõt.


Én sem vágom ezt a Volvós dolgot ... ha a többiek nem írják , tutira nem jut eszembe . Egyébként is gyakran túlzásnak tartom ezt az "x autó y meg z autóra hasonlít" álláspontot - az esetek többségében annyi van csak , hogy az egyívású kocsik gyakran hasonlítanak kissé , ez mindig is így volt , törvényszerû , ennyi . Persze valóban van olyan , hogy egy autó feltûnõen hasonlít egy másikra , az más téma . Node ez a Mitsu és a Volvók ... én nem látom , akárhogy is nézem ... kocka lámpák és krómozott szögletes hûtõrács , OK , de hát van még jópár ilyen autó a piacon ...

Ha már európai "példaképek" , akkor szvsz inkább kicsit a BMW-re és a mostani Alfákra hajaz ez az autó . De nem konkrétan a formáját , inkább csak a kisugárzását tekintve . A fényszórói formája , "nézése" csöppet a 159-es Alfát , az orr össz-karakterisztikája a kupé 3-as BMW-t juttathatja az ember eszébe ... de csak nagyon elvontan .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Satriani

  • Vendég
Mitsubishi
« Válasz #81 Dátum: 2006.12.12 18:29:07 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Én sem vágom ezt a Volvós dolgot ... ha a többiek nem írják , tutira nem jut eszembe .

Rájöttem. :)





Nézd meg a lámpákat úgy, hogy csak a bal oldali 1/3-ra figyelsz. Meg nézd meg a domborodó gépháztetõt. Akarni kell látni, de menni fog. :lol:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mitsubishi
« Válasz #82 Dátum: 2006.12.12 19:16:27 »
Ja , hát ez világos  :) ... de ilyet , hogy két autón néhány részlet hasonlít , találsz még rengeteget . Mindegy , annyira nem lényeges  :pofa:
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mitsubishi
« Válasz #83 Dátum: 2006.12.29 18:23:58 »
Globalizációs korunk tipikus szülötte : a japán-amerikai-francia-német autó  :o ! Íme :



Az új Mitsubishi Outlander . Ami ugye japán , ott is gyártják - viszont az egyik motorja , egy kétliteres dízel , nem más , mint a VW 140 lovas PD-TDI gépe . A padlóváza pedig amerikai rokonságot mutat : a Daimler-Chryslerrel közös múltból adódóan , ugyanaz a padlóváz , mint amelyre a Jeep Compass és Patriot , valamint a Dodge Caliber is épül .

És hogy a kép még színesebb legyen : az autónak van még két , mûszakilag közel azonos testvére : a Citroen C-Crosser ...



... és a Peugeot 4007 :



Dízelbõl nem a VW-félét , hanem a saját 2.2-es HDi-t használják , egyebekben viszont gyakorlatilag azonosak a Mitsubishivel - és a legszebb az egészben , hogy Japánban , a Mitsubishinél gyártják õket  :rolleyes: ... tehát már nem csak francia japán autó van (pl. Yaris) , hanem japán francia is  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

leszilaci

  • Vendég
Mitsubishi
« Válasz #84 Dátum: 2007.01.03 13:49:37 »
hát ez :mivan: .... :torsziv:
lekövetni is nehéz volt :nagymosoly:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mitsubishi
« Válasz #85 Dátum: 2007.01.04 00:03:07 »
Ja , és ma olvastam , hogy az új Lancer dízel változatát is a 140 lovas kétliteres VW-féle TDI motor hajtja majd .
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

murray

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 12150
Mitsubishi
« Válasz #86 Dátum: 2007.01.06 10:34:26 »
Idézetet írta: "Palaczk"
Ja , és ma olvastam , hogy az új Lancer dízel változatát is a 140 lovas kétliteres VW-féle TDI motor hajtja majd .


na akkor az se kéne... :kacag:
most: Suzuki Baleno  2019 1.2 GL
volt: Lada 2105 1985,
Toyota Corolla 1983
Corolla 1989,
Skoda Fabia  2002

Satriani

  • Vendég
Mitsubishi
« Válasz #87 Dátum: 2007.01.09 17:15:59 »
Akinek nem volt elég dögös a széria Lancer, annak itt egy tanulmányautó, ami a következõ EVO-t vetíti elõre:



'zzegdejólnézki.  :szivecske:  :vezetes:

Palaczk

  • Veterán
  • Globális moderátor
  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 49810
  • I.F.P.A. Camry Driver
Mitsubishi
« Válasz #88 Dátum: 2007.01.09 18:25:05 »
Bizony szíííp , mokány izmos kis járgány  :vag2:  :D
('83 Camry GLi - still goin' strong 8)) ('03 Yaris 1.0 Sol )

KLaco

  • Megszállott
  • *****
  • Hozzászólások: 8092
Mitsubishi
« Válasz #89 Dátum: 2007.01.09 21:05:36 »
Hûamindenit :nagymosoly: Asszem, ha 1 ilyen nyomulna mögöttem a tükörbe, akkor összecsinálnám magam, annyira morci az eleje  :kacsint:
Laco 73 :D